Wes Craven

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Wes Craven

Post by remike2 » 29 May 2010, 12:32

Čovjek koji definitivno zaslužuje svoju temu i da se priča o njemu, jedan od najvećih i najutjecajnijih horror redatelja svih vremena (meni osobno u top 3 skupa sa Cronenbergom i Carpenterom) kojeg sam zavolio još od malih nogu filmovima kao što su Scream i The People Under The Stairs, a da ne pričam veliki i legendarni klasik žanra A Nightmare On Elm Street i kreacija Freddya Kruegera.
Napravio sam bio nedavno temu o njemu, više o tome na mom blogu:
http://terror960.wordpress.com/2010/05/26/wes-craven/
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Re: Wes Craven

Post by Unreal » 30 May 2010, 09:01

ka ja znam. :lol: čini mi se da čovjek zna napravit odličan film ako ima dobar materijal,ali većinom je radio prosječne filmove poput shockera i onog vampira iz brooklina.

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: Wes Craven

Post by sikeone » 30 May 2010, 17:34

dobar redatelj koji sa nekim svojim filmovima redefinirao horror žanr ali zna mu se potkrasti i glupavih i loših filmova
J...š film u kojem nema tuče

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Wes Craven

Post by chatterer » 30 May 2010, 20:01

pa ne znam baš po čemu bi trebao biti posebno cijenjen

čovjek napravio A Nightmare on Elm Street i Scream serijal a ostalo sve loše ili prosječno. Barem da nije uništio oba svoja odlična rada sa puno slabijim nastavcima kao Scream 3 ili New Nightmare

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Wes Craven

Post by john_constantine » 30 May 2010, 20:07

Ah, čovjek ipak živi na staroj slavi od filmova 80 - tih...
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Wes Craven

Post by remike2 » 30 May 2010, 20:13

Ja mislim da je on jednostavno izgubio taj cijeli štih kakav je imao u 70-tima i 80-tima (govoreći za njegov rad u ovom desetljeću), to nešto posebno, no i dalje je recimo kroz 90-te visoko stajao po kvaliteti, prvotno sa The People Under The Stairs, New Nightmare pa zatim sa legendarnim serijalom Scream, no kao i svatko dogodi mu se par lošijih filmova tipa Swamp Thing te Deadly Friend.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Wes Craven

Post by john_constantine » 30 May 2010, 20:17

remike2 wrote:Ja mislim da je on jednostavno izgubio taj cijeli štih kakav je imao u 70-tima i 80-tima (govoreći za njegov rad u ovom desetljeću), to nešto posebno, no i dalje je recimo kroz 90-te visoko stajao po kvaliteti, prvotno sa The People Under The Stairs, New Nightmare pa zatim sa legendarnim serijalom Scream, no kao i svatko dogodi mu se par lošijih filmova tipa Swamp Thing te Deadly Friend.
ma nije loš taj swamp thing, a ionako prvi brojevi stripa nisu bili "superherojski", nego više horor s puno trash elemenata poput one epizode gdje se glavni negativac iz obadva filma na kraju pretvorio u divovskog pauka. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Wes Craven

Post by remike2 » 30 May 2010, 20:23

john_constantine wrote:
remike2 wrote:Ja mislim da je on jednostavno izgubio taj cijeli štih kakav je imao u 70-tima i 80-tima (govoreći za njegov rad u ovom desetljeću), to nešto posebno, no i dalje je recimo kroz 90-te visoko stajao po kvaliteti, prvotno sa The People Under The Stairs, New Nightmare pa zatim sa legendarnim serijalom Scream, no kao i svatko dogodi mu se par lošijih filmova tipa Swamp Thing te Deadly Friend.
ma nije loš taj swamp thing, a ionako prvi brojevi stripa nisu bili "superherojski", nego više horor s puno trash elemenata poput one epizode gdje se glavni negativac iz obadva filma na kraju pretvorio u divovskog pauka. :mrgreen:
Ma nije da mi je nešto pretjerano loš, može se odgledati, Adrienne Barbeau mi je sjajna u filmu sa efektnom glazbom Harrya Manfredinija, no nekako mi nije nešto naročito posebno i možda vrijedno pažnje i spomena u usporedbi sa njegovim ostalim filmovima.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

Post Reply