Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 29 Oct 2006, 18:24

I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 29 Oct 2006, 20:23

Djuro19 wrote:http://www.evildeadthemusical.net/home.php

jako smješno
vidjeh odavno..ali moglo je bolje...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 29 Oct 2006, 20:53

Šta je to izašlo u nekom formatu?

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 30 Oct 2006, 02:14

Reeker .... film me bas razocarao, cista kopija Dead End-a ono isto sr..e drugo pakovanje ... dizs :roll:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Rodman
Posts: 242
Joined: 06 Oct 2006, 11:35

Post by Rodman » 31 Oct 2006, 01:45

da vidim sta sam pogleda u zadnjih par dana

The Amityville Horror ( 1979 ) 6.5\10, po meni nije nesto, rekao bi da malko predugo traje, 2 sata je ipak previse...

Phatasm 7/10 onako, zanimljivo, oni kepeci na prvi pogled opako izgledaju.

Sillent Hill ( u kinu :D ) 7\10, prvi dio filma genijalan, drugi po meni dosta ukenjali...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 Oct 2006, 14:05

The relic - bezvezan horor...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 31 Oct 2006, 14:23

return of living deadove, dosta smješan serijal
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 31 Oct 2006, 15:33

Duel 5/5 - Ne znam za vas, ali "Duel" je za mene istinski horror! Šišaš sva ona čudovišta, vampire, duhove, hektolitre krvi i sakačenja kad me ne mogu zaplašiti ili barem u meni izazvati nekakvu nelagodu, več me ostavljaju manje više ravnodušnim. No sa ovim filmom to nije slučaj...doduše nema tu ni krvi ni sakačenja ni vampira, pa čak ni čudovišta u onom pravom smislu. No, vozač, odnosno njegovo vozilo, kamion kojim on terorizira gl. junaka po pustopljinama Amerike zbilja uljeva strah i izaziva nelagodu svojom pojavom te podsjeća na nekakvo ogromno gotov neuništivo čudovište, iako znamo da se radi o običnom luđaku za volanom. No Spielberg na taj način, što nam kroz cijeli film uopće ne prikaže vozača, pravo lice terora, postepeno i veoma uspiješno gradi odličnu nepetu i prijeteču atmosferu, stvarajuči pri tome osjećaj paranoje i bespomoći, i kod publike i kod gl. junaka. A tu je i izvrsna scary muzika, na momente slična onoj iz "Psiha", koja se izvanredno nadovezuje na ono što vidimo na ekranu i potpomaže u stvaranju te atmosfere.
Sve u svemu izvrsno.

Creature 2/5 - Evo, ovo je žanrovski horror, te ima i krvi i čudovište, i još k tome dobro osmišljeno i dizajnirano čudovište, iako po opisu zvuči smiješno...mješanac delfina i morskog psa LOL, no nema napetosti, atmosfere ni bilo čega što bi nas moglo zaplašiti ili pretjerano zaintrigirati iako pričica nije loša. S toga je moja ocjena ovako "visoka" prvenstevno zbog toga što kao što rekoh., čudovište dobro izgleda, a to me pak ne čudi kad ga je dizajnirao Stan Winston, vrhunski mastor za takve stvari. Od ovom filma sam prvenstveno očekivao da će biti zabavan, jer je po opisu radnje tako zvučao, no ispostavilo se da baš i nije, iako je djelovalo kao da bi u jednom trenutku mogao postati zabavan ipak nije. Očekivao sam dosta krvi, mrtvih tjelesa, mnogo akcije i mnogo, mnogo klišeja specifičnih za takve filmove (npr. Frankenfish, Lake Placid itd.), no to nisam dobio, barem ne u očekivanoj mjeri, a i ono što sam dobio je bilo prilično jadno. Redatelj se je odlučio na malo ozbiljniji pristup, pokušavajući stvoriti napetost i neizvjesnost pokazivajuči u prvom dijelu filma čudovište samo u detaljima, a zapravo nam sve otkriva več u prvim minutama, kada saznajemo, tko, kada i zašto je stvorio to čudovište, pa sva ta tajanstvenost djeluje nepotrebno i samo čini film dosadnim i razvučenim. A u prilog mu nejde ni trajanje od nekih 140 min., kao ni nekarizmatični glumac u gl. ulozi, Craig T. Nelson.
Sve u svemu šteta, zbilja šteta što se tom filmu nije pristupilo malo opuštenije, kao laganoj zabavi, nego se film pretvara da je nešto što nije, ozbiljan i napet horror u stilu "Ralja", jer je film snimljen prema romanu Petera Benchleya, autora "Ralja" , što je pak isto mogao biti uz boljeg redatelja i malo veči budget...no nije.

Ghrall
Posts: 1548
Joined: 29 Oct 2006, 10:12
Location: Zabok
Contact:

Post by Ghrall » 31 Oct 2006, 16:22

Jenifer.Baš me ugodno iznenadilo to djelce.Ona žena ima dobro tijelo a kad se okrene šokiraš se.Stvarno su ju gadnu napravili.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 31 Oct 2006, 17:02

Aftermath - sick, prilično neugodan, atmosferičan, realan, zastrašujuć.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Oct 2006, 17:18

Aftermath je dosta sočan, iako prekratak.

Zadnje što sam ja gledao: Creepers, August underground's mordum, City of rott, Room 6....
Većinom teško smeće.

Sutra dobijam Saw III i Masters of horror 2 neke epizode pa će biti bolje.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 31 Oct 2006, 17:26

Zombiemachine wrote:Masters of horror 2 neke epizode pa će biti bolje.
Epizode? Jedna je samo vani, a nisma čuo da je neka interna leakala van?

Kakav je Room 6 btw?

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Oct 2006, 17:31

Ja, moja greška, jedna epizoda.

Room 6 je dno dna.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Rodman
Posts: 242
Joined: 06 Oct 2006, 11:35

Post by Rodman » 31 Oct 2006, 18:28

Duel, jedan od najboljih koje sam gledao.

Pi 7.5\10, onako dobar psiholoski filmic, koji na momente zna djelovati dosta komplicirano za gledanje, ali da se skuziti... Ideja je za 5.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 31 Oct 2006, 19:45

Zombiemachine wrote:Sutra dobijam Saw III i Masters of horror 2 neke epizode pa će biti bolje.
Da, sa Saw III će sigurno biti bolje :lol:

Post Reply