Horrori iz doba Juge - prije i sada

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 16 Sep 2007, 01:18

14 komada jbga, od koga je odlichno je zar ne ? :wink:

A pazi sad ovo :D :
petak 14.09.
BIBLIOTEKA GRADA BEOGRADA
u 19 h
predavanje na temu
TRADICIJA HORORA U SRPSKOM FILMU
by Dejan Ognjanović
autor knjige U BRDIMA, HORORI : Srpski film strave

posle toga,
film
SAN DOKTORA MIŠIĆA
Ovako, bio ja SOLO sinoc !!! :mrgreen:
A skupili se bre sve neki penzioneri jbga, neki ono gistro ljubitelji horora i jedan matori koji me ladno pita "a jel ste gledali Predskazanje , a Egzorcist ?!" i slichno...i onda mu ja kazem ma batalite te matore filmove ima sad ovh novih dobrih pogledajte npr. Kanibala (Cannibal 2005) a on ce meni a pa gledo sam sa Entoni Hopkinsom, ja reko ma jok bre nema to veze sa tim, reko sam vam Kanibala ne Hanibala, a on : A mislite to je ovaj 3. deo ? Kakav je ?
Ja reko : ma jok bre ne H. nego K - K Kao Kurac nabijem te na kurac matori jebise mrshupickumrtnu !!! (narvno shala :mrgreen: ) - kazem mu K bre K ko Krushka, Canniball a on meni aaa sad sam shvatio to nije sa Entoni Hopkinsom to je ovo poslednje kad je kao mlad jel tako u Rusiji ? :eek:

Zemljo otvori se !!! :evil:

i na kraju mu ja nekako objasnim posle 10 minuta da je to film po istinitoj prichi kada je taj lik preko interneta nasao covek koji je pristao da ga ovaj ubije i da ga pojede, i matorom ne beshe dobro, a zao mi bilo posle , dobar neki chikica samo lud, polu-lud jbga... :lol:

i posle doshle neke dve cure onako ko pravo sa POP BOXa taze (one british cvidze, sve na mestu INDIE GO-GO !!! :D ) i ja se obradujem e super neko je doso jer sam bacio reklamu i tamo, barem neko a bilo jedva 20-ak ljudi jer tolka je sala...i pitam ja njih sav srecan onako i rumen od stida :oops: , a gde ste saznale za ovo predavanje a one ce meni : Ma mi idemo na svako predavanje, nema veze koja je tema, svakog petka ima !!! :shock: :cry:

A neki lik sedi pored njih isto sav fin ko sa POP BOXa i ja : a ti jarane ? a on ce :"Ja sam njen brat" :x :evil:

I tek zadnji udju ovi Lakobrija i ta ekipa shto pravi specialne efekte shto su pravili "Pacijent" serijal ( 1, 2, 3, 0) i tako te domace trash horore, a sve ostalo penzioneri dokoni, tipa jedna baba kaze ja zivim blizu tu kod Kalemegdana pa volim da svratim ne zanima me tolko horor ali volim predavanja :mrgreen:

i onda dodje Ognjanovic kralj i neki voditelj pored njega a sav smotan, pa krene da ga pita pitanje a pitanje traje realno duze nego odgovor, tako da je ovaj stigo samo da pomene Leptiricu, Variolu veru, Vec vidjeno, TT sindrom, Sveto mesto i Kichmu, i kad su pitali kao ko je ovde iz sale gledo Kichmu ono ladno se javljam samo ja i josh jedan - znaci parodija samo takva :lol: 8) :lol:

