Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by dr_gonzo » 17 Oct 2010, 21:06

Znači ovaj put izbor ide bez Predatora, Aliena, Monstruma Čupavaca, Gremlina i sličnih...
Biraju se ogromna čudovišta kao King Kong ili Godzila ili onaj monster iz "Domaćina"

Meni je trenutno:

Najomiljeniji - Quetzalcoatl ili jednostavno "Q" iz filma "Q - The Winged Serpent"

Najbolji - Gojira

Najčudniji - The Giant Claw iz istoimenog filma iz 1957 godine
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by DrugsBunny » 17 Oct 2010, 21:32

Cloverfield monster :mrgreen:
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 21:38

Od američkih mi pada sada onaj iz Cloverfielda...

Ali najviše obožavam Kaiju čudovišta

Destoroyah - divovski prehistorijski kukac koji se prvo razmnožava na desetke njih da bi postao divovski monstrum.

Image

MechaGodzilla - cyborg Godzilla iz svemira, a kasnije robot u stilu Voltrona. Jedan od opakih monstruma s svojom vrhunskom pojavom u Godzilla vs MechaGodzilla.

Image

King Ghidorah - najveći Godzilli neprijatelj. Svemirsko biće koje čini teror po svemiru i ostavlja smrt i pustoš. A u Heisei razdoblju, zapravo mutantsko stvorenje nastalo kombinacijom prostora i vremena.

Image

Biollante - što dobivate kada spojite Godzillu i gen ruže? Divovsku ružu s oštrim zubima koja se kasnije metarmofizira u ogromno čudovište s pipcima. Epska borba.

Image

Megalon - divovski žohar stvoren od strane mitskog naroda Mu. S efikasnim bušilicama u jednoj od najluđih nastavaka 70 tih iz serijala Godzille.

Image

Gigan - još jedno divovsko svemirsko čudovište iz svemira u borbi protiv Godzille, s opakom cirkularnom pilom na trbuhu.

Image

Hedorah - jedan od najopasnijih i najezovitijih stvorenja u Godzilla serijalu. Živi sloj otpada i nafte i svog smeća u svijetu, koji širi smrt na sve strane s svojom kiselinom, i otrovnim plinom.

Image

Minilla - divovski gumeni pauk koji živi na zaboravljenim tropskim otocima, gdje su i divovske bogomoljke željne Godzillina sina

Image

I za kraj, divovski škamp. :zubifale:

Image
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by filmofil » 17 Oct 2010, 21:42

DrugsBunny wrote:Cloverfield monster :mrgreen:
da, on mi je odmah pao na pamet, ali tu je odmah negdje i godzilla...ma općenito sam premalo upućen u taj podžanr da bi imao neke favorite, pogledao sam samo 3 giant monster filma - godzilla, the host, cloverfield

i king kong ak se to računa :?
This is the Zodiac speaking.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Oct 2010, 21:44

Biollante mi se čini kao jebeno čudovište... Ali kakv je u borbi jel tko vidio taj film?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 21:45

ma kada su većinom giant monster filmovi proizveli Toho studios, odnosno, kaiju filmovi poput Godzille, Gamera (divovska kornjača), jedna meduza koja se hrani dijamantima i Iris, pipkavo čudovište...

Evo popis koga zanima
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gi ... ster_films

inače, i divovski pauci, čijih je filmova bilo dosta, isto spadaju u takve monster filmove kao "Eight Legged Freaks". Onda od poznatijih Mimic, Them!, Tarantula, The Deadly Mantis, D-War, Mega Shark Versus Giant Octopus...
Last edited by john_constantine on 17 Oct 2010, 21:51, edited 1 time in total.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 21:48

dr_gonzo wrote:Biollante mi se čini kao jebeno čudovište... Ali kakv je u borbi jel tko vidio taj film?
ovo neću komentirati s obzirom da već par godina kao ljubitelj Godzille pokušavam nagovoriti druge na gledanje filmova.

http://movieworldhr.wordpress.com/2010/ ... biollante/

Da, scena protiv njega je zbilja epska. Drugi film u Heisei razdoblju (odnosno, film se nastavlja 50 godina poslije originala), gdje su se vratili horor elementima. Inače, jedan od najboljih nastavaka u Heisei razdoblju... Ali završna scena između Godzille i Biollantea, to se jednostavno mora vidjeti. A i cover za američki dvd je prilično cool...

