Horor filmovi iz 2017.

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by HorrorHR » 26 Dec 2017, 09:37

generalno sve godine su (nažalost) postale loše za horor...

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 26 Dec 2017, 21:31

Ne slažem se, ova godina je jedna od jačih u ovom desetljeću i sigurno konkurencija za top 3 21. stoljeća. Opet neki promašuju samu bit onoga što govorim. I već je bila ova rasprava i opet se nije čitalo i slušalo. Sjećam se da sam dao primjer za 2005. godinu i filmove kao što su The Descent i Hostel koji meni nisu tako dobri kao što ostali drugi smatraju i normalno da za mene onda to nije dobra horor godina. Te godine si imao, emily rose, hostel, the descent, wolf creek, devil's rejects, saw 2, land of the dead.

To što je meni ta godina prosječna/loša ne znači da i je. Jer ne gleda se kako je meni niti se gledao kakva je filmofilu ova godina ili se ne gleda kakva je godina horrorhr-u ova godina. Gleda se kritika i publika. Po tome može netko doći i reći da 1981. godina sa evil deadom, halloweenom 2, the burningom, howlingom, američkim vukodlakom u londonu i još nekim nije dobra horor godina jer se tom nekom gledatelju ne sviđa. To bi bilo netočno jer se gleda kako je ta horor godina primljena od kritike/publike. Primljena je odlično.

Kao i što je 2005. godina koju ja smatram prosječnom/lošom je primljena jako dobro. Takoi i ova 2017. godina ma što god netko rekao. Kritika i publika te praktički sve veće horor stranice su ovu horor godinu 2017. primili jako dobro i tu činjenicu nitko ne može osporiti. It, Gerald0s Game, Get Out, Anabelle Creation, It Comes at Night, Raw, The Void...

It i Get Out su bolje primljeni horori od kritike/publike nego što je to bio The Descent i velik broj horor filmova iz 21. stoljeća. Ta dva filma su među najhavljenijim horor filmovima 21. stoljeća i to je činjenica i to je ono što ja govorim, a neki ne žele shvatiti. Nisam bitan ja, nije bitan filmofil, nije bitan hororhr. Mi kao pojedinci jer svako može popljuvat bilo koju horor godinu pa i bilo koju iz 80-ih. Bitno je kako je ta godina primljena, a po kritici/publici jako dobro do odlično. I tu sva priča staje. Ne sviđa ti se It, ok. Sve pet, ali nemoj onda zatvarat oči pred time da je taj film vrhunski primljen i već je priznat od horor zajednice kao instant klasik. Po meni glupe rasprave jer se zna kako se gleda horor godina na kraju. Svaka od 30-ih pa do danas.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Truba » 26 Dec 2017, 21:42

sve super
ali govoris o mejnstrimu prvenstveno
a horor je ipak i rubni zanr...indie...i fanovski...
u globalu...lose...moglo je bolje
it je fakticki rimejk iz osamdesih
a get out mwjnstrim komedija
anabela je fransiza i meni osobno losa
it comes at night je reklamna podvala ali dobar film
void mi je super al vidim da ga pljuju
raw...incident
gerald...ok film
www.lasetta.net :axe:

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by hitman_4 » 26 Dec 2017, 23:49

ok godina

čak mogu nabrojati par dobrih do vrlo dobrih: It Comes at Night, Get Out, Raw, Berlin Syndrome, Gerald's Game
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 27 Dec 2017, 00:57

Truba wrote:
26 Dec 2017, 21:42
sve super
ali govoris o mejnstrimu prvenstveno
a horor je ipak i rubni zanr...indie...i fanovski...
u globalu...lose...moglo je bolje
it je fakticki rimejk iz osamdesih
a get out mwjnstrim komedija
anabela je fransiza i meni osobno losa
it comes at night je reklamna podvala ali dobar film
void mi je super al vidim da ga pljuju
raw...incident
gerald...ok film
I opet promašuješ bit. Kritika/publika su te filmove primili jako dobro i neke odlično kao It i Get Out. Ne shvaćam ovo mainstream. Odi si pogledaj bilo koju top horor listu pa čak i na ovom forumu vidjet ćeš na prvim mjestima mainstream horore tipa Exorcist, Alien, Isijavanje, The Thing, Halloween, Jaws...

