Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Razgovori ugodni o horor temama
Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Mr. Bakmilo » 14 Jul 2010, 20:59

dakle, dobro je da smo zaključili jednu stvar, a to je ovo iz naslova :prayer: :zubifale:
sad, samo me zanima vaše mišljenje zašto je to tako
veselim se daljnjoj raspravi

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by remike2 » 14 Jul 2010, 21:13

Zasigurno što se tiče novijeg vremena za mene francuzi debelo su generalno gledajući ispred svih i imaju najbolje horrore novijeg doba, od meni omiljenih naslova kao što su Them, Haute Tension, Inside, Frontier(s), Martyrs (koji je ujedno za mene najbolji francuski horror film desetljeća i općenito jedan od najboljih koje sam ikad vidio), itd... U horror žanru današnjice jednostvno blistaju i briljiraju i tu im nitko nije ravan, mene su odmah osvojili te me izrazito jako oduševili, jedva čekam da vidim šta će nam novo podariti, a također bih još tu i napomenuo dva odlična filma koji nisu horrori, no zasigurno idu samo na mlin odličnoj francuskoj kinematografiji novije ere, a to su I Stand Alone i Irreversible koji su vjerovatno neki od najšokantnijih i najbolesnijih filmova koje sam ikad gledao. U svakom slučaju, kod mene imaju jedan veliki plus te im velim samo naprijed u horror žanru, a i općenito. :prayer: :supz: :rock:
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Scarface » 14 Jul 2010, 21:17

Pa i nije baš tako (mislin na naslov), pogotovo ne bi ograničija to na samu Francusku, Europu možda da, ali samo Francusku ne.

S obzirom da kužin na šta ciljaš, pa stvar je prvenstveno u ili originalnim idejama ili originalnom izvođenju reciklaža, rušenju nekih tabua, odbacivanju cenzure i bijegu od ljigavih stereotipova. Dodaj tome specifičnu mračnu atmosferu koja je njihov trademark i mislin da je to odgovor. Sve se opet svede na jednostavno osvježenje koje te obuzme gledajući nešto šta nije hollywodski crap.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Truba » 14 Jul 2010, 21:18

mislim da je za to kriva francuska revolucija :P :axe:
www.lasetta.net :axe:

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Mr. Bakmilo » 14 Jul 2010, 21:20

ma ljudi su carevi. naučit ću još malo i francuski koliko sam ih gled'o
kao prvo, to su filmovi među kojima da trebam izdvojit deset horror bi ih barem 5/6 stavio da su francuski. svaki put me tako iznenade svojom mekoćom mučenja, svojim jezikom kojega obožavam i svojih glumicama/glumcima koji su savršeni.
naprosto sam ostao zatečen količinom odličnih francuskih horrora
Martyrs- pa valda najjači horror ikad
Inside - među brutalnijih filmovima ikad
High Tension -
SpoilerShow
ona scena kad lik drži odrezanu žensku glavu i s njom si puši kitu mi je stvarno nenadjebiva :prayer:
.
.
.
.itd, itd

edit:
slažem se za irreversible :wink: ali pogledaj isto non horror sa Casselom La Haine. genijalan film
Last edited by Mr. Bakmilo on 14 Jul 2010, 21:33, edited 2 times in total.

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Mr. Bakmilo » 14 Jul 2010, 21:26

Ghostface wrote:Pa i nije baš tako (mislin na naslov), pogotovo ne bi ograničija to na samu Francusku, Europu možda da, ali samo Francusku ne.

S obzirom da kužin na šta ciljaš, pa stvar je prvenstveno u ili originalnim idejama ili originalnom izvođenju reciklaža, rušenju nekih tabua, odbacivanju cenzure i bijegu od ljigavih stereotipova. Dodaj tome specifičnu mračnu atmosferu koja je njihov trademark i mislin da je to odgovor. Sve se opet svede na jednostavno osvježenje koje te obuzme gledajući nešto šta nije hollywodski crap.
dobro, možemo ubacit europu. ima par španjolskih, neke talijanske i to e to.ali francuzi en premier lieu


to je to, skužili smo se. totalno drugačije od holivudskog smeća i stvarno je sve tako savršeno dočarano da mogu reć da sam jako ugodno iznenađen s francuskim horror štihom. ali ono što je meni osobno najbitnije je to sam na pozitivan način ostao traumatiziran s nekim filmovima(nazovimo to traumatiziran, ali kužiš šta mislim :wink: ) da ih naprosto imaš želju gledat još i još. i ne, nema veze s sadizmom nekim :mrgreen: već jednostavno to očekujem od filma

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by remike2 » 14 Jul 2010, 21:34

