Omiljeni horror redatelji i njihovi filmovi!

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Omiljeni horror redatelji i njihovi filmovi!

Post by remike2 » 11 Apr 2010, 13:18

Tema o horror redateljima, ljudima koji stvaraju sve te horror filmove koje volimo i kojih se plašimo. Koji su vam najdraži, koji su za vas najbolji, koji vam se njihovi filmovi najviše dopadaju i zašto.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Omiljeni horror redatelji i njihovi filmovi!

Post by remike2 » 11 Apr 2010, 13:19

Meni su osobno John Carpenter, Wes Craven, Tobe Hooper i David Cronenberg.
Carpenter za mene zbog odličnog stila režiranja filmova, elegancije i načina pristupa, svestran redatelj, dosta i glazbe sklada za svoje filmova koja je uvijek na vrhunskom nivou, odlične glumce uz sebe uvijek ima te zna stvoriti atmosferu koja je uvijek creepy, napeta i strašna. Filmovi koji mi se dopadaju: Halloween, The Fog, The Thing, In The Mouth Of Madness...
Craven zna dosta šokirati sa svojim filmovima, vizualno na nivou, dosta napetosti zna stvoriti, veoma kvalitetan horror redatelj koji iza sebe ima dosta horror klasika, dosta je utjecao na horror žanr kao i Carpenter. Filmovi koji mi se dopadaju: Scream, A Nightmare On Elm Street, The Hills Have Eye, The Last House On The Left....
Hooper je još jedan od najpoznatijih i najcjenjenijih horror redatelja. Kroz 70-te i 80-te je pravio odlične filmove od kojih je par ispalo remek djelo žanra. Čovjek koji zna šokirati, no prvenstveno napraviti kvalitetnu atmosferu i dobro zastrašiti publiku. Omiljeni filmovi: Texas Chainsaw Massacre, Poltergeist, The Funhouse, Salem's Lot...
Cronenberg je čovjek bujne mašte koji doslovce zna šokirati svojim filmovima. Ne ide na nekakvu creepy glazbu ili napetost koliko su mu filmovi dosta uznemirijući i neobično šokantni. Neobičan redatelj. Jedan od pionira podžanra "body horror". Omiljeni filmovi: The Brood, Videodrome, The Fly, Dead Ringers...
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

Post Reply