Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by HorrorHR » 19 Jul 2011, 23:56

Ovo je moj random rant, baš mi sada puklo nešto, pa da podijelim sa vama. inače volim one "prave" misli samo izbaciti, bez čitanja, ispravljanja i što već, pa imajte to na pameti - da mi se trudilo smisleno nešto analizirati mirne glave, napisao bi kolumnu za sajt - ali iskreno više volim ovakav tip izbacivanja na papir, pardon ekran

U temi o filmu Mask Maker sam mislio replyati nešto, pa da vidim malo što generalno vi mislite. Vjerujem da je zanimljiva tema za diskutiranje.

Što je po meni dobar film? Zašto mi je neki film dobar ili nije?

Iskreno, kod svih novijih filmova, a i paralelno kod starijih, očekivanja su mi pošteno opala. Generalno kada gledam sekciju sajta "Obavezno pogledati" vidim da je tamo valjda 20tak filmova od ukupno preko 800 ili koliko već sam recenzirao. Tamo stvarno stavim filmove koji me ostave paf radi XYZ, a počeo sam razmišljati da napravim novu kategoriju "Dobri filmovi" - u koju vjerujem od ovih preostalih cca 780 bi išlo možda kojih 150 uvrh glave (možda sam previše optimističan).

Kvaliteta žanra je potonula, tj tone već dugi niz godina - od devedestih je krenulo prema dole, Scream malo revitalizirao, azijati digli sa svoje strane, a onda su počeli remakevi, prequeli i slične debilane bez ikakvih ideja, bez ljubavi bez zrnca osjećaja prema žanru.

Sada kada idem pogledati film, u glavi mi si stavljaju sljedeći filteri:

ako je remake, minus bod u šutu
ako je kino film, očekivanje malo veće nego kod DVD filma
ako je DVD film, dali je solidna produkcija ili indie - indieu daš mao više manevarskog prostora da zasere
ako nakon 45 minuta nisam počeo kopati po mobitelu, pozitivna stvar
ako je film iole originalan, super +1
ako je dobra produkcija, dobra gluma, trude se, +1
ako film nije dosadan da počnem razmišljati koji kurac ovo gledam +1
ako film sa guštom dočekam do kraja +1
itd...

znači sve je došlo do toga da ne ideš gore>dole pristupom, nego krećeš od dole, od nule, niska očekivanja po defaultu za sve, pa se bodovi skupljaju na raznim planovima poput ovih koje sam gore naveo.

e sada, kako pišem dosta utisaka o filmovima, desi se brdo situacija gdje ljudi kažu, pa tebi su svi filmovi loši. nije točno, a to ako se desi da ih je 10 zaredom sa lošom ocjenom što ja tu mogu. stvar je u tome da po defaultu imam rdi toga što pišem horrorhr.com situacija takvu da moram svašta pogledati. da gledam samo filmove koji bi trebali biti dobri, pogledao bi mozda tridesetak filmova na godinu a ne preko stotinu. jedino što znam da sam počeo izbjegavati, my shame, su low budget indie filmovi. jednostavno koliko posla inače imam, i malo slobodnog vremena da nešto pogledaš pa poslije i o tome pišeš, u glavi imam taj neki minimum produkcijskih vrijednosti. znam da je glupo, ali 99% takvih filmova me nije pozitivno iznenadilo, pa sam ih počeo selektivno preskakati.

sa druge strane, čudan sam tip da imam averzije prema filmovima o kojima svi pričaju. nevezano za horror, film 300 sam recimo kupio tada na blurayu, i toliko su ljudi pricali o njemu da ga dan danas nisam pogledao. u horror je slično, recimo film Martyrs, DVD sam imao valjda godinu dana i jednostavno neka blokada u glavi. zašto, nemam pojma? možda radi toga da se ne razočaram, možda su mi ti neki "općeprihvatljivi" horrori bastioni žanra, čuvari kvalitete i lakše mi je ne ući ukoštac sa njima radi mogućeg negativnog završetka. pojma, nikad neznaš.

kad me netko pita na facebooku horrorhra, preporuči mi neki dobar film, sram me dođe, ali nema se previše toga od novih filmova uopće preporučiti. pto reći nekome tko ima duplo manje godina od mene da se pozabavi filmovima iz osamdesetih kada su sada potpuno nove generacije, koje imaju drugačija očekivanja, drugačije template onoga što je dobro. jel nama prokletstvo to što smo odrasli na VHS horrorima? sve iz toga doba sada djeluje kao zlato prema ovim novim "sranjima". jeb'ga prije je kamera koštala XX tisuća dolara, sada možeš snimiti film sa mojim cannon fotoaparatom...