Baš to, pravo i ugodno osvježenje u odnosu na većinu Hollywoodskog smeća kojeg viđamo već godinama, sviđa mi se njihov pristup horror žanru, originalnost, posebnost, jednostavno imaju to nešto u sebi što ih uzdiže, tu neku kvalitetu, kreativnost i energiju i to se vidi kod njih. Vidi se da vole horror žanr, da ga razumiju te da mogu svašta kvalitetnog predstaviti i uraditi. 8)
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Mr. Bakmilo » 14 Jul 2010, 21:36

remike2 wrote:Baš to, pravo i ugodno osvježenje u odnosu na većinu Hollywoodskog smeća kojeg viđamo već godinama, sviđa mi se njihov pristup horror žanru, originalnost, posebnost, jednostavno imaju to nešto u sebi što ih uzdiže, tu neku kvalitetu, kreativnost i energiju i to se vidi kod njih. Vidi se da vole horror žanr, da ga razumiju te da mogu svašta kvalitetnog predstaviti i uraditi. 8)
u potpunosti :wink:
sad mi je pao napamet i Cakvaire. dugo nisam vidio u nekom filmu toliko depresije i crnila, a opet toliko na neki način te jednostavno tjera na gledanje. Kad ćeš ti u nekom hollywoodskom filmu vidjet toliko slobode ko u ovom :prayer:

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by DrugsBunny » 14 Jul 2010, 21:40

Jedino što sam od njih gledao novije je La Horde, koji je bio stvarno dobar.
Moram se natjerati da pogledam i ostale hitove, ali po svemu sudeći ide im to, inače ih ne bi tako štancali.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Mr. Bakmilo » 14 Jul 2010, 21:42

DrugsBunny wrote:Jedino što sam od njih gledao novije je La Horde, koji je bio stvarno dobar.
Moram se natjerati da pogledam i ostale hitove, ali po svemu sudeći ide im to, inače ih ne bi tako štancali.
natjeraj se, po mome mišljenju neće ti biti žao
ovaj je jako dobar, ali ostali su vrhinski horrori

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Decadentor » 14 Jul 2010, 21:44

Ghostface wrote:Pa i nije baš tako (mislin na naslov), pogotovo ne bi ograničija to na samu Francusku, Europu možda da, ali samo Francusku ne.

S obzirom da kužin na šta ciljaš, pa stvar je prvenstveno u ili originalnim idejama ili originalnom izvođenju reciklaža, rušenju nekih tabua, odbacivanju cenzure i bijegu od ljigavih stereotipova. Dodaj tome specifičnu mračnu atmosferu koja je njihov trademark i mislin da je to odgovor. Sve se opet svede na jednostavno osvježenje koje te obuzme gledajući nešto šta nije hollywodski crap.

:supz:
Image

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by remike2 » 14 Jul 2010, 21:47

Slažem se skroz za La Hoine i Cakvaire. Martyrs je meni recimo vrh kad je u pitanju prikaz beznađa i depresije, toliko me dirnuo, uznemirio i šokirao film da je to strašno, dosta prizora mi se urezalo u mozak, cijela ta turobna atmosfera, zvukovi i okruženje je strašno uz samu brutalnost i jezivost.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Andrej » 14 Jul 2010, 22:06

Ne slažem se da su francuski horor filmovi najbolji. Činjenica stoji da nam holivud šalje tonu smeća na jedan vrhunski film ali statistika je kurva. Razlog svemu tome je u načinu rada i razmišljanja. U Evropi se ulazi u filmski projekat veoma pažljivo i proračunato, dok je u americi razvijena sub-kultura, t.j. svaki drugi klinac kupi jeftinu kameru i flašu kečapa i nema problem s time da napravi neko sranje od kojeg ćemo povraćati.
Međutim i klinci u Evropi počinju hrabrije da ulaze u takve stvari i pošto i ja radim na televiziji i bavim se 3D animacijom, imam priliku da ulazim u kontakt sa njima te mi šalju svakakve fine stvari.

Evo primera kako grupa klinaca može da napravi nešto totalno OK i pritom s budžetom od...ništa...svi su volontirali, od glumaca, statista do CG obrade.

ZOMBLIES
http://vimeo.com/10165960

E da, "Sheitan (2006)" mi se mnogo sviđa.
We're all mad here...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Scarface » 14 Jul 2010, 22:16

Taj Zomblies je fenomenalan!!! :supz: :supz:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Andrej » 14 Jul 2010, 22:21

Verujte mi, klinci širom Evrope prave fantastične stvari. Jako pametno razmišljaju - jedan ću snimiti za džabe, a onda kad se pročuje ima da se user... od para. Samo treba vremena da se raširi po internetu ova vrsta kuture i mnogo će se lakše dolaziti do ovakvih filmova.
We're all mad here...

Post Reply