Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 23 Apr 2021, 22:22

Saint Maud (2019) - filmić je malo dublji na mnogo razina i definitivno je šteta da se od tog kvalitetnog i ozbiljnog materijala nešto uspješnije nije izmodeliralo, ovako je 6/10

The Dyatlov Pass Incident (2013) - k od ovce 4/10

Summer of 84 (2018) - dobar i zanimljiv film, ali i težak kraj 7/10

The Invisible Man (2020) - a fora je ideja, ajd, mogu reći da sam uživala, unatoč predvidljivoj i sveprisutnoj Moss 7/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 26 Apr 2021, 23:43

Sputnik (2020) - film je dobro počeo, svemir i atmosfera te jezivi trenutak kada im nešto skoči na raketu. No, poslije toga film je krenuo nizbrdo. Ok, dobro je objašnjeno simbioza čovjeka i tog aliena, ali cijelo vrijeme čekam da se nešto posebno dogodi i toga nema. Ubojstva i krvi ima ali ni sa time nisam impresioniran a sami izgled aliena i njegova "veličina" moglo je to puno bolje.

5.5/10

The Wolf of Snow Hollow (2020) - e ovo je baš opićen film o vukodlaku koji terorizira na puni mjesec mali gradić zakovan snijegom. Rekli biste klasičan primjer werewolf filma. Prevarili bi ste se, ali je dobar iako ima mana no atmosferičan je i ubojstva su čisto ok
SpoilerShow
iako mi nije jasno kako je ubio neke a nije vukodlak.
ima humora na neočekivanim mjestima, ima i obiteljske drame ali taman. Fora film.

6.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 27 Apr 2021, 19:05

The Dark and the Wicked (2020) - kakav crnjak jebote. Kao da je redatelj odlučio napraviti crnji film da ne može biti crnji. Iskreno, možda i najstrašniji film koji sam pogledao u zadnjih dvije godine ajmo reći. Radi se o bratu i sestri koji odlaze kod svoje majke u jednu kuću gdje se događaju neobjašnjive stvari i doslovno su neobjašnjive. Jako malo toga se sazna osim da imaju problem sa nekakvim pradavnim zlim entitetom koji je možda sam vrag. Ima jump scarea ali isto tako ima horor scena koje su čisti teror, ona napetost prije nego se nešto desi i to je napravljeno odlično. Atmosferičan je jako i ima nekih scena poslije koje sam ostao šokiran
SpoilerShow
kao ona kada se brat vrać svojoj obitelji i ubije se jer vidi nad stolom da su mu djeca i žena ubijene a ustvari to je taj entitet ga izmanipulirao totalno neoekivano
ima i pretjeranih scena koje mi nisu uopće legle jer film kao da ne zna di će nema nekakav balans. Taman kad misliš da je prizemljen dogodi se
SpoilerShow
scena sa koljačinom koza koja mi nije legla jer smatram da je jednostavno previše u smislu da su previše pokazali umjesto da budu neke male horor scene.
likovi isto nisu baš nešto previše simpatični. Volim kad horor nema smisla, ali kod ovog mi to i baš nije dobro izašlo. Usprkos manama, radi se o jednom solidnom, depresivnom i uznemirujućem hororu.

6.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 29 Apr 2021, 17:51

Host (2020) - nisam neki pretjerani ljubitelj found footage filmova, ali za ono što su takvi horori dobri je za tjeranje straha u kosti. I uglavnom to kod mene uspiju bez obzira što koriste jeftine trikove jump scare ali uvijek me nekako stresu. Ovdje u filmu pratimo šestoro prijatelja koji pozovu medija da bi ih uveo u duhovni svijet ali kako to biva neki se zajebavaju i ne shvaćaju to previše ozbiljno i prizovu jako loši entitet koji ih počne loviti jedno po jedno. Film je napravljen pandemijski znači naši likovi su u svako svojoj kući i čuju se preko skypea i tako ih pratimo. I da, film traje manje od sat vremena, točnije 57 minuta tako da se da pogledati. Uglavnom, nekoliko jako dobrih cimalica ali priča klišej iako nije dosadan tako da čist ok.

6/10

The Hunt (2020) - ovaj me podsjetio na Ready or Not iz 2019. godine. Samo što ovdje elita lovi više ljudi i film je postao poznat kod nas jer je radnja smještena kod nas. Film pokušava biti nekakva kvazi satira i nekako ne uspijeva u tome, humor isto kaska za Ready or Not no glavni ženski lik je badass, ali baš badass od početka. Ubojstva su ok, neke scene su skroz fora napravljene, a glavna ženska glumica Betty Gilpin je čisti seks iako u stvarnosti puno bolje izgleda. Sjećam je se još iz one serije Nurse Jackie po velikim sisama. I zadnja borba sa dvije ženske je jebozovna.

6.3/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 30 Apr 2021, 22:31

Underwater (2020) - Kristen Stewart i Vincent Cassel, jedna od bizarnijih glumačkih kombinacija koju sam naišao. I Kristen ne zna glumit, jednostavno ne zna. No, zabavan film na neki čudan način jer se vidi da je film rađen sa puno entuzijazma. Solidna doza klaustrofobije, a čudovišta su jako zanimljiva ogroman spoiler
SpoilerShow
naime radi se o Lovecraft čudovištima. Oni prvi su deep ones, a završno čudovište je nitko drugi nego Cthulhu a jel izgleda ogromno :supz: što je i sam redatelj potvrdio
plus filma je što zbilja brzo krene, praktički odmah i što je pod vodom cijelo vrijeme i to na 11 kilometara pod vodom. Minus je slaba karakterizacija likova pa mi nije uopće stalo do njih. Ne mogu reći da nije bio zanimljiv, i da podsjeća na Aliena ali niš posebno.

5.7/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 01 May 2021, 15:51

Scare Me (2020) - ovo sam mislio da će biti antologijski film kada sam pročitao da si likovi pričaju strašne priče a prestraše jedni drugi, a zapravo je potpuno drugačije. Nije antologijski već film ima zanimljiv koncept, a to je da mi gledatelji vizualiziramo priču koji oni pričaju. Film je fora, atmosferičan, Aya Cash nosi cijeli film sa svojom glumom. Film malo pada kada dođe treći lik i bude dosadan, a zadnjih 25 minuta opet malo diže film. Nije loše bilo.

6/10

Psycho Goreman (2020) - ovo je trash nad trashevima nešto ala Troma filmovi. Dvoje klinaca, brat i sestra nađu nekakav gem u dvorištu pomoću kojeg prizovu neko vanzemaljsko čudovište kojem daju ime Psycho Goreman koji kida udove, drobi glave i jede svoje protivnike. Ne znam što da mislim o filmu. Meni je zlatni standard trash filma Evil Dread i Re-Animator serijal, ali ovaj nema tu kvalitetu već baš do kraja zajebancija i to je ok - ne shvaća sebe ozbiljno ali u jednom trenutku sam imao dojam da gledam R rated Power Rangerse daj me nemoj jebat. A tek imena, pazite ovo: Darkscream, Bio-Cop, Cassius 3000, Kortex, Death Trapper... realno pizdarija od filma. Volim trash, ali onakav kakav je ED i REA.

4/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 03 May 2021, 21:21

The Rental (2020) - netipičan slasher ili bolje rečeno neočekivan. Čak sam u jako malo recenzija uopće vidio da netko spominje da je ovo slasher ili ti misle da slasheri moraju obavezno imati klišeje i ona slasher pravila da bi to bili ili ne poznaju ovaj podžanr. Je li to dobro u ovom slučaju? Pa i ne baš. Radi se o dvoje braće koji povedu svoje cure u jednu iznajmljenu vilu i tamo doslovno 2/3 filma gledamo njihovu melodramu i sapunicu da bi zadnja trećina filma nam dala horor. A ono čak mi nije bio dosadan, uvijek sam za melodrame jer su toliko loše pa je nekak zabavno ali ne valja prosjek prosjeka.

5/10

Spontaneous (2020) - e za ovaj film mi je žao što nije iskoristio puni potencijal. Znači još više krvi, još više crnog humora, sve je moglo više. Ovako smo dobili coming of age priču o djevojci koja upoznaje vršnjaka i zaljubljuju se, imaju stvarno dobru kemiju. No caka je u tome da u njihovoj školi samo odjednom učenici počnu doslovno eksplodirati i nitko ne zna zašto. Film ima jako puno socijalnog komentara može se shvatiti da je to metafora za pucnjave u školama u americi. Nitko ne zna zašto, utječe na cijelu zajednicu, svako se nosi s time na svoj način. Ima u filmu jak štih 80-ih i takvi teen filmovi i sviđa mi se to. Druga polovica filma znatno pada, barem meni ali moram reći da sam se zabavio i bio mi je više nego solidan.

6.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 14 May 2021, 00:10

Gretel & Hansel (2020) - nova verzija klasične priče, ali ovdje je Marica i Ivica, a ne Ivica i Marica jer eto, mora to tako da nam se feminstkinje ne naljute. Da ne duljim, film je pizdarija koja izokreće priču iako sadržava onu glavnu nit. Nekakav pokušaj art horora, ali totalno bezveze. Vještica je dobra aj to je stvarno dobro napravljeno uvjerljiva je.

4/10

The Invisible Man (2020) - ne bi imao toliki problem s ovim filmom da je neka zgodnija glumica i onda bi sama radnja bila uvjerljiva, a ne ovu ružnjikavu scijentologkinju gdje nema šanse da povjerujem da bi nju neko tako stalkao :zubifale: ali film je solidan, dobre su scene sa nevidljivim čovjekom iako je moglo još kreativnije ali dobar izbor sa budu u trendu što se tiče same priče tehnologije i tako. Zanimljiv koncept.

6/10

Hunter Hunter (2020) - jako spor film do samog kraja koji mi nema smisla. Je, kraj je divno, brutalno i uznemirujuće iskustvo ali stvarno dugo nisam vidio takav bruuuutalan gore i tako lijep za gledanje no nema smisla.
SpoilerShow
kužim svatko tko je u borbi za život u smrt može ubiti nekog i dobar čovjek pogotovo ako napadneš obitelj i ok, budeš prisiljen ubiti nekog ali koji kurac je ova napravila pa ko to radi osim ako nisi sjeban bolesnooooo u glavu nema smisla da tako nešto ona napravi. Ok ubit ga odmah jer ti je ozljedio obitelj ali ovako ga izmučit hahahah dajte me nemojte jebat
šok radi šoka zbog čega ocjena manje i da film je spor spor

6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 14 May 2021, 12:52

Underwater (2020) - jedan od najgorih filmova koje samo gledao :facepalm:

1/10

The Invisible Man (2020) - neloše, šteta što su sjb zadnjih pola sata

6/10

Summer of 84 (2018) - odličan film, baš po mome guštu. ljeto 80-tih, nestanci, serijski ubojica, američko predgrađe, teenageri,.. kraj dojmljiv
SpoilerShow
sa utjerivanjem malome straha u kosti :shock:
8.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 15 May 2021, 02:29

Black Box (2020) - zaboravan hororac koji liči na neku epizodu black mirrora. Likovi su dosadni, gluma prosječna i ne nudi ništa novo. Preokret isto bezveze. Radi se o tipu koji doživi amneziju i prihvaća da bude eksperiment jednoj doktorici da bi shvatio što se točno dogodilo i zašto se ne sjeća nekih važnih stvari u životu.

4/10

The Empty Man (2020) - film nije dobro primljen od kritike a ni publike ali nakon što je izašao ima cult following. Film je razbacan na sve strane, prenatrpan, kaotičan, film ne zna što želi biti ali jebeno me ugodno iznenadio. Ja sam netko tko je svjestan tih mana ali ću oprostiti to jest prihvatit ću više pozitivne aspekte filma ako su meni dragi a bome jesu jer je film nekakav mix true detective serije i takve filozofije i kozmičkog lovecraftian horora. Počinje kao nekakav teeneger horor da bi završio nešto sasvim deseto. Atmosfera u filmu je jebeno dobra, ima jezivih scena, gluma ok i baš iznenađenje zbog Lovecraft tema
SpoilerShow
na kraju je ono bio Nyarlathotep
https://www.youtube.com/watch?v=wnJoNE2JChY

6.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 15 May 2021, 11:28

The Rental (2020) - zabavan film. iako se dugo čeka na akciju, film mi nije bio naporan za gledati. Zanimljiva sapunica

6/10

Spontaneous (2020) - smor od filma. glavna glumica bi se trebala odmaknuti od uloga srednjoškolki, zadnjih 40-tak minuta kao da sam gledao epizodu serije koja ju je proslavila. Humora ima na kapaljku

4.5/10

The Silence (2019) - ovo je nešto kao A Quiet Place, ali puno lošije i jeftinije. Znači gluma, scenarij, likovi nula bodova

4/10
Last edited by hitman_4 on 15 May 2021, 20:29, edited 2 times in total.
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 15 May 2021, 13:59

#Saraitda (2020) - novi korejski hororac o zombie apokalipsi. Pratimo jednog lika koji ostane zarobljen u svojem stanu i mora preživjeti dosta opake zombije. Film je solidan, ali glavni lik je nevjerojatno iritantan iako su ga pokušali napraviti simpatičnog, ali ona glumica je slatka. Ono što volim kod zombie podžanra je što uvijek da nešto novo, mislim da je zombie podžanr (iako spada u monster) daleko najkreativniji podžanr horora. Nevjerojatno je koliko se sa zombijima može postići.

6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 16 May 2021, 22:26

Saint Maud (2019) - više psihološka drama nego horror. najveći plus gluma glavne glumice na kojoj je cijeli film

5.5/10

Crawl (2019) - strašno koliko je ovo glup film, imdb poserem ti se na ocjenu. nevjerojatno da redatelj koji stoji iza dobrih horora haute tension i hills have eyes potpisuje ovo

1/10
Last edited by hitman_4 on 20 May 2021, 01:59, edited 1 time in total.
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2020.

Post by Michel » 17 May 2021, 23:38

Possessor (2020) - drugi film Brandona Cronenberga, sin od Davida i ide njegovim stopama. Radi se o ženskoj koja radi za neku kompaniju tako da pmoću neke tehnologije uzima drugim ljudima svijest i preuzima njihova tijela, a da oni ni ne znaju u tom trenutku da s njima netko upravlja i onda ona može bili što sa njima. Uglavnom su to neke informacije i ubojstva. Jako zanimljiva ideja, film je spor ali ima dobar ritam jer se stalno nešto događa iako je sporo. Horor scene su baš brutalne i neke over the top ali paše uz ovakav film. Nije iskoristio sav potencijal, ovo čak mogu vidjeti i kao seriju, ali ima scena od kojih ti je malo mučno pogotovo zadnja neočekivana scena baš jebeno čisti Cronenberg. Svidio mi se moram priznat, a za one koji govore da nije na razini oca samo da podsjetim kako je ovo od njega TEK drugi film.

Prvi je bio ne tako dobri Antirival, i sad ovaj više nego solidan čak i dobar i pogrešno je onda uspoređivati sa ocem jer neki uspoređuju sa najboljim Cronenbergom The Fly, a to je pogrešno jer bi trebali uspoređivat njegova prva dva filma su loša. Poslije ta dva filma David je snimio više nego solidne Rabid, The Brood i Shivers i Possessor stavljam u taj rang, čak i bolji nego Rabid i Shivers, a ispod Videodromea i Scannesa i još daleko od The Fly. Brandon ima potencijala, svakim filmom je sve bolji i bolji i definitivno nam fali takav horor redatelj danas.

6.8/10

Relic (2020) - film o majci i kćeri koje se brinu o majci to jest baki koja doivljava demenciju. Psihološka horor drama koja polako uvlači redatelja u taj svijet. Dobro odglumljen, pred kraj izuzetno atmosferičan i jeziv na trenutke. Kraj je pa... Čudan shvaćam metaforu ali ja to vidim
SpoilerShow
da na kraju sve te bolesti uzrokuju nekakvi entiteti i baka se pretvorila u nekakvog demona, a i na kćer je prešla zaraza. I sve one crne mrlje su znak zle sile.
6/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by dr_gonzo » 18 May 2021, 16:49



''Planet of the Vampires'' (1965) - Recenzija #50
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply