Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
illnath93
Posts: 421
Joined: 16 Jun 2010, 17:44

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by illnath93 » 14 Jul 2010, 22:54

Jer su preeeebolesni! :D :D

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by boyko » 14 Jul 2010, 23:36

ma rasturaju i to je to 8)
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Asfodel » 14 Jul 2010, 23:39

Naslov je maalo presubjektivan :lol: ..al da volim gledati nove francuske horrore? Volim, itekako.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Info » 15 Jul 2010, 00:07

Francuzi su obilježili prošlo desetljeće, to je sigurno, ali sveukupno gledajući, američki su mi još uvijek najbolji. Da sad idem radit listu 20 najboljih horora svih vremena, sumnjam da bi se našao neki francuski horor. Jednostavno, ameri sveukupno su dosta bolji, barem meni.
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by boyko » 15 Jul 2010, 00:10

jbg kad ih godišnje izbace van 85 put više neg francuzi. :)
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Info » 15 Jul 2010, 00:31

Ali reci da nije :) Sveukupno gledajući, koji su ti bolji horori? Slažem se, francuzi su obilježili prošlo desetljeće, i zbilja rasturaju sa tom "realnošću", ali sveukupno, tko je bolji?
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Decadentor » 15 Jul 2010, 00:34

francuzi jer od njihovih 10 filmova valjaju svi a od americkih 10 mozda 1 :D
Image

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Bub » 15 Jul 2010, 00:43

ZOMBLIES ovo izgleda wow!! Trailer je fenomenalan i želio bih pogledat taj film odmah, još mi uvjek zvuči fascinantno da je to radila grupa klinaca, svaka čast.

Nego što se tiće teme, generalno mislim da nema veze francuski film ili horror žanr. Europski filmovi bilo kojeg žanra su puno bolji nego hollywood produkcija i prednjače zbog dobrih priča i svoje realnosti. Dok u h'wood-u možeš naći hrpu filmova na istu shemu bitno da ima što više efekata i kraj u većini slučajeva bude proziran. S druge strane europski film me uvjek iznenadi pogotov sa krajem, vidi se očita razlika i to bez nekih ekstra specijalnih efekata (pr. Let the right one in).

Da me ljudi neshvate krivo, obožavam ja i američka preseravanja ali više me intrigira dobra priča što sam stariji nego kao klinjo kad mi je bilo samo bitno kako se Robert Patrick u terminatoru buši od metaka pa spaja ponovo, više me to ne pali. Dok te europski filmovi psihološki tresu i nakon svakog se zapitaš puno toga vs. kako je John Rambo pobio 5000 ljudi (mo'š mislit).

Za francuske horrorce samo riječi hvale!!

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Info » 15 Jul 2010, 00:43

Decadentor wrote:francuzi jer od njihovih 10 filmova valjaju svi a od americkih 10 mozda 1 :D
Znači, na tvojoj listi najboljih 20 horora svih vremena su uglavnom francuzi ili prevledavaju ameri ili nešto treće?
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by chatterer » 15 Jul 2010, 00:47

od ovih što sam gledao, svi su me francuski na neki način zgrozili ili iznenadili ali sad da mi je ijedan bio odličan, nije. Svi su mi nekako podjednako dobri, za neku sedmicu ako ćemo gledati po ocjenama.

U novije vrijeme, nijedan francuski kvalitetom ne mogu usporediti kao npr. REC, Trick 'r Treat, Shutter, Planet Terror...

Za one koji vole tako bolesnije filmove koji šokiraju mogu shvatiti da obožavaju "Francuze". Za mene to nije nešto po čemu mjerim kvalitetu horora

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by metallicat » 15 Jul 2010, 00:50

za sad su mi njihovi horrori najbolji, jer da pogledam par filmova u šutu i da su svi genijalni je rijetkost. ali prije bi se izrazila da su mi europski naj nego samo fran. :D
Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Decadentor » 15 Jul 2010, 00:58

Info wrote:
Decadentor wrote:francuzi jer od njihovih 10 filmova valjaju svi a od americkih 10 mozda 1 :D
Znači, na tvojoj listi najboljih 20 horora svih vremena su uglavnom francuzi ili prevledavaju ameri ili nešto treće?
ma ima ih sa svih strana svijeta i razlicitih vremenskih razdoblja...ali i da mi prevladavaju ameri, u postoku su europljani puno jaci kako god okrens
Image

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Info » 15 Jul 2010, 01:08

Decadentor wrote:
Info wrote:
Decadentor wrote:francuzi jer od njihovih 10 filmova valjaju svi a od americkih 10 mozda 1 :D
Znači, na tvojoj listi najboljih 20 horora svih vremena su uglavnom francuzi ili prevledavaju ameri ili nešto treće?
ma ima ih sa svih strana svijeta i razlicitih vremenskih razdoblja...ali i da mi prevladavaju ameri, u postoku su europljani puno jaci kako god okrens
Onda različiti ukusi. Meni su ameri i dalje najbolji. Oni zbilja štancaju puno horora, ali od Dracule (1931) pa do ovamo debelo prevladavaju ameri. Recimo 70e. Alien, Jaws, Exorcist, TCM, Dawn of the dead. Niti jedan franc. horor mi nije bolji od tih 5, a ima ih još iz 70-ih, pa 80-e. Evil dead, Shining, Aliens, Lost boys, Pet Sematary. 30e, sva klasika, isto vrijedi i za 40e. Jednostavno ne nađem mjesta za francuze osim za prošlo desetljeće.

Let the right one in je netko spomenuo. Fantastičan film i ujedno horor desetljeća.
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by Andrej » 15 Jul 2010, 03:34

Iskreno, u zadnje vreme stvarno volim da pogledam horor van engleskog(t.j. američkog) govornog područja. Čak šta više, zadnji filmovi koje sam odgledao su: La horde, Eden Log, Rec 2, Martyrs, Sauna, Låt den rätte komma in i preeeebolesni - Valhalla Rising.
Valjda to ide s godinama, apetiti rastu, tražiš dublju priču i ličnjiji pristup likovima u njoj.
I dalje mislim da su Amerikanci za kilometar ispred svih, ali tu je i trik jer ono što mi često smatramo američkim filmom je u stvari evropska ili azijska ekipa ljudi, a Amerikanci samo ulete s parama i potpišu se kao producenti koji posle vrše distribuciju i zarađuju debele pare.
We're all mad here...

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Re: Zašto su Francuski Horror filmovi najbolji?

Post by dr mladjo » 15 Jul 2010, 09:47

ne bih baš rekao da su francuski horrori najbolji.jednostavo cijela europa je ušla u jedan dobar niz,val,koji traje skoro više od 10 godina..a razlog.jednostavno za razliku od amerikanaca odlučili su prihvatit R rating(tog ekvivalenta) -jednostavno su odlučili:napravit ćemo brutalne,ozbiljne filmove,koji neče bit primarno namjenei mlađima..
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

Post Reply