što ste naučili iz horor filmova?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

što ste naučili iz horor filmova?

Post by john_constantine » 26 Dec 2006, 20:56

E, nakon tolikih horror filmova, sigurno ste nešto naučili od svega toga, pa ako biste se našli u takvim situacijama, da vas opkole zombiji, da vas vampir napadne, da vas alieni iz svemira pokušavaju obducirati, vukodlaci i sve to, da li biste se znali snaći u takvim situacijama? I što biste obavezno izbjegavali?

Evo, ja bi sigurno obavezno izbjegavao aute. Nikada se ne uspijevaju upaliti otprve. :lol: :lol:
Uvijek budi sam, druge osobe će ti samo smetati, najbolje ih se riješiti. :lol:
Treće, ako ti se dogodi da ubiješ slučajno neku osobu, provjeri da li je još živa i dokrajči. :lol:
I uvijek treba biti u formi. :lol:

User avatar
Betmen
Posts: 347
Joined: 22 Dec 2006, 18:50

Post by Betmen » 26 Dec 2006, 21:18

Ja sam naucio da kada te goni ubojica i ti ga srusis i izbijes mu iz ruku oruzje i pobjegnes i tako 300 puta dok te ne uhvati i zabije ti pilu u cmar.....ja bi probao nesto novo... da pokupis oruzje i upucas ga u bulju 13 puta...

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 26 Dec 2006, 22:23

Glavno pravilo je apsolutno uništiti protivnika, ne ubiti nego samljeti, zapaliti, popišati se na pepeo i biti 100% siguran da je definitivno mrtav i da nema ama baš nikakve šanse da se vrati. Inaće se pojavi nastavak :D

Nikada trčati na gornji kat nego izvan kuće, kada te frajer sa sjekirom ili monstrum stjera u kut sobe na 3. katu nemaš gdje. Ako si izvan kuće opcija ima mnogo.

Što se tiče zombija, najbolje je imati tijesnu odjeću i kratku kosu da se mogu za što manje toga uhvatiti. Auti su out, najbolje je putovati biciklom, po danu, a ako je moguće onda se naoružati do zuba hladnim oružjem (i vatrenim ako se ide na more) i dočepati dobro opskrbljenog broda ili jedrilice i onda ili ploviti ili zauzeti svijetionik na što manjem otoku. Ako je pri ruci snajper u ovakvoj situaciji ste u velikoj prednosti.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Dec 2006, 22:48

Najvažnije kada putujete po svijetu: Texas obavezno izbjegavajte. :lol: :lol:

User avatar
Evil Xander
Posts: 783
Joined: 08 Oct 2006, 16:39
Location: R'lyeh
Contact:

Preporucujem slijedece stivo za citanje:

Post by Evil Xander » 26 Dec 2006, 23:42

The Zombie Survival Guide: Complete Protection from the Living Dead (Paperback)
by Max Brooks

How To Survive a Robot Uprising: Tips on Defending Yourself Against the Coming Rebellion (Paperback)
by Daniel H. Wilson

Prosao sam to ovih dana, sto reci, zabavno i poucno. ;)

How to survive a robot uprising pocinje s citatom:
"I'll be back" - Terminator

:)))

Inace, u duhu istih knjiga, mogu preporuciti i slijedece:

The Modern Drunkard (Paperback)
by Frank Kelly Rich
- poucno stivo, naucio sam dosta novosti, stvari koje nisam znao, a koje bi svatko tko je ikad probao ista alkoholnog u zivotu, pa makar to bio i Pino Silvestre, trebao znati ;)

The Complete A**hole's Guide to Handling Chicks by Dan Indante and Karl Marks
- takodjer, covjek bi se iznenadio koliko je stvari prezentirano na komican nacin, a koje su u biti vrlo ozbiljna tema, da ne govorim istinite ;)

Vidjeti cemo sto ce slijedece doci na citanje.
Chuck Norris puts the 'fun' in the 'funeral'.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 26 Dec 2006, 23:43

1. Uvijek budite u društvu žena. One uvijek padnu kad je napeto pa vi možete pobjeći.
2. Nemojte koristiti citate tipa: "u horror filmu bi se sad desilo to i to". Ti pametnjakovići uvijek prvi najebu.
3. Ako ste tinejđer izbjegnite seks jer ste u protivnom gotovo sigurno mrtvi.
4. Vatreno oružje očito kurcu ne služi.
5. Dok bježite, nemojte gledati unatrag, ubojica je gotovo uvijek negdje ispred.
6. Nema ničeg zabavnog u podrumu.
7. Sakriti se u ormar nije najpametnije rješenje.
8. Hrabrost je bolje prepustiti nekom drugom.
9. Kad ljudi počnu umirati, nije baš naročito pametno rastaviti se i svako krenuti svojim putem.
10. Ubojica vidi bolje u mraku od žrtve.
11. Crkva obično ne pruža adekvatno utočište.
12. Križevi i sveta voda djeluju vrlo rijetko, čak i protiv vampira.
13. Nema naročitog smisla bježati od zombija. Vjerovatno su već i tamo gdje bježite.
14. Crnci prvi umru.
15. Raspravljati s ubojicom nikad nije korisno poslužilo.
16. Ako se pitate zašto neke stvari nemaju logike, to je zato što tako piše u scenariju.
17. Pakao je puno stvarniji od raja.
18. Ako ubojici ispadne oružje uzmite ga (nevjerovatno kako to niko ne čini).
19. Po danu ste najčešće sigurni, jer atmosfera nije na visini.
20. Ako ubojicu i ubijete, šanse su da slijedi nastavak filma.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 26 Dec 2006, 23:48

FilmTV wrote:Glavno pravilo je apsolutno uništiti protivnika, ne ubiti nego samljeti, zapaliti, popišati se na pepeo i biti 100% siguran da je definitivno mrtav i da nema ama baš nikakve šanse da se vrati. Inaće se pojavi nastavak :D
To je to! Uz to, naučio sam da je najbolje imati sa sobom pištolj i kada te napdne krdo zombija, mutirani hodajući morski psi, pa čak i pomahnitali zečevi - najbolje si pucat u glavu a ne gadovima dopustiti gušt da te raskasape. :wink:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 27 Dec 2006, 00:21

Zombiemachine wrote:1. Uvijek budite u društvu žena. One uvijek padnu kad je napeto pa vi možete pobjeći.
2. Nemojte koristiti citate tipa: "u horror filmu bi se sad desilo to i to". Ti pametnjakovići uvijek prvi najebu.
3. Ako ste tinejđer izbjegnite seks jer ste u protivnom gotovo sigurno mrtvi.
4. Vatreno oružje očito kurcu ne služi.
5. Dok bježite, nemojte gledati unatrag, ubojica je gotovo uvijek negdje ispred.
6. Nema ničeg zabavnog u podrumu.
7. Sakriti se u ormar nije najpametnije rješenje.
8. Hrabrost je bolje prepustiti nekom drugom.
9. Kad ljudi počnu umirati, nije baš naročito pametno rastaviti se i svako krenuti svojim putem.
10. Ubojica vidi bolje u mraku od žrtve.
11. Crkva obično ne pruža adekvatno utočište.
12. Križevi i sveta voda djeluju vrlo rijetko, čak i protiv vampira.
13. Nema naročitog smisla bježati od zombija. Vjerovatno su već i tamo gdje bježite.
14. Crnci prvi umru.
15. Raspravljati s ubojicom nikad nije korisno poslužilo.
16. Ako se pitate zašto neke stvari nemaju logike, to je zato što tako piše u scenariju.
17. Pakao je puno stvarniji od raja.
18. Ako ubojici ispadne oružje uzmite ga (nevjerovatno kako to niko ne čini).
19. Po danu ste najčešće sigurni, jer atmosfera nije na visini.
20. Ako ubojicu i ubijete, šanse su da slijedi nastavak filma.
:lol: :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 27 Dec 2006, 00:43

