Kako birate horor filmove?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Kako birate horor filmove?

Post by Michel » 15 Aug 2017, 18:19

Dakle, kako birate koje ćete horor filmove pogledati? To uglavnom vrijedi samo za nove barem za mene jer staro sve gledam od low budget do big budget. Od novih, skužio sam kod sebe da nove trash filmove jednostavno ne mogu prožvakati. Da, dam primjer. Ovo je 44 horor filma koje namjeravam pogledati iz 2017. godine http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... f=2&t=8848 zašto? zato što smatram da će biti u najmanju ruku prosječni. Mnogi od njih su napravljeni ozbiljno vidim to po slikama, traileru pa onda kod nekih vidim da ima talentiranih redatelja i zato ih biram. Trenutno je 5 koje sam pogledao i niti jedan mi nije bio loš. Slučajnost? Mislim da nije. I ne, ne govorim da ja sad imam neku specijalnu moć prepoznavanja koji će meni horor film biti dobar već jednostavno znam što trebam raditi.

Slike - trailer - scenarist/redatelj - horor stranice - preporuke od kritike/publike i u većini slučajeva mi ispadne u najmanju ruku prosječno. I sad kad sam birao, ispalo je 44 nova horora, a samo ove godine ih je napravljeno već 5 puta više ako ne i više. Mislim da je 44 horora sasvim dovoljno za pokriti jednu godinu kakva je bila. Dakle, ne biram nove trash horore osim ako nisu poput Deatgasm koji zna koristiti taj trash ili Wyrmwood. Ili neke dobre horor komedije, ali kad mislim baš na trash, to onda na one sfyf hororce ili ful ozbiljne, a znaš da su osuđeni na propast.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Kako birate horor filmove?

Post by hitman_4 » 15 Aug 2017, 19:26

- gugl: horror movies i godina
- trajanje: 80-90 minuta
- da nema previše poznatih lica
- prednost uvijek slasherima, animal attack, home invasion, zombie filmovima. Budget mi je nije previše bitan
- da nije previše nahajpan(poput Conjuringa, Babaduka) jer se uvijek razočaram
- http://www.imdb.com/name/nm1567113/ ne smije glumiti!
- novije ghost filmove izbjegavam jer ih je tehnologija uništila. The Others je jedini kvalitetan film u zadnjih 17 godina

ugl trajanje mi je najbitnije, ako nešto traje preko 100 minuta minimalne su šanse da gledam :zubifale:
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Kako birate horor filmove?

Post by Michel » 15 Aug 2017, 19:28

Ja sam već mislio da je glumica Tara Reid :D

Novi It će ti trajat 2 sata i 15 minuta :zubifale:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Kako birate horor filmove?

Post by hitman_4 » 15 Aug 2017, 19:40

+ djeca

nije dobro :(
Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Kako birate horor filmove?

Post by HorrorHR » 15 Aug 2017, 21:40

Primarno ako je nešto što mi na prvu djeluje fora.
Filmovi koji idu direkt u kina, makar su većina bezveze.
Dobar vibe na forumu i/ili na sajtovima o istima.
Biram mega loše filmove za gledanje usput, kada nešto radim. Nekad se iznenadim, ali fakat rijetko 1/60 cca.
Hypeane filmove imam nekakvo "ne" za gledanje, inače bi ih gledao radi "posla" tj horrorhr - ljudi vole citati tekstove o aktualnim filmovima.
Trailer ako je cheap me odbije.
Gluma ako je losa me odbije.
Film ako je za ekipu moze proci, ali ni blizu kao pred 5-10 godina.
Europski film dobiva plus.
Nastavic remakeovi i slične, ne volim, ali pogledam reda radi.
itd

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Kako birate horor filmove?

Post by Inferno » 15 Aug 2017, 21:41

odem na watchlist i odaberem nešto ovisno o mom raspoloženju, recimo sad mi se svi "normalni filmovi" gade zbog Wonder Woman pa sam zadnje gledao boleštinu tipa Nekromatik

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Kako birate horor filmove?

Post by filmofil » 16 Aug 2017, 12:28

nekada nisam birao nego samo gutao sve što sam našao, ali danas isključivo gledam horore prema preporukama jer pokušavam pogledati što više kvalitetnog sadržaja i filtrirati odmah loše. i mogu reći da taj sistem nije dobar jer sam puno dobrih hororaca našao kada sam ih gledao bez predrasuda, a sada kad sam izbirljiv često se i razočaram. sad ću bubnut bezveze, ali gušt mi je recimo pogledat nešto poput charlie's farm i obožavam kad naletim na takav biser i siguran sam da ih ima hrpa, ali jednostavno nemam vremena istraživati pa rađe pogledam ono o čemu svi pričaju i idem na sigurno.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Kako birate horor filmove?

Post by Salvador » 16 Aug 2017, 12:36

Prem svojoj intuiciji. Dovoljno sam filmova pogledao da mogu prepoznat šta je dobro, a šta nije, ali u nedostatku horora, vratim se i pogledam ono što inače ne bi gledao :)

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Kako birate horor filmove?

Post by boyko » 17 Aug 2017, 11:22

Salvador wrote:
16 Aug 2017, 12:36
Prem svojoj intuiciji. Dovoljno sam filmova pogledao da mogu prepoznat šta je dobro, a šta nije, ali u nedostatku horora, vratim se i pogledam ono što inače ne bi gledao :)
tak nekak je i kod mene :)
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Kako birate horor filmove?

Post by Mr. Pest » 19 Aug 2017, 15:52

Dođem ovdje i čitam komentare :mrgreen:

Inače prednost mi imaju više psihološki horrori ili trileri
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Kako birate horor filmove?

Post by Annabel_Lee » 20 Aug 2017, 14:08

Zadnjih nekoliko godina puno više gledam serije nego filmove, a i kad gledam filmove, možda od 10 jedan bude horror (što bude 1-2 horrora u mjesec dana). Imam desetogodišnjeg rođaka koji je od malih nogu obožavatelj horrora, tako da najčešće s njim gledam kad dođe prespavati. On obično odabere prema temi neki od novijih naslova (malo škicnemo opis filma, trailer i glumi li neka glumica koja mu je lijepa xD), a kad je moj red, obično to bude neki stariji klasik za koji mislim da bi mu se svidio.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Kako birate horor filmove?

Post by Truba » 20 Aug 2017, 15:59

u vrijeme mijenjana divixa preko poste nabio sam oko3500 nalsova

i uglavnom gledam to sto sam nakupilo


cilj je pregledati sve...

od novijih gledam samo ono sto me radnjom privuce

slično je i s naslovima starijim a koje nemam u kolekciji
www.lasetta.net :axe:

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Kako birate horor filmove?

Post by John_Ryder » 04 Oct 2017, 12:30

80% što vidim na forumu ili horror hr stranici, ostalih 20% random google ili hajpanje po mainstream medijima
Image

Image

Post Reply