Top 10 horor filmova iz 2014?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Michel
Posts: 11404
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Michel » 29 Mar 2015, 19:40

Čuj filmofil, shvati da svatko ima drugačije ukusa, a i nisam jedini. Pa čekaj malo, ajde pogledaj i zbroji sve kritike na rottenu i metacriticu od nultih za horore. Sve ove koje si ti napisao i ove koje sam ja. Vidjet ćeš da je po rottenu, metacriticu 2014. među boljim horor godinama od nultih. Ono što ti ja ovdje želim pokazati ne da su oni objektivni jer sam i ja mnogo puta srao po kritici jer mi ništa ne znače, ali sam ih sad spomenuo samo radi toga što ti ne shvaćaš da nekome može 2014. biti najbolja horor godina od nultih. Zato sam sad spomenuo te dvije stranice da vidiš kako ima i kritike koja smatra prošlu godinu među boljim horor godinama. Napominjem, od nultih. To tebi neće promijeniti mišljenje niti želim ti nametati da promijeniš, ali ti samo pokazujem da ipak ima i drugih koji misle tako osim mene. Kao što ima i drugih ljudi koji misle poput tebe. Samo što se ja ne čudim kao ti. Jer mi ne smeta.
filmofil wrote:ja i dalje ne kužim kako netko može 2014. proglašavati najboljom horor godinom unazad 15god, a onda među 3 najbolja horora ubroji housebound i what we do in the shadows koji nisu horori. babadook ću čak priznati kao horor jer ima neke elemente horora iako ni to nije žanrovski film.
Joj kako si ti licemjeran da tako moram reći. Dolje nabrojiš jebeno Zombieland koji ima više komedije nego Housebound. Pa nemoj mi prodavat te fore. Housebound je horor sa natruhom komedije. Na prste jedne ruke mogu nabrojit strašnih horora od nultih od danas. Na prste jedne ruke i to jedva. Onda ajmo biti pošteni i reći da horor žanr ne postoji jer su rijetki horori koji nas mogu prestrašiti od početka do kraja.
filmofil wrote: evo, išao sam gledati svoju listu pogledanih filmova (znači, isključivo horori koje sam gledao) i onda već i 2009. imam drag me to hell, house of the devil, dead snow, the collector, halloween 2, pandorum, REC 2, human centipede, the loved ones + horor komedije poput zombieland i infestation ako ćemo se i komedijama baviti. još su tu rimejkovi friday the 13th, my bloody valentine i last house on the left.
Super, ja se ne slažem s tim. Pričamo o kvalitetnim hororima, jel tako? Pa kako onda pobogu ubrojiš remake Petka 13. koji je katastrofa. Meni općenito Petak 13. kao serijal je slab jer u tom serijalu niti jedan film zasebno ne može ni prismrdit Halloweenu. Ma bloody valentine za današnje teenegere. Ne hvala. Human centipede loš. Halloween 2 ne volim i smatram da je Zombie skroz uništio do kraja serijal. Pa i oni loši Halloween nastavci imaju svojeg šarma. O Pandorumu sam pisao i bio mi je jako loš sf horor. Sa ničim me nije kupio. House of the devil :lol: to west. ne hvala.

Dakle, jedino što valja od 2009. koje si nabrojao su: drag me to hell (dobar) i to je horor komedija više nego housebound. REC 2 (solidno), the loved ones (gle, to ti je isto horor komedija), dead snow (gle, to ti je isto horor komedija). the collector (dobar).

Dakle, od 2009. što si nabrojao meni su tu 6 loših i 5 dobrih.

A iz 2014. imam Housebound, The Babadook, What We Do In the Shadows, Wyrmwood, Dead Snow 2, Wolf Creek 2, Willow Creek, Backountry. Uglavnom dobri do odlični.
filmofil wrote: godina 2008. martyrs, eden lake, lake mungo, fritt vilt 2, pontypool, the strangers, the cottage, let the right one in...
Ovdje izdvajam Martyrs i Let The Right One In. Švedski vampirski mi je fantastičan hororac. I zasebno mi je bolji od bilo kojeg iz 2014. kao što sam već gore napisao, ali sveukupno ta godina mi nije bolja. Evo, meni zamjeraš na Hosueboundu, a ti nabrojiš The Cottage. Jesi ti uopće gledao taj film ili samo nabrajaš bzvz. To je isto horor komedija i to još veća nego Housebound, samo mi nije legla. Pontypool dosada živa. The Strangers dobro u početaku, kasnije loše. Lake Mungo smijeh. Ne volim FF pa je meni tu većina slaba. Eden Lake može.

Dakle, 3 kvalitetna i 4 slaba.

A iz 2014. imam Housebound, The Babadook, What We Do In the Shadows, Wyrmwood, Dead Snow 2, Wolf Creek 2, Willow Creek, Backountry. Uglavnom dobri do odlični.
filmofil wrote: 2007. the mist, REC, trick'r'treat, p2, timber falls, shrooms, jack brooks: monster slayer, storm warning, inside, 30 days of night, paranormal activity, halloween, 28 weeks later, wind chill, vacancy, my name is bruce, dead silence (jebote, kakva godina, a nisam nabrojao barem 10 solidnih horora uz ove sve poput resident evil, hills have eyes 2, the signal, itd)
Da, to je tebi jebena godina. Zašto bi meni bila?

The Mist, REC, Trick'r'Threat, 30 day of night i 28 weeks later, resident evil može. To je 6 kvalitetna horora. Ali timber falls, the signal. Zbilja? To su mi katastrofa filmovi, pogotovo timber falls. Wind Chill ima atmosferu, ali sve ostalo dosadno. My Nam is Bruce promašaj iako je sam sebe ismijavao, ali nije mi leglo. Halloween opet. Ne volim tog redatelja i samo mi je upropastio. Dead Silence mi je jedini horor od Wana koji mi je slab.

A iz 2014. imam Housebound, The Babadook, What We Do In the Shadows, Wyrmwood, Dead Snow 2, Wolf Creek 2, Willow Creek, Backountry. Uglavnom dobri do odlični.
filmofil wrote: odskrolao sam do 2003.: dead end, haute tension, open water, texas chainsaw massacre, tale of two sisters, wrong turn, jeepers creepers 2, house of 1000 corpses, freddy vs. jason, dreamcatcher, itd.
Dead End može. Znam da sam ga hvalio zbog izvrsne atmosfere. Haute Tension isto. Wrong Turn ajde može. Jeepers Creepers 2 može i bolji mi je od prvog dijela. 1000 corpses ne, freddy vs jason hahahah, dreamcather prva polovica dobra, druga smijeh.

A iz 2014. imam Housebound, The Babadook, What We Do In the Shadows, Wyrmwood, Dead Snow 2, Wolf Creek 2, Willow Creek, Backountry. Uglavnom dobri do odlični.
filmofil wrote: znači, nasumce odabrane godine imaju toliko raznolikih naslova, kvalitete, horor klasika. 2014. je baš isprdak u usporedbi s ovim prije i ne ulazi ni u top 5 godina za horor žanr ako računamo samo nulte.
Svaka čast, ali nakon ovog izrečenog te sad sigurno ne mogu ozbiljno shvatit. Toliko horor klasika? :lol: a daaaj neeeee :lol: REC, Let right one in i Martyrs su zbilja budući horor klasici. Horor klasike ne odlučuješ ti, niti ja već vrijeme i sami status tih filmova. Ta tri jesu horor klasici, to je sigurno, ali to je tri od TOLIKO nabrojanih. Ostali po ničemu nisu horor klasici. Zbilja si nabrojao svakakva čudesa tek toliko da se nađe izgleda.

Tako da ću te zamolit da mi prestaneš nametati svoje mišljenje kao jedino ispravno i prihvati da ima ljudi koji drugačije misle od tebe. Ja prihvaćam ako je tebi 2014. loša godina, ako ti je 2003. ili 2005. bolja godina. li dovoljno sam obrazložio zašto je za mene 2014. najbolja godina od nultih, a niti jedna godina od nultih nije odlična horor godina. Niti ta 2014. koju sad hvalim. Nema je jer su horori jako pali.

Želim ti na kraju reći samo o tim statusima, a status 2014. općenito kod kritike ako pogledaš je među boljima od nulte. To ti naravno neće promijeniti mišljenje niti to želim, ALI ti samo želim pokazati da ima i drugih koji misle kao ja. Kao i što ima ljudi koji misle kao ti. Kao da objašnjavam zaidu, sorry.

A iz 2014. imam Housebound, The Babadook, What We Do In the Shadows, Wyrmwood, Dead Snow 2, Wolf Creek 2, Willow Creek, Backountry. Uglavnom dobri do odlični.

Još It Follows kad dođe, a ako bude jako dobar do odličan, samo će više učvrstiti 2014. godinu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by filmofil » 30 Mar 2015, 01:01

ja sam uz svoj stav o navedenim filmovima uzeo u obzir službenu kritiku, imdb ocjene, ljude s kojima pričam o hororima, a vole taj žanr, itd. znači, nisam bio potpuno subjektivan. btw horor komedije sam izostavljao u pravilu, ali sam tamo naveo zombieland izdvojeno i naglasio da je komedija. mislim, po tvome sam trebao staviti scary movie jer parodira sve moguće horor klišeje.

uglavnom, posvetio bih sada vremena daljnjem istraživanju, ali mi je prekasno za to. možda da otvoriš neku anketu na ovom forumu gdje većina ljudi prati žanr?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11404
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Michel » 30 Mar 2015, 01:10

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11404
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Michel » 30 Mar 2015, 15:19

Dodajem i Spring http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 58#p345358

Ima ih ima ih, penje se penje se :D

Još It Follows samo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by xEdgex » 30 Mar 2015, 19:08

99% sam ubjedjen da ce ova dva biti na mojoj listi, cim se pojave na torrentima javite kao Boga vas molim:

http://www.imdb.com/title/tt3086442/

http://www.imdb.com/title/tt2401181/
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Ash_Williams » 30 Mar 2015, 19:51

zašto se odbacuju horror komedije? 1 od najvećih majstora žanra, ako ne i najveći, Sam Raimi je uvijek radio u tom
području.

User avatar
Michel
Posts: 11404
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Michel » 30 Mar 2015, 19:54

xEdgex wrote:99% sam ubjedjen da ce ova dva biti na mojoj listi, cim se pojave na torrentima javite kao Boga vas molim:

http://www.imdb.com/title/tt3086442/

http://www.imdb.com/title/tt2401181/
Hvala na ovome :partyman:

@Ash,

Upravo to što i rekao. Sad bi mi trebali izbaciti jedan Evil Dead, najveći među horor komedijama. Ili Braindead. Ili Return of the living dead. Ili Sahun of the dead. Bal vampira :prayer:

Onda ajmo izbaciti i sf horore kao što su the thing i alien. Ajmo izbaciti svaki žanr koji se spaja sa hororom.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Ash_Williams » 30 Mar 2015, 20:18

već sam napomenuo, mislim i da se proceduralni filmovi tipa Manhunter i Zodiac mogu svrstat u horror žanr.
tko je bio najviše sretan zbog ekranizacija kronika o Zodiacu i romana Thomasa Harrisa? horror fanovi!!!

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Top 10 horor filmova iz 2014?

Post by Truba » 30 Mar 2015, 20:29

ja sam prestao gledati horor komedije
nemam volje vise ako neka postane klasik bumo bacili pogled
www.lasetta.net :axe:

Post Reply