Mislim, o čemu pričamo. Kakav rubni žanr. Najbolji horori u povijesti nisu rubni. Najboljim hororima u povijesti se smatraju upravo oni o kojima se stalno priča. Po čemu je The Thing rubni horor nemam pojma. Ili Isijavanje, ili Halloween. Halloween je malo uloženo, ali taj film je toliki profit zaradio da je to smiješno da bi se pričalo o nekom rubnom hororu. Indie horori često postanu mainstream i postanu dio kulture kao teksaški masakr motornom pilom za koji znaju i ptice na grani. I opet je to mainstream horor. Ne shvaćam to čemu taj strah od mainstream horora kad su upravo ti horori kod horor fanova uglavnom u većini slučajeva smatrani najboljima (Isijavanje, Exorcist, Alien, The Thing...).

It nije remake već film temeljen na knjizi i puno bolja ekranizacija nego ta smiješna mini serija gdje jedino što vrijedi je tim curry.
Get out je psihološki horor sa naznakama komedije.
It comes at night isto.

2005. godina
the descent
hostel
wolf creek
emily rose
devil's rejects
saw 2
land of the dead

Ima ih još ali ovo su najbolje primljeni horori te godine. Meni je ta godina jedva prosječna, ali tu nisam bitan je već kako je ta godina primljena kod kritike i publike i fanova. primljena je jako dobro.

Ili još bolji primjer. Dođe mali Perica i kaže za 1980. godinu u kojoj su snimljeni Isijavanje, The Changeling, Inferno, The Fog, Manica, Motel Hell, Petak 13. da su mu to sve razvikani u loši/prosječni horori i zato mu je ta godina loša. Ok mali perica, ali perica isto promašuje poantu. Poanta je ta da je ta godina izvrsno primljena što se tiče horora. Može svatko imati svoje mišljenje, ali to neće promijeniti činjenicu da je ta godina izvrsno primljena. Kao što je ova 2017. godina jako dobro primljena.

Ne samo kod kritike već i kod gledatelja i šratim mali milijun horor stranica, sajtova i vidim to. Isto vrijedi za najbolje horor filmove svih vremena. Kao netko ko je ovisan o top listama i stalno si po glavi slažem svakavke liste, pratim te horor liste i stvarno većina su horor filmovi koji su žešći mainstream. Jednostavno za dobar horor, pogotovo dobar horor se čuje i zato i nezavisni film poput teksaškog masakra motornom pilom prelazi u čisti mainstream jer je postao dio naše kulture. To nije neki tamo horor za kojeg znaju samo horor fanovi. Pa čak i Evil Dead koji je kult kultova sad zna jako puno ljudi koji uopće nisu u horor vodama. Sve se to mijenja.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 27 Dec 2017, 01:11

hitman_4 wrote:
26 Dec 2017, 23:49
ok godina

čak mogu nabrojati par dobrih do vrlo dobrih: It Comes at Night, Get Out, Raw, Berlin Syndrome, Gerald's Game
Da, po meni je bila ovo dobra godina za horor film. Ne jako dobra niti odlična iako se tako čini jer žustro branim, ali ja govorim o totalno nečemu desetom. I kao takva dobra godina, meni komotno može ići među najbolje godine 21. stoljeća što samo govori koliko je 21. stoljeće neću reći loše, ali manje kvalitetno od 70-ih i 80-ih. Bolje mi je od 90-ih jer te 90-e za horor su mi nekak baš ono dno. Ima vrhunskih ostvarenja, ali kad si baš pogledam premalo je tu kvalitetnih horora.

A jedno 21. stoljeće ima let right one in, shaun of the dead, the witch, the conjuring, It. Tih 5 horora su meni baš krema 21. stoljeća. let tight one in mi jedino ide u top 10 horor filmova. The Witch mi je drugi najbolji ovog stoljeća. Mislim da ću ga cijeniti svake godine sve više i više. Ali o tome se radi. Nekome ovi neće biti uopće dobri jer je to jebeni horor žanr. Tu su mišljenja uvijek jako podijeljenja tako da ne shvaćam kad se netko naljuti jer ti smatraš da je neki horor odličan, a onda ovaj gleda u čudu. Ja mislim uvijek ovako. Ako netko kaže da mu je The Descent super horor, a meni je samo prosječan zašto bi gledao u čudu. Pa nije da se radi o nekakvom amaterskom filmu. Samo mi nije legao kao što nekome ne leži The Witch, meni je legao odlično. I što sad, pa nećemo se svađati radi toga.

Netko smatra da je exorcist razvikan bu hu pa što onda. Neka smatra ako tako misli. Ili bilo koji drugi sjajno primljen horor.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Truba » 27 Dec 2017, 23:55

vidim imas vremena supljirati i braniti svoje teze
lijepo je to
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 30 Dec 2017, 06:34

Dodan It, Gerald's Game, 1922 i The Crucifixion.
Michel wrote:
04 Sep 2017, 01:15
Za sad pogledao 9 iz ove godine. Linkovi sa dojmovima su stavljeni u prvom postu pokraj filmova. Ostali ili nisu izašli (većina) ili jesu, ali čekaju na red.

Pogledani i poredani od najboljeg do najgoreg.


It (2017)
Get Out (2017)
Gerald's Game (2017) (7.4/10)
Raw (2017) - (7.3/10)
It Comes at Night (2017) - (7/10)
1922 (2017) (6.6/10)
The Belko Experiment (2017) - (6/10)
The Void (2017) - (6/10)
Life (2017) - (6/10)
The Devil's Candy (2017) - (5.8/10)
Phoenix Forgotten (2017) - (5/10)
Quarries (2017) - (5/10)
The Crucifixion (2017) - (4.8/10)
Uskoro otvaram temu za horore iz 2018. Pod uskoro mislim kroz mjesec i pol da se još nakupi informacija. U ovoj temi kad sam započeo, dosta sam horora izbacio jer nisu izašli pa tek izlaze 2018. a i još moram popunit listu 2017 horora stao na Wish Upon. Ima ih dosta.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Inferno » 30 Dec 2017, 19:37

što sam ja pogledao od ove godine:

Get Out (2017) ----------------- 5 / 10
Alien: Savez (2017) ------------- 6 / 10
It Comes at Night (2017) ----- 5 / 10
Annabelle: Početak (2017) --- 5 / 10
Cult of Chucky (2017) --------- 4 / 10
Krug 3 (2017) ------------------- 5 / 10
Creep 2 (2017) ----------------- 7 / 10
XX (2017) ----------------------- 3 / 10
Eat Locals (2017) ------------- 6 / 10
Empire of the Sharks (2017) - 3 / 10
Bloodrunners (2017) ----------- 4 / 10

Znači od 11 filmova, samo jedan dobar. Katastrofa.
Nije ni čudo da sam starijih horora pogledao oko 70 komada ove godine a najnovijih 11.

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by John_Ryder » 30 Dec 2017, 21:01

get out ti je toliko prosječan?
Image

Image

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Mr. Pest » 31 Dec 2017, 02:52

Kako znaš da je katastrofa ako nisi pogledao dosta onoga što je izašlo, gdje su It, Happy Death Day, Saw: Legacy, Gerald's Game, Mother!, 1922, Mayhem itd...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Michel » 31 Dec 2017, 06:08

Ma danas su ljudi previše zabrijali kao da prije ne znam kak bilo bolje. Hoćete da vam kažem koja je razlika i to govorim kao najveći fan horora 70-ih i 80-ih.

1. Horori jesu tad bili bolji. To je za mene tako.

No, razlika je ova: uzmimo na primjer Night of the Demons, Fright Night, The Burning. Onak, one horor filmove koji nikad nisu smatrani sami vrh kao tog doba poput The Thinga i Isijavanja. Ja ta tri filma volim, ali po čemu je razlika u kvaliteti između night of the demons i recimo it comes at night. Ja sam night of the demons ocjenio sa manjom ocjenom (6.5) od it comes at night (7). It comes at night mi je malo kvalitetniji hororac, ali night of the demons više volim jer taj šmek 80-ih je neponovljiv.

