Što spada u horor film, a što ne?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by Bub » 04 Jul 2010, 23:23

Hmm ako saw nije horror onda recimo ni halloween nije horror, a 80-ih godina ljudi su pišali u gače od straha. Doduše jest da se takovi filmovi dosta baziraju na zvuku i napetim situacijama, iščekivanja što će doći iza ugla, ali kad je zvuk i radnja dobro ukomponirana meni je bolje to za pogledati nego neko klanje di lik npr. motorkom pokolje 5 ljudi i krvi na sve strane, to mi čak i nije toliko strašno jer okay znam što će se desit, a tek do neke napetqe situacije u polu tišini pa kad krene akcija to me zna zaledit.

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Run! Bitch Run! (2009)

Post by Mr. Bakmilo » 05 Jul 2010, 14:19

elrania wrote:
john_constantine wrote:
Po meni, horor treba biti film koji će te natjerati da se najeziš. Da ti se krv zaledi. Da bar skočiš nakratko na ekran. Ili da ima horor elemente kao čudovišta, duhovi, serijski ubojice (kao slasher), crve, mrtvace i slično. Da se bar jedanput naježiš. A u Saw serijalu nema ničega strašnoga, nego je baš napeto, zanimljivo i zabavno. To što su kasniji nastavci postali sve brutalniji i nasilniji, to je druga stvar. Ali prvi Saw nije ništa krvaviji od novijeg punishera ili nekih drugi nasilnih filmova.

da, to ILI ovo ostalo, a pod ovo prvo bez problema može spadati sve ono za što ti govoriš da nije horor.
osobno, meni je pravi horror vidjeti film poput eden lake ili last house on the left nego gledati neki retro štih sa čudovištima ili neki teen slasher.
očito je da je takvo što horror, al dopustimo si biti inteligentni i shvatiti da onoga što će naježiti nekoga i zbog čega će se nekome krv lediti ima u RL scenama koje su nam svima puno bliže i osobnije od CGI čudovišta i maski.

teže ću se postaviti neutralno i hladno u filmu gdje vidim kako neku osobu drugi čovjek kolje i siluje iz zabave i takvo što je veći horor od bilo kakvih filmova s čudovištima i duhovima.

točno to i sam i ja mislio pod onim što sam rekao u postu na prvoj strani
slažem se u potpunosti sa svime

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Run! Bitch Run! (2009)

Post by Mr. Bakmilo » 05 Jul 2010, 14:28

john_constantine wrote:
ma koji podnevni termin... :lol: Najbolje bi bilo, kako u našem zakonu piše, negdje poslije 21 ili 22 sata.

A to za silovanjem... Onda bi po tome i Deliverance trebao biti horor? Ima scena silovanja (i to ne žena, nego muškarca što scenu čini još neugodnijim) i dosta nasilnih scena.

Po meni, horor treba biti film koji će te natjerati da se najeziš. Da ti se krv zaledi. Da bar skočiš nakratko na ekran. Ili da ima horor elemente kao čudovišta, duhovi, serijski ubojice (kao slasher), crve, mrtvace i slično. Da se bar jedanput naježiš. A u Saw serijalu nema ničega strašnoga, nego je baš napeto, zanimljivo i zabavno. To što su kasniji nastavci postali sve brutalniji i nasilniji, to je druga stvar. Ali prvi Saw nije ništa krvaviji od novijeg punishera ili nekih drugi nasilnih filmova.
ali u deliverencu nema toliko jezivih scena kao u ovome filmu. ma vrtimo se u krug i možemo tako do prekosutra
ali mislim, budimo realni, kome je bilo sad tako strašno jezivo kad su redneci karali debelog u dupe...ajde molim te. to se sa smiješkom prepričava dan danas. dok mi je ipak malo teže gledat silovanje dijevojke i mučenje i maltretiranje iste...

meni uopće nisu potrebna čudovišta, slasheri razno razni, crvi, mrtvaci i slično. Istina, na duhove se grozim
a recimo ne ježiš se od mučenja, psihičkog maltretiranja i na posljetku zabijanja mačete u šupak ko u ovom filmu?

ne razumijem zašto si toliko zapeo za taj Saw? pa ja mislim da smo već razriješili kojem žanru pripada..

na kraju krajeva sve je to relativno i individualno i dosta ljudi ovaj film od kojega je sve počelo ne smatra pravim horrorom, što možda i naposljetku nije za veliku večinu ljubitelja horror žanra. Ali kako kažem, meni je to veći horror od ičega što si naveo u svojoj viziji horrora..

ti imaš svoju viziju, ja imam svoju. i neka tako ostane

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by john_constantine » 05 Jul 2010, 18:09

da, sve je ionako stvar ukusa i razmišljanja. :wink:
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by jeba » 06 Jul 2010, 09:28

Činjenica - pravih horora ima malo. Druga stvar je to što se danas sve što imalo odskače od klasičnog akcionog filma ili trilera svrstava u horore. To što je neki film brutalan, ne znači nužno da je i horor...
Mislim da je najbolje reći da je procjena toga da li je nešto horor ili ne in the eye of the beholder.

Zanimljiva rasprava u svakom slučaju.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by john_constantine » 06 Jul 2010, 18:26

jeba wrote:Činjenica - pravih horora ima malo. Druga stvar je to što se danas sve što imalo odskače od klasičnog akcionog filma ili trilera svrstava u horore. To što je neki film brutalan, ne znači nužno da je i horor...
Mislim da je najbolje reći da je procjena toga da li je nešto horor ili ne in the eye of the beholder.

Zanimljiva rasprava u svakom slučaju.
Hm, to si čak dobro rekao. Ipak 80 - tih kada su većinom bili filmovi s zombijima, čudovištima, serijskim ubojicama i sličnim ludostima, do europskih filmova kao Tomb of the blind dead. Lako je razlikovati horore od nekih psiholoških provokativnih filmova, a danas je to druga priča...
Michel puši karu.

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by Mr. Bakmilo » 06 Jul 2010, 18:44

Danas su za razliku od nekada puno realnije prikazane sve scene mučenja, silovanja, razno raznih sakačenja i slično...i zato se sve više filmova bazira više na mučenja nego na zombije i druga sranja..

bar ja gledam više tu vrstu filmova nego one sa zombijima, crvima, gljivama, kravama i slično

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by john_constantine » 06 Jul 2010, 19:01

Mr. Bakmilo wrote:Danas su za razliku od nekada puno realnije prikazane sve scene mučenja, silovanja, razno raznih sakačenja i slično...i zato se sve više filmova bazira više na mučenja nego na zombije i druga sranja..

bar ja gledam više tu vrstu filmova nego one sa zombijima, crvima, gljivama, kravama i slično
da, stvar ukusa. Ja obožavam te filmove 80 - tih jer uspijevaju biti strašni koliko i zabavni. Demon wind, Demons, Night of the demons, Evil dead serijal, Kamen s runoma, Mimic i slični... Zato niti ne podnosim te francuske horore, gade mi se, odbojni su mi i previše se baziraju na eksplicitnim scenama nasilja i gore scena. Zato ja žalim baš za takvim filmovima zbog čega izbjegavam ove današnje moderne horore...
Michel puši karu.

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by Mr. Bakmilo » 06 Jul 2010, 19:15

john_constantine wrote:
Mr. Bakmilo wrote:Danas su za razliku od nekada puno realnije prikazane sve scene mučenja, silovanja, razno raznih sakačenja i slično...i zato se sve više filmova bazira više na mučenja nego na zombije i druga sranja..

bar ja gledam više tu vrstu filmova nego one sa zombijima, crvima, gljivama, kravama i slično
da, stvar ukusa. Ja obožavam te filmove 80 - tih jer uspijevaju biti strašni koliko i zabavni. Demon wind, Demons, Night of the demons, Evil dead serijal, Kamen s runoma, Mimic i slični... Zato niti ne podnosim te francuske horore, gade mi se, odbojni su mi i previše se baziraju na eksplicitnim scenama nasilja i gore scena. Zato ja žalim baš za takvim filmovima zbog čega izbjegavam ove današnje moderne horore...
:wink: da uspijevaju biti strašni i zabavni to se slažem. Podsjetio me baš neki dan Hills have eyes na to :mrgreen:
SpoilerShow
scena kad stari sjedi pijan na wc-u i sačmom si razvali glavu :mrgreen:
viš, ja sam baš jučer komentirao to svojoj dami i prijatelju i njegovoj ženi kada smo im pustili Calvaire (htijeli smo ih pridobit na stranu horroraca jer osobno baš nisu neke ljubiteljice :mrgreen: makar se moja draga žrtvuje tu i tamo) da su meni ti francuski horrori koji su puni tih gore scena(počevši prvo od insidea, pa Martyrs-a pa na dalje..)totalno prejebeni da sam sad u stanju tvrditi da su mi definitivno bolji europski od bilo kojega američnoga. Govorim naravno za ovu noviju eru...
jer u meni ti filmovi baš pobude taj neugodan osjećaj, što u posljetku i očekujem od dobroga horrora...
Razumijem ja što ti hoćeš reći isto. Neki dan sam gledao Nove smrti(baš me tu neko podsjetio na taj film) i The Town That Dreaded Sundown i bili su mi totalno zabavni i definitivno me pucali nostalgiju. Baš iz toga razloga volim te neke starije
dok osobno, više uživam u ovima novije ere..

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by john_constantine » 06 Jul 2010, 19:27

e baš to. :) Ma pogledati ću još horde, ali tješi me da i danas još izađe povremeno koji dobar primjer horora 80 - tih - kvaliteta je druga priča.
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by Scarface » 06 Jul 2010, 21:00

jeba wrote:Činjenica - pravih horora ima malo. Druga stvar je to što se danas sve što imalo odskače od klasičnog akcionog filma ili trilera svrstava u horore. To što je neki film brutalan, ne znači nužno da je i horor...
Mislim da je najbolje reći da je procjena toga da li je nešto horor ili ne in the eye of the beholder.

Zanimljiva rasprava u svakom slučaju.
To nije točna činjenica.

Zapravo ne mogu virovat da se raspravlja o nečemu toliko očitom. Pa kvragu, zna se šta je horror, a šta ne, nema tu rasprave. To šta neki pokazuju izrazito neznanje je druga stvar. Marginalni filmovi su vidljivi iz nebodera, ali ode se spominju neki kultni horrori i smatra ih se nečistima u smislu žanra. Sramota!!!
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by john_constantine » 06 Jul 2010, 21:03

Ghostface wrote:
jeba wrote:Činjenica - pravih horora ima malo. Druga stvar je to što se danas sve što imalo odskače od klasičnog akcionog filma ili trilera svrstava u horore. To što je neki film brutalan, ne znači nužno da je i horor...
Mislim da je najbolje reći da je procjena toga da li je nešto horor ili ne in the eye of the beholder.

Zanimljiva rasprava u svakom slučaju.
To nije točna činjenica.

Zapravo ne mogu virovat da se raspravlja o nečemu toliko očitom. Pa kvragu, zna se šta je horror, a šta ne, nema tu rasprave. To šta neki pokazuju izrazito neznanje je druga stvar. Marginalni filmovi su vidljivi iz nebodera, ali ode se spominju neki kultni horrori i smatra ih se nečistima u smislu žanra. Sramota!!!
pa ako ti smeta ova tema, onda se ne moraš niti uključivati u nju i "uništavati" ju zato što sve mora biti po tvome, jer si ti najpametniji na forumu. Ohladi se i pusti druge da raspravljaju makar bilo u neznanju. :roll:

I smatram da govorim u ime drugih kada je riječ o tome.
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by Scarface » 06 Jul 2010, 21:08

john_constantine wrote:
Ghostface wrote:
jeba wrote:Činjenica - pravih horora ima malo. Druga stvar je to što se danas sve što imalo odskače od klasičnog akcionog filma ili trilera svrstava u horore. To što je neki film brutalan, ne znači nužno da je i horor...
Mislim da je najbolje reći da je procjena toga da li je nešto horor ili ne in the eye of the beholder.

Zanimljiva rasprava u svakom slučaju.
To nije točna činjenica.

Zapravo ne mogu virovat da se raspravlja o nečemu toliko očitom. Pa kvragu, zna se šta je horror, a šta ne, nema tu rasprave. To šta neki pokazuju izrazito neznanje je druga stvar. Marginalni filmovi su vidljivi iz nebodera, ali ode se spominju neki kultni horrori i smatra ih se nečistima u smislu žanra. Sramota!!!
pa ako ti smeta ova tema, onda se ne moraš niti uključivati u nju i "uništavati" ju zato što sve mora biti po tvome, jer si ti najpametniji na forumu. Ohladi se i pusti druge da raspravljaju makar bilo u neznanju. :roll:
Tema takva kakva je ima potencijala, al ide u krivom smjeru. I po tebi je bolje da te se pusti da pišeš gluposti nego da te se ispravi? "Nema meni tu crviju i čudovišta, nije to horror, to je neka kvazi psihološka triler bezvezarija, buuuuu buuuuu, eksplicitno nasilje". Jebote...
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by Mr. Bakmilo » 06 Jul 2010, 23:14

Ghostface wrote:
jeba wrote:Činjenica - pravih horora ima malo. Druga stvar je to što se danas sve što imalo odskače od klasičnog akcionog filma ili trilera svrstava u horore. To što je neki film brutalan, ne znači nužno da je i horor...
Mislim da je najbolje reći da je procjena toga da li je nešto horor ili ne in the eye of the beholder.

Zanimljiva rasprava u svakom slučaju.
To nije točna činjenica.

Zapravo ne mogu virovat da se raspravlja o nečemu toliko očitom. Pa kvragu, zna se šta je horror, a šta ne, nema tu rasprave. To šta neki pokazuju izrazito neznanje je druga stvar. Marginalni filmovi su vidljivi iz nebodera, ali ode se spominju neki kultni horrori i smatra ih se nečistima u smislu žanra. Sramota!!!

objasni mi ovo malo molim te...
ne znam točno na koga ciljaš i na šta ciljaš :mrgreen:

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Što spada u horor film, a što ne?

Post by Scarface » 06 Jul 2010, 23:38

Mr. Bakmilo wrote:
Ghostface wrote:
jeba wrote:Činjenica - pravih horora ima malo. Druga stvar je to što se danas sve što imalo odskače od klasičnog akcionog filma ili trilera svrstava u horore. To što je neki film brutalan, ne znači nužno da je i horor...
Mislim da je najbolje reći da je procjena toga da li je nešto horor ili ne in the eye of the beholder.

Zanimljiva rasprava u svakom slučaju.
To nije točna činjenica.

Zapravo ne mogu virovat da se raspravlja o nečemu toliko očitom. Pa kvragu, zna se šta je horror, a šta ne, nema tu rasprave. To šta neki pokazuju izrazito neznanje je druga stvar. Marginalni filmovi su vidljivi iz nebodera, ali ode se spominju neki kultni horrori i smatra ih se nečistima u smislu žanra. Sramota!!!

objasni mi ovo malo molim te...
ne znam točno na koga ciljaš i na šta ciljaš :mrgreen:
Ma samo na johna, al eto, tija san bit pristojan dok nije isprovocira. Stariji je član i čovik bi očekiva malo suvislije postove od njega, al to je izgleda previše za očekivat.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply