3D Horror

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Black Rider
Posts: 17
Joined: 21 Dec 2011, 09:40
Location: Belisce

3D Horror

Post by Black Rider » 21 Dec 2011, 10:07

Eo zanima me dali netko od vas ima 3D TV... Ja sam ga kupio ovaj mjesec, oni koji imaju ili su upoznati s time znat ce o cem pricam drugi mozda ne skotaju ali svejedno...

Naime zanima me dal neko zna neki dobar horror u SBS.. ono da je pogeledo da su dobri efekti i sama radnja filma...

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: 3D Horror

Post by Fräulein Unbekann » 21 Dec 2011, 10:44

Ja nemam, al' frendica ima. Zasad gledala samo Conana, al' horrore ne želim u 3D.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 3D Horror

Post by HorrorHR » 22 Dec 2011, 09:53

nema dobrog 3D-a u horroru u globalu... u kinu što je bilo je moglo proći final destination jedan radi nekih scena, ostalo meni potpuno whatever. znači ako nisu dobri u kinu, neće pak ni doma biti ;)

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: 3D Horror

Post by Josef K » 22 Dec 2011, 10:01

Jedino što mi je od 3D hororaca bilo "prihvatiljvo" bio je My Bloody Valentine. Sve ostalo užas. Mrzim 3D.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: 3D Horror

Post by Asfodel » 22 Dec 2011, 14:46

Zadro wrote:Jedino što mi je od 3D hororaca bilo "prihvatiljvo" bio je My Bloody Valentine. Sve ostalo užas. Mrzim 3D.
Također. Samo što je meni i u tom "3d najboljem" bilo samo 2 scene u cijelom filmu. Dakle, opet nedovoljno vrijedno.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
darian
Posts: 75
Joined: 23 Jun 2008, 20:03

Re: 3D Horror

Post by darian » 22 Dec 2011, 16:13

HorrorHR wrote:nema dobrog 3D-a u horroru u globalu... u kinu što je bilo je moglo proći final destination jedan radi nekih scena, ostalo meni potpuno whatever. znači ako nisu dobri u kinu, neće pak ni doma biti ;)
Čak bi se moglo reći da nema nekih pamtljivih 3D efekata opčenito u filmovima, a ne samo horrorima :) ... osim možda uz iznimku Avatara. Po meni totalno promašena tehnologija .. al to je samo moje mišljenje :wink:
What is Life?
"It's the shit that happens while you're waiting for moments that never come."

User avatar
Black Rider
Posts: 17
Joined: 21 Dec 2011, 09:40
Location: Belisce

Re: 3D Horror

Post by Black Rider » 24 Dec 2011, 01:01

ahh ljepo ste me popljuvali :D Sala naravno.... ma nista onda deremo nazad ko i prije na stari normalni 2D ;)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 3D Horror

Post by HorrorHR » 25 Dec 2011, 20:23

Black Rider wrote:ahh ljepo ste me popljuvali :D Sala naravno.... ma nista onda deremo nazad ko i prije na stari normalni 2D ;)
Konstruktivno smo ti izbacili činjenice. Gle, ja sam dežurni mrzitelj 3D-a ovdje zasigurno (makar nas ima i više). Niej da kenjam protiv neke tehnologije ovako bezveze. U kinima sam pogledao sve horrore u 3D, i to ne samo kod nas, nego i po stranim "boljim" dvoranama i nisam vidio ništa da mi kaže da je ova tehnologija poboljšava gledanje filma. Kada je u Vegasu bila neka premijera SOnyevih 3D televizija, slučajno sam se našao tamo i testirao neki nogomet u 3D-u - iskreno glava me nakon minute počela boliti, a nisam opet vidio nikakvu poantu.

Kako pratim tehnologiju koliko mogu, imam doma "haj-end" Sonyev 3D TV i probao sam na njemu "3dizaciju" programa koja je DNO DNA - očekivano. Imam i BluRay player koji podržava 3D, te sam neki dan gledao neki online 3D content (čuda prokleta imaju sada wireless pristup netu :) ) - opet totalno bezveze. Naočale koje koristim (tih 3 minute u zadnjih mjesec i pol) su profi naočale od Sonya, eonima bolje od onih bezveznih 3d ili onih iz CInestara.

Za sada, tehnologija mi uopće ne drži vodu. Da nema financijske uspješnosti iste + borbe protiv piratsva na ovaj način (dođite u kina jer ćete vidjeti nešto što nemožete doma na divxu, mkvu) , potonula bi,,, Žao mi je (I nije) da nisam gledao Avatar, čisto 5 minuta u kinu da vidim koliko je tamo 3d evoluirao. PLaniram uskoro uzeti taj film na 3d blurayu, evo čisto zato da vidim kakomće to doma izgledati - sumnjam da ću ga i pogledati do kraja ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: 3D Horror

Post by john_constantine » 25 Dec 2011, 20:31

ma više je stvar što je ta tehnologija još preskupa da bi se isplatilo za kroz cijeli film kao Avatar, koji je uspio samo radi zvučnih imena, nove tehnologije i Jamesa Camerona, i hrpe frikova koji se pale na plave aliene.

Zaštita protiv piratizacije? Malo sutra, isto kao i Ubisoftova zaštita protiv piratstva za igre, tako da igrači moraju stalno biti priključeni na internet dok se igraju, čak i singleplayer. Za igrača je rijetkost da se dogodi da mu se sruši internet ili nešto, ali za Ubisoftov server normalna stvar... Više iznerviraju igrače time, a piratizacija nije spriječena, čeka se samo tjedan dana duže...

Sada je 3D uzeo i zamaha u ps3 igrama, ali s obzirom na cijene tih 3D televizora, nije baš dostupno za sve... Ali pitam se kako bi to izgledalo u akciji, Mortal kombat 9 ili Uncharted 3.
Michel puši karu.

User avatar
Black Rider
Posts: 17
Joined: 21 Dec 2011, 09:40
Location: Belisce

Re: 3D Horror

Post by Black Rider » 31 Dec 2011, 12:42

igrao sam demo moratal combat 9 u 3D, te sam igrao remake God Of War koji isto podrzava 3D i mogu ti rec da nije tolko lose iako se oci umaraju nakon duzeg vremena igranja... U igrama ti je dozvoljenjo podesavanje 3D-a tj dubine 3D-a tako da ono mozes bas nastimat da bude brutalno 3D ali kazem nakon duzeg vremena umaraju ti se oci i glava te pocne bolit... Sve u svemu ja sam to kupio iz fore posto partim tehnologiju pa reko da imam i ja to govno da vidim sta je :D

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: 3D Horror

Post by copycat » 01 Jan 2012, 14:36

3D TV ti ovisi o kvaliteti piksela ili kako se to zove. jedina dobar 3D tv ti je od Panasonica i to ona najskuplja (barem koliko sam upučena od google, no možda se varam) imaš na google objašnjena koje i zašto su najbolje 3D tv. Ja nemam 3D Tv samo sam je gledala kod frenda :D

Nema bog zna kakve 3D horror, što po meni je šteta jer horrori bi bili puno zanimljivi i napetiji da su u 3Du
No savjet moj je da kupuješ isključivo 3D filmove u bluray izdanju, zbog visoke rezolucije (ako se to zove tako) i da kupuješ 3D filmove samo ako su snimljeni sa 3D kamerom jer je dokazano da su to najbolji vrsta 3D filmova. Sve ostalo što je naknadno napravljeno u 3Du je užas i teško smeće. Zato prije nego što idete u kino gledati 3D film obavezno provjerite da li je snimano 3D kamerom, ako nije onda to nije 3D.

Imax 3D filmovi su samo dobri ako su snimani sa Imax 3D kamerama i samo se dokumentarci snimaju sa Imax 3D kamerom. I onda kada ideš gledati Imax 3D film moraš sjesti u određena 3 -4 reda gdje ti slika ispada najbolja jer ako si preblizu onda ne valja a ak si predaleko opet nevalja.

Tako da 3D je odlična stvar ali postoje cake koje moraš znati da bi ima pravi doživljaj.
Tako da nemojte mi blatiti 3D filmove :D oni su odlična no samo ako su pravi 3D, ja osobno bih voljela iskusiti 4-D filmove a to je tek jebeno! Čak sam čula da postoje 5-D /6-D filmove no neznam da li je to istina

Meni od 3D "horrora" je bio dobar zadnji final destination 5 i My Bloody Valentines, Resident Evil 5 (zadnji)
Last edited by copycat on 01 Jan 2012, 15:06, edited 5 times in total.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: 3D Horror

Post by copycat » 01 Jan 2012, 14:53

HorrorHR wrote:
Black Rider wrote:ahh ljepo ste me popljuvali :D Sala naravno.... ma nista onda deremo nazad ko i prije na stari normalni 2D ;)
Konstruktivno smo ti izbacili činjenice. Gle, ja sam dežurni mrzitelj 3D-a ovdje zasigurno (makar nas ima i više). Niej da kenjam protiv neke tehnologije ovako bezveze. U kinima sam pogledao sve horrore u 3D, i to ne samo kod nas, nego i po stranim "boljim" dvoranama i nisam vidio ništa da mi kaže da je ova tehnologija poboljšava gledanje filma. Kada je u Vegasu bila neka premijera SOnyevih 3D televizija, slučajno sam se našao tamo i testirao neki nogomet u 3D-u - iskreno glava me nakon minute počela boliti, a nisam opet vidio nikakvu poantu.

Kako pratim tehnologiju koliko mogu, imam doma "haj-end" Sonyev 3D TV i probao sam na njemu "3dizaciju" programa koja je DNO DNA - očekivano. Imam i BluRay player koji podržava 3D, te sam neki dan gledao neki online 3D content (čuda prokleta imaju sada wireless pristup netu :) ) - opet totalno bezveze. Naočale koje koristim (tih 3 minute u zadnjih mjesec i pol) su profi naočale od Sonya, eonima bolje od onih bezveznih 3d ili onih iz CInestara.

Za sada, tehnologija mi uopće ne drži vodu. Da nema financijske uspješnosti iste + borbe protiv piratsva na ovaj način (dođite u kina jer ćete vidjeti nešto što nemožete doma na divxu, mkvu) , potonula bi,,, Žao mi je (I nije) da nisam gledao Avatar, čisto 5 minuta u kinu da vidim koliko je tamo 3d evoluirao. PLaniram uskoro uzeti taj film na 3d blurayu, evo čisto zato da vidim kakomće to doma izgledati - sumnjam da ću ga i pogledati do kraja ;)
Kupi si film na bluray koji je sniman sa 3D kamerom ja sam gledala (kod frenda) 3D filmove na 3D TVu i identično je kao u kinu bilo
Film kojeg sam gledala je bio Resident Evil zadnji film 5 ? ako se nevaram.. i blo mi je super!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 3D Horror

Post by HorrorHR » 13 Jan 2012, 11:22

copcat, javi kakav je fd5 3d bluray... vidim da si ga dobila ;)

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: 3D Horror

Post by copycat » 13 Jan 2012, 11:55

HorrorHR wrote:copcat, javi kakav je fd5 3d bluray... vidim da si ga dobila ;)
Javim :D čim odem do frenda okupirati TV :zubifale:
Kad tad ću i ja dobiti TV koji daj 3D sliku.. a ne ovaj 2D svijet u kojem živim :mrgreen: :mrgreen: :facepalm: :facepalm: :kokicarenje:

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: 3D Horror

Post by copycat » 22 Jan 2012, 00:10

Update ... film (FD5) je odličan u 3D na bluray :D sada kupujem Underworld na bluray (možda u 3D izdanju, nisam sigurna.. no bluray 100%)

Post Reply