Scream serijal

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Scream serijal

Post by chatterer » 05 Jun 2010, 20:51

ja sam još nabavio dok se prodavalo po kioscima :lol:

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Scream serijal

Post by remike2 » 05 Jun 2010, 20:52

chatterer wrote:ja sam još nabavio dok se prodavalo po kioscima :lol:
I ja isto i to prva dva nastavka, dok sam treći uzeo na aukcijama hr.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Scream serijal

Post by Sammy » 06 Sep 2010, 23:18

Scream (1996) – e, ovo stvarno dugo nisam gledao i bilo mi je uzbudljivo kao prvi put (osim sto sam znao ko je ubojica), Ghostface prejeben, smjesan, maska, nacin komunikacije preko telefona, umorstva isto super, od 95- pa nadalje zasigurno među najboljim slasherima. – 8/10

Scream 2 (1997) – loš nastavak, očekivao sam puno više, pa cak i od nastavka. Scenarij je dosadan, na dijelove i glup, nema previše napetosti, ubojica nije više tako maštovit te je mogao biti bolji obrat na kraju. – 4/10

Scream 3 (2000) – ako se želio pribliziti prvom dijelu, nije uspio, vec je ispao u skladu sa drugim sto mi se ne svida i zbog toga je ispao loš. Scenarij opet malo glup, ubojicu sam skuzio poslije pola filma, ubojstva su mi bezveze kao i radnja u filmu. – 3/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Scream serijal

Post by Victor Crowley » 17 May 2014, 12:57

Tri vikenda zaredom gledao sam po jedan nastavak.. Da se malo podsjetim, pa ovo nisam gledao nekad od početka 2000tih, naravno ne računajući novi nastavak. Sve u svemu baš mi je lijepo sjelo, baš se vrijedi podsjetiti. Da nisam Stravu u Ulici Brijestova gledao 567830 puta sad bih s njom krenuo za vikend :D

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Scream serijal

Post by Ash_Williams » 27 Apr 2015, 20:35

ovo je 1 od onih filmova zbog kojih sam u stanju se posvađati se.
film briljira na svim poljima, od originalosti u kojem se svi klišeji prevrnu na glavu, meni osobno najdraži je taj da na kraju final girl postane opakija
od monstruma koji je natjeravaju. ima sad dosta likova koji omaložavaju originalni film, a to je novija generacija balavaca koja nije imala priliku pogledati film u kino dvoranama. tko se sjeća zna koliko je ovo bilo svježe, da kao i Pulp Fiction, Scream je pokrenuo lavinu filmaša koji su slijedili nacrt filma u stopu ali s malo uspijeha bezgrešan spoj neozbiljnosti, smijeha i pravog straha i napetosti. čak i nakon toliko godina mi pruža veliku količinu zabave.

monumentalno djelo 90ih, tko misli drukčije FAK OF.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Scream serijal

Post by Michel » 28 Apr 2015, 09:21

Najprecjenjeniji horor ikad. Nikad nisam shvatio što ljudi vide u njemu. Kao, ismijavanje, klišeji. Bezveze. A ubojica mi je smijeh i ta maska. Ništa naspram starim slasher ubojicama.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Scream serijal

Post by Shp86 » 28 Apr 2015, 10:06

Osobno teža debilana mi je uvijek bio..osobno..
It's in your nature to destroy yourselves...

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Scream serijal

Post by Ash_Williams » 28 Apr 2015, 13:46

ma o čem pričate vi!?
film je trebao biti "debilana", i Ghostface je trebao biti "smijeh". upravo zbog Ghostfacea koji je šala, Scarie Movie parodija nije nikad imala smisla. ismijavanje filma koji se smije sam sebi!? halo!!
nikad kao ni Evil Dead filmovi, Scream se ne shvaća ozbiljno i svjestan je toga što je.

međutim, Screamu idu u prilog sjajni dijalozi(majke mi, čini mi se nekad da su Quentin Tarantino il braća Coen ispolirali taj dio), scenarist uspijeva ubacit svaku poznatu radnju i opet dalje ima strašnih trenutaka zahvaljujući Wesu Cravenu koji je to izveo sa savršenom preciznošću. njegovo stručno kadriranje i dinamična montaža daje filmu veliku napetost.

možda najveći adut koji ima je, o čemu ti Michel voliš rado pričati kako je smijeh i strah blisko povezan u ljudskoj podsvijesti, da film kombinira to dvoje vješto na razini čak Sama Raimija i njegovih jednako monumentalnih djela Evil Dead 2 i Drag Me To Hell. što nije za čuđenje jer Wes Craven je već 1996te bio veteran sa naslovima poput Last House On The Left i Hills Have Eyes u rezimeu(2 filma koja ja jako cijenim). to je vidljivo u najboljem dijelu filma, stvarno ludi finale filma u kojem se otkriva tko radi krvoproliće u mirnom malom gradu, odrađeno presmiješno sa velikom dozom humora i napetosti.
u većini filmova čujem ekipu kako se cereka i najstrašnijim scenama, ovaj film je to kombinirao besprijekorno.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Scream serijal

Post by Wheel Smith » 29 Apr 2015, 19:35

film voliš ili ne voliš.... ja volim..... to je satira više nego slasher.....
:supz: :supz:

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Scream serijal

Post by Victor Crowley » 29 Apr 2015, 19:45

Neke filmove treba promatrati isključivo kroz doba u kojem su nastajali. Zato je meni Scream jako dobar film. To je film kad su horrori bilo debelo ispod nule a on se pokušao probiti u mainstream vode kroz neki teen štih. U tome je i uspio i ja ću reći zasluženo, prvi i drugi dijelovi su super.

Jednostavno ne može se promatrati Scream u istom rangu kao Petak 13ti ili Noć Vještica koji su pravljeni kroz totalnu drugu prizmu.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Scream serijal

Post by Michel » 29 Apr 2015, 19:53

Ma ja ne shvaćam ljude koji će ti reći da odjebeš jer si im uvrijedio neki film. I šta sad? Scream mi je precijenjeno govno, a volim Cravena. Strava u ulici brijestova mi je vrlo dobra, brda imaju oči dobar. Onaj sa vudu magijom isto dobar film.

Jebote, nekom su Isijavanje i Psiho precijenjeni, a meni odlični pa ne bi trebao nitko reći FAK OFF samo zato što se ne slažeš. Ako su nekome Kumovi ili Građanin Kane precijenjen, neka su. Njihova mišljenja, kao i svačija druga. I sad će meni netko radi jednog Screama reći da odjebem, a taj film nema niti blizu status kao strava u ulici brijestova/halloween te Ghostface nije Freddy/Myers po tom nekakvom kulturnom statusu, a kamoli Isijavanje i Psiho.

Poanta svega je da ne mogu shvatiti taj mentalitet da se netko naljuti jer si kritizirao film koji se sviđa toj osobi. Ne shvaćam jednostavno. Nema logike. Nikakve.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6887
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Scream serijal

Post by hitman_4 » 29 Apr 2015, 20:20

ne znam zašto ljudi uopće troše energiju na to da nekome uliju svoju pamet ili mišljenje...takve raspravice su gubitak vremena

ash voli Scream, ti ne voliš. ok :D
Image

Image

Image

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Scream serijal

Post by Ash_Williams » 29 Apr 2015, 21:30

Michel wrote:Ma ja ne shvaćam ljude koji će ti reći da odjebeš jer si im uvrijedio neki film. I šta sad? Scream mi je precijenjeno govno, a volim Cravena. Strava u ulici brijestova mi je vrlo dobra, brda imaju oči dobar. Onaj sa vudu magijom isto dobar film.

Jebote, nekom su Isijavanje i Psiho precijenjeni, a meni odlični pa ne bi trebao nitko reći FAK OFF samo zato što se ne slažeš. Ako su nekome Kumovi ili Građanin Kane precijenjen, neka su. Njihova mišljenja, kao i svačija druga. I sad će meni netko radi jednog Screama reći da odjebem, a taj film nema niti blizu status kao strava u ulici brijestova/halloween te Ghostface nije Freddy/Myers po tom nekakvom kulturnom statusu, a kamoli Isijavanje i Psiho.

Poanta svega je da ne mogu shvatiti taj mentalitet da se netko naljuti jer si kritizirao film koji se sviđa toj osobi. Ne shvaćam jednostavno. Nema logike. Nikakve.
nema status!? film je kultan i ima zasluge da je revitalizirao horror žanr koji je bio na putu da postane kao western žanr.

Michel, I'm coming to get you! i to u Ghostface kostimu. :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 07 May 2015, 10:02

Nikad horor žanr neće zaglaviti kao western... :supz:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Scream serijal

Post by Asfodel » 07 May 2015, 16:35

Unaprijed isprike na kobaji :vempajer:
Steklo nesto kultan status ili ne steklo, zbog usluge zanru u vidu ozivljavanja, zatim vremena u kojem je nastalo i namjere koju je imalo (ne da bude ozbiljno), sve to na kraju nema veze s osobnim dojmom koji se temelji na tome jesmo li uzivali tijekom filma ili nismo.
Bez rastavljanja 'problematike' na elementarne cestice, ugrubo izgleda da postoje dvije vrste hejtera: oni koji ovo usporedjuju s neusporedivim (tipa ozbiljnim klasicima) - na njih se covjek moze nasekirat, cisto zbog metode objasnjavanja i niceg drugog. Drugi su oni koji shvacaju znacaj i vide siru sliku i svejedno ga ne vole jer ih nije zabavio.
Hoce se nekome nesto svidjeti ili ne nije razlog za ljutnju i opterecenje, na to ne mozes utjecati i oko toga je besmisleno polemizirati.
Ja sam mislila uvijek da spadam u ovu drugu vrstu, no zajvaljujuci iskljucivo vremenskom odmaku i sazimanjem svega poslije kakti revolucionarnog sto sam vidjela, nije to bilo uooopce tako lose.

Sad pametnija vidim da nijedna sekunda toga (bar prvoga) nije imala onaj osjecaj forsanja koji tako cesto vidim kasnije. To mi izuzetno ide na spolovilo. Sve korektno odradjeno, ima red ovoga i red onoga, parodira zanr ili se na neki drugi nacin igra s konvencijama i sve je tu, drukciji je, revolucionaran je. A pored svega toga bez imalo
duse, potpuno usiljen i neprirodan. Kao da je netko uzeo sve te elemente i stavljao ih u .jednadzbu jer je tako htio snimiti najdrukciji horor. Fors.
U Screamu je teklo sve taako fino i bez tog loseg osjecaja koji mi se nekad stvori kod meta-kurtza i ostalih non meta nevidjenosti'
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply