Exorcist filmovi

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Exorcist filmovi

Post by undying » 12 Jan 2007, 11:40

Plasili vas crkva i sve oko nje??? Mene uzasno! Ne moze me toliko uplasiti nikakav manijak, nikakav zombi, nikakvo cudoviste kao sve te misterije oko crkve!!! Naravno tu pre svega mislim na prikazanu borbu dobra i zla, na prikaze Vraga i Boga! Exorcist filmovi su u meni uvijek budili jedini pravi istinski strah!!!

The Exorcist :
Wiliem Friedkin je napravio sjajan film-mislim da cemo se svi oko toga ovde sloziti! Film prepun odlicne glume, odlicne price, odlicne atmosfere, odlicnih efekata! Ona scena kad taxi dovodi exorcista pred njenu kucu mi je FENOMENALNA-prava western scena "kad se dobar dosao obracunati sa nevaljalim"(plakat filma, moram se pohvaliti da na desktopu imam tu sliku :D)!!! Negdje sam citao nekog filmskog kriticara da taj film smatra najboljim hororom svih vremena, naravno njegovo misljenje ali covjek definitivno nije daleko od istine- kad bi vidio negdje neku listu najboljih horora svih vremena a da medju prvih 5 slucajno ne vidim the Exorcist, smatrao bi listu smijesnom!!! 8)



The Exorcism of Emily Rose:
Moram i za ovaj film reci da nije losh-mozda zato sto volim exorcist filmove :D Naravno nije mi ni prici the Exorcist ali opet posjeduje neku drugu kvalitetu-postaviti mnoga pitanja, jel sud stvarno bio u pravu??? Jel svestenik pogrijesio ili nije??? +Meni kad je ona riba sto se bavi paranormalnim pojavama spomenula Carlosa Castanedu srce mi je bilo ogromno :D a jos uz to rekla da je svestenik u pravu!!! Pa kud ces bolje :D :D



+vi vjerovatno znate jos neke filmove o exorcizmu pa eto ako vam nije tesko posaljite ih..

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 12 Jan 2007, 11:45

isse na svim forumima se uspoređuje ova 2 filma.... friedkinovo remek djelo je daleko bolje od ove emily ruže.... definitivno.... i to je sve što imam reć.... btw, mrzim ikakve poveznice sa Crkvom, tako da i te religiozne i anti-religiozne filmove rjeđe gledam (zato mi je bila muka od onog usranog da vincijevog koda)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Jan 2007, 12:02

slažem se za painom. A niti jedno od dvoje navedenih nisam gledao. ovo prvo pokušavam nabaviti, ali bez uspjeha. A ovo drugo me ne interesira. Ali osim odlično Bad omena, ne interesiraju me pretjerano takvi filmovi, svi su izlizani i stalno jedno te isti. Nema originalnosti, a niti ne vjerujem u egcorcizam.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Jan 2007, 12:07

"Exorcist" - se netreba ništa govoriti - film je kultno djelo i jedno od najboljih i najutjecajnijih filmova žanra.
"Exorcist 3" - prvi put kad sam ga gledao mi je bio sranje, drugi put mi je film bio čak dosta dobar, makar ne iz perspektive Exorcist sequela nego zasebnog filma (drugačiji je potpuno, više ide na thriller)

Emily Rose nisam gledao, makar čuje da je Jennifer Carpenter (kasnije standardna u seriji o serijskim ubojicama "Dexter") savršeno doradila ulogu (dobila je i nagradu na http://www.horrorhr.com/reportaza-o-hor ... ards-2006/ ).

Ima još X filmova sa temom egzorcizma, ali baš neznam koliko bi te zanimali jer su u rasponu od osrednjih filmova do indie horrora.
pain_of_salvation wrote:isse na svim forumima se uspoređuje ova 2 filma....
Pa nije ih baš usporedio nego je je naveo dva filma o istoj temi koje je gledao...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Jan 2007, 12:12

da, i ona glupost za Timothyjem Daltonom. :lol: :lol: Film mi je iritatno glup do boli.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 12 Jan 2007, 13:07

Ma naravno da nisam htio uporedjivati filmove-kao sto tema glasi exorcist filmovi pa ti sad reci svoje misljenje o njima...


Constantine jel ja to dobro nisam procitao ili ti nisi gledao the Exorcist??? To ti je "najaci-najtezi" film horor zanra! Obavezna lektira za horor fana!!!

Hororhr:
Meni su svi dijelovi koje sam gledao-jako dobri!!! Prvi je remek djelo, drugi sam davno gledao ali znam kad sam ga gledao da mi je bio odlican,radnja pocetak u brazilu, treci mislim da nisam gledao o cemu se radi u kratko, ako mozes neke scene spomenuti bio bi zahvalan! A ovaj zadnji u Africi mi isto nije losh-cak mi je vrlo dobar!!!

