Ghoulies

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Ghoulies

Post by john_constantine » 18 Mar 2007, 18:33

E, dok sam gledao onaj filmić, primijetio sam taj film ghoulies. Ocjena je na imdb - u 3. Pa je li tko gledao taj serijal? :wink:
Izgleda mi kao nekakav loš spoj gremlina i trolls. :lol: :lol:
Michel puši karu.

User avatar
Freddy Krueger
Posts: 89
Joined: 09 Oct 2006, 15:31

Post by Freddy Krueger » 18 Mar 2007, 18:39

Ghoulies je tesko govno... :lol:
Al ja najvise volim govna od filmova,tak da mi je film odlican. :D
Skoro sam jebo jucer.Skoro sam jebo danas.
Jebem skoro svaki dan...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 18 Mar 2007, 18:50

a što ne valja? Glumci, specijalni efekti, priča ili sve zajedno? :lol:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 18 Mar 2007, 19:10

Katastrofa je sve zajedno...
Evo ti dvojka: http://www.horrorhr.com/ghoulies-ii-1987/

Mislim film(ovi) su jednostavno dosadni, idiotni i problem je što nisu ni malo zabavni. Znači ne koriste taj svoj šrot u dobre svrhe. To govorim za 1,2,4, trojku nisam gledao...

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 18 Mar 2007, 20:11

istina ja i freddy_krueger smo crkli od dosade dok smo gledali ..najjace mi je kad svi moraju neke ocale nosit...hahahaha

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 18 Mar 2007, 21:20

ma loš....nisam ga ni pogledo do kraja
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 18 Mar 2007, 22:50

imam mislim drugi nastavak ali me nije privuklo..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 19 Mar 2007, 14:30

Kada sam pogledao trailer Ghoulies prvi dio,ko da ta mala stvorenja su one plišane lutke koje se stave na ruku i njima se upravlja...glupost kako su te Ghouliese napravili!

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Post by sikeone » 20 Mar 2007, 18:43

definitivno loš serijal, preloša kopija gremlina sa stupidnim humorom

User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by The Undertaker » 23 Dec 2008, 09:14

Ovo je moj osvrt sa bloga:
Serijal filmova "Ghoulies" je američki horor-komični serijal iz 80-ih i 90-ih o grupi zlih malih demona koje obično dozivaju Satanini sledbenici. Iako se smatra da su demoni inspirisani izgledom mnogo poznatijih i uspešnih Gremlina, istina je da su Ghoulies nastali pre njih.

Prvi deo je prikazan 1985. godine, a nastao je 1983. godine pod naslovom "Beasties". Trebalo je da ga režira Charles Band, a da specijalne efekte radi Stan Winston (njih dvojica su prethodno sarađivali na filmu "Parasite"). Ipak, završilo se tako da ga je režirao Luca Bercovici dok je specijalne efekte odradio John Carl Buechler i njegova kompanija "Mechanical and Makeup Imageries Inc". Film je iznenadjujuće dobro prošao kada je u pitanju kućni video.

Iako je film ocenjen na IMDB-u sa "impresivnih" 2.9 odlučio sam se da ga pogledam jer je obeležio moje detinjstvo. Do duše, napravio sam mali previd, drugi deo ovog filma me je toliko prestravio da nisam smeo da idem u kupatilo sam, a i batalio sam gledanje horora do kraja srednje škole. Ovaj previd verovatno znači da ću pogledati i taj nastavak, mada zaista treba biti lud za tako nešto posle ovog "spektakla" od sinoć.

Mnogo stvari je veoma loše u ovom filmu. Pre svega se radi o scenariju koji je prosto grupa ideja nabacanih na jednu gomilu, sa jako lošim zapletom. Iako je pokušano da se stvori nekakva spooky atmosfera, to naravno nije uspelo jer je lokacija stara vila, tačnije njen podrum, toliko loša kopija, te se u nekim scenama jasno razaznaje jeftinoća i zidovi od "stiropola" što bi rekao Era Ojdanić.

Sami glumci su uglavnom katastrofa, naročito epizodni, dok glavni likovi, pre svega Lisa Pelikan u ulozi Rebecce čak i nije loša, dok je Peter Liapis u nekim scenama preloš, a u nekim solidan. A onda i frapantan podatak, jedna od epizodistkinja je čak napravila i veliki uspeh - ona se zove Mariska Hargitay, glumi u seriji "Law & Order Special Victims Unit" i dobila je nagradu Emmy za svoju ulogu.

Što se tiče Lise Pelikan, i ona je izgradila solidnu karijeru, a najpoznatija mi je njena uloga u filmu "Lionheart (1990)" gde je glumila ženu pokojnog brata Jean-Claude Van Dammea. I na kraju, solidnu karijeru, ali pre svega glumačku, napravio je i režiser ovog filma Luca Bercovici.

Što se tiče specijalnih efekata, oni se odnose na stvaranje ovih malih zlotvora Ghouliesa, koji su presmešni, ali i na borbu izmedju dobra i zla čuvenim ispaljivanjem plavih i crvenih zraka iz očiju i sl.

Meni je ipak bilo donekle zabavno da gledam ovakav krš od filma, naročito kada se pojave glavne zloće, ali krajnji utisak je da je ovo veoma, veoma loš film koji će svako normalan preskočiti.

Evo i par screenshotova:
Image
Image
Image
Image
:lol:
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 23 Dec 2008, 16:29

koliko mi je stari taj topic, a sada kada sam ogledao, ghouliesi izgledaju baš kao one čarape... A tek kada napada onog lika kraj zdenca, urnebes. :lol: :lol: preloše. ali taj film ću pamtiti samo po jednoj sceni: kada je frajer s onomženskom koja se pretvori u muškarca i omota svoj dugi jezik oko njegova vrata... :rotflmao: :prayer: :prayer:

P.S.
ova druga slika mi izgleda kao neki iskihani šmrkalj s zubima. :D
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 23 Dec 2008, 16:45

a ovo zadnje je tek rođeni sin od hulka? :lol: :lol:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 23 Dec 2008, 16:48

GreenHornet wrote:a ovo zadnje je tek rođeni sin od hulka? :lol: :lol:
:rotflmao:
Michel puši karu.

User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by The Undertaker » 23 Dec 2008, 17:34

john_constantine wrote:ali taj film ću pamtiti samo po jednoj sceni: kada je frajer s onomženskom koja se pretvori u muškarca i omota svoj dugi jezik oko njegova vrata... :rotflmao: :prayer: :prayer:
Ah da, vrhunska scena :prayer:
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

User avatar
The Undertaker
Posts: 255
Joined: 27 Nov 2007, 17:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by The Undertaker » 27 Dec 2008, 09:33

Nakon "spektakularnog" prvog dela, bio sam dovoljno poremećen da pogledam i drugi nastavak iz ovog serijala, te svečano objavljujem da nemam nameru da gledam preostala dva dela, pa čak ni ako mi neko ponudi novac zauzvrat (a možda i lažem za ovu opciju :wink:).

Ono što me je fasciniralo je da iako sam ovaj film prvi i jedini put do sinoć, pogledao davne '90. ili '91. godine, neke scene su mi ostale urezane u sećanju ali i pored toga ne kapiram zašto sam toliko bio preplašen od ovog filma!? Frojde, javi se :) .

Drugi deo ne nastavlja gde je prvi stao, a čak u priču uvodi još jednog novog Ghouliesa, koji zna da leti, a i oni dobijaju dosta veću pažnju te se tako i znatno više pojavljuju u kadru i prvom planu. Naravno i dalje su isti zajebanti kao u prvom delu, i svakakvo neshvatljivo velike snage za njihovu sićušnu masu i nespretne pokrete. Nesrećni radnici cirkusa čak prizivaju i još jednog Ghouliesa koji je daleko krupniji i opasniji, inače "očinska" verzija Ghoulieja ćelavca (neki ga smatraju Hulkovim sinom :lol: ).

Mala prednost u odnosu na prvi deo je smeštanje glavnice radnje u zabavni park i kuću strave, dok je sve ostalo uglavnom na istom nivou: radnja je pretežno dosadna, pojavljivanje Ghouliesa u scenama baš ide na živce const. prikazivanjem jednog po jednog u kadru, krvavih scena zapravo ima jako malo, a takodje, Ghoulies su ovde mnogo sličnijeg ponašanja kao Gremlini.

Po meni je najbolja scena u filmu odlazak mladog vlasnika zabavnog parka u toalet, sećam se da sam kao klinac imao žestok trip da odlazim sam u kupatilo zbog nje. Sve ostalo je booooring i u rangu prvog dela - jako jeftino i loše.

Par screenshotova da dočara doživljaj:
Image
Image
Image
Image
None off you all seem to understand.
I'm not locked in here with you,
you're locked in here with me!

Post Reply