Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by remike2 » 15 Jul 2010, 10:21

Generalno gledajući slažem se da općenito američki horrori su najbolji, no gledajući današnje vrijeme i šta sve imamo danas, francuzi vladaju, najbolji su i imaju debelo najbolje horrore i to je jednostavno tako po meni. Netko je tu spomenuo Šveđane, Španjolce, itd... slažem se, veoma dobri i kvalitetni su i oni, ali francuzi su ekstra dobri, posebni i nevjerovatni. To što oni rade i kako rade to nema nigdje te im ja skidam kapu na svemu tome što rade. Trebao bi se mislim topic ispraviti u zašto su danas francuski horror filmovi najbolji jer tako bolje priliči.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by dr mladjo » 15 Jul 2010, 10:44

ali ne rade samo francuzi danas dobar horror.da je ostatak europe lijen i samo snima drame,te da nam francuzi spašavaju obraz s horrorima onda bi bilo u redu.ali ako pola europe snima dobre horrore onda je to više od francuske.u pitanju je pokret..

koji su filmovi to započeli?meni se nekako čini The Others (2001) ili The Devil's Backbone (2001) ..s njima se opet horror vratio na festivale..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by remike2 » 15 Jul 2010, 11:04

Ima još dobrih horrora iz drugih europskih zemalja i za to se slažem kao što su Orphanage, REC, Let The Right One In, itd... Španjolsku je preporodio jedan Alejandro Amenábar (režirao već spomenuti američki film The Others, i još nekoliko zapaženih španjolskih horrora tokom 90-tih), dok su za Francusku to ljudi poput Alexandra Aje, Pascala Laugiera, a i spomenuo bi tu i Gaspara Noeu čiji radovi nisu horror, ali su veoma utjecajni filmovi te su obilježili podosta francusku kinematografiju. U globalu, europa općenito briljira u današnje vrijeme kad je u pitanju horror žanr i da amerikanci mogu podosta naučiti od europskog načina razmišljanja i pravljenja horror filmova (iako su za mene francuzi ono naj naj) slažem se da u globalu i neke ostale europske zemlje proizvode odlične i prejebene horrore kao što su već spomenuti naslovi.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Bub » 15 Jul 2010, 11:23

Ameri do nekih ranih 90-ih sve pet što se tiće horora stvarno je bilo odličnih filmova, poslje samo ista ponavljanja s drugim likovima i za nijansu različitih priča ali sve dođe na isto. Svi noviji hororci poslje recimo 2000 god. možda i malo prije...europa tu prednjači i draže mi pogledat takav film, što je je rulaju.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by chatterer » 15 Jul 2010, 11:26

remike2 wrote:Španjolsku je preporodio jedan Alejandro Amenábar (režirao već spomenuti američki film The Others, i još nekoliko zapaženih španjolskih horrora tokom 90-tih)
kojih zapaženih horora? Samo Tesis

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by dr mladjo » 15 Jul 2010, 11:28

nastavci-to je glavno rješenje.iako su sad i europljani počeli radit nastavke.to je jedan od najvažnijih razloga zašto se eu horrori izdižu.dok je kod amerikanaca normalna,štoviše očekuje se da radite nastavke..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by remike2 » 15 Jul 2010, 11:30

chatterer wrote:
remike2 wrote:Španjolsku je preporodio jedan Alejandro Amenábar (režirao već spomenuti američki film The Others, i još nekoliko zapaženih španjolskih horrora tokom 90-tih)
kojih zapaženih horora? Samo Tesis
Još je jedan ili dva filma imao u to vrijeme koja su obilježila horror žanr u Španjolskoj, a i u Europi općenito da bi onda konačno se udružio sa amerikancima i napravio jedan od meni najdražih horrora ovog desetljeća: The Others.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by chatterer » 15 Jul 2010, 11:38

koliko ja znam, nijedan više

on je dramatičar (Open Your Eyes, Butterfly Tongues, The Others, Mar Adentro) :wink:

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by remike2 » 15 Jul 2010, 11:41

chatterer wrote:koliko ja znam, nijedan više

on je dramatičar (Open Your Eyes, Butterfly Tongues, The Others, Mar Adentro) :wink:
Je, sad si me sjetio, Open Your Eyes je neki triler-drama dok prije The Others samo jedan je horror napravio i to taj spomenuti Tesis i nijedan više, moja greška. :oops:
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by chatterer » 15 Jul 2010, 11:51

ma sve ok :partyman:

čisto da riješimo tu nedoumicu kako ne bi na kraju ispalo da je Amenabar horror-maher a ne vrsni dramatičar :lol:

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Info » 15 Jul 2010, 14:36

Sad kad bolje razmislim, od francuza mi se najvise dopao Haute tension i to sam mu dao ocjenu 8.5 i eventualno martyrs, a ostali ili lose ili samo dobro. Lijepo je netko rekao, kvaliteta horora nije u brutalnosti. Barem što se mene tiče
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Andrej » 15 Jul 2010, 15:22

Trenutno su horor scene Evrope, Amerike, Azije u pat poziciji. Svaki kontinent nam daje neku svoju draž i viziju filma.
Trka se sve više zahuktava - ko će preovladati - a nama to veoma odgovara.
Ako će neki francuski, finski, engleski ili italijanski horor naterati holivud da ozbiljnije shvati trku za gledaoca, tim bolje za horor publiku.
Ako se evropski i azijski filmovi budu još jače borili za poziciju, još bolje - eto nama novog zlatnog doba horor filma.
Svi srećni, svi zadovoljni.
We're all mad here...

User avatar
Fräulein Unbekann
Posts: 484
Joined: 31 Aug 2011, 13:24
Location: Oblivion
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Fräulein Unbekann » 06 May 2012, 18:23

Meni su oni najpotresniji. A Azijski su mi najbolji :D

Post Reply