I na kraju kao vrhunac svega javlja se neki matori da postavi kao jedno malo ozbiljnije pitanje i kaze : "Ja inache ne volim horor (ma shta kazes ?! :lol: ) ali me zanima dal u tim glavnim ulogama se pojavljuje neko pravo zlo, kao shto je Amerika, tajne sluzbe, Vatikan i tome slicho i onda krene govor od 10 minuta gde on opisuje sve nemani koje su napale Srbiji a ja dobacujem : "Radikal iskuliraj leba ti" :mrgreen: a svi padaju pod stolice od smeha a Ognjanovic se kao pravi ozbiljan a nije mu dobro, a ja nosio onaj moj duks shto smo pravili, shto ima logo B92 u znaku PINKa (znachi zajebancija na rachun i jednih i drugih, onako ruzichasto samo shto pishe B92 umesto PINK) i matori se okrene ka meni i kaze a shta se ti javljash izdajniche, dovoljno je da ljudi vide shta ti pishe na toj duskerici pa da znaju da si "NJI'OV" :eek: :shock: :lol: :lol: :lol:

I na kraju zapalim ja kuci jer sam onaj "san doktora mishica" gledo pre par nedelja na TV-u a i ono ishlo mi se kuci jer "ne volim do sama shetam nocu" :( :P

Uglavnom FULL FULLOVA !!! :mrgreen: :wink:

DODATAK : Odgovor lika koji je osto i na projekciji :
otisao si pre pustanja filma, tako da ne znam da li si cuo kada je masa matoraca krenula u pobunu zbog "dugackog predavanja"... uzas! :mad:
za vreme filma su iza mene neke budale ismevale i tumacile scene kao decurlija, a niko od njih dvoje nema manje od 60godina :smrt: opominjao sam i molio, ali valjda su jos u pubertetu, sta li....
:shock: :lol: :lol: :lol:
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 18 Sep 2007, 00:13

E u qrac, dosao bih da sam znao na vreme. :(
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 18 Sep 2007, 09:46

E dagajbem brate, otkud ja znam da ovde ima josh ljudi iz Beograda, nisam vidovit...shto ne bi postavio samo da sam znao :(

Ali OK - za sledeci put eto ovde infosa za sva desavanja ovog tipa u BGDu :wink:
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 18 Sep 2007, 11:11

Deimos wrote:svaka čast na trudu, ali studija o srpskom horror filmu je po meni besmislena. prvo, nema ih dovoljno da bi se neka opširnija studija mogla i napisat. a ko drugo, jednostavno nisu ništa posebno. bilo bi bolje napraviti studiju o horror legendama
Bit će i toga :wink:
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 30 Oct 2007, 15:06

Wendigo wrote:eh da.. Leptirica.

za film sam doznao slučajno preko nekog foruma, bloga whatewer...
svi koji su je gledali, opisali su film kao nešto najstrašnije ikada :lol: , pa me zanima u čemu je kvaka. znam radnju okvirno i vidio sam par slika iz filma, i sad sam se sav nabrijao na film, a navodno ga je ful teško nabaviti.. :?
da!čuo sam spike da su ljudi dobijali dijabetes,po makedoniji umirali,iza filma povracali pa mi fakat nije jasno...u onih sat vremena osim bolesne i jezive atmosfere ima samo 1 polu-strašna scena... :?
btw ja ga kupio u trebinju... :lol:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 30 Oct 2007, 15:28

e kako se zove naš hrvatski horor s vukodlakom, eksperimentima i nekakvom djevojkom?
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 30 Oct 2007, 15:32

john_constantine wrote:e kako se zove naš hrvatski horor s vukodlakom, eksperimentima i nekakvom djevojkom?
je li radnja dogada u 18-19 stoljecu?!
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 30 Oct 2007, 15:40

GreenHornet wrote:
Wendigo wrote:eh da.. Leptirica.

za film sam doznao slučajno preko nekog foruma, bloga whatewer...
svi koji su je gledali, opisali su film kao nešto najstrašnije ikada :lol: , pa me zanima u čemu je kvaka. znam radnju okvirno i vidio sam par slika iz filma, i sad sam se sav nabrijao na film, a navodno ga je ful teško nabaviti.. :?
da!čuo sam spike da su ljudi dobijali dijabetes,po makedoniji umirali,iza filma povracali pa mi fakat nije jasno...u onih sat vremena osim bolesne i jezive atmosfere ima samo 1 polu-strašna scena... :?
btw ja ga kupio u trebinju... :lol:
uzmi u obzir da su ljudi prestravljeni Leptiricom u to doba bili djeca. :lol:
ja bi umro od straha da sam to kao klinac gledao. kad se samo sjetim originalnog Night of the Living Dead npr. nisam se usudio dić iz kreveta ugasiti TV..

