Zašto volite horor filmove?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Zašto volite horor filmove?

Post by DrugsBunny » 13 Feb 2010, 15:30

Evo, pukla me u glavu ideja za topic pa rekoh idem ga otvorit.
Znači, ovako, zašto volite horor filmove?
Kako to da su vam oni, od svih filmskih žanrova, u neku ruku najdraži?
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Metalcamp » 13 Feb 2010, 15:55

Pa zato sto je najbolji, najzabavniji, najmastovitiji i ono najvaznije, ima najbolju atmosferu koju nema niti jedan drugi zanr, ratni i trileri imaju isto dobru atmosferu, ali horor kao zanr je tu najbolji i vjerojatno je to razlog zbog cega mi je najbolji...
"Good night boils and ghouls."

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Asfodel » 13 Feb 2010, 16:59

Bilo je već sličnih topica :finga:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Scarface » 13 Feb 2010, 17:20

Je, bilo je, al ima dosta novih članova, pa je ovo i prilika za njih. Inače, tako je kako je, dat neko objašnjenje općenito za bilo šta zašto voliš to šta voliš je nemoguće. Oduvik san bija privučen policom za horrore kad bi ka dite od 5 godina uša u videoteku, i iako san umira od straha na svaki odgledani horror, i dalje su me oni privlačili. Mazohizam, rekli bi neki, natprosječna želja za strahom u svima nama iz nekog razloga, psihološkog, usađenog, il nekog drugog, nebitno je. Meni je u svakom slučaju drago šta ga toliko volin, nekako je poseban taj žanr, specifičan, bez limita i bez tabua, jednostavno sve prolazi. :)
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
blessa
Posts: 187
Joined: 30 Mar 2009, 14:19
Location: bihac

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by blessa » 13 Feb 2010, 17:26

zato sto sam bolesna u mozak 8)

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by HorrorHR » 13 Feb 2010, 17:42

Jer neznam za bolje :mrgreen:

I kod mene je bilo kao kod Ghostfacea:
Oduvik san bija privučen policom za horrore
Horori si bili zabranjeni, starci mi nisu dopuštali da ih uzimam, pa se valjda digla neka klasična kontra ;) Kasnije smo u osnovnoj gledali horrore ono baš "za ekipu" smijali se , bedačili, i tako se zaljubio u žanru. Dolaskom DVDa i dobitkom American Expressa 1999. mogao sam početi kupovati i filmove koji nisu izašli kod nas, počeli su mi stizati prvi DVDi i tu je ljubav zacementirana i eskalirala je do ovog trena sada kada praktički negledam ništa osim horrora :D

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Decadentor » 13 Feb 2010, 18:04

slazem, se sa ghostom, a i volio sam plasit djecu iz ulice pricama iz horora :mrgreen:
Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by boyko » 13 Feb 2010, 18:08

također se slazem s ghostom
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by elrania » 13 Feb 2010, 18:47

cesto sam ko mala ostajala doma sama preko noci pa bi se gledalo sve zivo na tvu, tocnije cartoon network i onda keceri nakon zavrsetka programa s crticima i ak toga nije bilo, uvijek sam nekako imala tu srecu naletiti na zgodne slashere i monster flickove na a kanalu (crittersi, petak 13., freddy) i redovito se pratilo i tales from the crypt, te mi je to sve nekako postala navika ocekivati na tvu i vidjeti sto jos sve novo i cudno mogu vidjeti u nekom filmu. imao je i bratic utjecaja, jer sam cesto bila s njim preko ljeta/vikenda pa se posudivalo sve i svasta iz videoteka, od starih akcica do ovakvih horrorastih stvari...sad pak on mene zica filmove :lol:

a i bilo je zabavno ko dijete gledati takve stvari i tjerati kontru, jer ne bi mama nikad dala da se tak nes gleda. i eto, navikla se i od svih zanrova, ovaj nudi sve - ima filmica s odlicnom akcijom, super horror komedija, horror/trilera, drama... jedini zanr koji po mom bas sve objedini i doda zabavne elemente groteske :D

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by A$H » 13 Feb 2010, 19:32

zato jer me horrori hrane bolesnim idejama drugih ljudi..tak da ne bih morao svoje bolesnoce u stvarnosti izvrsavat..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by john_constantine » 13 Feb 2010, 19:48

Police s hororima... uvijek mi je gušt prolaziti kroz njih i promatrati naslovnice, naročito kada naletim na blesavoće kao Sabertooth i slične filmove... A više radi mašte, čudovišta, priča, legendi, atmosfere, obilne količine krvi i nasilja. Divovski kukci, stvorenja iz svemira, paraziti, vukodlaci, vampiri, nakaze... jednostavno mi je gušt gledati takve filmove. A i većina horora 80 - tih su uvijek imali odlične završetke, koje te onda smire na kraju, he. :)
Michel puši karu.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by chatterer » 13 Feb 2010, 20:36

elrania wrote:cesto sam ko mala ostajala doma sama preko noci pa bi se gledalo sve zivo na tvu, tocnije cartoon network i onda keceri nakon zavrsetka programa s crticima
:lol: 8)


Uvijek sam volio horore, kao klinac sam redovito pratio svaki koji se prikazivao na tv, u videotekama sam prvo gledao ponudu horora i uvijek sam posuđivao barem neki makar ne tražio taj žanr. To je jednostavno tako. Kada i imam na okupu filmove raznih žanrova što nisam gledao, nikad horor ne ostavim dugo "na listi za čekanje"

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by Sammy » 13 Feb 2010, 23:55

tesko je to objasniti..
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by cactus » 14 Feb 2010, 11:46

Lako je shvatiti zašto volim dobre horrore,znači napetost,osjećaj iščekivanja,prepadi i tako to. Ali zašto volim one druge ne znam :D
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Zašto volite horor filmove?

Post by filmofil » 14 Feb 2010, 14:28

hmmm mogo bi napisat o ovome esej, al ukratko..........

ko klinac sam dobivao na tone kazeta od buraza svakakvih vrsta filmova, al jako rijetko bi se u toj masi našao neki horor...e onda sam otkrio videoteke negdje početkom osnovne škole, i baš kako ghost kaže, najviše su me privlačile police s hororima...tu sam se uvijek najviše zadržavao

i onda prvo pravo traumatično iskustvo...krajem 90-ih za noć vještica su puštali neki mini maraton na HRT-u, halloween 1 i 2 pa odmah poslije psiho 1 i 2...uspio sam pogledati samo halloween 1, ali to me promjenilo zauvijek...godinama sam patio i držao u sebi strah od michaela myersa, zamišljao da me prati, da mi se skriva u ormaru, sanjao ga...sve to mi je jako utjecalo na djetinjstvo i zato valjda i danas volim horore, uvijek će mi srcu biti najdraži žanr makar možda ne mogu dati kvalitetu kao neka dobra drama, ali definitivno je horor najzabavniji žanr

poslije je michaela zamjenio leatherface, njega jason, itd al sve ih volim jednako :mrgreen: ahhh dobra stara vremena
This is the Zodiac speaking.

Post Reply