The Burning, meni jedan od najdražih slashera, ali bome mi nije bolji od gerald's game. The Burning i night of the demons su čisti trash sa lošom glumom, glupim postupcima likova, ali zašto onda volimo takve horore baš akve iz 80-ih? Znam da ima ovdje ljudi koji će reći i da je night of the demons i the burning kvalitetniji od bilo kojeg novijeg horora, ali zanimljimo mi je da oni koji zamjeraju novim hororima, odjednom zaboravljaju koliko loše glume, glupih postupaka likova ima u tim osrednje kvalitetnim hororima iz 80-ih.

Što želim reći? The Burning, Night of the Demons i blesavi fright night će mi uvijek biti draži od gerald's game recimo, ali gerald's game mi je bolji horor.

Sad se pitate pa koja je onda razlika jer sad s ovime nisam baš napisao razliku. E pa razlika je u onim najboljim hororima tog doba. Danas nema Aliena, Jawsa, The Thinga, Isijavanja, Evil Deada, Night of the Living Dead, Dawn of the Dead, Halloweena, Suspirie, TCM-a i mnogi drugi i to je ta razlika zašto su nam ti stariji horori bolji, ali oni osrednji horori 70-ih i 80-ih poput gore navedenih i još recimo ovo će biti svetogrđe ali i re-animator (velik fan tog filma) nisu ništa bolji od današnjih poput the babadooka, the conjuringa, the witch, it, get out, it follows.

Jedina razlika je što su svi ti novi hvaljeni horori ful ozbiljni, većina. Dok osrednji horori 70-ih i 80-ih su uglavnom jako zabavni i zato nam toliko dragi. Mislim, kao horor fanu mene boli briga za lošu glumu i glupe postupke likova u the burningu, većini slashera, night of the demons jer su me zabavili i kao zabava mi je vrh, ali ako već ocjenjujem, pa bome im neću dati veću ocjenu od 7. Ajd, jedino ću dati re-animatoru i evil deadu jer su vrh B horora.

Zato su neki tako kritičniu prema the witch, the babadooku, it follows i sličnim filmovima. Iako svi ti filmovi imaju bolju glumu, bolje izgledsaju što se tiče produkcije, i po meni su vrlo atmosferični. Uglavnom, bolji od night of the demons, the burning. U redu je voljeti te filmove, ali treba znat ocijenit kvalitetu. Mislim, pogledajmo filmove u nultima. Pa danas shaun of the dead, saw, martyrs, originalni shutter, the desecent, rec se smatraju već poluklasicima i vrlo su cijenjeni. Pa i taj meni nevoljeni the descent, cjenjen je film.

Ja vam garantiram da će kroz 6, 7, 8 godina the babadook, the witch, get out, it, it follows dobiti isti tretman. To se po meni jednostavno vidi pogotovo mi horor fanovi bez obzira jel se nekome neki film sviđao ili ne.

I jedina je razlika ta da ovo doba 21. stoljeće nema rang horora kao što su najveći horori svih vremena. Ok, za mene jedino je to let right one in iz 2008. godine. Taj mi je od 21. stoljeća horora u top 10, ali ostali nikako. Čak mislim da je taj horor po kritici/publici možda i najbliži od svih horora 21. stoljeća za top 10 i vidio sam ga već na nekoliko top lista u tom rangu.

Uglavnom, ne znam ni više sam što sam htio reći :lol: valjda to da 70-e i 80-e jesu uistinu najbolja desetljeća za horor zbog svih tih velikih horor filmova, ali s druge strane često previše idealiziramo one prosječne horore tog doba. Ne da idealiziramo, obožavamo ih uključujći mene jer danas biram novije horore i kao što se vidi gore na mojoj listi najboljih horora 2017. godine većina su iznad prosjeka, dobri, vrlo dobri dok su samo tri ispodprosječni/loši. Zašto? Zato što nemam vremena za neku žnj kategoriju novih filmova što ne znači da ih ne gledam ali kad gledam takve filmove to su samo oni iz 70-ih i većina iz 80-ih zbog tog šarma kao recimo ovaj film viewtopic.php?p=354715#p354715

