A Nightmare on Elm Street

Razgovori ugodni o horor temama
pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

A Nightmare on Elm Street

Post by pain_of_salvation » 11 Jan 2007, 01:29

što još reći o ovom serijalu osim: blaženi wes i blaženi robert..... 2 čovika koja su obilježila ovaj serijal, a bogme i horror scenu 80ih... definitivno jedan od 3 najpoznatija antagonista u povijesti horrora: freddy kruger.... englund u svakom dijelu briljatnan, negdje ozbiljniji, negdje komičniji, no uvik odličan.... a da ne pričam o plejadi raznih glumaca koji su se proslavili ulogama u serijalu: robert englund, john saxon, heather langenkamp, johnny depp, patricia arquette, itd.

inače, najbolji dio mi je prvi, al treći je također odličan, osim zbog odlične priče i glume, također i zbog odličnog soundtracka američkog glam metal benda dokken.....

kratki pregled:

nightmare on elm street - klasik wesa cravena i početak legendarnog serijala
nightmare on elm street 2 - uvjerljivo najlošiji i vjerojatno jedini b-film iz serijala
nightmare on elm street 3 - uz originalni definitivno najbolji (odličan soundtrack)
nightmare on elm street 4,5,6 - stand up show roberta englunda i jedino što vrijedi u filmovima
new nightmare - malo drukčija priča i drukčiji pristup serijalu, tako da ga i ne računam u serijal, već ko zasebnu priču... odlične uloge englunda i langenkamp, vrhunska cravenova režija
freddy vs. jason - ako baš želite ovo uvrstit u serijal..... englund još jednom briljantan u napetome, ali nedovoljno dobrom filmu....

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Re: A Nightmare on Elm Street

Post by Vorador » 11 Jan 2007, 01:37

pain_of_salvation wrote:što još reći o ovom serijalu osim: blaženi wes i blaženi robert..... 2 čovika koja su obilježila ovaj serijal, a bogme i horror scenu 80ih... definitivno jedan od 3 najpoznatija antagonista u povijesti horrora: freddy kruger.... englund u svakom dijelu briljatnan, negdje ozbiljniji, negdje komičniji, no uvik odličan.... a da ne pričam o plejadi raznih glumaca koji su se proslavili ulogama u serijalu: robert englund, john saxon, heather langenkamp, johnny depp, patricia arquette, itd.

inače, najbolji dio mi je prvi, al treći je također odličan, osim zbog odlične priče i glume, također i zbog odličnog soundtracka američkog glam metal benda dokken.....

kratki pregled:

nightmare on elm street - klasik wesa cravena i početak legendarnog serijala
nightmare on elm street 2 - uvjerljivo najlošiji i vjerojatno jedini b-film iz serijala
nightmare on elm street 3 - uz originalni definitivno najbolji (odličan soundtrack)
nightmare on elm street 4,5,6 - stand up show roberta englunda i jedino što vrijedi u filmovima
new nightmare - malo drukčija priča i drukčiji pristup serijalu, tako da ga i ne računam u serijal, već ko zasebnu priču... odlične uloge englunda i langenkamp, vrhunska cravenova režija
freddy vs. jason - ako baš želite ovo uvrstit u serijal..... englund još jednom briljantan u napetome, ali nedovoljno dobrom filmu....
Meni je DEFINITIVNO 6ica najgluplji i najlošiji nastvak a 4. i 5. baš ne razlikujem jer su na isti kalup; dvojka je savim OK u usporedbi s njima.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 11 Jan 2007, 01:46

Dvojka je definitivno drugačija od onoga što su ljudi očekivali, te se zasigurno radi tog detalja većini po defaultu nije svidila. Imala je svojih pozitivnih aspekata, posebice to što je Freddy odmah redefiniran - odjednom je mogao i u javu. Sa jedne strane bedasto (čisto radi očekivanja da se prati kontinuitet njegovog pojavljivanja u snovima) a sa druge strane zasigurno je plus to što je Fredd na bazenu sada mogao napasti dvadesetak i više teenagera odjednom...

Prvi je legendarni, treći mi je jako dobar. Ostale nisam tako nedavno gledao, a memorija mi uz sve te pogledane filmove i nema toliko mjesta da sada govorim više o drugima. Bude uskoro na HorrorHR, pronašao sam DVD četvorke iz box seta, greškom mi bio u nekom bullshit DVD coveru

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 11 Jan 2007, 08:40

i meni je dvojka malo jadnija od ostatka, a 7 je uvjerljivo najlošija u sreijalu
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Jan 2007, 09:14

1 - odatle je sve počelo, klasik
2 - previše pederski, puno gole kože, i 20 minuta Fredija, ali ima par dobrih krvavih scena
3 - najbolji, freddy dobiva sposobnost metarmofoze ili preobražavanja, kako hoćete i hrpu crnohumornih scena tako da postaje sve više zabavan, najjača je ona scena kada plavuša vidi svoju majku, a napadne ju fredy jer joj nije donio piće. :lol: :lol:
4 - dobar nastavak sa zabavnim smrtima
5 - glupi dio za rođenim djetetom, pomalo djetinasti efekti, ali zabavne smrti, naročito onaj na motoru, he
6 - isto zabavne smrti, vidim da većina pljuje po onome kada ubije mladića u igri, meni je to baš bilo urnebesno
7 - isto najbolji u serijalu, odlična ideja i par sjajnih scena.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 11 Jan 2007, 11:21

Ne volim Cravena, jos nisam pogledao njegov film da sam rekao odlicno! tako je i sa "Nightmare", prica je boli glava ali mi je sve to nekako djecije pretoceno na ekran! Govorim o 1, jel sam njega nedavno gledao! A kao klincu mi se najvise svidjala 4(ako je to kad ga ubijaju ogledalom ili nesto slicno-koriste se karate metode) i 3 u onoj bolnici-ali njih nebi komentirao jel je bilo jako davno!

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Jan 2007, 13:10

Evo ti i mog mišljenja.

Prvi je odličan.
Drugi je prosječno dobar.
Treći također odličan.
Četvrti ima par fora scena, ali se već osjeća pad.
Peti nije niš posebno.
Šesti je totalno loš.
Sedmi je opet osvježenje.
Freddy vs. Jason je dobra zajebancija, ako ga se ne shvaća preozbiljno.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 22 Jun 2007, 02:07

Nešto posebno za fanove:

A Nightmare On Elm Street 0: No More Mr. Nice Guy

Image

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=bmtp88zHxCI

Download: Potražite na demonoidu

ORIGINAL RUN TIME: 47 MINUTES
NEW RUN TIME: 22 MINUTES

--------------------------------------------------------

Synopsis:

30 years ago Amanda Krueger was brutally raped over and over while accidentally locked in an insane asylum with 100 maniacs. She was impreganted and gave birth to the evil Freddy Krueger. Today, Fred Krueger stands trail for the sadistic killings of many of Springwood's children. Set free because he wasn't read his rights, Fred Krueger is back at large. And the town's adults, no longer trusting the system, take matters into their own hands.


About this edit:

I love the NOES series with a passion. Every film (parts 1-6), a masterpiece in my opinion. I can never get enough Freddy. Being the rabid Freddy fan I am, I watched the "Freddy's Nightmares" TV show all the time. In the pilot episode, it tells the story of Fred Krueger, child murderer, who was attacked and burned to death in the hands of the small town adults. However, in that it was filmed in the mid-late 80's, the budget was small, there were cheap effects, acting was subpar and it had many "fade outs" that were meant for commercal breaks. I had to remove all (well, MOST anyway!) of the bad acting, cut out the second half of the episode as it goes in a different direction and add lots of little touches such as music from the first NOES film, proper movie edits, and ofcourse, the widescreen bars. I made lots of changes and overall I feel this accurately portrays Freddy's backstory in an enjoyable 25 minute short. I feel this is my best edit yet.

What was changed:

*Opens with the scene of Amanda Krueger locked in the insane asylum from NOES part 5.
*Added new "retro" NOES logo and credits.
*Moved beginning of "Freddy's Nightmares" episode of news report to the end and started with the newsreporter in front of the court house.
*Deleted the lines "Where Did He Go?", "After More Children".
*Deleted first part of the scene of Fred pulling up to the boiler room. I start once he enters and included a track from the NOES soundtrack for a more "cinematic" feel.
*Deleted the part where Fred scopes the room and different things glow red in the boiler room.
*Deleted the scene of Sarah giving the guard some fried chicken. As well as his death. He is no longer in the picture.
*Cut out the line "That Was MY Mary's", as it was extremely corny!
*Deleted the part where something flies through the living room window, shattering the glass.
*After they burn Freddy, I go to a black screen with the v/o of Freddy saying "Springwood's Nightmares Are Just Beginning..." and then fade into the news cast about all of the recent unsolved murders. The newscaster digitally fades out of the picture and says "What the..." then it goes to a screen with red & green stripes. It ends after that with Freddy's laughter and "THE END?..."
*Added 2.20:1 Widescreen bars.
*Added 3 tracks from the Nightmare On Elm Street score.

This is a FULL DVD! Contains film and trailer with interactive menu!

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 22 Jun 2007, 11:11

Nikad čuo za ovo...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 22 Jun 2007, 11:13

jigsaw wrote:Nikad čuo za ovo...
pa to je fan edit, nova stvar ;)

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 22 Jun 2007, 11:44

johny depp je smiješno izgledao u 1. dijelu serijala kad ga freddy proguta kroz krevet he he, tu scenu ću zauvik pamtit
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 22 Jun 2007, 11:50

bakero wrote:johny depp je smiješno izgledao u 1. dijelu serijala kad ga freddy proguta kroz krevet he he, tu scenu ću zauvik pamtit
To je meni bila njegova najdraža uloga u cjeloj karijeri.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 22 Jun 2007, 12:00

Unreal wrote:
bakero wrote:johny depp je smiješno izgledao u 1. dijelu serijala kad ga freddy proguta kroz krevet he he, tu scenu ću zauvik pamtit
To je meni bila njegova najdraža uloga u cjeloj karijeri.
Jako dugačka uloga... :lol:

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 22 Jun 2007, 16:45

jigsaw wrote:
Unreal wrote:
bakero wrote:johny depp je smiješno izgledao u 1. dijelu serijala kad ga freddy proguta kroz krevet he he, tu scenu ću zauvik pamtit
To je meni bila njegova najdraža uloga u cjeloj karijeri.
Jako dugačka uloga... :lol:
a jebi ga, sporedna uloga u kultnom hororu...
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 29 Aug 2007, 15:20

Prvi dio Nightmare one elm streeta je meni najbolji slasher film i jedan od najboljih horrora.

Dvojka je slaba nastavak, žalostan glavni lik i dosta loš scenarij ,no zabavan nastavak sa par jebenih scena poput početne scene u autobusu i onog djela gdje freddy izađe iz glavnog lika.

Trojka je meni najzabavniji dio u serijalu i najbolji nastavak, opak crni humor :lol: .

Četvorka je meni bila dobra , cool smrti i dosta zabavna.

Petica mi je ok, jake scene smrti kao ona na motoru i ona smrt u stripu, jedino mi je dosadna priča.

Šestica bi se trebala shvatiti kao parodija na serijal ,a ne kao ozbiljan film da bi se uživalo. Meni je zabavan nastavak , najača scena je dok ubije mladića u igri. :lol:

Sedmica je odličan nastavak i najstrašniji dio u serijalu. Odlična ideja , par dobrih scena.

Navodno se spremaju napraviti prequel , i govori se da bi mogao režirat John McNaughton(redatelj Henry: Portrait of a Serial Killer).
http://www.imdb.com/title/tt0893500/

Post Reply