Horor filmovi iz 2017.

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by john_constantine » 31 Dec 2017, 21:40

To je sve stvar ukusa, ali da...
70 - te su bile ono vrijeme paranoje i hladnog rata, pa je zato i ozbiljna tematika u hororima kao TCM.
80 - te su bile više opušteno, zabavniji filmovi, humor, čudovišta, više treš
90 - te su tu balansirali
A danas je druga generacija, politika, duhovi, jeftini filmovi s zombijima. I izgleda da više ne prolaze filmovi s čudovištima.
A i smislite se ono vrijeme kada je found footage bio "in". Jedini je problem što se ne nalazim u toj novoj generaciji. Kao val francuskih horora, a kao da su inače znali snimati horore.
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by filmofil » 01 Jan 2018, 22:58

nisam nešto zahtjevna publika što se ovog žanra tiče, daj mi dobar slasher sa svim šprancama i klišejima slashera i ja ću se izguštati, ali zaista se primijeti nedostatak entuzijazma kod filmaša kada je u pitanju horor. ne vidim zašto je široka/mainstream publika relevantnija od zaljubljenika u horore. normalno da su get out i IT prošli dobro među takvima kada su s tom namjerom i rađeni. iza tih filmova je stajala mašinerija koja ih je gurala i prometnula u instant klasike, ali ja pričam o široj slici (da se razumijemo, IT je dobar film, a get out vrlo gledljiv). većina horora ionako nikada nije dolazila iz hollywooda nego kroz razne indie produkcije, strane koprodukcije, itd. moje pitanje što se dogodilo sa horor filmovima nije usmjereno prema kino programu cinestara nego općoj 'krvnoj slici' cijelog žanra koja je loša što god kritičari guardiana i new york timesa rekli o IT i get out.

no dobro, nije ni bitno, horori su često imali ups and downs, vjerujem da su u 90-ima ljudi pričali iste stvari, a onda je u 2000-ima zasjalo sunce. sada je opet zatišje, ali vjerujem da će horor fanovi doći na svoje.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by john_constantine » 02 Jan 2018, 01:04

Bio sam lijen napisati, ali baš to što filmofil kaže, nedostatak entuzijazma. Na rtl sam naletio na originalne star wars filmove. Muzika, glumci, efekti, scene... A ovi novi, nemaju uopće šarma. Većinom loše napisani likovi. Sve se svodi na pobiranje novaca uz sve manje truda i mašte. Sprdali su se da je Van Helsing 99 % CGI, ali bio je prilično zabavan.
Cockneys vs zombies je bio dobar. A većina horora je uspješna i popularna radi karizme glumaca. Danas se taj trud više niti ne vidi na filmu. Sve je postalo bezlično za zatupljujuću generaciju.
Čak nije niti riječ o nostalgiji. Evil dead je danas stvarno zastareo film. Akcijski filmovi su prije bili bolji. Dijalozi, akcija, bad guy. Danas niti nema toga. Nema više ono scena koje ćeš prepričavati, dijalozi vrijedni spomena, zajebancije i slično. Krepavao sam na scary movie i onda je krenuo trend užasno loših parodija na filmove...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11356
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 03 Mar 2018, 22:44

Mr. Pest wrote:
31 Dec 2017, 19:39
Michel wrote:
31 Dec 2017, 06:08
Ma danas su ljudi previše zabrijali kao da prije ne znam kak bilo bolje. Hoćete da vam kažem koja je razlika i to govorim kao najveći fan horora 70-ih i 80-ih.

1. Horori jesu tad bili bolji. To je za mene tako.

No, razlika je ova: uzmimo na primjer Night of the Demons, Fright Night, The Burning. Onak, one horor filmove koji nikad nisu smatrani sami vrh kao tog doba poput The Thinga i Isijavanja. Ja ta tri filma volim, ali po čemu je razlika u kvaliteti između night of the demons i recimo it comes at night. Ja sam night of the demons ocjenio sa manjom ocjenom (6.5) od it comes at night (7). It comes at night mi je malo kvalitetniji hororac, ali night of the demons više volim jer taj šmek 80-ih je neponovljiv.

The Burning, meni jedan od najdražih slashera, ali bome mi nije bolji od gerald's game. The Burning i night of the demons su čisti trash sa lošom glumom, glupim postupcima likova, ali zašto onda volimo takve horore baš akve iz 80-ih? Znam da ima ovdje ljudi koji će reći i da je night of the demons i the burning kvalitetniji od bilo kojeg novijeg horora, ali zanimljimo mi je da oni koji zamjeraju novim hororima, odjednom zaboravljaju koliko loše glume, glupih postupaka likova ima u tim osrednje kvalitetnim hororima iz 80-ih.

Što želim reći? The Burning, Night of the Demons i blesavi fright night će mi uvijek biti draži od gerald's game recimo, ali gerald's game mi je bolji horor.

Sad se pitate pa koja je onda razlika jer sad s ovime nisam baš napisao razliku. E pa razlika je u onim najboljim hororima tog doba. Danas nema Aliena, Jawsa, The Thinga, Isijavanja, Evil Deada, Night of the Living Dead, Dawn of the Dead, Halloweena, Suspirie, TCM-a i mnogi drugi i to je ta razlika zašto su nam ti stariji horori bolji, ali oni osrednji horori 70-ih i 80-ih poput gore navedenih i još recimo ovo će biti svetogrđe ali i re-animator (velik fan tog filma) nisu ništa bolji od današnjih poput the babadooka, the conjuringa, the witch, it, get out, it follows.

Jedina razlika je što su svi ti novi hvaljeni horori ful ozbiljni, većina. Dok osrednji horori 70-ih i 80-ih su uglavnom jako zabavni i zato nam toliko dragi. Mislim, kao horor fanu mene boli briga za lošu glumu i glupe postupke likova u the burningu, većini slashera, night of the demons jer su me zabavili i kao zabava mi je vrh, ali ako već ocjenjujem, pa bome im neću dati veću ocjenu od 7. Ajd, jedino ću dati re-animatoru i evil deadu jer su vrh B horora.

Zato su neki tako kritičniu prema the witch, the babadooku, it follows i sličnim filmovima. Iako svi ti filmovi imaju bolju glumu, bolje izgledsaju što se tiče produkcije, i po meni su vrlo atmosferični. Uglavnom, bolji od night of the demons, the burning. U redu je voljeti te filmove, ali treba znat ocijenit kvalitetu. Mislim, pogledajmo filmove u nultima. Pa danas shaun of the dead, saw, martyrs, originalni shutter, the desecent, rec se smatraju već poluklasicima i vrlo su cijenjeni. Pa i taj meni nevoljeni the descent, cjenjen je film.

Ja vam garantiram da će kroz 6, 7, 8 godina the babadook, the witch, get out, it, it follows dobiti isti tretman. To se po meni jednostavno vidi pogotovo mi horor fanovi bez obzira jel se nekome neki film sviđao ili ne.

I jedina je razlika ta da ovo doba 21. stoljeće nema rang horora kao što su najveći horori svih vremena. Ok, za mene jedino je to let right one in iz 2008. godine. Taj mi je od 21. stoljeća horora u top 10, ali ostali nikako. Čak mislim da je taj horor po kritici/publici možda i najbliži od svih horora 21. stoljeća za top 10 i vidio sam ga već na nekoliko top lista u tom rangu.

Uglavnom, ne znam ni više sam što sam htio reći :lol: valjda to da 70-e i 80-e jesu uistinu najbolja desetljeća za horor zbog svih tih velikih horor filmova, ali s druge strane često previše idealiziramo one prosječne horore tog doba. Ne da idealiziramo, obožavamo ih uključujći mene jer danas biram novije horore i kao što se vidi gore na mojoj listi najboljih horora 2017. godine većina su iznad prosjeka, dobri, vrlo dobri dok su samo tri ispodprosječni/loši. Zašto? Zato što nemam vremena za neku žnj kategoriju novih filmova što ne znači da ih ne gledam ali kad gledam takve filmove to su samo oni iz 70-ih i većina iz 80-ih zbog tog šarma kao recimo ovaj film viewtopic.php?p=354715#p354715

3/10 sam mu dao, ali sam uživao koliko ima šarma i koliko je blesav. Ove nove takve žnj kategorije ne mogu gledat jer znam da nemaju taj šarm niti tu 80 atmosferu. Zato si biram već znam kako. Pratim nove horor redatelje pa horore na festivalima, neke preporuke od meni dragih stranica i tako uglavnom mi ispadnu dobri horori.
Mišljenja sam da je to na kraju krajeva samo nostalgija, čak iako je prije tvog vremena. Kako se mijenjaju vremena mijenjaju se i mišljenja ljudi, ja sam recimo gledajući Citizen Kanea umro od dosade, a smatra se jednim od naj filmova uopće, a i teško mi je zamisliti da netko danas ludi za tim filmom kada je u međuvremenu izašlo masu modernijih stvari na istu temu. Što vrijedi to što je on najveći kritički uspjeh svih vremena kada se ljudima ne da gledati ga? Već su i Friday the 13th i Halloween franšize loše ostarjele i teško mi je zamisliti da će mulci za 50 godina gledati moj najdraži horror Evil Dead i biti oduševljeni njime. Horrori 80ih imaju iza sebe to što su s vremenom postali nedodirljivi pa i kada se nekome ne sviđaju kritizira ih sa rezervom, s druge strane današnji gledatelji su puno kritičniji i ako im se recimo ne sviđa Get Out ispljuvati će ga koliko ih je volja tako da je puno teže danas imati univerzalno voljen film što će ga vjerujem koštati kako vrijeme prolazi. Meni je Descent recimo odličan, ali prošlo je vrijeme pretjerane fascinacije sedmom umjetnošću, nikad niti jedan horror neće biti planetopopularan kao Exorcist, čak niti ako je sto puta bolji od njega...
Tek sad vidio ovo :D pa ne škodi odgovorit.

Da kužim što želiš reći ali mislim da je to do onoga što ti ne sjedne kao meni recimo The Descent iako vidim da je kvalitetno napravljen. Ne slažem se oko evil deada jer je to baš kvalitetan trash horor. Drugo su oni trashovi koji nisu kvalitetni, ali evil dead ima asha, najboljeg filmskog heroja, ima izvrstan rad kamere sama raimia. Ima jednu od najboljih atmosfera i totalno otkačen humor. Vrhunski je napravljen na svim razinama iako je trash.

Tebi se Citizen Kane nije svidio, a meni je odličan. Totalno mogu razumjeti zašto je to veliki film. Mislim da je to od osobe do osobe jer svatko od nas gleda drugačije na sedmu umjetnost. Možda bi tebi i Bergmanovi filmovi bili dosadni, ali ja obožavam njegove filmove. Ne znam, mogu se prebaciti sa horora na čiste drame. Da je netko radio drugi dramu kao što je Bergman danas, ne bi mi tako sjelo i nije razlog u tome zato što film potpisuje Ingmar Bergman već baš zato što se radi o majstoru svojeg zanata. Možda ta ista drama kao recimo Persona ne bi bila takva, gotovo sigurno, ali Bergman zna režirati, baciti te u taj njegov kadar, ima savršen tajming za sve, za sve te psihološke manipulacije.

Evo, The Third Man je film koji uopće ne stari. Carol Reed ga je režirao s onim kosim kadrovima, izvrsnom atmosferom i glumom uz onu ludu muziku. Meni je to apsolutno savršenstvo i nema veze kad je snimljen ali danas nema takvog filma takve kvalitete ne zato što je film iz 40-ih pa je cool govoriti da su ti filmovi bolji već mi je jednostavno film perfekcija od rada kamere, glume, priče i likova. Recimo,m za takvim filmovima nemam nostalgiju jer su preozbilnji da bi ih gledao kao klinac.

Filmovi za kojima sam nostalgičan mogu biti samo oni zabavni akcijski filmovi ili komedije ili horori kao Comando, Cobra, Terminator, Goonies, Back to the Future. Maknem nostalgiju na stranu, Comando je loš film ali uživam u njemu dok Back to the Future je i dan danas fantastičan film. I osobnog mišljenja ja danas ne vidim niti jedan blockbuster da je na razini povratka u budućnost ili indiane jones. Svi filmovi na kojima sam odrasto i za kojima sam nostalgičan ali nisu mi danas odlični zato što sam nostalgičan već baš zato što su i dalje super kvalitetni i pametno napisani likovi.

Uglavnom, još se uvijek držim onog prvog što sam napisao. Primjeri osrednjih horora kao The Burning, Night of the Demons i Fright Night će mi uvijek biti draži od filmova kao što su Get Out ili The Witch, ali što se tiče kvalitete meni je The Witch vrhunski horor i bolji od tih osrednjih horora iz 80-ih koje ću zauvijek voljeti zbog tog šmeka.

No, ono što glavno izdvaja 70-e i 80-e po kvaliteti naspram danas su upravo ti najveći horor filmovi. Ništa ne može zamijenit Exorcista, ralje, aliena, isijavanje, dawn of the dead i ostale da ne nabarajam. Spomenuo si exorcista. Meni je i dan danas to vrhunski horor. Friedkinova režija, atmosfera za prste polizati strašan ili ne nebitno iako meni je uvijek neugodan za gledati i odlična gluma. Ful ozbiljan horor klasik koji je zasluženo na gotovo svim listama među prva tri horora. Ti vrhunski horori izdvajaju ta doba od današnjeg.

Danas kao horor žanr ima dobrih svake godine samo tražit. Evo, 2017. mi je bila dobra horor godina i kao takva jedna od boljih u 21. stoljeću.

Inače dodani The Ritual, Veronica i Happy Death Day.
Michel wrote:
04 Sep 2017, 01:15

Pogledani i poredani od najboljeg do najgoreg.


It (2017)
Get Out (2017)
Gerald's Game (2017) (7.4/10)
Raw (2017) - (7.3/10)
Veronica (2017) - (7/10)
The Ritual (2017) - (7/10)
It Comes at Night (2017) - (7/10)
1922 (2017) (6.6/10)
Happy Death Day (2017) (6/10)
The Belko Experiment (2017) - (6/10)
The Void (2017) - (6/10)
Life (2017) - (6/10)
The Devil's Candy (2017) - (5.8/10)
Phoenix Forgotten (2017) - (5/10)
Quarries (2017) - (5/10)
The Crucifixion (2017) - (4.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11356
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 05 Mar 2018, 21:13

Dodan: Les affamés (2017)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11356
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 17 Mar 2018, 15:44

Pogledani i poredani od najboljeg do najgoreg.

It (2017)
Get Out (2017)
Gerald's Game (2017) (7.4/10)
Raw (2017) - (7.3/10)
Veronica (2017) - (7/10)
The Ritual (2017) - (7/10)
It Comes at Night (2017) - (7/10)
Better Watch Out (2017) - (6.7/10)
1922 (2017) (6.6/10)
Happy Death Day (2017) (6/10)
The Belko Experiment (2017) - (6/10)
The Void (2017) - (6/10)
Les affamés (2017) - (6/10)
Life (2017) - (6/10)
The Devil's Candy (2017) - (5.8/10)
Phoenix Forgotten (2017) - (5/10)
Quarries (2017) - (5/10)
The Crucifixion (2017) - (4.8/10)
Dodao u pogledane i Les affames
Last edited by Michel on 11 Apr 2018, 21:05, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by lemonzoo » 28 Mar 2018, 23:32


User avatar
Michel
Posts: 11356
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 30 Mar 2018, 20:17

Dodano.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11356
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 11 Apr 2018, 21:09

Pogledani i poredani od najboljeg do najgoreg.

It (2017)
Get Out (2017)
Gerald's Game (2017) (7.4/10)
Raw (2017) - (7.3/10)
Veronica (2017) - (7/10)
The Ritual (2017) - (7/10)
It Comes at Night (2017) - (7/10)
Better Watch Out (2017) - (6.7/10)
1922 (2017) (6.6/10)
Happy Death Day (2017) (6/10)
The Belko Experiment (2017) - (6/10)
The Void (2017) - (6/10)
Les affamés (2017) - (6/10)
Life (2017) - (6/10)
The Devil's Candy (2017) - (5.8/10)
Phoenix Forgotten (2017) - (5/10)
Quarries (2017) - (5/10)
The Crucifixion (2017) - (4.8/10)
Dodao u pogledane i Better Watch Out. 18 horora pogledao iz prošle godine. Mislim da je to dovoljno za odrediti kakva je godina bila. Ići ću do 20 horora po godini. Vidim šef isto sad od ove godine počeo birati :D tako ja radim već godinama jednostavno izaberem pomno što m ise sviđa po radnji ili po preporuci i uglavnom kao što se vidi većina ovih horora imaju kod mene veću ocjenu od 6 što je više nego solidno. One loše ne mogu gledati. To samo dolazi u obzir ako je neki stariji horor onda te loše mogu gledat jer ipak imaju šarma za razliku od današnjih loših.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by HorrorHR » 12 Apr 2018, 08:40

Michel wrote:
11 Apr 2018, 21:09
Vidim šef isto sad od ove godine počeo birati :D
došlo je i to vrijeme :D

Post Reply