Ekranizacije horrora Stephena Kinga

Razgovori ugodni o horor temama
Locked
pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Ekranizacije horrora Stephena Kinga

Post by pain_of_salvation » 22 Dec 2006, 14:58

dakle, što mislite o dotičnima...... meni osobno daleko najbolji De Palmin Carrie i Lambertin Pet Sematary..... i, naravno, legendardno Kubrickovo Isijavanje..... inače, moj omiljeni pisac uopće, tip stvarno ima genijalnih ideja, od kojih su neke vrhunski prenesene na ekran.... također, mini serija Langolijeri je prestravična, sa odličnim Bronsonom Pinchotom (Balki iz serije Daleki Rođaci), a bome ni Rose Red i It nisu puno lošije..... one koje mi se stvarno nisu svidjele su bile ekranizacije Potrebnih stvari, Tamne polovice i Tajnog vrta.... no way..... evo sad izlazi opet novi film po S. Kingu, a to je Cell..... možda i bude štagod od toga..... evo, da ukratko rezimiram:

najbolji filmovi po S. Kingu: Carrie, Isijavanje, Pet Sematary
najbolje mini serije: Langolijeri i It
najlošiji filmovi: Tamna polovica, Potrebne stvari, The Mangler i Tajni vrt
najlošije mini serije: Isijavanje


također, da napomenem i 2 remek djela snimljena po Kingu, neuvrštena u horror žanr: Zelena milja i Iskupljenje u Shawshanku, koje je, po meni, najbolji film svih vremena iza prva 2 Kuma...

User avatar
El Ranchero
Posts: 54
Joined: 02 Dec 2006, 12:37
Location: Maximir
Contact:

Post by El Ranchero » 22 Dec 2006, 15:12

U potpunosti se slažem! 8)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 22 Dec 2006, 15:14

:kašalj: već ima ovaj topic. 8)

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 22 Dec 2006, 16:05

e pa ja ga nigdje ne vidim, barem ne u ovom obliku.... zahtijevam autorska prava za ovaj topic i brisanje onog drugog :P

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 22 Dec 2006, 17:29

pain_of_salvation wrote:e pa ja ga nigdje ne vidim, barem ne u ovom obliku.... zahtijevam autorska prava za ovaj topic i brisanje onog drugog :P
Nastavi postati u originalnoj temi.

Locked