Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: HORROR HR 2021.

Post by John_Ryder » 07 Sep 2022, 20:56

Michel wrote:
07 Sep 2022, 11:28
Censor (2021) - radi se o ženi koja cenzurira horor filmove. Nakon što je "krivo" cenzurirala jedan film zbog kojeg se dogodilo sranje u stvarnosti, počela se gubiti i psihički pucati. Na kraju saznajemo koji je točan njezin motiv. Radnja je smještena u 80-e u zlatnoj eri horora. Ok su skinuli tu atmosferu ali previše se redatelj oslanjao na nekakve neonske boje. Ne znam, sve je ostalo na zanimljivoj ideji ali film kao film mi nije legao. Iako traje nešto manje od sat i pol, film je dosadan. Previše je statičan. 5/10
Onda ga mičem iz watchliste
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 22 Sep 2022, 01:01

The Medium (2021) - azijski mockumentary found footage film o jednog ženi za koju jedna šamanka počinje tvrditi da je opsjednuta a ekipa sa kamerama i obitelji te žene počne snimati njezin život. Ne mogu reći da me film razočarao ali pošto nikad nisam bio preveliki ljubitelj FF stila, tako da mi je ovo kao i svaki FF film, jeziv na trenutke zbog jumbscareova i nekih dobro snimljenih scena, ali nudi ništa pamtljivo iako ovaj moram priznat je prilično kaotičan film. Ima puno dernjave, šok scena u drugom dijelu filma, a traje preko 2 sata. Predugo ako mene pitate. Ipak, radi se o solidnom ostvarenju. 6.4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 22 Sep 2022, 23:43

The Innocents (2021) - danski hororac od redatelja koji je imao samo jedan film prije ovog, ali napisao je scenarij za dva prilično hvaljena filma. U filmu je fokus na četvoro djece koji polako otkrivaju da imaju neku vrste supermoći. Film polako otkriva njihov pad u mračan um zbog kojeg se djeca polako počinju gubiti u svemu tome i raditi sranja. No, nije napravljeno prenapadno, jako je suptilno sve izvedeno toliko da čak i meni ta tematika je bila zanimljiva. Malo ima progovorenih dijaloga, klinci su odglumili fantastično. Klasični primjer dobrog slow burning horora. Slažem se s ocjenom na imdb-u. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 25 Sep 2022, 19:13

The Black Phone (2021) - dugoiščekivani film od Scotta Deriksona po kratkoj priči od Joea Hilla. Radnja smještena u 70-e, reference na tadašnju pop kulturu ima dosta, dosta bullyinga po školi a film prati Fina i njegovu sestru u školi i doma kod njihovog oca koji je alkoholičar ali negdje u pozadini djeca nestaju. Film ima čudan pacing, nekako je dosta toga razbacano iako ideja a crnim telefonom je dobra, ostatak te ideje je isto dobro razrađen. Gluma nekad šteka, nekako je prenapadna pogotovo od strane njihovog oca ali zato je Ethan Hawke odličan i baš creepy. Ostatak filma nekako predvidljiv. Solidno ostvarenje. 6.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 06 Oct 2022, 01:16

V/H/S/94 - volim antologijske horore, mislim da sam pogledao prva dva VHSa i jedino što baš pamtim je onaj dobar segment o kultu. U ovom dijelu radnja svakog segmenta je smještena u 90-e. Zadnji segment je dobar, onaj sa mrtvačnicom je solidan pa onaj sa ratmanom u kanalizaciji je uvrnut i klaustrofobičan pa pomalo i komičan na kraju. Najbolji segment je The Subject od lika koji je i napravio najbolji segment u V/H/S serijalu taj sa kultom 'Safe Heaven'. Ovdje u subjektu pratimo nekog ludog znanstvenika koji stvara od ljudi robote radi nekakvu simbiozu pa onda ulete vojnici i počinje gorefest. To je bilo jako dobro. Sveukupno iznad nekog prosjeka, ali nedovoljno dobro u kontekstu antologijskog horora. 5.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2022.

Post by Michel » 06 Oct 2022, 01:55

Bad Moon (1996) - čovjek tijekom putovanja kroz đžunglu bude ugrizen od strane vukodlaka te i sam postane to legendarno stvorenje. Priča ispričana milijun puta tako da film ne nudi ništa novo. Gluma je slabašna, efekti su slabašni iako volim praktične efekte ali ovdje scena pretvaranja je smiješna sa kombinacijom CGI praktičnih efekata. Ajd, scene ubojstva su solidno napravljene. Najbolji dio film je pas Tor, živio Tor! 4.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2022.

Post by Michel » 07 Oct 2022, 01:29

The Thing from Another World (1951) - mislio sam cijelo vrijeme da je ovo Howard Hawks režirao ali vidim da nije već je samo producent. SF horor klasik po romanu kojem je nastao i Carpenterov The Thing. Ovdje pratimo slično, ljude koji su zarobljeni daleko od civilizacije i pokušavaju shvatiti kako uništiti biće iz svemira. Atmosfera je jako dobra, borba protiv tog bića je kratka ali nekako slatka. Prvo sa vatrom pa sa strujom. Likovi i baš nisu pamtljivi, ali najviše su mi se svidjeli znanstveni razgovori. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2022.

Post by Michel » 08 Oct 2022, 02:42

One Cut of the Dead (2017) - koje li šarmantne horor komedije. Ne smijem ni puno pisati jer bi bio veliki spoiler, ali krvavo, zabavno, neočekivano i originalno sa dobrim likovima, i nevjerojatnim šarmom koji film posjeduje. Redatelj mi je presimpa lik, zadnja pjesma, zadnja scena mi suze natjerala na lice. Ugodno iznenađen s ovim japanskim gemom. Preporuka 7.5/10


"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2022.

Post by Michel » 08 Oct 2022, 22:27

Night of the Living Dead (1990) - remake meni osobno najboljeg zombie filma ikada. Romero ovaj nije režirao ali je napisao scenarij i dao svojem prijatelju Tom Saviniu. Tony Todd glumi Bena, a Patricia Tallman glumi Barbaru. Ovdje je Barbara više heroina nego u originalu a Ben je Ben. Jako sličan film originalu osim nekih preokreta u određenim scenama i naravno film je u boji. Ono što mi je zapelo za oči je kako malo ima gorea i to mi je minus jer se radi o zombie filmu, a i režirao ga je jebeni Tom Savini watafak. Ostalo je više nego solidno odrađeno iako zombiji nisu pamtljivi i jedan od najboljih scena u horor filmovima iz originala ona u podrumu sa klinkom ovdje u remakeu jednostavno ne štima niti je efektivna. Original je bolji na svakom koraku, ali da se isplati ovo pogledat, isplati se. Čitam i da je Savini rekao da su mu sasjekli film glavne glave tog studia i da je uspio samo snimiti 40% onoga što je želio. Vjerujem mu jer stvarno sam očekivao brutalniji film od strane njega. 6.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by John_Ryder » 09 Oct 2022, 01:07

bodies bodies bodies iliti bitno je biti lezba, 2/10, da nema P.D.-a bilo bi 1/10
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2022.

Post by Michel » 09 Oct 2022, 18:59

Od svih novijih horora ti izabereš neku horor komediju za današnju generaciju i to sa Peteom Davidsonom :zubifale: dobro bratko, šta ti se događa :P

The Girl Who Knew Too Much aka La ragazza che sapeva troppo (1963) - svatko tko čita moj opus, zna da mi je Bava jedan od omlijenih horor redatelja. Čovjek jednostavno zna svoj posao. Ovaj film još nisam pogledao pa je dobro uletio ovaj maraton. Alternativni naziv za film je još i 'The Evil Eye', film je poznat kao prvi giallo film ikada snimljen. Zanimljivo je da glumi i još jedna horor ikona, John Saxon koji je tad glumio po europskim filmovima. Ovdje pratimo Noru koja dolazi kod svoje bolesne tete u Rim ali ubrzo se događaju neke divlje stvari u kratkom vremenu zbog kojih nam draga Nora polako počinje psihički pucati. Moram reći da je prva polovica filma bolja nego druga, ali isto tako ovo je pravi primjer koliko su se prije pametniji horori snimali. U današnjim hororima neka žena doživi nešto strašno, onda postane nenadjebiva, ne utječe na nju ništa, nikakve traume, a ovdje kroz čitav film Nora se bori s onim što je doživjela. Bavina režija je naravno na vrhuncu, igra svjetla sjene, odlična atmosfera u prvoj polovici i neki malo naivni postupci čine ovo dobrim i kvalitetnim filmom. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by John_Ryder » 09 Oct 2022, 19:18

Nisam ja odabrao :zubifale: :D :rock:
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2022.

Post by Michel » 10 Oct 2022, 23:17

The Ghost Breakers (1940) - evo jedne zaboravljene horor komedije sa legendarnim Bobom Hopeom. Moram reći da mi očekivanja nisu bila velika ali ovo je iznenađujuće dobar i šarmantan film. Pratimo jednu žensku koja dobije u vlasništvo jedan dvorac za koji se priča da ima duhova. Tu dolaze mnogi drugi likovi koji je žele upozoriti da je u opasnosti i ne znamo do samoga kraja tko je želi ubiti, ali tu i dolazi Bob Hope kao vrckava osoba koja joj želi pomoći i njegov blesavi sluga Alex. Prva polovica filma je čista komedija sa misterijom i stvarno je nevjerojatno zabavan film pogotovo vrhunski Hope i njegov crnac sluga Alex, a druga polovica filma kada dođu u dvorac se pretvara u horor sa odličnom atmosferom u dvorcu, duhovima (koliko toliko) i nekim zombie stvorenjem. Sve u svemu jako simpatično ostvarenje koje ne zaslužuje ne znam kako visoku ocjenu ali zaslužuje biti upamćeno. 7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

USUSRET HALLOWEENU 2022.

Post by Michel » 12 Oct 2022, 00:53

Creature from the Black Lagoon (1954) - evo jedan klasik koji još nisam pogledao i uvijek sam ga odgađao iz ne znam kojih razloga. Radnja je smještena u Amazoni gdje pratimo jedne znanstvenike na brodu kako traže nekakve fosile, ali pritom nailaze na čudovište koje se zove Gill-man. Film je neočekivano dobar i zanimljiv, pogotovo scene u vodi koje su sjajno napravljene. Ona scena kada ženska pliva i Gill-man ispod nje vrhunski napravljeno ili ona dvojica kada rone i Gill-man ih prati. Borbe su isto dobre, koliko mogu biti protiv čovjeka u odijelu ali za ono vrijeme jako dobro. Ne bi rekao da je Gill-man tragično stvorenje kao King Kong jer je odmah u početku ubio dvoje nedužnih domorodaca. I teško ga je ubit, stvarno su pokušali sa svime. Još da pohvalim i glavnu glumicu, stvarno je prekrasna. 7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Oct 2022, 21:36



''Hellraiser'' (2022) - Recenzija #80
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply