Zašto volite horor filmove?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Boby » 14 Feb 2010, 14:56

Uf, sjećam se toga maratona; seka i ja smo tih dana bili sami u kući i pogledali smo a ujedno i snimili oba Halloweena. Tada sam bio najbolje upoznat s onim thornovskim nastavcima a jedinice sam se jako slabo sjećao pa sam se iznenadio koliko je ustvari kvalitetnija; tada mi se je taj film i počeo učvršćivati kao najdraži horror.

Inače, kako već jednom napisah, moje prvo horror iskustvo bio je "The Ogre"; neslužbeni nastavak Demonsa a u nas je bio preveden "Ljudožder". Imao sam nekih 8-9 godina kada sam ga vidio u Naminom izlogu. Jako me je privukla naslovnica VHS-a i od tada sam nagovaral roditelje da mi ga kupe. Kada sam ga konačno dobio tjednima sam se borio pogledati ga do kraja; bio mi je jako strašan a noću sam slabo spavao.

Od tada sam tupio kako je to najstrašniji film ikada sve dok nedugo potom jedan frend nije snimio "Night of the Demons" i tvrdio mi kako je to strašnije.
Bacili smo se skupa na gledanje i prva polovica mi je bila prohodna ali kada je uslijedila scena u kojoj se je malo jače naglasio "gore", zaklopio sam oči i prekinuo gledanje.

Tada sam se već polagano navukao na taj strah i gledanje horrora predstavljalo mi je svojvrsnu avanturu. Usporedo s time, zainteresirali su me morski psi pa su mi horrori s životinjama kao glavnim negativcima bili ujedno oni uz koje sam se navikao na krv i nasilje.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by DrugsBunny » 14 Feb 2010, 16:59

I ja isto imam iskustava sa horor policama <3.
Ali moj pravi razlog zašto volim horor filmove je više psihološke naravi.
Strah je jedna od 6 primarnih emocija i, moglo bi se reći, da ona pokreće svijet, da je u neku ruku najbitnija.
Svi se mi nečega bojimo, to ne trebamo naučiti, samo je problem što svi imamo različite strahove.
I mislim da je nekakvo jebeno remek djelo kada neki redatelj koji uopće ne zna ništa o meni uspije napraviti film
koji me uplaši ili uspije predočiti atmosferu u kojoj ću uživati. Prekrasno :)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Sammy » 14 Feb 2010, 17:00

DrugsBunny wrote:I ja isto imam iskustava sa horor policama <3.
Ali moj pravi razlog zašto volim horor filmove je više psihološke naravi.
Strah je jedna od 6 primarnih emocija i, moglo bi se reći, da ona pokreće svijet, da je u neku ruku najbitnija.
Svi se mi nečega bojimo, to ne trebamo naučiti, samo je problem što svi imamo različite strahove.
I mislim da je nekakvo jebeno remek djelo kada neki redatelj koji uopće ne zna ništa o meni uspije napraviti film
koji me uplaši ili uspije predočiti atmosferu u kojoj ću uživati.
Prekrasno :)
potpis..
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Asfodel » 14 Feb 2010, 17:06

DrugsBunny wrote:I ja isto imam iskustava sa horor policama <3.
Ali moj pravi razlog zašto volim horor filmove je više psihološke naravi.
Strah je jedna od 6 primarnih emocija i, moglo bi se reći, da ona pokreće svijet, da je u neku ruku najbitnija.
Svi se mi nečega bojimo, to ne trebamo naučiti, samo je problem što svi imamo različite strahove.
I mislim da je nekakvo jebeno remek djelo kada neki redatelj koji uopće ne zna ništa o meni uspije napraviti film
koji me uplaši ili uspije predočiti atmosferu u kojoj ću uživati. Prekrasno :)
Potpiss

Nije mi se dalo ponovno to ispisivat, al eto kad već netko misli idntično nek se pridružim.
Strah vodi do adrenalina :) + ono što sam napisala dolje za žanrove filma, horror spada pod taj opis

Toliko.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Metalcamp » 14 Feb 2010, 18:39

Da vas onda pitam, svako malo cujem izjave tipa da neki filmovi koji su radeni kao horori, koji to i jesu, da njima nisu horori zato sto nije strasan. Pa zar nije to glupo, po tome znaci da horor kao zanr ima 10, 20, 30 filmova, ja imam 15-ak horora koji su mi strasni, koji me mogu prestrasiti, ali onda po toj njihovoj logici, horor kao zanr i ne postoji, vase misljenje u vezi toga...

Mene to zivcira kada cujem tako nesto jer horor nije sam strah, ne zasniva se samo na tome...
"Good night boils and ghouls."

Branimir
Posts: 37
Joined: 05 Nov 2009, 15:44
Location: New Zg

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Branimir » 14 Feb 2010, 19:07

isto od djetinjstva sam lud za hororima, kolko god me plašili ko klinca tolko su me i privlačili da ih pogledam sto vise, jednostavno taj osjećaj straha, jeze, napetosti, adrenalina mi je do yaya i to je to :D


A sad koji je film kome strasan, to je subjektivno i ovisno o toj osobi koja ga gleda, kak njena psiha reagira na određene scene, cega se plaši itd...
Tak da se o tome prepirat i svađat nema nikakvog smisla :)

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Metalcamp » 14 Feb 2010, 19:16

Branimir wrote:isto od djetinjstva sam lud za hororima, kolko god me plašili ko klinca tolko su me i privlačili da ih pogledam sto vise, jednostavno taj osjećaj straha, jeze, napetosti, adrenalina mi je do yaya i to je to :D


A sad koji je film kome strasan, to je subjektivno i ovisno o toj osobi koja ga gleda, kak njena psiha reagira na određene scene, cega se plaši itd...
Tak da se o tome prepirat i svađat nema nikakvog smisla :)
A ne znam, meni je glupo kada cujema da netko kaze, "ovo nije horor zato sto nije strasan", pa po toj logici nama, koji gledamo najvise horore, nisu nam vecina horori, po toj necijoj logici
"Good night boils and ghouls."

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by chatterer » 14 Feb 2010, 20:12

mnogi griješe kod horora i psihološkog trilera, svojstvo i horora i trilera je napetost... Recimo po toj tvojoj logici se može i Donnie Darko svrstati u horor, zatim onaj film The Gift ili Silence of the lamb oko kojega se vodila tolika rasprava...

Kad usporediš ove filmove, svaki ima dijelove jeze, najbliži hororu je The Gift jer zaista i ima neke scene na prepad pa mi je jasno zašto na imdb nosi oznaku horor/mystery/thriller. Za mene su sva tri psihološki trileri, za horor ipak treba više, sad jel to više ubijanja, gadljivost, straha ili monstruma ovisi od filma do filma ali ti elementi određuju pravi horor

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by horkolerbus » 14 Feb 2010, 22:13

edukujem sebe horrorima
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Metalcamp » 15 Feb 2010, 10:37

chatterer wrote:mnogi griješe kod horora i psihološkog trilera, svojstvo i horora i trilera je napetost... Recimo po toj tvojoj logici se može i Donnie Darko svrstati u horor, zatim onaj film The Gift ili Silence of the lamb oko kojega se vodila tolika rasprava...

Kad usporediš ove filmove, svaki ima dijelove jeze, najbliži hororu je The Gift jer zaista i ima neke scene na prepad pa mi je jasno zašto na imdb nosi oznaku horor/mystery/thriller. Za mene su sva tri psihološki trileri, za horor ipak treba više, sad jel to više ubijanja, gadljivost, straha ili monstruma ovisi od filma do filma ali ti elementi određuju pravi horor
Znaci, ni Jaws nije horor. Ma smeta mi kada citam i vidim "ovo nije horor jer nije strasan", pogotovo na onom blesavom forumuhr. Pa onda nista nije horor...
"Good night boils and ghouls."

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by john_constantine » 15 Feb 2010, 20:13

Metalcamp wrote:
chatterer wrote:mnogi griješe kod horora i psihološkog trilera, svojstvo i horora i trilera je napetost... Recimo po toj tvojoj logici se može i Donnie Darko svrstati u horor, zatim onaj film The Gift ili Silence of the lamb oko kojega se vodila tolika rasprava...

Kad usporediš ove filmove, svaki ima dijelove jeze, najbliži hororu je The Gift jer zaista i ima neke scene na prepad pa mi je jasno zašto na imdb nosi oznaku horor/mystery/thriller. Za mene su sva tri psihološki trileri, za horor ipak treba više, sad jel to više ubijanja, gadljivost, straha ili monstruma ovisi od filma do filma ali ti elementi određuju pravi horor
Znaci, ni Jaws nije horor. Ma smeta mi kada citam i vidim "ovo nije horor jer nije strasan", pogotovo na onom blesavom forumuhr. Pa onda nista nije horor...
ah, forum.hr je prepun debila, ja sam odustao tamo raspravljati uopće o filmovima... pogle samo tamo topic "najglupljih" filmova i to je dosta da shvatiš sve...

A ja horore ne gledam uopće da bi se prestrašio... Nego radi zanimljivog scenarija, čudovišta, tipičnih gluposti koje ljudi izvode u horor filmovima, nasilnih smrti i slično...
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Wendigo » 16 Feb 2010, 00:18

john_constantine wrote:
Metalcamp wrote:
chatterer wrote:mnogi griješe kod horora i psihološkog trilera, svojstvo i horora i trilera je napetost... Recimo po toj tvojoj logici se može i Donnie Darko svrstati u horor, zatim onaj film The Gift ili Silence of the lamb oko kojega se vodila tolika rasprava...

Kad usporediš ove filmove, svaki ima dijelove jeze, najbliži hororu je The Gift jer zaista i ima neke scene na prepad pa mi je jasno zašto na imdb nosi oznaku horor/mystery/thriller. Za mene su sva tri psihološki trileri, za horor ipak treba više, sad jel to više ubijanja, gadljivost, straha ili monstruma ovisi od filma do filma ali ti elementi određuju pravi horor
Znaci, ni Jaws nije horor. Ma smeta mi kada citam i vidim "ovo nije horor jer nije strasan", pogotovo na onom blesavom forumuhr. Pa onda nista nije horor...
ah, forum.hr je prepun debila, ja sam odustao tamo raspravljati uopće o filmovima... pogle samo tamo topic "najglupljih" filmova i to je dosta da shvatiš sve...

A ja horore ne gledam uopće da bi se prestrašio... Nego radi zanimljivog scenarija, čudovišta, tipičnih gluposti koje ljudi izvode u horor filmovima, nasilnih smrti i slično...
upravo to. eto objašnjenja zašto nisam fan akcija ili npr. kriminalističkih filmova sa temom mafije i ostalih "normalnih i svakidašnjih" radnji i događaja. btw, bit će čudno što obožavam kvalitetne drame.. :lol:
meni treba doza fikcije ili egzotike da se istinski zabavim. naravno nije striktno pravilo jer ima zaista odličnih gore spomenutih filmova.

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by sikeone » 24 Feb 2010, 20:51

volim ih jednostavno što sam ih počeo gledati jako rano u mladosti tako da sam Noć Vještica gledao sa pet godina(istina sakriven iza kauča) a predatora u kinu sa nekih sedam godina i sa vremenom sam zavolio taj žanr a u školskim danima nastavio gledati sa svojom ekipom sve do današnjih dana
J...š film u kojem nema tuče

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by HorrorHR » 25 Feb 2010, 22:45

sikeone wrote:volim ih jednostavno što sam ih počeo gledati jako rano u mladosti tako da sam Noć Vještica gledao sa pet godina(istina sakriven iza kauča) a predatora u kinu sa nekih sedam godina i sa vremenom sam zavolio taj žanr a u školskim danima nastavio gledati sa svojom ekipom sve do današnjih dana
malo smo se usporili jedino, jeba ga, žene djeca i to :mrgreen:

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by callac » 25 Feb 2010, 23:10

HorrorHR wrote:
sikeone wrote:volim ih jednostavno što sam ih počeo gledati jako rano u mladosti tako da sam Noć Vještica gledao sa pet godina(istina sakriven iza kauča) a predatora u kinu sa nekih sedam godina i sa vremenom sam zavolio taj žanr a u školskim danima nastavio gledati sa svojom ekipom sve do današnjih dana
malo smo se usporili jedino, jeba ga, žene djeca i to :mrgreen:
Koji si ti meni zakon od čovjeka :mrgreen: (na Horrora se odnosi :) )
Nadam se da ću uspjeti ostati vjerna sebi i dosljedna kad jednog dana dođu klinci, u biti, mislim da hoću, a nadam se onda da ću imati vremena i za sebe i svoje potrebe vezane uz horrorce :rock:

ont: Odmalena me privlači taj žanr, pokrivanje dekicom preko glave, grickalice u zamračenoj sobi, obožavam taj osjećaj straha/adrenalina koji se javlja pri gledanju. Kad se jednom navučeš, teško je prestati gledati...
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


Post Reply