Ja u snovima kad me beštije stjeraju u kut uvijek skočim sa balkona (ne pitate zašto je tomu tako), ali ne prije nego što skupo prodam kožu, a onda kad vidim da mi kuca smrtna ura bacam se i tako se odmah probudim sa smješkom na licu, jer sam zajebao gadove (a uz to ponekad se dogodi da se polomim u nekoj smokvi i tako se poput Zagor-Te-Neja dočepam slobode dok beštija urliče jer san je zajeba) :P :?:
Na kraju se jedva sjećam što se događalo....i kad se probudim ono 6 uri i moran na poasao :( :(
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 27 Dec 2006, 01:37

Ja sam uchio od Kristijana Golubovica a ne iz horor filmova : da uleti tigar sad na primer u sobu ja bi do'vatio bilo shta, evo npr. ovu lampu i pokusho da se odbranim... :mrgreen: :lol:

Sad bez zajebancije - nauchio sam kad me juri sersijski ubica da mi nema spasa jbga - osim ako ja nisam srecna poslednja zrtva koja se nekim sluchajem izvukla ziva :D :wink:
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 27 Dec 2006, 01:43

Charlie surfs again wrote:Sad bez zajebancije - nauchio sam kad me juri sersijski ubica da mi nema spasa jbga - osim ako ja nisam srecna poslednja zrtva koja se nekim sluchajem izvukla ziva :D :wink:
Njega je najlakše ubiti, pucaš point blank range i ode serijski ubojica. Šta napraviti ako te napadne neka svinjarija iz pakla koju može ubiti samo blagoslovljeni antikni nož iz nekog samostana u Nepalu? Onda počinje sranje :beevil:

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 27 Dec 2006, 03:30

Zombiemachine wrote: 14. Crnci prvi umru.

mary lou why don`t cha shoot that god damn nigga down!

:lol:



ako imate posla sa nekom svinjarijom iz pakla, svakako ju zapalite i pepeo prospite u nekoj solani, jer navodno na to sve sotonsko ne može stupiti :lol: (referenca iz warlocka)

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 27 Dec 2006, 10:26

1. Kada izgleda da si ubio čudovište, nikada ne provjeravaj da li je zaista mrtav!

2. Ako saznaš da živiš u kući sagrađenoj na indijanskom groblju, koja je nekad davno služila za obrede crne magije ili u kojoj je nekad davno neko ubijen ili izvršio samoubojstvo, odmah se odseli!!!

3. Nikad ne čitaj knjigu za oživljvanje demona naglas ili puštat stari magnetofon!!! :lol:

4. Ne pretražuj podrum, pogotovo ako je upravo nestalo struje!!!

5. Ako tvoja djeca počnu da pričaju na nekom čudnom jeziku ili tuđim glasom, odmah ih ubij!!!

6.Ako tvoje društvo ide da se zeza u staroj, napuštenoj crkvi, nemoj da ideš sa njima, pogotovo ako si dežurni šaljivdžija ili nemaš curu/momka!!!

7. Ako kućni aparati počnu da rade sami od sebe, odseli se!!!

8. Ne uzimaj i ne posuđuj ništa od mrtvih!!!

9. Neigraj se sa genetičkim inžinjeringom, tehnologijom kombiniranja DNA!!!

10. Ako bježiš od čudovišta/ubojice, očekuj da ćeš pasti barem 2-3 puta, a duplo više ako si žena! Također ako ubojica/čudovište šepa ili sporo hoda uvijek će te stići!!!

11. Ako ti u pola noći nestane goriva u automobilu ne pokušavaj tražiti pomoć iz obližnje napuštene kuće!

12. Pažljivo slušaj pozadinsku glazbu!!! :lol:

13. Ako naiđeš na napušteni grad, zaobiđi ga u širokom luku, jer vjerovatno postoji razlog zašto je napušten!!!

14. Kada te juri čudovište/ubojica a ti probaš da pobjegneš automobilom očekuj da neće htjeti upaliti iz prve ma koliko dobro radio do tad!!!

15. Ne očekuj mnogo od onih koji ti dolaze pomoći, velik je vjerovatnoća da će ih ubojica/čudovište ubiti prije nego dođu do vas. Jedino čemu se možeš nadati je da te neće uplašiti unakaženo tijelo njihovog vođe koje visi sa stropa!!!

