Najbolji horor redatelj?

Razgovori ugodni o horor temama

Najbolji horor redatelj?

Poll ended at 06 Dec 2012, 23:10

Lucio Fulci
1
4%
Mario Bava
0
No votes
Dario Argento
1
4%
John Carpenter
14
56%
Tobe Hooper
1
4%
Wes Craven
4
16%
David Cronenberg
2
8%
George A. Romero
0
No votes
Terence Fisher
1
4%
Neko drugi
1
4%
 
Total votes: 25

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Najbolji horor redatelj?

Post by Michel » 06 Nov 2012, 23:10

Evo ga, raspravljali smo na temi Princ Tame o najboljem redatelju. Ustvari, ja sam samo obrazložio ko mi je najbolji i zašto tako mislim. Ovakvih rasprava i nije baš bilo. Pa me zanima što forum misli ko je najbolji horor redatelj. Obrzloženje nije obavezno, ali je poželjno. Ja ću samo kopirati moj posta sa te teme.

"Meni isto nije sjeo ovaj film. Atmosfera je stvarno dobra, ali ostatak mi nije sjeo. Što se tiče precjenjenosti. U smislu najvećeg horor redatelja shvaćam pošto ga se svako malo spominje da to je. Meni osobno i je. Ne znam, ne vidim ko mu je blizu. Romero ima zombije i to dva odlična filma, ali to je to. Zabavni creepshow. Craven ima jedan odličan film (NOES), Scream serijal mi je uvijek bio slab i brda imaju oči je dobar film. Ostalo nije vrijedno spomena.

Cormana ne računam. Del Toro prekičast. Ovi novi nezanimljivi izuzev par redatelja. Hooper mi je odličan recimo. TCM, Salem s Lot odlični i Poltergeist i Lifeforce dobri. Talijani Argento/Bava/Fulci su mi dobri sa odličnom atmosferom i jesu kičast, ali za razliku od Del Tora puno mi to bolje naprave.

Cronenberg mi je isto odličan. Ok, ima mi samo jedan odličan film (The Fly) i svi ostali HORORI su mi dobri, ali kako stvara tu uvrnutu priču mi je odlično. Stvarno kralj body horora.

I to je to. Ima ih još, ali ovi mi se ističu. I sad na kraju ostaje Carpenter i kužim ako je nekome precijenjen jer ga većina stavlja kao najboljeg. Moji razlozi su 3 remek djela horor žanra i 3 dobra horor filma. The Thing, Halloween i u raljama ludila. I dobri the fog, christine i vampiri.

They live, postaja 13, bijeg iz new yorka su mi isto jako kvalitetni filmovi, ali to nisu horori. Dakle, tip ima 9, 10 kvalitetnih filmova i od toga 3 horor remek djela. Govorim za sebe naravno.

I zato ne vidim nekog drugog na prvom mjestu. Carpenter mi baš ima savršenu atmosferu i maštovitost.

Polanskog sam zaboravio koji ima čak 4 horor filma :supz: ili 5. On je isto pri vrhu iako ga malo ko smatra horor redateljem.

A najsmješnije od svega je što su mi najbolji horor filmovi od ne-horor redatelja :lol:

Spielberg, Hitch, Kubrick i Scott."


I još nešto. Imao sam samo 10 opcija i desetu samo stavio "neko drugi" jer sam mogao bez problema još nekoga navest, ali nekako mislim da ovih 10 su nam najbliži, a da li su najbolji ili najvažniji, to ćemo vidjeti. Ima 3 opcije za glasanje da bude što zanimljivije :zubifale:

Whale, Corman, brat od Bave, Jacques Tourneur, oni su samo od nekih koje nisam stavio u anketu zbog tih 10 opcija. Tourneur recimo ima iza sebe Night of the Demon, I Walked with a Zombie, Cat People, The Leopard Man. Znači, prilično poznate klasike. Evo, baš sam prošli tjedan pogledao Night of The Demon i bio mi je jako dobar/odličan. Whale također ima dosta klasika.

Uglavnom, to je to :)

Glasao za Carpentera, Hoopera i Argenta.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by Decadentor » 07 Nov 2012, 02:12

Meni fali jos puno pogledanih filmova da na ovo mogu dat pravi odgovor, ali za sad mislim da je carpenter
Image

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by Sammy » 07 Nov 2012, 14:31

također nemam dovoljno filmova pogledanih, pa ću pričekati da pogledam još nekolicinu, a tek onda dati svoj glas..
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by Victor Crowley » 07 Nov 2012, 14:36

Ima puno odličnih filmova od raznih redatelja ali ako moram s ovog spiska birati tko mi ima najbolje filomve to je onda Lucio Fulci.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by popayy » 07 Nov 2012, 18:56

Carpenter ofkors, od ovih navedenih. Možda netko drugi, razmišljat mi se neda.

