Top 10 horor filmova iz 2014?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Matango » 23 Dec 2014, 13:39

Kraj je godine, vrijeme je za jedan forumski godišnji chart :)
Stavite vaš top 5, top 10 - svejedno, jedini kriterij neka bude da su to filmovi koji su izašli u 2014.

Evo mojih:

1. Honeymoon
2. The Babadook
3. Tusk
4. V/H/S: Viral
5. The ABCs of Death 2
6. At the Devil's Door
7. The Houses October Built
8. Mockingbird
9. As Above, So Below
10. Paranormal Activity: The Marked Ones

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by filmofil » 25 Dec 2014, 15:42

pogledao sam jako malo horora ove godine pa ću ih samo sve poredati.


the purge: anarchy - izvan svake konkurencije, najbolji film godine u domeni horora i ne želim ga uopće miješati među nedostojni ostatak, miks mad max 2 i the warriors

a sada moja skromna godišnja lista:
1. tusk - slab sam na kevina smitha i ovakvu tematiku, bilo je i loših stvari, ali ne gledah išta bolje u ovoj godini
2. wrong turn 6 - jako drag serijal, uvijek uživam u svakom dijelu franšize
3. the babadook - dobar pokušaj, loša realizacija, apsolutno ništa novo
4. deliver us from evil - jaka produkcija i dosta mračna priča sa puno klišeja i patetike
5. dead snow 2 - najveće razočaranje, ni do koljena prvom dijelu
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by john_constantine » 25 Dec 2014, 15:50

Niti se ja ne mogu baš iskazati...

1) WolfCop
2) Housebound
3) Mamula
4) Død snø 2
5) [REC] 4: Apocalipsis
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Michel » 25 Dec 2014, 16:20

Idemo pokušat, ali samo kvalitetni horori. Loše neću uključivat pošto se radi o top listi ove godine. Ovo je bila dobra godina, jedna od boljih unazad 10-ak godina, a to sve govori koliko su danas horor filmovi u principu jadni. Još se čeka Starry Eyes (izašao), The Taking (izašao), It Follows (nije izašao) i Late Phases (nije izašao) tako da očekujem da neki od ta četiri horora se na kraju nađe na mojoj top 10 listi. Zasad to ovako izgleda...

1. What We Do in the Shadows - top 10 horor komedija ikad! http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 23#p343023
2. Housebound - isto iz novog zelanda i jako dobra horor komedija. http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 32#p342132
3. The Babadook - jako dobar psihološki horor. Australija. Jebote, Australija/Novi Zeland rasturaju ove godine. http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 03#p342203
4. Dead Snow 2 - nije kao prvi, ali je dobar. Najveća mana su oni iritantni star wars geekovi. http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 55#p341055
5. Willow Creek - piše 2013., ali izašao ove godine tako da ga tu računam iako se može gledati kao 2013. godina, ali izašao sredinom 2014. godine. Najpodcjenjeniji horor ove godine, ali i i unazad nekoliko godina. Ušao s niskim očekivanjima, a ona scena u šatoru diže film i sami horor na jedan veći nivo + predivna lokacija i meni uvijek zanimljiva tema. http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 42#p341042
6. Tusk - očekivao sam dosta, ali nisam dobio to dosta. Ipak, radi se o solidnom hororu i vrlo uznemirujućujem. http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 94#p342894
7. In Fear - opet, piše 2013., ali izašao u 2014. godini. http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 15#p338915
8. Wolf Creek 2 - još jedan iz Australije. Uživancija je gledati Micka. Piše 2013., ali izašao u 2014. godini. http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 56#p339256

To je to. Znači, ove godine po meni je izašlo 8 kvalitetnih horora. Od solidnih do odličnih.

Loši kao Paranormal Activity, Honeymoon, Devil's Due, Wer ili [REC] 4 ne stavljam.

I vjerujem da ću na kraju i zaokružiti na top 10 jer se duboko nadam da će neki od ona četiri gore "Starry Eyes (izašao), The Taking (izašao), It Follows (nije izašao) i Late Phases (nije izašao)" biti kvalitetan. Pogotovo It Follows :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by filmofil » 25 Dec 2014, 18:23

dobro, ako uračunam in fear, wolf creek 2 i willow creek (nisam znao da su izašli u 2014.) onda bi lista definitivno drugačije izgledala jer su sva 3 jako dobra horora, pogotovo wolf creek 2 kojeg bi uvjerljivo stavio na prvo mjesto.

a ovaj in fear je skriveni dragulj, skroz sam slučajno nabasao na njega i ugodno se iznenadio.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
hitman_4
Posts: 6995
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by hitman_4 » 25 Dec 2014, 19:48

premalo sam horrora pogledao da bi pravio listu :oops:

Wolf Creek 2 mi je jedini ostao u sjećanju :rock:

ne znam zašto više nema francuskih horora :roll:

Babadook baš kao i Conjuring iz 2013. su precijenjeni ko nitko :zubifale: atmosfera 0 bodova
Image

Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Asfodel » 26 Dec 2014, 15:56

najbolji - what do we do in the shadows, wolf creek 2, housebound, kristy (tim redom)

najgori - dracula untold, wer, starry eyes

ah ajd, dobar pokusaj - last phases, the purge 2, honeymoon, the babadook, tusk (tim redom)

Neke nisam gledala, neke odbijam gledati (ouija, annabelle), ali sve u svemu bezvezna godina s puno osrednjih i zaboravnih dojmova
Last edited by Asfodel on 28 Dec 2014, 15:54, edited 2 times in total.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Wheel Smith » 27 Dec 2014, 03:34

Asfodel wrote:najbolji - what do we do in the shadows, wolf creek 2, housebound, kristy (tim redom)

najgori - dracula untold, wer

ah ajd, dobar pokusaj - the purge 2, honeymoon, the babadook, tusk (tim redom)

Neke nisam gledala, neke odbijam gledati (ouija, annabelle), ali sve u svemu bezvezna godina s puno osrednjih i zaboravnih dojmova
znaci da pogledam kristy?
:supz: :supz:

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Victor Crowley » 27 Dec 2014, 09:05

Definitivno Dead Snow 2 mi je najbolji ove godine. No nisam još gledao What We Do In The Shadows, Tusk... i još neke.

Wolf Creek 2 mi je super, Wer mi je super.. I dalje se ne mogu sjetiti.

A ono, standardna godina rekao bih, nemam velikih očekivanja pa je sve onda OK.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by filmofil » 27 Dec 2014, 12:28

meni osobno jako ispodprosječna godina s obzirom da su horori u posljednjem desetljeću imali veliki (internacionalni) comeback i podigli standarde i očekivanja. meni je nevjerojatno da u cijeloj 2014. nije bilo jedne prave hororčine o kojoj će se barem malo pričati. azijati i francuzi kao da su prestali proizvoditi horore, hollywood se malo ohladio od rimejkova, a sve ostalo su nekakve inspiracije pojedinaca, rekao bih neuspjeli pokušaji da se nešto napravi.

nadam se da će 2015. imati par jakih naslova da ispere gorak okus iz ove godine.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Michel » 27 Dec 2014, 15:17

Nikako se ne bih složio. Ova godina u usporedbi sa nekom godinom iz najboljih razdoblja horora 60-ima, 70-ima i 80-ia izgleda smiješno.

Jer kada govorimo o statusu horor godine, moramo gledati kritiku i publiku, a na tome se temelji status godine. Mi po našem ukusu možemo odrediti, ali na kraju bitan je status godine kakav je bez obzira što i meni su oni subjektivni, ali tako se dobiva status.

U usporedbi sa bilo kojom godinom unazad 13 godina, dakle od nultih stoji jako dobro. Neke šiša samo tako, a o nekima bi se dalo raspravljati. I tu na kraju ako hoćemo nešto odrediti, onda ne smijemo ići po našem ukusu jer tako meni je 2005. godina bezveze jer ne sviđaju mi se The Descent i vražji odmetnici, ali ja neću sporiti da je status The Descenta kod kritike/puvlike jeben.

I tu je još niz meni dobrih horora kao što su Wolf Creek, Feast, Naboer...

Na temelju ta tri ja sigurno tu godinu ne bi stavio ispred ove, ali shvaćam kad netko ju stavi jer ima The Descent i vražije odmetnike.

Godina 2007. mi izgleda smiješno jer osim Trick 'r Treat i RECa svi su loši ili solidni.

Godina 2008. mi je dosta dobra. Let the Right One In od svih tih horora unazad 14 godina, uživa u najvećem statusu i slažem se, to mi je tip top. Tu su još Martyrs :prayer: Pontypool mi je bio skroz dobar. Sauna :prayer:

2003. godina. Priča o dvije sestre mi nije ništ posebno, ali za taj film isto ne mogu sporit da je voljen od kritike/publike. Ali zato ću reći Dead End i Haute Tension :prayer:

Uglavnom, toliko o statusima. Sad o statusu ove godine. Na stranu sad Willow Creek koji neće imati nikakav status, a meni je dobar i pravo malo iznenađenje. Tu imaš Housebound, What We Do in the Shadows i The Babadook kao tri horora koji su jebeno primljeni od kritike/publike.

I opet, na temelju toga, ova godina bi mogla samo zbog ta tri horora biti jako dobra jer niti jedna godina od nultih baš i nema tako tri dobro primljena horora. Niti jedna godina nema ne znam koliko kvalitetnih horora.

Evo, još se može dodati Dead Snow 2 jer je isto dobro primljen od kritike/publike.

I dajem ruku u vatru da će Housebound i What We Do in the Shadows postati kultni horori, pogotovo What We Do in the Shadows jer je stvoren za kultan status. Vidjet ćeš dok pogledaš bez obzira jel ti se svidio i ne, skužit ćeš odmah na što sam mislio :)

Uglavnom, ja si volim raditi ovakve liste najboljih godina u povijesti inače. Ili najbolja desetljeća pa uspoređujem svoj ukus sa statusom kritike/publike. Tako da me iznenadila ova godina jer kritika/publika i ja imamo jako sličan ukus. Samim time dobra godina. Naravno da ne izgleda ništa naročito u usporedbi s ona tri odmah na početku spomenuta desetljeća, ali u usporedbi s godinama od nultih ne vidim neku previše jaču godinu.

S tim da još nije izašao najhvaljeniji horor godine, It Follows, a ako taj bude dobar, e onda :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Matango » 27 Dec 2014, 15:44

Slažem se, jedna od lošijih 20xx godina za horor žanr.
Imam dojam da je izašlo više horor komedija nego čistih horora.
Čak i ukupno brojčano gledajući neovisno o kvaliteti, daleko manje horora nego 2013, 2012 ili 2011.

Ono na što sam ponosan je da su prva dva filma s moje top 10 ljestvice režirale žene.
I što im je to i jednoj i drugoj film prvijenac i odmah su razvalile s uspjehom.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Michel » 27 Dec 2014, 15:51

Sad sam završio sa gledanjem i ovo je najbolja/najuspješnija horor godina od nultih :rock: :partyman:

Kod kritike/publike ova godina najbolje kotira od nultih. Druga je stvar što se nekome ne sviđa. Ni meni se ne sviđa 2005. godina pa opet ima dobar status, a statusi su najbitniji. Uglavnom jako mi je drago zbog ove godine :supz: možda je ovo početak jednog divnog razdoblja :casablanca:

1981. godina. Evil Dead, AAWIL, Scanners, The Howling :prayer: siguran sam da ima ljudi kojima se ta godina ne sviđa, ti horor filmovi, ali status te godine je odličan :rock:

