Christopher Lee

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Christopher Lee

Post by GreenHornet » 15 May 2011, 16:20

Mislim da i ova horror legenda zasluzuje svoj topic. :D
Nesto slicno kao u onoj o Vincentu Priceu-stavljate recenzije filmova,prijedloge,zanimljivosti oko doticnog i slicno... :P
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Christopher Lee

Post by HorrorHR » 27 May 2011, 23:39

Imao sam čast da sam se upoznao sa njim i popričao sa njim par minuta. čovjek je bio baš umoran i bolilo ga je jer je taman pred koji dan od tada pao na setu filma The Resident koji se upravo sada prikazuje u našim kinima.

Da se ne ponavljam, evo moj članak vezan za to (na engleskom) uz slike sa toga dana.

http://www.dreadcentral.com/news/35078/ ... ror-movies

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Jun 2015, 10:49

:( RIP :( za legendu :supz:

Sir Christopher Lee has just passed away at the age of 93. The legendary Hollywood actor, will be mourned by fans around the world. With so many iconic roles in some of the biggest Hollywood movies, he will truly be missed.

Lee made a career out of playing some of the most notorious Hollywood villains. One of his most iconic roles was as Saruman in JRR Tolkien’s "Lord of the Rings". He was also the only member of the entire cast, that personally new JRR Tolkien. Tolkien even gave him his blessing to play Gandalf, should the movies ever get made. Lee would eventually play Saruman instead, which was more up his alley, being a bad guy and all.

You might also remember Lee from his other iconic roles such as Count Dooku in the "Star Wars Trilogy", or as Count Dracula in “Dracula,” or even as Scaramanga in the Bond flick “The Man with the Golden Gun.” His ability to bring some of the most villainous characters to live grossed him more than 8.3 billion dollars worldwide. Making him one of the most successful actors to have ever been seen on the silver screen.

Lee died on June 7th at the Chelsea and Westminster Hospital shortly after celebrating his 93rd birthday. He died due to respiratory problems and heart failure. His legacy will live on in the iconic characters he helped bring to life.

RIP Sir Christopher Lee (1922 - 2015)

Top 10 Lee Moments by IGN
10 Best Christopher Lee Roles! by BloodyDisgusting

Image
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Christopher Lee

Post by HorrorHR » 12 Jun 2015, 15:30

RIP , baš legenda žanra!

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Christopher Lee

Post by Decadentor » 12 Jun 2015, 18:58

Image

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Christopher Lee

Post by Ash_Williams » 10 Jul 2015, 00:28

šta reć, kako užasnih zadnjih par mjeseci za mene. ne samo da sam bacio hrpu novaca da snimim horror na filmskoj vrpci a glavni glumac mi je nestao sa lica zemlje da bi otišao na odvikavanje,
nego su preminuli meni jedni od dražih glumaca Christopher Lee i Irwin Keyes koje sam uvijek htjeo angažirati u nekom svom većem filmu. još sam oplakivao Christophera Leeja i danas sam čuo
za Irwina Keyesa, potpuno sam shrvan sad.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Christopher Lee

Post by Michel » 10 Jul 2015, 00:52

Mogu pitati kako si htio angažirati Leea? Imao si neke veze ili? :)

Zar ne možeš nekog drugog glumca naći? Ipa se radi o amaterskom filmu, zar ne?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Christopher Lee

Post by Ash_Williams » 10 Jul 2015, 21:40

ne, rekao sam za neki svoj veći projekt ako bi ikad dospio do njega. veći projekt, veće mogućnosti.

je amaterski je film, ipak nedostaje mi dobar dio ključnih scena s tim glumcem. snimanje na filmskoj traci me ionako koštalo kao suho zlato, ne mogu si priuštit novo.
a i čovjek je imao jedinstveno groteskno lice, da je nastupio u nekom filmu od Wesa Cravena bio bi zvijezda odavno.

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Christopher Lee

Post by Wheel Smith » 10 Jul 2015, 23:44

lol wes craven
:supz: :supz:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Christopher Lee

Post by HorrorHR » 11 Jul 2015, 11:59

Ash_Williams wrote:ne, rekao sam za neki svoj veći projekt ako bi ikad dospio do njega. veći projekt, veće mogućnosti.

je amaterski je film, ipak nedostaje mi dobar dio ključnih scena s tim glumcem. snimanje na filmskoj traci me ionako koštalo kao suho zlato, ne mogu si priuštit novo.
a i čovjek je imao jedinstveno groteskno lice, da je nastupio u nekom filmu od Wesa Cravena bio bi zvijezda odavno.
imaš koji screenshot ili sta vec? kakva je ideja bila za film? mozes i u zaseban topic slobodno

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Christopher Lee

Post by Ash_Williams » 11 Jul 2015, 22:41

nemam, nažalost ni sam nisam vidio snimljeni materijal. ne isplati mi se razvijati kad nije ni dovršeno.

a ideja je bila jako jednostavna, manijak terorizira studente u vikendici. samo nisam htjeo standardnu ekipu koja se nađe u slasheru nego debile poput Jeffa Spicolija i Johna Blutarskya, a manijak sam htjeo da ima smješniju osobnost kao Freddy u Freddy's Dead: The Final Nightmare. glumce sam tražio kao Željko Malnar svoju ekipu za Nightmare Stage, nisu bili pravi glumci al su doprinjeli svoju posebnu osobnost.

nema potrebe za posebnim topicom :lol: kako bi se zvalo? Worst Film Never Made!? kao Jodorowkyed Dune.
mogao sam biti novi Ed Wood il Tommy Wiseau, nažalost možda nikad neću znati.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Christopher Lee

Post by HorrorHR » 11 Jul 2015, 22:49

Ash_Williams wrote:nema potrebe za posebnim topicom :lol: kako bi se zvalo? Worst Film Never Made!? kao Jodorowkyed Dune.
mogao sam biti novi Ed Wood il Tommy Wiseau, nažalost možda nikad neću znati.
ima toga već u žanru :D
http://www.horrorhr.com/the-worst-horro ... made-2005/

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Christopher Lee

Post by copycat » 20 Jul 2015, 08:20

:jawbreaker: RIP ...
shit, nisam ni znala da je umro

Post Reply