Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 20 Feb 2022, 18:32

Texas chainsaw massacre (2022) - dobar i brutalan nastavak.
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6887
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 04 Mar 2022, 21:52

Texas chainsaw massacre (2022) - koji je ovo nastavak, sedmi ili osmi haha. meni ovo loše, nikakva atmosfera, glumci jad. jedina smiješna scena je kad se po onoj izliju govna :D kraj užasan

3/10
Image

Image

Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by dr_gonzo » 13 Mar 2022, 17:10



- bogam ovaj ni sekunde nije dosadan...pa ako želite utući 80 minuta u oldskul film i creature feature klasik slobodno dajte
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
hitman_4
Posts: 6887
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 14 Mar 2022, 12:30

Hostel(2005) - dobar i nakon toliko godina. Radio sam sa slovakinjama. brutalne su, na razini čehinja!!

6.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 23 Mar 2022, 17:02

Candyman (2021) - nova verzija Candymana ali kao nastavak. Smješten u moderno doba, dobili smo kao origin Candymana a radi se o slikaru koji postaje opsjednut sa pričom o ženskoj koja je u originalnom filmu tražila Candymana pa lik počne crtati nasilne crteže i zajebavati se s imenom Candyman ispred ogledala. Pitao sam se jel ovo zbilja nastavak ali odgovor je došao pred kraj filma kad je sve imalo smisla. Neke scene su me podsjetile na Argenta i Bavu te njihove boje pogotovo prva ubojstva. Gorea ima ok, ubojstva su mogla biti kreativnija pošto Candymana ne vidiš osim u ogledalu. Scenarij je jako tanak, i glumci kao da se nisu dovoljno trudili glumiti. Režija je zato dobra.

5.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 24 Mar 2022, 16:28

Don't Breathe 2 (2021) - nastavak dobrog prvog dijela. Nastavljamo tamo gdje smo stali ali osam godina kasnije. Sad naš dragi veteranski slijepac ima "kćer" koju naravno netko želi oteti i odlaze u njegovu kuću. 2/3 filma je dobro, ima dobrih scena ali ta zadnja trećina filma mi nije sjela pomalo i dosadna iako sa brutalnim završetkom. 5.5/10

Fear Street: Part One - 1994 (2021) - film rađen po poznatim romanima R. L. Stinea. Nikad ih nisam čitao iako znam za njih, young adult horori. Ok, film je smješten u 90-e i bavi se nekim folklornim pričama iz tog mjesta ima vještica, ima serijskih ubojica i glupih klinaca. Atmosfera je ok ali film je bućkuriš svega i svačega i to ne funkcionira dobro. Previše kaotično s iritantnim likovima. 5/10

Fear Street: Part Two - 1978 (2021) - e ovo je bilo iznenađenje pogotovo nakon prosječnog prvog nastavka. Film se nastavlja gdje je završio prvi dio, ali sa pričom iz kasnih 70-ih smješten u jedan ljetni kamp gdje pratimo dva tima kako se natječu dok jedna vještica baca kletvu zbog koje jedan od likova postaje ubojica sa sjekirom. I ovo je bućkuriš svega i svačega ali nekim čudom funkcionira. Ima skroz ok likova, brutalnih ubojstava i dobili smo old school slasher :supz: 6.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 25 Mar 2022, 18:33

Lamb (2021) - skandinavski folk horor o bračnom paru koji žive daleko od civilzacije sa svojim životinjama i dogodi im se jedno čudo. Ne smijem puno otkrivati, film je više vizualna poslastica, malo se priča ali scene govore za sebe. Čudan i bizaran, nisam znao do samoga kraja što se događa i onda onakav kraj. Film ima nekoliko scena koje su me totalno iznenadile a opet imaju smisla. Nije loše.

6/10

Fear Street: Part Three - 1666 (2021) - zadnji dio trilogije smješten u 17. stoljeće pratimo tu lozu tih ljudi iz sadašnjosti (1994. godina) i kako su neke djevojke bile optužene da su vještice iako naravno nije baš tako. Ma film su zasrali kao i prvi dio sa woke glupostima, opet LGBTBVBTBG sranja nevjerojatno da ne mogu napravit normalni film bez tog nametanja. Ima solidnu atmosferu, ali sve ostalo je tanko.

5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 26 Mar 2022, 02:58

Halloween Kills (2021) - zlo umire noćas! :facepalm: tako viču stanovnici tog malog gradića koji su odlučili ubiti Myersa. Skroz čudan dio, jako brza radnja, puno gorea i krvi ali stvarno brutalnih ubojstava to je plus. Myers baš kolje sve redom, ali opet sadržaj nula, priča nikakva. Likovi rade idiotske poteze a opet s druge strane nije dosadan. Lijepo je bilo opet vidjeti Myersa i to u ovakvoj verziji usprkos velikim nedostacima koje film ima. Zato mala ocjena. 5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Ash_Williams » 26 Mar 2022, 16:13

Silent Night, Deadly Night part 2

Meni se ozbiljno svidio ovaj film. Origin priča je najbolja koju sam vidio u horror filmovima, možda čak i šire. Treći čin i izvedba Erica Freemana čine cijelo iskustvo nezaboravnim.

4/5

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 26 Mar 2022, 17:06

The Night House (2021) - na imdb-u piše da je iz 2020. godine ali svugdje ostalo je 2021. godine, izašao je tad a i na svim listama najboljih horora je iz te godine. Redatelj je David Bruckner, tip koji stoji iza solidnih naslova kao što su Southband i specijanlo dobri The Ritual. Odmah ću reći da je ovo ne samo najbolji horor 2021. godine ovo što sam pogledao već i trenutno najbolji horor ovog desetljeća. Radi se o ženi koja je na neočekivan način izgubila muža. Sad je ostala sama u toj jednoj kući na obali ali ima nekakve čudne noćne more. Polako počinje otkrivati s čime se njezin muž bavio. Kako film odmiče, tako njezino ludilo postaje sve jače i jače da se pitaš jel halucinira, je li to zbog stresa i svega što doživljava ili ima nešto zlokobnije u svemu tome. Glavna glumica Rebecca Hall nam je dala jednu od najboljih uloga u hororima u zadnjih 10 godina bez problema. Njezine mimike lica, tuga, bijes, sreća, cinizam sve je tip top. Također, režija od Brucknera je odlična, baš se vidi da je sazrio kao horor redatelj (sad ove godine dolazi Hellraiser i on ga režira). Moram još napomenut da uz sve kvalitete, ovo je izuzetno jeziv horor, meni je barem bio. Stvarno sam usrao pošteno nekoliko puta. Kakav gem od horora :supz: jako mi se sviđaju ova objašnjenja za film i držat ću se tih https://signalhorizon.com/the-night-hou ... e-nothing/ i https://gatecrashers.fan/2021/08/30/the ... se-review/

7.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 27 Mar 2022, 16:59

The Deep House (2021) - od redatelja koji su nam dali francuski Inside dolazi ppodvodni horor koji većinu radnje ima pod vodom. Nisam puno očekivao, a dobio sam nešto više od očekivanog. Radi se o jednom paru koji odluči duboko zaroniti na jednom jezeru gdje nalaze podvodnu kuću. Možda će nekima biti dosadan dok ne krene prava radnja, ali shvatio sam to kao mini dokumentarac. I da, found footage koji inače ne volim ali ovo je sasvim u redu. Podvodne scene su dobre, stvarno je impresivno kako su to sve snimili pod vodom. Ima jezivih scerna koje su uglavnom jump scare, ali koliko toliko djeluju. Svaka im čast na trudu ali ostalo glumci su loši i iritantni niti malo simpatični. Spoj okultnog, sotonizma, duhova uvijek je dobrodošlo. Uglavnom solidno.

6/10

Werewolf Within (2021) - a od ovog sam pak imao neka mala očekivanja a film nije ispunio niti ta mala očekivanja. Radi se o jednom drotu koji dođe u mali gradić i počnu se događati čudne stvari. Odjednom se skupi desetak ljudi i shvate da je netko među njima vukodlak. Polako jedan po jedan umiru da bi na kraju saznali tko je vukodlak. Rađeno po igrici. Inače filmovi po igrici su u 99% slučajeva neuspješni. Ne znam jel bi ovaj nazvao neuspješnim ali nije ni nešto uspješan. Prosječno do solidan uradak sa dobrom atmosferom malom gradića ali neuspjelim humorom jer bi ovo trebala biti horor komedija no humoristični elementi su nekako off.

5.8/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 28 Mar 2022, 22:14

Antlers (2021) - evo jedan monster horor legenda o Wendigu. Glumačka postava je u redu, uglavnom ekipa koja se probila po serijama. Radnja smještena u mali gradić gdje se jedan dječak počinje ponašati čudno kao da skriva nešto što primijeti njegova profesorica i počne istraživati. Prva polovica filma nezanimljiva iskreno, tipični generični horor koji me od početka nije zainteresirao ali onda druga polovica naglo poboljšanje i prava je šteta što takav cijeli film nije bio. Druga polovica nudi full form Wendiga, odličnu atmosferu, rudnike i šume te solidan final fight. Šteta, ali ok sve u svemu složit ću se s trenutnom ocjenom s imdb-a pa neka bude takva.

5.9/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2021.

Post by Michel » 29 Mar 2022, 18:34

The Trip (2021) - dugo luđi film nisam gledao :prayer: redatelj je Tommy Wirkola, lik koji je napravio serijal Dead Snow tako da već odmah znate na čemu ste samo nema nikakvih stvorova već jedan bračni par koji je u problemima, dugovima i otiđu se na vikendicu malo odmoriti no svatko od njih ima neki plan za jedno drugo. Polako se klupko odmotava pa na kraju se moraju boriti za svoje živote čisto preživljavanje. Film prepun obrata, krvavih scena, ubijanja i pokušaji ubijanja na razno razne načine, odsječenih udova i svega nešto. Jako zabavnca crna humorna horor komedija. I glavni glumci imaju odličnu kemiju.

7.2/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 02 Apr 2022, 19:59



''The Cursed'' (2021) - Recenzija #69
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Inferno
Posts: 2369
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 16 Apr 2022, 21:38

Texas chainsaw massacre (2022) - zaboravljiv nastavak, ima ok killova, kraj glup.... 5/10 zbog scene u autobusu

Post Reply