Horrori iz doba Juge - prije i sada

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Horrori iz doba Juge - prije i sada

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 23:21

Da ponovima znanje (od profesora Mairosua):

Starije stvari:

Leptirica (hm o čemu li je ono)
Variola Vera (infestacija malih boginja u jugi po istinitoj priči)
Već Viđeno (mustafa nadarević dobiva popizditis)
Davitelj protiv davitelja (Horror komedija)

Novije stvari:
T.T. Sindrom (srpski slasher)
Zona mrtvih (još u prudukciji - zombie horror) - http://www.twpfilms.com
Vinopiri Blutvajnšpricar Saga (očito vampiri) - http://www.vinopiri.plan9.si


Ajmo dalje? Informacije, komentari etc...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 23:38

Da zaboravih i onaj naš o ljudima-štakorima, ali ako se dobro sjećam to je više bila neka politička alegorija ili satira...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 20 Oct 2006, 09:45

E...je li čuo tko za Srpski fantasy horror "Šejtanov ratnik"? Navodno im je uzor bio "Nightwatch", a radnja se vrti oko zlog demona kojeg su otkrili Turci tijekom osvajanja Carigrada, a koji se ponovno probudi jer je knjiga koja ga može probuditi pala u pogrešne ruke ruke. Ja vidio trailer, i to uopće ne izgleda vizualno loše...evo kratki tekst na Filmskom. Od tamo će te moći pogledati i trailer :wink:

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 20 Oct 2006, 11:29

Dragonrage wrote:E...je li čuo tko za Srpski fantasy horror "Šejtanov ratnik"? Navodno im je uzor bio "Nightwatch", a radnja se vrti oko zlog demona kojeg su otkrili Turci tijekom osvajanja Carigrada, a koji se ponovno probudi jer je knjiga koja ga može probuditi pala u pogrešne ruke ruke. Ja vidio trailer, i to uopće ne izgleda vizualno loše...evo kratki tekst na Filmskom. Od tamo će te moći pogledati i trailer :wink:
Film obećava! Muzika me previše asocira na Requiem for a Dream pa onda gledajući trailer razmišljam o tom filmu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 20 Oct 2006, 12:54

Djeluje totalno cool. Jedino fakat glavna tema je ona iz Requiem for a Dream, ne da niji prejebena glazbena tema, ali kao što FilmTV kaže previše me na rekvijem podsjeća. Nevertheless, jedva čekam to pogledati.

Btw direkt link na njihov sajt: http://www.sejtanovratnik.com

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 20 Oct 2006, 20:40

Vampirica je film o Savi Savanovicu, prvom srpskom vampiru. Rec "vampir" je inace srpskog porekla, i otprilike je, zajedno uz "sljivovica", jedina rec koju smo podarili svetskoj lingvistici. :D

http://arhiva.elitesecurity.org/t172512 ... ampir.html

Imate tamo link ka originalnoj pripoveci Milovana Glisica, koji je pisao o njemu. Glede samog filma, secam se da sam se usr'o k'o grlica kad sam ga gledao kao mali na TVu. Svega sto se secam je da je Sava "hauntovao" neku vodenicu.

Sejtanov Ratnik je koliko sam cuo pukao na srpskom box officeu. Mi smo jos uvek prekonzervativni za nekakav pokusaj zanrovskog filma. :D

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 25 Oct 2006, 23:25

Niti jedan od navedenih filmova ja nebih stavio pod horror.

Ghrall
Posts: 1548
Joined: 29 Oct 2006, 10:12
Location: Zabok
Contact:

Post by Ghrall » 29 Oct 2006, 22:27

HorrorHR wrote:Da zaboravih i onaj naš o ljudima-štakorima, ali ako se dobro sjećam to je više bila neka politička alegorija ili satira...
Izbavitelj se zove taj film.Po meni jako jako dobar film i baš bi ga htio opet pogledati.

pinhead.bih
Posts: 49
Joined: 27 Nov 2006, 17:34
Location: BIH
Contact:

DOMAĆI HORROR???

Post by pinhead.bih » 27 Nov 2006, 19:08

Od nazovi horrora koje ste spomenuli nijedan ne odgovara starijoj publici tako da bi na većinu od njih trebalo staviti R- zabranjuje se starijima od 15 godina jer postoji mogućnost da se neće uplašiti gledajući ih.A kada već pričamo o njima ima jedan koji i nije totalno loš a zove se "sveto mesto" a snimljen je u Srbiji negdje pred rat ali i njega sam gledao kao tinejdžer tako da je konstatacija "nije loš" relativna!!!P.S. BALKAN JE SREDINA KOJA TEŠKO DA ĆE DOPUSTITI SNIMANJE NEKOG OZBILJNOG HORROR PROJEKTA ŠTO ZBOG OGRANIČENOSTI A I U NEDOSTATKU NEKOGA KOĆE TO URADITI NA PRAVI NAČIN.NAJŽEŠĆI HORRORI SU SNIMKE O STRADANJU U PROŠLOM RATU A ONE KOJI SU SVE TO GLEDALI MALO ŠTA MOŽE PREPLAŠITI!!!
CREATURE FROM MIDIAN LAND

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 27 Nov 2006, 22:57

Sveto Mesto, secam se toga. Secam se i da je najavljivan u novinama, pa je pukao kasnije...naravno.

Variola Vera nije strasan, ali je prilicno "spooky".

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 28 Nov 2006, 16:55

eh da.. Leptirica.

za film sam doznao slučajno preko nekog foruma, bloga whatewer...
svi koji su je gledali, opisali su film kao nešto najstrašnije ikada :lol: , pa me zanima u čemu je kvaka. znam radnju okvirno i vidio sam par slika iz filma, i sad sam se sav nabrijao na film, a navodno ga je ful teško nabaviti.. :?

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 28 Nov 2006, 18:40

Nije ga teško nabaviti. Ima ga moj susjed. I nije baš strašan kao što tvrde, zapravo nije uopće.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 28 Nov 2006, 19:44

Zombiemachine wrote:Nije ga teško nabaviti. Ima ga moj susjed. I nije baš strašan kao što tvrde, zapravo nije uopće.
Je, kada su to većinom gledali kao djeca... :lol:

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 01 Dec 2006, 18:25

john_constantine wrote:
Zombiemachine wrote:Nije ga teško nabaviti. Ima ga moj susjed. I nije baš strašan kao što tvrde, zapravo nije uopće.
Je, kada su to većinom gledali kao djeca... :lol:
Apsolutno tacno. Gotovo svi imamo omladinske traume od Leptirice - a ja je nisam gledao a da sam bio stariji od 12 godina.

pinhead.bih
Posts: 49
Joined: 27 Nov 2006, 17:34
Location: BIH
Contact:

LEPTIRICA

Post by pinhead.bih » 02 Dec 2006, 00:29

Imam Leptiricu kod kuće i baš skoro sam je ponovo gledao i mogu vam reći da osim par uvodnih scena ubijanja film je totalno smeće iako priznajem da sam se kao dijete užasno plašio tog filma!Danas sam nabavio domaći horror sveto mijesto o kojemu sam već govorio ali ga još nisam odgledao ,nadam se da neću pokvariti utiske koje imam od prvog gledanja od prije 15ak godina!!!!
CREATURE FROM MIDIAN LAND

Post Reply