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Jan 2007, 14:42

Ko voli Exorcism-bazirane filmove, neka pogleda Amytiville 2: possession.
Ja sam bio po raznim crkvama u Evropi, jednom su me čak i izbacili. Ima nečega posebnog na tim mjestima. Pritom mislim na starija zdanja a ne ove usrane nove crkve koje rastu ko gljive u svakom kvartu. Osim toga, puno sam se bavio religijom, magijom i mistikom pred par godina pa mi je sve to dobar đir, ali cijela ta mistika oko religije je upravo to - mistika. Ili vjeruješ ili ne, nema uzmeđu. Baš zato me sve to ne dira ni 5%.
Čak bi rekao da se previše horor filmova bavilo tom crkvenom/sotonskom/duhovnom tematikom. Iako treba priznati da su neki od njih sam vhunac horor filma.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 12 Jan 2007, 17:25

john_constantine wrote:A niti jedno od dvoje navedenih nisam gledao. ovo prvo pokušavam nabaviti, ali bez uspjeha.
"Pokusavas nabaviti Exorcist bez uspeha" ?

U kojoj pecini ti zivis, leba ti. :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Jan 2007, 17:34

Mairosu wrote:
john_constantine wrote:A niti jedno od dvoje navedenih nisam gledao. ovo prvo pokušavam nabaviti, ali bez uspjeha.
"Pokusavas nabaviti Exorcist bez uspeha" ?

U kojoj pecini ti zivis, leba ti. :D
Dečki od kojih nabavljam filmove nemaju baš horor filmove. :lol:

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Jan 2007, 17:45

john_constantine wrote:
Mairosu wrote:
john_constantine wrote:A niti jedno od dvoje navedenih nisam gledao. ovo prvo pokušavam nabaviti, ali bez uspjeha.
"Pokusavas nabaviti Exorcist bez uspeha" ?

U kojoj pecini ti zivis, leba ti. :D
Dečki od kojih nabavljam filmove nemaju baš horor filmove. :lol:

Onda počni nabavljat od nekoga tko ima...npr. mene.. :lol:

Uglavnom svi Exorcist filmovi su mi dobri,ali jedinica je klasika...volim filmove sa tematikom Smrti(Veliko S jer ne mislim na krepavanje nego na mlađu sestru Života :lol: ) /demona/sotone/pakla....neki dan sam opet gledao End of Days-meni sasvim ok film..iako nije baš nešto posebno prošao kod publike i kritičara...isto kao i Exorcist:The Beginning..sasvim dobar film,koji nije baš uspio..bar po onome kaj sam ja vidio po netu i uživo..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 12 Jan 2007, 18:56

john_constantine wrote:
Mairosu wrote:
john_constantine wrote:A niti jedno od dvoje navedenih nisam gledao. ovo prvo pokušavam nabaviti, ali bez uspjeha.
"Pokusavas nabaviti Exorcist bez uspeha" ?

U kojoj pecini ti zivis, leba ti. :D
Dečki od kojih nabavljam filmove nemaju baš horor filmove. :lol:
Zao mi je.... Ali to jednostavno nisi smio priznati! :mrgreen:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Jan 2007, 20:15

undying wrote:
john_constantine wrote:
Mairosu wrote: "Pokusavas nabaviti Exorcist bez uspeha" ?

U kojoj pecini ti zivis, leba ti. :D
Dečki od kojih nabavljam filmove nemaju baš horor filmove. :lol:
Zao mi je.... Ali to jednostavno nisi smio priznati! :mrgreen:
da, ali ja se kao horor fan bar ne mrzim zombije kao neki. :P

Ma imao sam jednoga za horor filmove, ali naplaćuje ih. Morati ću opet kod njega radi svih nastavaka return of living dead.

User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 12 Jan 2007, 21:07

john_constantine wrote:slažem se za painom. A niti jedno od dvoje navedenih nisam gledao. ovo prvo pokušavam nabaviti, ali bez uspjeha. A ovo drugo me ne interesira. Ali osim odlično Bad omena, ne interesiraju me pretjerano takvi filmovi, svi su izlizani i stalno jedno te isti. Nema originalnosti, a niti ne vjerujem u egcorcizam.
imam ja exorcista na dvd-u pa ako hoces sprzim ti to za onaj dvd s divx-ima o kojem smo pricali ali imas ga i u videoteci

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 12 Jan 2007, 21:07

john_constantine wrote:
undying wrote:
john_constantine wrote: Dečki od kojih nabavljam filmove nemaju baš horor filmove. :lol:
Zao mi je.... Ali to jednostavno nisi smio priznati! :mrgreen:
da, ali ja se kao horor fan bar ne mrzim zombije kao neki. :P

Ma imao sam jednoga za horor filmove, ali naplaćuje ih. Morati ću opet kod njega radi svih nastavaka return of living dead.
Ma koje to tebi rekao da mrzi zombie samo reci meni i ja cu ga........... paf!!! 8)




.........................................................................................................................
Da se malo nadovezem na Zombijev post! Kazu da su crkve onako visoko pravljene, visoki plafoni, da bi se ljudi u njima osjecali manjim, da bi imali strahopostovanje prema crkvi, ima tu svega ko ce to znati...

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 12 Jan 2007, 21:58

meni je npr. rose bolji odprvog...kolko sam puno cuo pohvala za original a ono sipak...klasik koji se debelo slepa po mom misljenju emily rose je moderan horror koji je sasvim dobro odrađen u usporedbi s ovim sranjima koje na s okruzuju!!

Post Reply