više ni ne znam gdje sam želio doći sa ovim rantom, ali eto to bi bilo to :mrgreen:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by john_constantine » 20 Jul 2011, 12:11

znači da si već star :mrgreen:

ma šalu na stranu, isto sam stara generacija koja je odrasla na VHS - hororima. Fale mi te videoteke gdje su bila više distribuirana hrpa trash izdanja koje danas nećeš nigdje naći u prodaji. A danas kada imaš net, forum i slično, onda je tako i hrpa mladih koji misle da sve znaju, pa im je lako pljuvati po svemu živome.

Muka mi je od onog foruma.hr za filmskom tematikom gdje ne znaju niti što je pravi "trash", ili kada nabrajaju bolesne filmove, a ne znaju niti što bi trebao biti "bolestan" film i slično.

To je isto kao i za ps3/pc igrama - ako kupuješ originale, budala si. A ako skidaš sa neta kao i svi drugi, onda misliš da si bolji od svih. Ali baš time se i gubi vrijednost filma koje imaš. Ja volim tu svoju kolekciju originala koje imam i cijenim svaki komad koji ima svoju povijest.

Ma baš se neki dan pričalo o novim filmovima na filmskom offtopicu, a ja se pitam o čemu to oni? :oops: Stvarno, noob sam kada je riječ o novim filmovima, još sam uvijek zarobljen na 80 - te, 90 - te i sve starije filmove. A za nove filmove nemam baš interesa. Loši posteri koji prikazuju lica glavnih glumaca. Nezanimljive ideje uz koji izuzetak kao Sucker punch ili Drive angry.

Vjerujem da ima dosta kvalitetnih novih filmova, ali jednostavno, ne interesira me. Ja ću oduvijek cijeniti starije filmove, horor komedije iz 80 - tih, akcijske filmove s Stevenom Seagalom, JCVD - om, Dolph Lundrenom i slično. Tek kung fu filmove, Jackie Chan ionako danas više nije nešto kao što je bio prije. Zato se i veselim filmovima kao expendables 2...

A remakeovi, mislim da je tu više problem što je svaki remake previše ozbiljno napravljen, kao TCM remake. TCM serijal je svaki nastavkom postajao sve više trash, ali baš u duhu 80 - tih i 90 - tih godina. Volim horore jer su zabavni, a ne da me preplaše jer mi nisu jezoviti. Svaka čast Francuzima na hororima koje su počeli štancati, ali ne podnosim ih baš radi sve te ozbiljne atmosfere, depresivnih završetaka i niti malo humora...

Danas je stvarno malo onako zabavnih horora koje možeš gledati s guštom radi akcije, dijaloga, humora, eksplozija i slično. Zato je planet terror savršenstvo - film koji se ne srami prikazati hrpu gore scena, brutalni crni humor, čupanje muda na živo, cool likove, hrpu zombija koji se raspadaju, i puno krvi koji šprica kao iz gnjilih prišteva. I obavezno neku trash scenu za pamćenje kao žensku s mitraljezom umjesto nogu.

A ne da sada neki pljuju po filmu zato jer se pitaju kako ona može pucati mitraljezom. :facepalm: Film je baš napravljen da se zabaviš, opustiš, gledaš s užitkom masakre zombija, vampira, čudovišta i što sve kao Monster squad i slično. A ne da kada pogledaš film kao Sheltan ili maryts osjećaš depresivno ili da ti je muka. Jebeš takve filmove koliko god bili odlični.

Tako je i s Godzillom. Nije da su kasniji filmovi 20 - tih godina loši, ali nema više onog trash štiha, gdje se borio protiv divovskih čudovišta s otkačenim radnjama i slično, nego su se počeli baviti ozbiljnim temama. Čudovišta ne fali, ali nije to to. Isto, kada sam na poslu čitao tvoje recenzije, više sam cijenio te filmove 80 - tih i 90 - tih, dobio sam volju da sve to pogledam kao Fright stage (onaj od Marie Bave s ubojicom glave sove) ili my blood valentine. To mi je veći užitak čitati nego sve te novije horore...
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by filmofil » 20 Jul 2011, 16:19

different times, different needs...

nije to tako samo sa hororima, cijela filmska industrija 'napredovala' je u krivom smjeru, tj pravom ako se pita prosječnog klinca kojeg odgaja ova nova era...no, uvijek u toj toni sranja ispliva i pokoji dobar horor, a jebiga, nostalgija će uvijek dirat ljude i krejvat će za onim starim danima kada se snimanju filma pristupalo drugačije nego danas, a time je i rezultat toga (film) koji smo gledali bio puno drugačiji

po meni je veliki problem današnjih vremena i dostupnost filmova, maltene svatko može nabaviti bilo koji film, a samim time filmovi prestaju biti eksluzivni...nestao je cijeli jedan ritual odlaska u videoteku/skupljanja novca za pojedino VHS izdanje...danas skineš po desetak filmova s neta odjednom i automatski ti sve to postane expendable jer svaki film ćeš zamjeniti nekim drugim u roku od 2 minute ako poželiš...i mi gledatelji smo prestali cijeniti filmove, stvar je čiste psihologije, uvijek ćeš manje ljubavi i pažnje posvetiti nečemu što ti nije nužnost, a nekada je pojedini film bio nužnost

barem je tako kod mene...ne sjećam se kada sam actually bio uzbuđen prije pritiska gumba play dok sam npr prije halloween 7 (jedan od zadnjih VHS filmova koje sam gledao) cijeli dan u školi razmišljao samo o tome kako ću doći doma i pustiti TAJ film i nijedan drugi i neće imat veze kolko je (ne)kvalitetan

da, gledanje filma danas više nije event...čak i mi filmofili smo izgubili taj gušt...nije da manje uživamo u filmovima već znamo da nas iza onog što trenutno gledamo čeka još 1000 naslova identične tematike koje možemo nabaviti ako nam se sprdne tako, i onda još milijun naslova istog žanra koje također možemo nabaviti brzo i što tako dobijemo? dobijemo hrpu filmova, a 'FILM', THE FILM ne dobiva dovoljnu količinu ljubavi i lako se izgubi u bespućima zaborava :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Wendigo » 20 Jul 2011, 16:24

i ja sam među nezadovoljnima što se tiče novih filmova, a o hororima da ne govorim.. uostalom, svi koji me ovdje iole poznaju znaju o čemu pričam.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Scarface » 20 Jul 2011, 17:56

@john- Stagefright aka Deliria, Michelle Soavi, ne Mario Bava. :wink:

Mislin da je najveći problem ipak određena doza zamora i horrorima, i filmovima. Možemo sad tu spekulirat i razglabat o sve većoj dostupnosti filmova, gubitka efekta "na kapaljku" i traženju onog starog štiha među novima naslovima. Činjenica je da novi filmovi MORAJU slijedit drugi stil, drugi pravac, i to je neminovno. Stoga uopće nisan protv toga. Jednako uživan i u crno-bijelim horrorima, trashevima 80-ih i u novom valu mindfuck psiholoških horrora, modern age slashera, found footage mockumentaryja i europskih i azisjkih poslastica s originalnom notom. Žanr evoluira, pa bila to degradacijska ili progresivna evolucija. Sve ide dalje, pa tako i mi, a da toga možd ai nismo svjesni, pa nalazimo krivce u okolini koja se mijenja sukladno nama. U dobu smo digitalizacije, prevelike virtualne poveznosti, ali baš prevelike, jer koliko god da je ta povezanost na prvu bila dobra zbog preporuka raznih naslova i traženja istomišljenika, ona je uzela i svoje žrtve. Bitan dio VHS ere i odlaska u videoteke jest i ta izoliranost filmofila, ne baš svakodnevno pričanje o filmovima s ostalim obožavateljima i razmjena dojmova, ne, bila je to era osamljenog užitka. Danas je i to izgubljeno, a zavaravate se ako mislite da to nije velik dio ove "propasti".

Zato se više ne opirem. Jel 3D film-neka je, jel remake-neka je, jel reboot-neka je, jel reimaginacija-neka je, jel ponovni remake-neka je, jel ponovni reboot-neka je, jel ponovna reimaginacija-neka je and so on and so on...

Ima moderno doba izvrsne horrore, i izvrsne filmove, hiperprodukcija je i ima za svakog ponešto. Al opet, ako ti to ne paše, uvik imaš te stare filmovima u kojima zbog te iste hiperdostupnosti, možeš uživat kad god oćeš.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by john_constantine » 20 Jul 2011, 18:10

da, ma krivo mi je zbog toga, a nisam mogao na imbd na poslu...

Ali Scarface dobro kaže. Ionako, ako gledate filmove po godinama, vidjeti ćete i sami velike promjene. Recimo, čitajući knjigu 1001 film koji morate pogledati, odlično se vide razlike, kulture, teme i stvari koje su u ono vrijeme bile tabu. Tako je i danas nova generacija, od specijalnih efekata do radnje.

Ma i igre isto doživljavaju svakih pet godina neku novu revoluciju. Prilagođavanje igara tržištu kao to da su neke igre prije bile hardcore, a sada radi potrebe tržišta, olakšavaju da budu pristupačne svima što se naravno starim igračima ne dopada. Tako i DLC dodatci, dopadalo nam se ili ne. A i reebot igara kao Devil may cry ili tomb raider. Recimo, istini za volju, meni tomb raider serijal nikada nije sjeo, a ovaj reboot istoga bi mogao biti stvarno odličan sudeći po traileru. Naravno da se već našla masa ljudi odrasla na serijalu da je to sranje. Ali kvragu, ne možeš danas prodati takvu arkadnu akciju s ženskom nabujalih sisa koja skače i slično s malo promjene s obzirom da danas ima puno boljih igara od tomb raider kao uncharted serijal.

Vremena se mijenjaju, tako i filmovi, igre, serije i slično. Prije bi teško gledati azijska ostvarenja, a danas su nam sva dostupna. A ovo ostalo, a ne može nam se sve svidjeti...
Michel puši karu.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by callac » 20 Jul 2011, 21:39

Djelomično se slažem i sa Horrorom i sa Ghostom. Istina da su se filmovi općenito "pokvarili" i da ova nova vremena svedostupnosti donose raznorazna sranja kojih ima za skinuti na svakom ćošku. No smatram da je u mom slučaju nezadovoljstva stvar i u vremenu kada su se ti filmovi gledali. I osjećaj koji sam imala tada, gledajući to i to, nije isti kao danas nakon hrpetine drugih pogledanih stvari. Zato ponekad prekrećem očima na ekipu koja svršava na crno-bijele "horrore",koje gledaju doma u klimatiziranom stanu, na veeelikom televizoru i simultano tipkaju recenziju na svom laptopu.... ja bi njih sve poslala u podrum sa štakorima (by Dec :lol: ) da dobiju malo na autentičnosti vremena. Pretjerujem, znam, ali pokušavam dočarati da je za moju veliku zaljubljenost u filmove osamdesetih zaslužno upravo i vrijeme u kojem su ti filmovi gledani... al mi se pak i sve češće događa i da crknem od smijeha na neke gluposti pa čak i filmove koji nisu trash i crne komedije trpam u taj koš jer su mi apsurdni. A koliko često gledam filmove današnjice, mislim da svi znate i ponekad se stvarno osjećam kao luđakinja kojoj niš ne valja, tu i tamo me nešto iznenadi sve dok netko ne napravi još pet filmova na istu foru i ubije mi dojam i onog prvog. Nisam samoprozvani filmofil, niti kritičar, ne pišem blogove i nemam potrebu satima raspravljati sa nekim šta je pjesnik htio reći (i odmah se ograđujem od primisli da osuđujem bilo koga ko to radi, jer da je tako, ne bih ni bila ovdje) Ali zato volim nagađati, špekulirati, predviđati i to je ono šta me privlači sve više i više serijama i/ili filmovima koji nude neki nastavak (pod uvjetom da to nije nastavak "sve jeisto samo imamo nove glumce")
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by elrania » 20 Jul 2011, 23:01

meni se što se horora tiče dosta toga obrnulo. prije sam, kad sam se aktivno uhvatila filmova, više pratila što novog izlazi, više gledala te novije filmove i ubrzo se zasitila tog nekog 'na brzinu' ugođaja i radnje koju sam osjetila u mnogim ostvarenjima.
zbilja se da nać ok stvari, ali ne sviđa mi se ta nova brutalnost, te mi je puno draže posvetiti se nekoj klasičnoj atmosferičnoj radnji. crno-bijelo, u boji, kako god, ali volim vidjeti da film ima dušu i svoju, ali samo svoju posebnu glazbu koju čujem još i pod onom glazbom koja svima svira i volim kad mogu osjetiti i mirise i okuse u njemu.
dosta ovog novog meni tog nema, al jbga, i odrasla sam ipak na onom starinjskom klasičnom pristupu filmu i na slasherima, duhovi i zombi filmovima i sve više se opet vraćam tome.
počela sam se dosta oslanjati na recenzije nekih ovdje prisutnih pa bacim oko na koju noviju stvar, ako većina nešto nahvali. zasad funkcionira i to mi je dovoljno.

više manje isto vrijedi i za ne-horror žanrove.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Asfodel » 21 Jul 2011, 00:20

Skoro svatko tko je nešto ovdje rekao imao neki dio koji potpisujem, ali mi se ne da Markove konake pa ću samo odgovoriti na pitanje topica: tražim dobru priču. To mi je alfa i omega svega -bio film star ili nov, horor ili neki drugi žanr.
Činjenica (i logika) je da je to što tražim malo više bilo prije zastupljeno. No što se može, idemo dalje.. tražiti uživanje u novim mindfuckovima ili općenito nečemu što nije remake ili sl. (a onda i u tome kad nema novotarija) :tonqe:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Info » 21 Jul 2011, 01:46

Da ne odugovlačim... Gledam sve, i staro i novo. Kao i većini ovdje, stariji filmovi su mi bolji i nije samo tu nostalgija već su zbilja kvalitetnije odrađeni sa srcem, trudom, kvalitetniojm glumom, radnjom, pričama itd. Usprkos tome volim sve gledati pa tako i novije ma koliko oni bili manje kvalitetniji od starijih. Evo, sad ću u nedjelju imat maraton od tjedan i pol i slažem si filmove, serije koje ću gledati. Većina će biti starijih, ali naći će se 7, 8 novijih filmova
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Wendigo » 21 Jul 2011, 07:40

elrania wrote:meni se što se horora tiče dosta toga obrnulo. prije sam, kad sam se aktivno uhvatila filmova, više pratila što novog izlazi, više gledala te novije filmove i ubrzo se zasitila tog nekog 'na brzinu' ugođaja i radnje koju sam osjetila u mnogim ostvarenjima.
zbilja se da nać ok stvari, ali ne sviđa mi se ta nova brutalnost, te mi je puno draže posvetiti se nekoj klasičnoj atmosferičnoj radnji. crno-bijelo, u boji, kako god, ali volim vidjeti da film ima dušu i svoju, ali samo svoju posebnu glazbu koju čujem još i pod onom glazbom koja svima svira i volim kad mogu osjetiti i mirise i okuse u njemu.
dosta ovog novog meni tog nema, al jbga, i odrasla sam ipak na onom starinjskom klasičnom pristupu filmu i na slasherima, duhovi i zombi filmovima i sve više se opet vraćam tome.
počela sam se dosta oslanjati na recenzije nekih ovdje prisutnih pa bacim oko na koju noviju stvar, ako većina nešto nahvali. zasad funkcionira i to mi je dovoljno.

više manje isto vrijedi i za ne-horror žanrove.
tako vrijedi i kod mene, mada svim novim filmovima prilazim sa dobrom dozom rezerve i "nepovjerenja".

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Wendigo » 21 Jul 2011, 07:42

Info wrote:Da ne odugovlačim... Gledam sve, i staro i novo. Kao i većini ovdje, stariji filmovi su mi bolji i nije samo tu nostalgija već su zbilja kvalitetnije odrađeni sa srcem, trudom, kvalitetniojm glumom, radnjom, pričama itd. Usprkos tome volim sve gledati pa tako i novije ma koliko oni bili manje kvalitetniji od starijih. Evo, sad ću u nedjelju imat maraton od tjedan i pol i slažem si filmove, serije koje ću gledati. Većina će biti starijih, ali naći će se 7, 8 novijih filmova
sve je čovjek rekao...

User avatar
Zlikovac
Posts: 224
Joined: 15 Apr 2011, 09:18
Location: Zagreb

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Zlikovac » 21 Jul 2011, 10:29

Ja horrore gledam prvenstveno kao zabavu i razbibrigu i zato jer mi je gušt naježiti se na neki dobar i jezovit film. Inače sam lud za filmovima in general, ali zato i postoje žanrovi. Dok je nekome zabavno gledati komediju, meni je dobar horrorac.
Kao takvima im i pristupam, uglavnom bez puno razmišljanja, očekivanja i zahtjeva za ne znam kako kvalitetnim ostvarenjem (ne ovdje ne podcjenjujem horror žanr), jednostavno pogledam ih što više i uživam u tome. Naravno da postoje izuzetci u svemu ovome.

I slažem se sa većinom ljudi da je film općenito, ne samo horror, izgubio na kvaliteti i to strašno. Također dogodila se situacija u kojoj je film postao strašno dostupan putem interneta, ujedno i sve više postaje zabava za mase i industrija i ide se samo prema tome da se zadovolji publika i što je najvažnije nagrne hrpa para. Mislim, bilo je toga i prije, ali sada mi se čini da se jako ističe.
Baš ta dostupnost filma putem neta je dio koji ubija ugođaj po mome mišljenju. Sjećam se kak smo se kao klinci svaki dan nalazili i jurili u videoteku posudit nekaj novo i skupa pogledati. To su mi jako lijepa sjećanja i toga sad više nema, kao niti onih xy filmova koje si mogao naći po videotekama koje je netko spomenuo.

Isto tak misilm da je i tehnologija dosta toga uprskala, sav taj CGI i 3D i tko zna kaj. Prije su filmovi bili više umjetničko djelo, jer trebalo je dočarati atmosferu, creepy scene, itd samo pomoću kuta snimanja, muzike, settinga i glumaca. Sada je to jako olakšano radi tehnologije.

I nekako mi fale svi ti stari filmovi koji su imali neku čar, baš kak Cons veli, Expendables 2 bi mogli super biti! Nema više filmova tipa Tango & Cash, Leathal Weapon serijala, itd.

@ Cons - znaš da se moram osvrnuti na tvoj komentar o original igricama, filmovima, itd. ;) slažem se da je fora imati originale, i ja sam se prije palio na to i ne mislim da je glupo ako kupiš oriđiđi, dapače pohvalno.
Samo ja to gledam tak da je tržište preveliko, a volim previše stvari. I ako bi išao kupovati igrice za PC, igrice za PS, filmove, CDove, itd, bankrotirao bih, čak i ako kupujem samo ono kaj mi se jako sviđa. :I
Sada sam što se filmova tiče na Konzumovoj videoteci, što je stvarno prihvatljivo i dobra ideja. :)
Zug Zug!

User avatar
Zlikovac
Posts: 224
Joined: 15 Apr 2011, 09:18
Location: Zagreb

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Zlikovac » 21 Jul 2011, 10:32

elrania wrote:meni se što se horora tiče dosta toga obrnulo. prije sam, kad sam se aktivno uhvatila filmova, više pratila što novog izlazi, više gledala te novije filmove i ubrzo se zasitila tog nekog 'na brzinu' ugođaja i radnje koju sam osjetila u mnogim ostvarenjima.
zbilja se da nać ok stvari, ali ne sviđa mi se ta nova brutalnost, te mi je puno draže posvetiti se nekoj klasičnoj atmosferičnoj radnji. crno-bijelo, u boji, kako god, ali volim vidjeti da film ima dušu i svoju, ali samo svoju posebnu glazbu koju čujem još i pod onom glazbom koja svima svira i volim kad mogu osjetiti i mirise i okuse u njemu.
dosta ovog novog meni tog nema, al jbga, i odrasla sam ipak na onom starinjskom klasičnom pristupu filmu i na slasherima, duhovi i zombi filmovima i sve više se opet vraćam tome.
počela sam se dosta oslanjati na recenzije nekih ovdje prisutnih pa bacim oko na koju noviju stvar, ako većina nešto nahvali. zasad funkcionira i to mi je dovoljno.

više manje isto vrijedi i za ne-horror žanrove.
Eh da :) i slažem se za horrorce sa tobom duhovi, zombiji, vampiri i slasheri. To je zabavno, fora, nekad naivno i tu je gušt cijeli. Danas se ide u kojekakve ekstreme, pokušava se na tu foru privuči publiku, fali ideje općenito, snima se bez duše reko bi.
Zug Zug!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Kako gledati i što očekivati od horror filma?

Post by Wendigo » 21 Jul 2011, 10:55

danas sve mora biti kul i opasno, pa tako i horori.

Post Reply