16. Ako uočiš da stanovnike grada u kojem si sada kontrolira neka čudna sila ne zovi policiju jer:

a) Vanzemaljci su ih već asimilirali!

b) Neće ti vjerovati!

U svakom slučaju problem ćeš morati riješiti sam.

17. Nikada, ali baš NIKADA ne ulazi unutra!!! (unutra = tavan, ormar, podrum, mračna ulica, šupa, šuma, itd.) :lol:

18. Kada ti prijatelj/ica kaže da NE RADIŠ nešto (kao: NEMOJ da zaspeš, NE OSTAVLJAJ ME samoga/samu, NE GLEDAJ ga u oči...) poslušaj ga/je!!!

19. Ako imaš pištolj možeš ga slobodno baciti! Nestat će ti municije ili će ti se metak zaglaviti u cijevi baš kad ti čudovište/ubojica dođe na nišan!!!

20. Ako te zombi/vampir ugrize, prestani da trčiš i da se trudiš, jer ćeš ionako da postaneš jedan od njih!!!

21. Ne kupaj se!!! Pogotovo ako si sam/sama u kući!!!

22. Ako si muškarac najvjerovatnije ćeš poginuti, jer češće preživljavaju žene, pogotovo frigidne!!!

23. Ako si žena, ne pokazuj grudi!!! (Za razlog pogledaj prethodno pravilo!!!)

24. Kada kupuješ imanje pitaj prodavača zašto je tako jeftino!!!

25. Budi vjernik!!! Uvijek se ispostavi da skeptici nisu u pravu!!! (I to na neki grozan, bolan način!) :lol:

26. Ako nisi glavni lik, lakše ti je da odmah izvršiš samoubojstvo!!!

27. Ako je čudovište palo na zemlju nakon što si opucao, ne likuj nego mu saspi ostatak metaka u glavu!!! :lol:

28. Spominjanje svojih životnih ciljeva, želja o budućnosti ili spominjanje voljenih osoba će te samo ubiti,a ako si u ratnom horroru ne pokazuj sliku voljene!!!

29. Ako si klinac, razvedri se! Čudovišta/ubojice ubijaju samo napaljene tinejdžere!!!

30. Ako vidiš voljenu osobu BJEŽI!!! Uvijek možeš nabaviti još djece, prijatelja, cura/momaka, supružnika....

31. Ako bježiš od čudovišta/ubojice, velike su šanse da će odjednom da se pojavi ispred tebe, a ako si žensko to će da se desi nakon što se oklizneš i pogledaš iza sebe!!!

32. Ako je samo jedno čudovište/ubojica nemoguće ga je ubiti, a ako ih je više nemoguće ih je istrijebiti, dakle pokušaj ih navesti da se međusobno pobiju!!!
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 27 Dec 2006, 10:36

Ako vidiš voljenu osobu BJEŽI!!! Uvijek možeš nabaviti još djece, prijatelja, cura/momaka, supružnika....
:lol: :lol: :lol:

Nikada ne izgovaraj Candyman 5 puta pred ogledalom. :lol:

User avatar
Bad taste
Posts: 83
Joined: 09 Oct 2006, 23:40
Location: Zagrebue

Post by Bad taste » 29 Dec 2006, 00:20

krvava stvar koja izgleda kao odrezana ruka je upravo to-odrezana ruka
ako ti demon zaposjedne ruku-otkini je (aluzije...)
ljubazni starcici u stenu do vas ce vas samo otrovati i napravit vam novog antikrista
klaun i li psic su samo krinke ispod kojih se krije nesto zajebano
Sve,ali bas sve moze se primijeniti za borbu protiv zombija(kosilice,skare,kamenje...)sve
konstruiraj si odijelo od kanta za smece,zombiji ne grizu kroz lim
kada zacujes glasove iz tv-a,vrijeme je za plazmu ili za umobolnicu
stanovi koji prokisnjavaju,prokisnjavaju s razlogom
pravi se mrtav,ubojica te mozda zaobide
ne pisaj u zamagljenu vodu

Post Reply