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by Matango » 08 Nov 2012, 18:22

Takashi Shimizu, Banjong Pisanthanakun, Parkpoom Wongpoom i braća Pang

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Nov 2012, 22:37

Fali tu još par imena, ali sa ove liste je najbolji Carpenter, Mario Bava, pa Wes Craven...

Šteta što nema Sama Raimija :(
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by olio » 09 Nov 2012, 00:02

Cronenberg :D

al nisam upoznat sa Luciom, moram se bacit više na talijanske

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by elrania » 09 Nov 2012, 00:50

s ovog na popisu sam možda najviše za cronenberga i cravena. ne znam, teško mi je za odlučiti se. gledam ovo otkak je otvoren topic i sam se maknem, jer ne mogu kliknuti da sigurnošću.

da je corman na listi, mislim da bih njega ipak prvog izabrala; ipak mi je to taj 'moj' stil.

a whale i tourneur, oh... (btw, dobro su mi poredana ova njegova 4 spomenuta, taman nekak od najboljeg prema slabijima s tim da mi je night of the demon vrhunski).

i onda se sjetim carpentera i njegove atmosfere pa bavine - black sabbath uffff... pa čak i black sunday koji mi se nije toliko dopao (vjerujem da mi je barbara problem, užasna mi je :lol:)

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re:

Post by Michel » 09 Nov 2012, 01:05

dr_gonzo wrote:Fali tu još par imena, ali sa ove liste je najbolji Carpenter, Mario Bava, pa Wes Craven...

Šteta što nema Sama Raimija :(
Bio bi da nema samo 10 opcija pa sam birao one najbliže nama horor fanovima iako evo, elrania kaže da joj je Corman koji svakako zaslužuje tu biti. Ima svoj poseban stil po kojem je poznat, sa odličnim horor glumcima je radio. Uveo je Poea u film.

Raimi s druge strane je napravio revoluciju s evil deadom. Meni jedan od boljih horora :supz: šteta zbog 10 opcija. zato sam stavio "neko drugi".
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
mary
Posts: 51
Joined: 28 Feb 2012, 18:18

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by mary » 09 Nov 2012, 13:36

Glasala sam naravno za Carpentera, razlog; medju najdrazim mi je redateljima, i nitko ne moze napraviti atmosferu kako on to zna. Mario Bava je takodjer genijalan, cijenim ga, ali Carpenter je Carpenter.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by filmofil » 11 Nov 2012, 18:08

carpenter jer njegovi horori imaju jedinstvenu atmosferu, a i smatram da je horor kao žanr lansiran tek uspjehom halloweena. njemu se puno toga duguje.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by jigsaw » 12 Nov 2012, 11:44

Carpenter definitivno.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by Michel » 24 Mar 2014, 16:32

Sad nakon što sam pogledao 5 Bavinih horora i svi su mi u najmanju ruku vrlo dobro/odlični, ponosno Bavu stavljam na drugo mjesto, iza Carpentera.

Izbacio mi je Argenta :zubifale: iako mi Argento ima najbolji talijanski horor, Suspiriu, smatram da nema toliko kvalitetnih naslova kao Bava. E sad, oni su dosta slični pa mi je glupo reći kako je Bava bolji što se tiče tog svojeg stila i predivnih boja kad je na tom polju Argento ravan njemu. Jedino gdje bi Bavi dao malu prednost je sama režija i ta njegova tehnika. Najbolji horor redatelj po tom pitanju.

Reazione a catena (1971) http://www.imdb.com/title/tt0067656/?ref_=fn_al_tt_1
La maschera del demonio (1960) http://www.imdb.com/title/tt0054067/?ref_=fn_al_tt_1
Sei donne per l'assassino (1964) http://www.imdb.com/title/tt0058567/?ref_=fn_al_tt_1
I tre volti della paura (1963) http://www.imdb.com/title/tt0057603/?ref_=nv_sr_1
Operazione paura (1966) http://www.imdb.com/title/tt0060794/?ref_=fn_al_tt_1

Kralj 60-ih :prayer:

Još samo želim ovaj pogledati od njega. Taj mi fali, ali ne mogu ga naći. A jebemu, još glumi Lee La frusta e il corpo http://www.imdb.com/title/tt0057078/?ref_=fn_al_tt_1

1. Carpenter
2. Bava
3. Argento
4. Romero (još kad pogledam DotD i DotD). Ali NotLD, Creepshow i jedan jako lijep biser The Dark Half ga stavljaju na 4. mjesto.
5. Hooper/Cronerberg - još mi je uvijek žao što nije snimio jebeni horor film više od 25 godina.

Ostali odmah iza, a svi ti iza su isto dobri horor redatelji s tim da ima stvarno malo horor redatelja koji imaju više kvalitetnih filmova.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Najbolji horor redatelj?

Post by john_constantine » 24 Mar 2014, 18:04

Imam taj film negdje među dvd - ima. Nemaš ga nigdje na torrentima?
Michel puši karu.

Post Reply