Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Razgovori ugodni o horor temama
Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Mr. Bakmilo » 04 Jul 2010, 11:50

vjerujem da postoje lokacije u Horror filmovima od kojih se doslovno ježite. Sve tamno, zamračeno, hladno...kad to osjetite, onda e to to. Meni definitivno jedne od scary lokacija su slijedeće
Session 9, The Descent i ona klaustrofobija, Silent Hill..vjerovatno ih ima tu još kojih ću se sjetit s vremenom
koje lokacije u vama isto takve osjete naprave? :rock:

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by callac » 04 Jul 2010, 12:08

Hostel (zbog onih vlažnih prostorija), Hills have eyes ( sve te lokacije u tri piz materine me doslovno užasavaju)
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by remike2 » 04 Jul 2010, 12:17

Saw (u većini slučajeva ko neka tamnica izgleda sve to iako mjesto okruženja zna biti i neka kuća, skladište, itd... gdje si privezan i moraš da se boriš za živu glavu), već spomenuti The Hills Have Eyes (pustinja usred ničega gdje ti nitko ne može pomoći), The Texas Chainsaw Massacre (dosta slično kao The Hills Have Eyes), Friday The 13th (kamp pun mladih, jezoviti prikaz šume, nema odraslih i nitko ne može da ti pomogne), The Thing (cijela ta klaustrofobija i paranoja na malo prostora gdje si usamljen i izoliran od cijelog svijeta sa snijegom oko sebe i opet nitko ne može da ti pomogne) The Strangers (misliš da si sam u kući, kad ono zapravo nisi, a kuća se nalazi Bogu iza nogu, izgleda jezovito, a nema nikog da ti pomogne).
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Josef K » 04 Jul 2010, 13:06

Silent Hill definitivno, zgrada u [Recu], bunar u The Ring :shock:, šuma u Blair Witch Projectu..
Ovo mi prvo pada na pamet.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by HorrorHR » 04 Jul 2010, 13:07

Spomenuti Session 9 je imao dosta dobro okruženje, kao i svi filmove te tematike.

Meni kada na pamet padne okruženje tj. možda više atmosfera uvjetovana okruženjem je Bavin "Kill Baby Kill"...

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Mr. Bakmilo » 04 Jul 2010, 13:55

callac wrote:Hostel (zbog onih vlažnih prostorija), Hills have eyes ( sve te lokacije u tri piz materine me doslovno užasavaju)

slažem se za Hostel, ali kada sam gledao The Hills Have Eyes nije mi baš bilo toliko jezivo. Nekako mi sve bilo presvijetlo i nisu mi toliko jezive bile te stijene i to. Više nekako preferiram vlagu i podrum i pločice
Last edited by Mr. Bakmilo on 04 Jul 2010, 13:58, edited 1 time in total.

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Mr. Bakmilo » 04 Jul 2010, 13:58

remike2 wrote:Saw (u većini slučajeva ko neka tamnica izgleda sve to iako mjesto okruženja zna biti i neka kuća, skladište, itd... gdje si privezan i moraš da se boriš za živu glavu), već spomenuti The Hills Have Eyes (pustinja usred ničega gdje ti nitko ne može pomoći), The Texas Chainsaw Massacre (dosta slično kao The Hills Have Eyes), Friday The 13th (kamp pun mladih, jezoviti prikaz šume, nema odraslih i nitko ne može da ti pomogne), The Thing (cijela ta klaustrofobija i paranoja na malo prostora gdje si usamljen i izoliran od cijelog svijeta sa snijegom oko sebe i opet nitko ne može da ti pomogne) The Strangers (misliš da si sam u kući, kad ono zapravo nisi, a kuća se nalazi Bogu iza nogu, izgleda jezovito, a nema nikog da ti pomogne).
Znam da mi je taj The Thing bio fakat jezovit. sad si me sjetio, da :mrgreen:

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Mr. Bakmilo » 04 Jul 2010, 14:00

Zadro wrote:Silent Hill definitivno, zgrada u [Recu], bunar u The Ring :shock:, šuma u Blair Witch Projectu..
Ovo mi prvo pada na pamet.
pogotovo onaj tavan u rec-u. to mi bilo dost sjebano

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Mr. Bakmilo » 04 Jul 2010, 14:02

HorrorHR wrote:Spomenuti Session 9 je imao dosta dobro okruženje, kao i svi filmove te tematike.

Meni kada na pamet padne okruženje tj. možda više atmosfera uvjetovana okruženjem je Bavin "Kill Baby Kill"...
ajme 'Kill Baby Kill' je strava isto
Image

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by remike2 » 04 Jul 2010, 14:13

Them (dosta slično kao The Strangers što uz samu atmosferu sve čini dosta jezivo i strašno za gledati), Rosemary's Baby (nešto jednostavno ima u toj "prelijepoj" zgradi u New Yorku koja se čini dosta jeziva, nimalo prirodno i pridaje osjećaju nelagode), Black Christmas (nevjerovatno jeziva kuća sestrinstva (tavan, sobe, čak i same stepenice to prikazuju) u toku samog Božića koja ima u sebi sve, a samo ne duh Božića), My Bloody Valentine (mali gradić općenito + neizostavni zastrašujuć rudnik), Candyman (nevjerovatno jeziv prikaz predgrađa Chicaga Cabini Green, od zgrada pa i samih ljudi gdje se svaki dan događaju ubojstva, gdje je nasilje prisutno na ulicama, totalno zastrašujuće), The Shining (hotel, sva zbivanja u hotelu, atmosfera uz snijeg što je dosta prisutno kod Stephena Kinga).
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by chatterer » 04 Jul 2010, 14:17

pada mi na pamet recimo Silent Hill, Rec, Blair Witch, zadnji Hellraiser (kovčeg)

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Mr. Bakmilo » 04 Jul 2010, 14:18

Ajme Candyman. sad si me sjetio na The Cabinet of Dr. Caligari
Image

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Mr. Bakmilo » 04 Jul 2010, 14:23

chatterer wrote:pada mi na pamet recimo Silent Hill, Rec, Blair Witch, zadnji Hellraiser (kovčeg)
i meni je definitivno najjezovitiji Silent Hill. od samoga dolaska pa do dalje
Image

Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by Mr. Bakmilo » 04 Jul 2010, 14:24

ispričajte me ako stavljam sliku za svaki film, ali to je samo zato da se ubacim u đir da sam tamo :mrgreen:

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Najstrašnije okruženje u Horror filmovima

Post by filmofil » 04 Jul 2010, 14:25

svaki horor koji se odvija tamo na američkom jugu na onim pustopoljinama kod mene već ima prolaznu ocjenu samo zbog settinga...npr texas chainsaw massacre i tremors

pa onda filmovi ceste tipa duel, hitcher, jeepers creepers ili joy ride...na takve filmove svršavam

također obožavam kampove makar su isfurani već, al nikad ne dosade...friday the 13th, sleepaway camp, the burning, itd
This is the Zodiac speaking.

Post Reply