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 30 Oct 2007, 15:42

GreenHornet wrote:
john_constantine wrote:e kako se zove naš hrvatski horor s vukodlakom, eksperimentima i nekakvom djevojkom?
je li radnja dogada u 18-19 stoljecu?!
mislim da je.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 30 Oct 2007, 15:43

Wendigo wrote:
GreenHornet wrote:
Wendigo wrote:eh da.. Leptirica.

za film sam doznao slučajno preko nekog foruma, bloga whatewer...
svi koji su je gledali, opisali su film kao nešto najstrašnije ikada :lol: , pa me zanima u čemu je kvaka. znam radnju okvirno i vidio sam par slika iz filma, i sad sam se sav nabrijao na film, a navodno ga je ful teško nabaviti.. :?
da!čuo sam spike da su ljudi dobijali dijabetes,po makedoniji umirali,iza filma povracali pa mi fakat nije jasno...u onih sat vremena osim bolesne i jezive atmosfere ima samo 1 polu-strašna scena... :?
btw ja ga kupio u trebinju... :lol:
uzmi u obzir da su ljudi prestravljeni Leptiricom u to doba bili djeca. :lol:
ja bi umro od straha da sam to kao klinac gledao. kad se samo sjetim originalnog Night of the Living Dead npr. nisam se usudio dić iz kreveta ugasiti TV..
je, ROTLD - ma kvragu, u 23 godini, jedan od rijetkih filmova u kojima se sam baš doslovce naježio. :shock: :D
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 30 Oct 2007, 15:53

john_constantine wrote:
Wendigo wrote:
GreenHornet wrote: da!čuo sam spike da su ljudi dobijali dijabetes,po makedoniji umirali,iza filma povracali pa mi fakat nije jasno...u onih sat vremena osim bolesne i jezive atmosfere ima samo 1 polu-strašna scena... :?
btw ja ga kupio u trebinju... :lol:
uzmi u obzir da su ljudi prestravljeni Leptiricom u to doba bili djeca. :lol:
ja bi umro od straha da sam to kao klinac gledao. kad se samo sjetim originalnog Night of the Living Dead npr. nisam se usudio dić iz kreveta ugasiti TV..
je, ROTLD - ma kvragu, u 23 godini, jedan od rijetkih filmova u kojima se sam baš doslovce naježio. :shock: :D
a kud baš u horror/komediji.. :lol:
šta neka scena ili sami ugođaj filma?

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 30 Oct 2007, 15:55

john_constantine wrote:
GreenHornet wrote:
john_constantine wrote:e kako se zove naš hrvatski horor s vukodlakom, eksperimentima i nekakvom djevojkom?
je li radnja dogada u 18-19 stoljecu?!
mislim da je.
ako mislimo na isti nema eksperimenata nego gatara kad pogleda liku ruku počme vrištati ali nikome ne smije reci zasto...da,ima neka bogatasica u koju se kao zaljubi taj vukodlak...
ne drzi me za rijec ali mislim da se film zove "MOR"
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 30 Oct 2007, 16:11

Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Nov 2007, 02:52

Mor (1992) WTF ???

Nikad čuo za ovo...a još veći je problem ovo nabaviti... :?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 06 Nov 2007, 20:54

MOR....radnja se dešava u 17st.ak se ne varam
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Post Reply