3/10 sam mu dao, ali sam uživao koliko ima šarma i koliko je blesav. Ove nove takve žnj kategorije ne mogu gledat jer znam da nemaju taj šarm niti tu 80 atmosferu. Zato si biram već znam kako. Pratim nove horor redatelje pa horore na festivalima, neke preporuke od meni dragih stranica i tako uglavnom mi ispadnu dobri horori.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Inferno » 31 Dec 2017, 13:37

Mr. Pest wrote:
31 Dec 2017, 02:52
Kako znaš da je katastrofa ako nisi pogledao dosta onoga što je izašlo, gdje su It, Happy Death Day, Saw: Legacy, Gerald's Game, Mother!, 1922, Mayhem itd...
Po onome što sam pogledao je katastrofa ( čisto subjektivno), normalno da ne mogu suditi po onome što nisam gledao...
Da sam odabrao druge filmove možda bi i bila nešto bolja istina, ali sumnjam da bi bila puno bolja. Birao sam ove horore skoro pa random, nisam pikirao sad neke koje su dobili dobre ocijene.

Inače od ovih nabrojanih su mi svi na watchlistu osim IT-a :)

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Inferno » 31 Dec 2017, 13:40

John_Ryder wrote:
30 Dec 2017, 21:01
get out ti je toliko prosječan?
da sam sebe citiram
E meni se ovo nije svidjelo! Svidjela mi se originalna ideja i samo krvavo finale i to je to.
Previše politike i rasnih sranja je umiješano u film te mi to nije bilo smiješno niti ću preći preko toga.
5 / 10

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Horor filmovi iz 2017.

Post by Mr. Pest » 31 Dec 2017, 19:39

Michel wrote:
31 Dec 2017, 06:08
Ma danas su ljudi previše zabrijali kao da prije ne znam kak bilo bolje. Hoćete da vam kažem koja je razlika i to govorim kao najveći fan horora 70-ih i 80-ih.

1. Horori jesu tad bili bolji. To je za mene tako.

No, razlika je ova: uzmimo na primjer Night of the Demons, Fright Night, The Burning. Onak, one horor filmove koji nikad nisu smatrani sami vrh kao tog doba poput The Thinga i Isijavanja. Ja ta tri filma volim, ali po čemu je razlika u kvaliteti između night of the demons i recimo it comes at night. Ja sam night of the demons ocjenio sa manjom ocjenom (6.5) od it comes at night (7). It comes at night mi je malo kvalitetniji hororac, ali night of the demons više volim jer taj šmek 80-ih je neponovljiv.

The Burning, meni jedan od najdražih slashera, ali bome mi nije bolji od gerald's game. The Burning i night of the demons su čisti trash sa lošom glumom, glupim postupcima likova, ali zašto onda volimo takve horore baš akve iz 80-ih? Znam da ima ovdje ljudi koji će reći i da je night of the demons i the burning kvalitetniji od bilo kojeg novijeg horora, ali zanimljimo mi je da oni koji zamjeraju novim hororima, odjednom zaboravljaju koliko loše glume, glupih postupaka likova ima u tim osrednje kvalitetnim hororima iz 80-ih.

Što želim reći? The Burning, Night of the Demons i blesavi fright night će mi uvijek biti draži od gerald's game recimo, ali gerald's game mi je bolji horor.

Sad se pitate pa koja je onda razlika jer sad s ovime nisam baš napisao razliku. E pa razlika je u onim najboljim hororima tog doba. Danas nema Aliena, Jawsa, The Thinga, Isijavanja, Evil Deada, Night of the Living Dead, Dawn of the Dead, Halloweena, Suspirie, TCM-a i mnogi drugi i to je ta razlika zašto su nam ti stariji horori bolji, ali oni osrednji horori 70-ih i 80-ih poput gore navedenih i još recimo ovo će biti svetogrđe ali i re-animator (velik fan tog filma) nisu ništa bolji od današnjih poput the babadooka, the conjuringa, the witch, it, get out, it follows.

Jedina razlika je što su svi ti novi hvaljeni horori ful ozbiljni, većina. Dok osrednji horori 70-ih i 80-ih su uglavnom jako zabavni i zato nam toliko dragi. Mislim, kao horor fanu mene boli briga za lošu glumu i glupe postupke likova u the burningu, većini slashera, night of the demons jer su me zabavili i kao zabava mi je vrh, ali ako već ocjenjujem, pa bome im neću dati veću ocjenu od 7. Ajd, jedino ću dati re-animatoru i evil deadu jer su vrh B horora.

