Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by John_Ryder » 20 Jan 2024, 12:04

hitman_4 wrote:
20 Jan 2024, 11:42
bitno da smo se uspjeli složiti da je alfred bio utjecajni mason koji je seksualno proganjao Tippi :partyman:
:pointlaugh:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LISTA NAJBOLJIH

Post by Michel » 29 Jan 2024, 02:56

Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992) - nakon prve dvije sezone ide film koji služi kao prednastavak ali koji se mora obavezno gledati poslije originalne serije jer pratimo Lauru Palmer tjedan dana prije smrti. Odlično odglumljen i režiran sa puno nadrealnih scena, tužnih scena i horor koji ostaje nakon što se pogleda film. Muzika je isto tu, emotivno jako udara na više razina. Značenje filma i što znači tipa onaj prsten ili trgovina u kojoj su patuljak, BOB i ostali mogu se razvijati teorije. Film nije tako dobro primljen od fanova kad je izašao, ali s vremenom je postao voljen i svakako vrijedi pogledati. Ovo je psihološki horor i tematski se može govoriti i o psihičkom/fizičkom zlostavljanju ako maknemo BOB-a koji se može više promatrati kao nekakav arhetip. Teško ga je i rangirati a opet moram mu dati jako dobru ocjenu jer zaslužuje. 7.6/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - serija ima utjecaj najviše kategorije, film naravno nema takav utjecaj ali ima prilično dobar. Bio je jako popularan u Japanu pogotovo među ženskom publikom gdje su u Lauri vidjeli priznanje svoje patnje u represivnom društvu. Sheryl Lee je rekla
"I have had many people, victims of incest, approach me since the film was released, so glad that it was made because it helped them to release a lot.
i na kraju ako pogledate prve kritike i kritike kasnije, nevjerojatna je razlika koju je film dobivao kasnije neki govorili i da se radi o remek djelu, među 100 najboljih filmova 90-ih. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2023.

Post by Michel » 02 Feb 2024, 00:09

No One Will Save You (2023) - vidim ovo je prilično dobro primljeno od kritike i publike. Radi se o ženi koja živi sama u ogromnoj kući i jednog dana je napadnu vanzemaljci te ona napravi jednu "lošu" stvar zbog koje se vanzemaljci vraćaju iduću noć. Meni se nije svidio, a želio sam da mi se svidi. Ima jezivih scena kao kad prvi put vanzemaljac onako potrči ispred kuće i volim home invasion, ali ovdje ima previše svega. Mislim, skoro sam se počeo smijati. Mali, srednji i veliki vanzemaljac. I uopće mi nisu strašni čim sam ih vidio. Jednostavno previše prikazivanja svega i svačega. 5.4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2023.

Post by Michel » 05 Feb 2024, 20:09

Knock at the Cabin (2023) - film udara odmah jako i woke. Gay muški par odgaja "kćerku" (za one koji ne znaju oni ne mogu imati djecu jer nije prirodno) koja je azijatkinja :facepalm: dolaze četiri osobe koje im govore da se sprema apokalipsa i da moraju nešto napraviti inače će cijeli svijet poginuti. Film od M. Night Shyamalana, redatelja koji nema niti jedan odličan film i koji je debelo precijenjen. Ovaj film je jednostavno loš na više razine od scenarija do glume i do bezvezne atmosfere. 4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2023.

Post by Michel » 06 Feb 2024, 21:00

Cocaine Bear (2023) - film inspiriran sa stvarnim događajem i film koji je digao dosta buke prošle godine. Kile i kile kokaina padne u jednu šumu i medvjed jedan dio pojede i počinje ubijati lokalne ljude. Film je hit and miss... Ima loših fora, ima i dobrih fora. Ubojstva su skroz u redu, a najjači dio filma je dobra glumačka postava i vidi se da su baš uživali u svojim ulogama. Jedan zabavna horor komedija. 6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2023.

Post by Michel » 07 Feb 2024, 21:17

Totally Killer (2023) - pa što je ovo bilo. Kad sam pogledao film, morao sam vidjeti jel ovo ženska režirala i normalno da je. Lezba redatelj i feminist. Film je užasan i nevjerojatno mi je da ovo ima visoku ocjenu na imdbu za slasher film. Svi se boje reći od kritičara do ostalih da je ovo loše. E pa loše je na više razina. Dakle, ubojica ubija u 80-ima, sadašnjost klinka i njezini roditelji, klinka/teenegerica odlazi pomoću nekakvog vremenskog stroja u 80-e da spriječi ubojstva. Ubojstva su loša, ubojica je jedan od najlošijih ubojica ikada sa prelošom maskom. Nekakvi katastrofalni pokušaju humora ajme meni pa onda redateljica misli da smo glupi pa nam sve doslovno crta. Predugo traje i previše pričanja. A i prikaz 80-ih je tako loše izglancan tako da ne vrijedio. 3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 10 Feb 2024, 21:37

Texas Chainsaw 3D (2013) - vidio ovo na nekom od cinestar kanala. Ukratko teška balega od filma
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2023.

Post by Michel » 11 Feb 2024, 03:54

The Boogeyman (2023) - dvije sestre ostanu bez majke i polako se pokušavaju vratiti u život, ali ubrzo shvaćaju da ih prati neko stvorenje. Otac normalno ne vjeruje, pripisuje to gubitku majke. Film je baš dobar... prvih 40-ak minuta. Svidjela mi se atmosfera, ima nekoliko fora kadrova i lijepo je režiran i odglumljen. No, kako je film odmicao sve mi se manje sviđao jer su pokazali čudovište koje je tipično generično i nezanimljivo. Dobro je što sam vidio izniman talent u mladoj glumici Sophie Thatcher može postati buduća scream queen i pridružiti se Anyi, Goth i Ortegi. Sve u svemu, cijenim trud u ovom filmu, ali na kraju niš posebno no opet nije tako loše kako sam očekivao. 6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LISTA NAJBOLJIH

Post by Michel » 11 Feb 2024, 08:41

Image

Häxan (1922) - drugo gledanje ovog dokumentarca/polufilma o povijesti vještica i kako su ih lovili. Vidim da sam davne 2016. dao jako visoku ocjenu, a sad će ocjena biti manja, ali i dalje dosta dobra. Zanimljivo je i dalje, i dalje su mi akt 4 i 6 najbolji, atmosfera je top no ne mogu reći da sam uživao kao prvi put. Možda i nisam bio u pravom elementu za ovo, i ovo je baš pravi primjer gdje bi mi neki film na prvo gledanje bio pri vrhu, a na drugo pri sredini (vrlo vjerojatno). Sviđa mi se kako su prikazani mentalni poremećaji, masovne histerije kroz sva ta doba. Preporuka svima jer se ne radi o nipošto lošem polufilmu. 7.7/10

UTJECAJ/ZNAČAJ: utjecaj Häxana leži u tome da je bio jedan od prvih filmova koji je stekao kult status, prvo među nadrealističkim umjetnicima, a potom među poklonicima kontrakulture krajem 1960-ih. Utjecao je i na sve kasnije paganske filmove tako da je utjecaj jako dobar. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2023.

Post by Michel » 12 Feb 2024, 07:32

Nefarious (2023) - ovaj film na rottenu ima užasnu ocjenu, ali publika ga obožava i ima visoku ocjenu. I onda vidim po redditu koliko je trigeriralo ljevičare i woke aktiviste hahaha kako mi je drago. Mislim, film nije niš posebno, ali sviđa mi se tema, ideja i cijeli taj razgovor. Zabavljen sam. I bravo, protiv abortusa :supz: tako treba. Uglavnom, psihijatar dolazi u zatvor da vidi jednog ubojicu je li lud ili nije. Zanimljiv koncept pomalo zastario ali i dalje efektivan. Fali atmosfere osim na kraju kad dođe nevrijeme. Horora i nema, ali ajde pošto je takva tematika možemo ga ugurati. Baš solidna kršćanska propaganda, ali propaganda u ful pozitivnom smislu. 6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LISTA NAJBOLJIH

Post by Michel » 12 Feb 2024, 22:54

Image

The Mist (2007) - sjećam se dana kad sam posudio iz videoteke ovaj film i pogledao te koliko me šokirao onaj kraj. Gledao sam ga još jednom poslije toga, ali isto jako davno. Novela je odlična. Redatelj je Frank Darabont koji nam je poznat po odličnim Kingovim ekranizacijama. Radi se o ljudima koji ostaju zarobljeni u jednoj trgovini nakon što grad okruži magla, a nešto je u magli. A pazite sad ovo, tek sam jučer saznao da postoji i crno bijela verzija koju sam jedva našao i gledao. Darabont preferira tu verziju kao i većina gledatelja. I stvarno, uživao sam i bolja mi je nego verzija u boji a zašto? CGI efekti nisu tako slabi uopće kao u boji (što je bila jedna od zamjerki) i dobijete onaj feel kao da gledate B horor iz 50-ih. Nevjerojatno ali film je još atmosferičniji. Najbolje u filmu je ta psihološka struktura i karakterizacija likova i kome vjerovati. Prvih sat vremena mi je odlično dok drugih mi je dobro ali nisam toliko uživao kao u prvoj polovici. Kraj shvaćam i jednu, i drugu stranu kome se sviđa ili ne. Ja sam nekako neutralan. Gluma je dobra, režija također i soundtrack dosta podcijenjen. 7.9/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - utjecaj leži u jako dobroj zaradi, dobivenoj seriji i šokantnom kraju koji je tad šokirao sve i izazvao dosta polemika. O filmu se tad dosta razgovaralo, stavljan je i često među najbolje horore te godine, a ta godina je bila opaka što se tiče horora. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LISTA NAJBOLJIH

Post by Michel » 14 Feb 2024, 00:35

Image

Funny Games (1997) - prije 12 godina sam ovom filmu dao ocjenu 9/10 i to govorim jer je ovo dokaz koliko se ljudi mijenjaju. Pazite sad moju teoriju pa ću onda malo o filmu. Razlog zašto sad neću filmu dati tako visoku ocjenu su pod a: u tih 12 godina od ovog filma sam pogledao stvarno puno puno filmova, vidio i shvaćao film kao umjetnost i to je sve povezano pod b: zbog ovog pod A, postaješ kritičniji. Moji kriteriji su jednostavno postali rigorozniji i to ima smisla. No, znate što je najfascinantnije u svemu ovome? To što ocjenu koju ću sad dati bila bi ista ocjena koju sam dao 2012., a to znači da mi je film i dalje jednako kvalitetan, samo sam rigorozniji kod ocjenjivanja.

A sad na film: Da previše ne duljim, dvoje mladića otimaju jednu obitelj i počnu ih psihički mučiti. Film je krizika na nasilje u medijima, a Haneke je to iskoristio i napravio film koji ruši sva pravila od probijanja četiri zida do onog premotavanja. Likovi nisu simpatični, čak ni ta obitelj ali opet navijam da se izvuku iako je Haneke htio pokazati s onim premotavanjem "ovo vi želite, da psihopati pobijede". Remake nisam gledao niti na namjeravam jer sam čuo da je identičan, ali više izglancan. Original je baš surov, test jednog vremena i mogao je samo nastati u 90-ima. 7.8/10

UTJECAJ/ZNAČAJ- probijanja četvrtog zida, vrlo kontroverzan i poznat film. Dobio je i remake te je prototip filmova koji će doći u nultima. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2023.

Post by Michel » 14 Feb 2024, 04:49

Infinity Pool (2023) - novi film Brandona Cronenberga koji dosad nije razočarao, ali nije ni oduševio. Rekao bih da mu je ovo dosad najbolji film. Radi se o paru koji dolazi na odmor u jednu azijsku zemlju, odmaralište i tamo nailazi na drugi par te počnu izlaziti ali se događaju čudne stvari. Zanimljiva ideja koju Brandon istražuje i polako njegovi likovi gube dušu. Radi dekonstrukciju čovjeka iznutra dok njegov otac to radi izvana. Mia Goth i Alexander Skarsgård glume, vidi se da Miji leže ovakve uloge i da uživa u njemu. Druga polovica filma je nešto slabija, i počeo sam se pitati koji je smisao toga što nam Brandon predstavlja. No, neugodna atmsofera i bizarne situacije čine ovaj film zanimljvim za gledanje. 6.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LISTA NAJBOLJIH

Post by Michel » 15 Feb 2024, 01:35

Image

Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1931) - sigurno često čujete da je Kathy Bates jedina koja je osvojila Oscara za horor film od glumaca/ica, ali to nije točno. Prvi Oscar za horor ulogu je osvojio Fredric March za ovaj film i istinu treba govoriti. Zašto ljudi ne provjere, ne znam. Uglavnom, nevjerojatno je važna ova godina za horor žanr jer je dala tri klasika (Dracula, Frankenstein) i ovo malo čudo. Radi se o doktoru Jekyllu koji počne eksperimentirati sa kemikalijama kako bi izvukao iz ljudi mračniju stranu sebe, a testirat će na sebi. Ova ideja je svježa dan danas, o tome su Freud i Jung govorili, i Lynch u seriji Twin Peaks. Naša shadow. March je apsolutno briljantan u dvostrukoj ulozi, zasigurno jedna od najboljih gluma ikada iz horor filmova. Atmosferičan, svidio mi se tempo film i jednostavno jako jako dobar film. A režija tek, koliko inovacija nevjerojatno. I naravno efekti su ispred svojeg vremena. 7.7/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - utjecaj ovog filma leži u inovacijama koje su ispred svojeg vremena. Efekti kao inovativne scene prijelaza Jekylla u Hydea pa onda POV. POV se koristio prije, ali ovaj film je dodatno popularizirao. Smatra se i najboljim Jekyll/Hyde filmom i jedan od najutjecajnijih Universalovih horora. A+, A, B+, B, C+, C
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11423
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2023.

Post by Michel » 15 Feb 2024, 06:08

The Wrath of Becky (2023) - prvi nisam gledao, a i nije bilo potrebno. Radi se o jednoj klinki koja voli ubijati ako joj se netko zamjeri pa tako u jedan mali gradić dođu par ljudi koji joj se zamjere zbog nekih stvari i ona ih počne loviti i klati. Ima gorea, ima dobrih smrti, glumačka ekipa dobra pogotovo ta koja glumi Becky i glavni negativac. Fora i zabavan film. 6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply