10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by DrugsBunny » 14 Oct 2010, 23:13

Shadow of the Vampire (2000) - 7/10...stvarno zanimljiv film koji prikazuje snimanje originalnog Nosferatua. Lik Max Shrecka je prekrasno portretiran i tjera gledatelja da se, bar na trenutak, sažali nad užasnim tvorom. S druge strane lik Murnau mi je totalno promašen, iako mi je bila simpatična referenca na njegovu seksualnost. On je okarakteriziran kao totalan luđak koji će napraviti sve samo kako bi snimio taj film. Kraj mi je također bezveze...
SpoilerShow
jer ispada da Murnau ni nije snimio Nosferatua, bar sam ja to tako shvatio
Sve u svemu, Shadow of the Vampire je jedan vizualno lijep film sa izvrsnom glumom i dostojnom atmosferom.

Dracula (1958) - 8/10... Ovaj film je najmanje 25 godina ispred svoga vremena, ako ne i više! Posebno treba pohvaliti izvrsnu i karizmatičnu glumačku predvođenu Peterom Cushingom koji glumi najboljeg Van Helsinga kojeg sam ja uspio vidjeti u bilo kojoj verziji Drakule. Izvrsno!

Drácula (1931) - 7/10...Pa ova španjolska verzija se uopće ni ne razlikuje od verzije sa Belom Lugosijem tako mislim da je pošteno da oba filma dobiju istu ocjenu.

Nosferatu: Phantom der Nacht (1979) - 8/10... Njemačka verzija Nosferatua je gotovo uz rame verziji iz 1922 - naprosto nisam očekivao da će biti toliko dobra te dobija vrlo vrlo čvrstu osmicu. Posebno bih volio istaknuti neobične kutove snimanja i jezivu atmosferu, kao i Klausa Kinskia koji portretira Drakulu. Također bih nadodao da je ovo vjerojatno najstrašnija verzija originalnog drakule koju sam ja gledao.

Vampire Hunter D aka Kyûketsuki hantâ D (1985) - 5/10... Eh, eh, ovaj anime je vrijeme naprosto pregazilo, čak mi se i neda pričati o njemu. Preko prosječne atmosfere, blesavog scenarija i voice actinga pa sve do naivnih scena borbe.

Vampire Hunter D: Bloodlust (2000) - 7/10... E ovo je već nešto! Puno bolje od svog prethodnika, iako ne dovoljno dobro da bi ostalo zapamćeno kao izvanredno djelo. U cijelom filmu bih volio istaknuti kraj koji je definitivno prekrasan.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by Andrej » 15 Oct 2010, 10:29

DrugsBunny wrote:Shadow of the Vampire (2000) - 7/10...
Ovaj film mi već duže vreme stoji na hardu neodgledan, ni sam ne znam zašto. Dobro si me podsetio. Meni je za početak dovoljno to što si rekao da je vizuelno lep, a za ostalo ćemo lako. :kokicarenje:
We're all mad here...

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by Jane Doe » 17 Oct 2010, 21:51

Vampire Circus 1972
baš mi je bio loš
nekao mi je sve bedasto odrađeno i vampiri su presmiješni
SpoilerShow
grof izgleda ko neki gej, a svima treba zalet da zagrizu, al dobro, barem sam se nasmijala ak ništa :lol:

definitivno nije po mom ukusu
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 21:55

Jane Doe wrote:Vampire Circus 1972
baš mi je bio loš
nekao mi je sve bedasto odrađeno i vampiri su presmiješni
SpoilerShow
grof izgleda ko neki gej, a svima treba zalet da zagrizu, al dobro, barem sam se nasmijala ak ništa :lol:

definitivno nije po mom ukusu
inače to smatraju jednim od najboljih vampirskih filmova iz hammer produkcije, baš radi tolike količine mašte, akcije i odlične vampirske tematike, a tek cirkus nakaza... Meni se baš vrlo dopao. :wink: Ali čitajući ono s šišmišima, onda razumijem tvoju kritiku. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by Jane Doe » 17 Oct 2010, 21:58

john_constantine wrote:
Jane Doe wrote:Vampire Circus 1972
baš mi je bio loš
nekao mi je sve bedasto odrađeno i vampiri su presmiješni
SpoilerShow
grof izgleda ko neki gej, a svima treba zalet da zagrizu, al dobro, barem sam se nasmijala ak ništa :lol:

definitivno nije po mom ukusu
inače to smatraju jednim od najboljih vampirskih filmova iz hammer produkcije, baš radi tolike količine mašte, akcije i odlične vampirske tematike, a tek cirkus nakaza... Meni se baš vrlo dopao. :wink: Ali čitajući ono s šišmišima, onda razumijem tvoju kritiku. :zubifale:
da :zubifale:
meni fali škanjac i Lee da ga drži pod kontrolom 8)
škanjoliki šišmiši rulez :zubifale:

a čuj, svaki fim ima svoje fanove i puliku :wink:
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 21:59

naravno. Uvijek se možeš baciti na Universalove horor filmove. :P

Ja sam uvijek cijenio Hammer produkciju baš radi povijesnog ugođaja, koje nisam dobio u Nachijevim filmovima kao Night of the werewolf ili Panic beast...
Michel puši karu.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by Jane Doe » 17 Oct 2010, 22:04

ja sam za da se sve traba pogledat, iz neke filmske kulture, pogotovo ove starije filmove i klasike.
meni je recimo Lee zakon ko Dracula, pregledala sam skoro sve kaj je snimio
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by john_constantine » 17 Oct 2010, 22:06

Jane Doe wrote:ja sam za da se sve traba pogledat, iz neke filmske kulture, pogotovo ove starije filmove i klasike.
meni je recimo Lee zakon ko Dracula, pregledala sam skoro sve kaj je snimio
Jep. Ma Dracula filmovi su uvijek bili odlični. Sjećam se kako sam kao klinac obožavao gledati Christophera Leeja kao Drakulu, nekoć kada se prikazivala na televiziji.
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by HorrorHR » 17 Oct 2010, 23:08

malo sam zapeo, nisam ni bio doma par dana pa ništa gledao. nadam se sutra glorioznom povratku žanru-tj čak možda i večeras nešto pogledam :kokicarenje:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by john_constantine » 18 Oct 2010, 19:37

6#Hellsing

Image

Intro

Image Image
Image Image

Movieworld recenzija
Cool dijalozi, odlična glazba, akcijske scene, napeti scenarij, vampirska oružja (naročito oružje koje predstavlja žicu koju izvlači iz prstiju i reže kao britva), dobra animacija, odličnu početnu špicu (od kojih izdvajam dio gdje policajka pokušava polizati krv s bodeža), zanimljivi negativci. Par epizoda zna biti relativno nezanimljivo, no ništa strašno. Anime serijal koji pogledate skoro u jednom danu… Šteta jedino što je otišao u krivom smjeru već poslije napada na Hellsing instituciju i prešao u nebuloze. OVA je nadmašila taj anime bez problema, samo što treba vremena da se dovrši...
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by HorrorHR » 18 Oct 2010, 22:24

#12 Vampire Wars: Battle for the Universe (2005)

Image

http://www.horrorhr.com/vampire-wars-ba ... erse-2005/

Po preporuci pogledah :kokicarenje:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by john_constantine » 18 Oct 2010, 22:38

ho,ho, vidim da je po tebi odličan film. :mrgreen: Sada ga i ja moram pogledati. :rock: :rock: :rock:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by HorrorHR » 18 Oct 2010, 22:45

di si pak pronašao da mi je odličan film :D :D :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by john_constantine » 18 Oct 2010, 22:48

HorrorHR wrote:di si pak pronašao da mi je odličan film :D :D :D
ma već dugo nije bila tako pozitivna recenzija nekog filma. :zubifale: :supz:
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: 10 mjesec - mjesec vampira na HorrorHR

Post by HorrorHR » 18 Oct 2010, 22:52

john_constantine wrote:
HorrorHR wrote:di si pak pronašao da mi je odličan film :D :D :D
ma već dugo nije bila tako pozitivna recenzija nekog filma. :zubifale: :supz:
vampires je bio :finga:

al Vampire Wars, film koji sam mislio gledati uz rad, pa sam rekao, ne dam mu šansu, ipak vampiri u svemiru djeluje zabavno - i OK je film (u svojim granicama, B, sci-fi channel, vanzemaljski vampiri) , jest da sam na desetak minuta isao nesto obaviti na net, ali ok ;)

Post Reply