Image
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Re:

Post by dr_gonzo » 17 Oct 2010, 21:51

john_constantine wrote:
dr_gonzo wrote:Biollante mi se čini kao jebeno čudovište... Ali kakv je u borbi jel tko vidio taj film?
ovo neću komentirati s obzirom da već par godina kao ljubitelj Godzille pokušavam nagovoriti druge na gledanje filmova.

http://movieworldhr.wordpress.com/2010/ ... biollante/

Da, scena protiv njega je zbilja epska. Drugi film u Heisei razdoblju (odnosno, film se nastavlja 50 godina poslije originala), gdje su se vratili horor elementima. Inače, jedan od najboljih nastavaka u Heisei razdoblju... Ali završna scena između Godzille i Biollantea, to se jednostavno mora vidjeti. A i cover za američki dvd je prilično cool...

Image
Jebeno doista...i činio mi se Biollante kao jedan od najžešćih beštija iz Gojira filmova...

p.s. - ja kad krenem sa serijalom Gojira onda budem sve odjednom pogledao... :supz:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 21:53

Biollante je zbilja ispao najteži Godzillin protivnik uz King Ghidoraha, ali Hedorah (smog monster). je bio jedan od puno gorih i najtežih protivnika, u par scena za koji sam se zbilja strahovao za Godzillu. Showa razdoblje, jedan od najboljih filmova, i još je jedini koji je napravljen kao horor s psihodeličnom muzikom i ljudi ribama. :) A niti MechaGodzilla nije za odbaciti, jedan od brutalnih protivnika u prvom prilično nasilnom filmu s njegovom prvom pojavom.

Još da dovršim millennium, ali se bojim da su se opet vratili footageovima, koji su bili normalni u Showa razdoblju...
Michel puši karu.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by Jane Doe » 17 Oct 2010, 21:55

john_constantine :lol: :prayer:
a jesi ih sve lijepo sakupio, neznam koji mi je bolji :lol:
koje su to ideje za filmove :prayer: :zubifale:
škamp rulez :prayer: izgleda ko kuhan :lol:
Image

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by Jane Doe » 17 Oct 2010, 21:56

a King Kong-a ste zaboravili :?:
on je meni možda čak i naj :supz:
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 21:57

Jane Doe wrote:john_constantine :lol: :prayer:
a jesi ih sve lijepo sakupio, neznam koji mi je bolji :lol:
koje su to ideje za filmove :prayer: :zubifale:
škamp rulez :prayer: izgleda ko kuhan :lol:
evo tu malo ljepše slike škampa (ova je nekakva loša s neta)

Image

Image

Uf, znam da u Millenium razdoblju ima novih čudovišta, već u prvom filmu. Uskoro ću početi s gledanjem...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by Scarface » 17 Oct 2010, 21:59

Ma pogleda san i ja sve Gojira filmove johne, al nisan baš toliko uživljen u njih. Ka šta san već reka, više mi pašu mecha i superhero podžanrovi tokusatsua. :D

Inače, meni je najbolji uvik bija Kraken, u bilo kojoj verziji. :supz:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by Jane Doe » 17 Oct 2010, 22:00

john_constantine wrote:
evo tu malo ljepše slike škampa (ova je nekakva loša s neta)

Image

Image

Uf, znam da u Millenium razdoblju ima novih čudovišta, već u prvom filmu. Uskoro ću početi s gledanjem...
ovdje je još sirov :lol:
... morala sam :oops:

takvi filmovi su na svoj način megazakon 8)
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Vaše naj čudovište iz žanra "Giant Monster" filmova

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 22:02

Scarface wrote:Ma pogleda san i ja sve Gojira filmove johne, al nisan baš toliko uživljen u njih. Ka šta san već reka, više mi pašu mecha i superhero podžanrovi tokusatsua. :D

Inače, meni je najbolji uvik bija Kraken, u bilo kojoj verziji. :supz:
e super. :D :supz: :supz: Je, ja ipak najviše obožavam Toho studios i njihove Kaiju filmove, ali to ne znači da ne istražujem njihove druge "žanrove".

Evo, sjetio sam se i ovoga. Matango, attack of mushroom people. :prayer: :prayer:

Image
Last edited by john_constantine on 17 Oct 2010, 22:05, edited 1 time in total.
Michel puši karu.

Post Reply