Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Post by DrugsBunny » 07 Dec 2009, 11:39

Kak ja ne volim nancy, ima preantipatičnu facu :(
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 09 Dec 2009, 17:47

Ne znam koja mi je debilnija :lol:

Biram i ja onda Mendozu, zato što ne spada u ovaj topic :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 15 May 2010, 17:02

Zanimljivo da u ovim novim slasherima (od 2000-te) da niti jedna Final Girl nije za pamćenje :(
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by remike2 » 15 May 2010, 17:42

Najbolja mi je Jamie Lee Curtis dok su onda ostale: Adrienne King, Amy Steel, Neve Campbell, Heather Langenkamp, Jennifer Love Hewitt, Jessica Biel, itd...
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re:

Post by filmofil » 15 May 2010, 17:50

dr_gonzo wrote:Zanimljivo da u ovim novim slasherima (od 2000-te) da niti jedna Final Girl nije za pamćenje :(
kako ne? meni je jessica biel odigrala ulogu za pamćenje u rimejku TCM, a tad sam i prvi put čuo za nju

al ono, kaj se horora tiče zadnje desetljeće baš i nije bogato slasherima...prave slashere moraš tražit u 80-ima...ionako su svi slasheri koji nekaj valjaju u zadnjih 10god rimejkovi
This is the Zodiac speaking.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Re:

Post by remike2 » 15 May 2010, 17:53

filmophil wrote:
dr_gonzo wrote:Zanimljivo da u ovim novim slasherima (od 2000-te) da niti jedna Final Girl nije za pamćenje :(
kako ne? meni je jessica biel odigrala ulogu za pamćenje u rimejku TCM, a tad sam i prvi put čuo za nju

al ono, kaj se horora tiče zadnje desetljeće baš i nije bogato slasherima...prave slashere moraš tražit u 80-ima...ionako su svi slasheri koji nekaj valjaju u zadnjih 10god rimejkovi
Slažem se totalno za Jessicu Biel, stvarno jako dobra uloga u remakeu, ovo desetljeće i nije ko što veliš baš bogato pravim slasherima, 80-te su zlatno razdoblje pravih slashera, dok 90-te su već malo kiksale, nema puno odličnih naslova što se tiče 90-tih dok je ova dekada velikim dijelom sramota živa za slasher žanr.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by Boby » 15 May 2010, 18:54

Ma 90-te su nakon "Screama" doživile pravu malu renesansu; još je veći gušt bio kaj sam tada bil klinac i gledao sam ih dok su bili dio mainstreama. I imali su onaj svoj štih karakterističan isključivo za 90-te. Mislim da se takvo nešto, nažalost, neće nikada ponoviti kada je ovaj podžanr u pitanju.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by john_constantine » 15 May 2010, 18:56

eh, Jessica Biel, nju pamtim iz TMC - a kao bezveznu final girl koja je stalno nauljena, toliko da joj se vide bradavice što mi je išlo na živce kroz cijeli film.
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by remike2 » 15 May 2010, 18:58

Boby wrote:Ma 90-te su nakon "Screama" doživile pravu malu renesansu; još je veći gušt bio kaj sam tada bil klinac i gledao sam ih dok su bili dio mainstreama. I imali su onaj svoj štih karakterističan isključivo za 90-te. Mislim da se takvo nešto, nažalost, neće nikada ponoviti kada je ovaj podžanr u pitanju.
Slažem se u potpunosti, Scream je izazvao baš pravu revoluciju što se tiče slashera, do tada je među boljima u 90-tima bio Candyman, te mi je bilo baš zabavno proći kroz sve to pošto sam također bio još klinac, nakon toga je došao odlični I Know What You Did Last Summer, Urban Legends, itd... koji su također obiljiežili 90-te.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by Boby » 15 May 2010, 19:07

remike2 wrote:
Boby wrote:Ma 90-te su nakon "Screama" doživile pravu malu renesansu; još je veći gušt bio kaj sam tada bil klinac i gledao sam ih dok su bili dio mainstreama. I imali su onaj svoj štih karakterističan isključivo za 90-te. Mislim da se takvo nešto, nažalost, neće nikada ponoviti kada je ovaj podžanr u pitanju.
Slažem se u potpunosti, Scream je izazvao baš pravu revoluciju što se tiče slashera, do tada je među boljima u 90-tima bio Candyman, te mi je bilo baš zabavno proći kroz sve to pošto sam također bio još klinac, nakon toga je došao odlični I Know What You Did Last Summer, Urban Legends, itd... koji su također obiljiežili 90-te.
Da ne izostavimo Halloween H2O koji je uvelike nosi pečat "Screma" te mi je zajedno s njim najbolji slasher 90-tih. Tu su još i Cherry Falls, I've Benn Waiting for You pa i Final Destination koji je po svojem stilu uvelike bio blizak slasherima te generacije. Pa u konačnici, i "Faculty" bi se tu dao zgurati. U biti, utjecaj tih slashera proširio se je i na ostale horror podžanrove tog doba pa općenito i na teen komedije što je u konačnici kulminiralo sa "Scary Movie" sagom koje je onda izmasakrirala svu reciklažu.
Kako god bilo, ostal nam je divan materijal za nostalgiju.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by filmofil » 15 May 2010, 19:23

john_constantine wrote:eh, Jessica Biel, nju pamtim iz TMC - a kao bezveznu final girl koja je stalno nauljena, toliko da joj se vide bradavice što mi je išlo na živce kroz cijeli film.
what's the problem exactly? :D
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by Boby » 15 May 2010, 19:28

filmophil wrote:
john_constantine wrote:eh, Jessica Biel, nju pamtim iz TMC - a kao bezveznu final girl koja je stalno nauljena, toliko da joj se vide bradavice što mi je išlo na živce kroz cijeli film.
what's the problem exactly? :D
Kak je Pacino rekao u Devil's Advocate "watch but don't touch". To je problem :lol:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 24 Mar 2011, 22:40

A kako bi ste opisali Final Girl?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
LopeZ
Posts: 10
Joined: 25 Mar 2011, 09:47

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by LopeZ » 25 Mar 2011, 09:56

Definitivno Jamie Lee Curtis.
Zadnjih godina viđam dosta zgodne "final" cure, kako po novopečenim horrorima, tako i po remake-ovima starih hitova. Mada opet nije to to kao što je bilo u filmova do unazad 20-30 godina.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Koja vam je najbolja 'Final Girl' u slasher filmovima?

Post by Jane Doe » 25 Mar 2011, 19:17

Scout Taylor-Compton
predobra i presimpatična :mrgreen:
i veliki + što nije tipična barbie ljepotica pazislomitćunokat :P
a od ovih starijih horora, neznam, nemogu se odlučit jer su mi sve podjednako dobre :supz:

edit:
Danielle Harris, kako sam nju mogla zaboravit, bila mi je super još kao mala curica.
Image

Post Reply