Zato su neki tako kritičniu prema the witch, the babadooku, it follows i sličnim filmovima. Iako svi ti filmovi imaju bolju glumu, bolje izgledsaju što se tiče produkcije, i po meni su vrlo atmosferični. Uglavnom, bolji od night of the demons, the burning. U redu je voljeti te filmove, ali treba znat ocijenit kvalitetu. Mislim, pogledajmo filmove u nultima. Pa danas shaun of the dead, saw, martyrs, originalni shutter, the desecent, rec se smatraju već poluklasicima i vrlo su cijenjeni. Pa i taj meni nevoljeni the descent, cjenjen je film.

Ja vam garantiram da će kroz 6, 7, 8 godina the babadook, the witch, get out, it, it follows dobiti isti tretman. To se po meni jednostavno vidi pogotovo mi horor fanovi bez obzira jel se nekome neki film sviđao ili ne.

I jedina je razlika ta da ovo doba 21. stoljeće nema rang horora kao što su najveći horori svih vremena. Ok, za mene jedino je to let right one in iz 2008. godine. Taj mi je od 21. stoljeća horora u top 10, ali ostali nikako. Čak mislim da je taj horor po kritici/publici možda i najbliži od svih horora 21. stoljeća za top 10 i vidio sam ga već na nekoliko top lista u tom rangu.

Uglavnom, ne znam ni više sam što sam htio reći :lol: valjda to da 70-e i 80-e jesu uistinu najbolja desetljeća za horor zbog svih tih velikih horor filmova, ali s druge strane često previše idealiziramo one prosječne horore tog doba. Ne da idealiziramo, obožavamo ih uključujći mene jer danas biram novije horore i kao što se vidi gore na mojoj listi najboljih horora 2017. godine većina su iznad prosjeka, dobri, vrlo dobri dok su samo tri ispodprosječni/loši. Zašto? Zato što nemam vremena za neku žnj kategoriju novih filmova što ne znači da ih ne gledam ali kad gledam takve filmove to su samo oni iz 70-ih i većina iz 80-ih zbog tog šarma kao recimo ovaj film viewtopic.php?p=354715#p354715

3/10 sam mu dao, ali sam uživao koliko ima šarma i koliko je blesav. Ove nove takve žnj kategorije ne mogu gledat jer znam da nemaju taj šarm niti tu 80 atmosferu. Zato si biram već znam kako. Pratim nove horor redatelje pa horore na festivalima, neke preporuke od meni dragih stranica i tako uglavnom mi ispadnu dobri horori.
Mišljenja sam da je to na kraju krajeva samo nostalgija, čak iako je prije tvog vremena. Kako se mijenjaju vremena mijenjaju se i mišljenja ljudi, ja sam recimo gledajući Citizen Kanea umro od dosade, a smatra se jednim od naj filmova uopće, a i teško mi je zamisliti da netko danas ludi za tim filmom kada je u međuvremenu izašlo masu modernijih stvari na istu temu. Što vrijedi to što je on najveći kritički uspjeh svih vremena kada se ljudima ne da gledati ga? Već su i Friday the 13th i Halloween franšize loše ostarjele i teško mi je zamisliti da će mulci za 50 godina gledati moj najdraži horror Evil Dead i biti oduševljeni njime. Horrori 80ih imaju iza sebe to što su s vremenom postali nedodirljivi pa i kada se nekome ne sviđaju kritizira ih sa rezervom, s druge strane današnji gledatelji su puno kritičniji i ako im se recimo ne sviđa Get Out ispljuvati će ga koliko ih je volja tako da je puno teže danas imati univerzalno voljen film što će ga vjerujem koštati kako vrijeme prolazi. Meni je Descent recimo odličan, ali prošlo je vrijeme pretjerane fascinacije sedmom umjetnošću, nikad niti jedan horror neće biti planetopopularan kao Exorcist, čak niti ako je sto puta bolji od njega...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

Post Reply