Idem malo dalje istraživat.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by filmofil » 27 Dec 2014, 16:00

michel, naveo si 3 horora koji se kao izdvajaju, od toga su 2 komedije. o tome ti ja govorim. i stvarno ne pratim kritiku/publiku osim foruma raznih, ali ne možeš mi reći da je godina u kojoj je izašao the descent lošija od ove ili godina u kojoj je izašao REC. pa ta 2 naslova sami na svojim leđima drže godine u kojima su izašli, a kladim se da bi našao još barem 5 naslova uz svaki od njih koji bi pomeli 2014. godinu. horor žanr je u padu koliko god si mi lagali da je ovo početak nekakvog divnog razdoblja. :D
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Michel » 27 Dec 2014, 16:35

Nisi shvatio bit posta.

Govorim o statusima godine, a statusi horor godine se temelje na tome kako su primljeni od kritike/publike. Ne temelje se na mojem ukusu jer onda za mene 2005. godina nije ništa posebno jer mi se ne sviđa The Descent, ali pošto je taj film jebeno primljen od kritike/publike, status 2005. godine je dobar.

Isto tako status ove godine se ne temelji na tvojem ukusu ili nečijem drugom već na temelju kritike/publike. The Babadook, Housebound i What We Do in the Shadows su jebeno primljeni od kritike/publike i 2005. nije imala tako tri jaka horora koja su primljena. Ni 2007. kad je REC izašao, a meni je REC odličan.

O tome se radi. Ova godina koliko god netko osporava, i da ju ja osporavam, to nije bitno jer status ove godine na temelju kritike/publike je takav da je ovo jedna od najbolje primljenih ako ne i najbolje primljena horor godina od nultih.

Mislim, ovdje pričaš kao da neka godina od nultih ima po 10 odlično primljenih horora. Nema, za niti jednu horor godinu od nultih nećeš naći puno dobro primljenih horora, ali za ovu imaš tri koja su odlično primljena i još imaš dead snow 2 koji je dobro primljen i još nekoliko njih.

2005. ima samo The Descent koji je odlično primljen i Dead Snow. The Descent sam rekao da mi nije ništa posebno, ali Dead Snow, Wolf Creek i Naboer su mi dobri.

I kakve veze ima to što je i komedija? Dead Snow je isto komedija pa što? To je horor komedija. Ti filmovi kao što su Shaun of the Dead, What We Do in the Shadows neće biti na listama komedija već na horor listama.

Evil Dead 2 neće biti na listi komedije već na horor listi. Pa ne možeš sad tako gledat jer onda možeš i ze The Thing napisati "pa to je sf" jer ima sf-a. Alien "pa to je sf jer ima sf-a"

Zombieland "pa to je komedija jer ima komedije". Pa barem znaš da je horor žanr poznat po tome što se svake godine spaja sa nekim žanrom.

I mogu reći, zašto ne bi mogao reći. Od 2008. za mene horor žanr nije u padu već u laganom porastu. Ne govorim o nekakvom velikom rastu jer to nije, ali je u porastu.

Ova godina ima jako dobar status jer tu nismo biti ti ili ja već kako su horori te i te godine primljeni, a ova godina je jako dobro primljena. Drugi par rukava je što se tebi ne sviđa ili što se meni ne sviđa 2005. godina, ali ja ne sporim da je The Descent jebeno primljen dok ti sporiš za Housebound, The Babadook i What we do in the shadows to jest ne znam jel sporiš, ali ne obraćaš na to pažnju. Dvostruka mjerila.

2005. samo jedan jebeno dobro primljen horor. 2014. tri jebeno dobra horora primljena. Pardon, četiri jer It Follows ako gledaš, vidjet ćeš da je primljen kao nekakvo remek djelo i samim time status ove godine se učvrščuje.

Govorimo cijelo vrijeme o tome, o statusu horor godina. Ne o našim ukusima.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply