John Carpenter

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: John Carpenter

Post by remike2 » 11 Apr 2010, 20:36

John Carpenter je jedna velika ikona horror žanra. Zna fantastično predočiti atmosferu zajedno sa kvalitetnom i zastrašujućom glazbom. Dosta pazi na detalje i sve što radi on radi sa velikom finesom i dušom. Puno sam njegovih horror filmova pogledao, a najdraži su mi slijedeći:
Halloween: Šta reći? Glazba koja nevjerovatno je zastrašujuća i ne izlazi iz glave, jedan od filmova koji je započeo eru slasher filmova, predstavljen je jedan od najvećih ikona horror žanra Michael Myers te je fascinantno kako gotovo nema krvi, a i dalje je zastrašujuć.
The Fog: Jedan od njegovih najboljih horror filmova, kao i Halloween ima kvalitetnu glazbu, strava atmosferu (prikaz magle i duhova koji ubijaju je odličan), odličan set glumaca koji su odradili svoj posao na nivou, jako je napet i nepredvidiv, dok je sam kraj fenomenalan i stvarno paše filmu!
The Thing: Film koji po meni spada u sam vrh kao jedan od najboljih horror filmova ikad, fantastična priča, veoma vjerno prikazana klaustrofobična atmosfera puna nepredvidljivosti, stvor koji može imitirati razne životne oblike, odlični vizualni efekti, strašno dobar film!
The Prince Of Darkness: Jedan od njegovih najpodcijenjenijih horror uspješnica, zanimljiva priča o kraju svijeta sa veoma dobrom atmosferom, par uznemirujućih momenata ima te zanimljiv prikaz zombija!
Ima ih i još no ovi su mi nekako najdraži koji su mi ostali u najboljem sjećanju!
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: John Carpenter

Post by remike2 » 11 Apr 2010, 20:45

Nakon 9 godina i filma Ghost Of Mars Carpenter se vraća na redateljsku stolicu sa novim horror filmom pod nazivom The Ward koji bi trebao u Americi izaći 24.9. ove godine.
Ukratko plot:
The story revolves around a young institutionalized woman named Kristen who is haunted by a mysterious and deadly ghost. As danger creeps closer, she comes to realize that this ghost might be darker than anything she ever could have imagined.
Već ima jedan klip na Youtube-u:
http://www.youtube.com/watch?v=qeGdIeds ... re=related
U svakom slučaju jedva čekam film i drago mi je da se Carpenter nakon dosta godina vraća na redateljsku stolicu, vjerujem da će film biti dobar i da će uspjeti!
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: John Carpenter

Post by john_constantine » 11 Apr 2010, 20:47

obećava, a i dopada mi se klip. Ma može biti film i loš, ali uvijek će se naći hrpa fanova koja će uzdizati film kao Ghost of Mars. :mrgreen: 8)
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: John Carpenter

Post by remike2 » 11 Apr 2010, 20:53

john_constantine wrote:obećava, a i dopada mi se klip. Ma može biti film i loš, ali uvijek će se naći hrpa fanova koja će uzdizati film kao Ghost of Mars. :mrgreen: 8)
Ghosts Of Mars mi je ok, ali nije mi nešto zapao posebno za oko. Klip obećava i priča zvuči zanimljivo. Vjerujem da bi ovaj film trebao biti daleko bolji od njegovog zadnjeg filma, nadam se i očekujem da će Carpenter još jednom pokazati zašto jedan od najvećih horror majstora svih vremena.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: John Carpenter

Post by john_constantine » 11 Apr 2010, 21:30

remike2 wrote:
john_constantine wrote:obećava, a i dopada mi se klip. Ma može biti film i loš, ali uvijek će se naći hrpa fanova koja će uzdizati film kao Ghost of Mars. :mrgreen: 8)
Ghosts Of Mars mi je ok, ali nije mi nešto zapao posebno za oko. Klip obećava i priča zvuči zanimljivo. Vjerujem da bi ovaj film trebao biti daleko bolji od njegovog zadnjeg filma, nadam se i očekujem da će Carpenter još jednom pokazati zašto jedan od najvećih horror majstora svih vremena.
pa sada... sigurno neće imati onaj štih iz filmova 80 - tih, ali mogao bi biti originalan horor s par originalnih scena i odličnog soundtracka. Ali vjerojatno će to biti njegov zadnji film, nadam se da će bar ubaciti i dosta crnog humora. :)
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: John Carpenter

Post by remike2 » 11 Apr 2010, 21:45

john_constantine wrote:
remike2 wrote:
john_constantine wrote:obećava, a i dopada mi se klip. Ma može biti film i loš, ali uvijek će se naći hrpa fanova koja će uzdizati film kao Ghost of Mars. :mrgreen: 8)
Ghosts Of Mars mi je ok, ali nije mi nešto zapao posebno za oko. Klip obećava i priča zvuči zanimljivo. Vjerujem da bi ovaj film trebao biti daleko bolji od njegovog zadnjeg filma, nadam se i očekujem da će Carpenter još jednom pokazati zašto jedan od najvećih horror majstora svih vremena.
pa sada... sigurno neće imati onaj štih iz filmova 80 - tih, ali mogao bi biti originalan horor s par originalnih scena i odličnog soundtracka. Ali vjerojatno će to biti njegov zadnji film, nadam se da će bar ubaciti i dosta crnog humora. :)
Nisam ni mislio da će imati štih ko njegovi klasici iz 80-tih i to je shvatljivo nemoguće niti to očekujem, ali sam siguran da još može pokazati dostojan kvalitet, ako ne najvišem nivou, onda djelićak svog talenta u ovom novom filmu. Hoće li ovo biti njegov zadnji film to je teško reći, jedan Wes Craven koji je stariji od Carpentera još također pravi filmove tako da je to zasada nemoguće i teško reći. Ne bi osobno volio pretjerano crni humor, volio bih pravu horror poslasticu od Carpentera, daleko bolju od njegovog zadnjeg filma i nadam se da će tako i biti!
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: John Carpenter

Post by john_constantine » 11 Apr 2010, 22:00

remike2 wrote:[quoe="john_constantine"]
remike2 wrote:
john_constantine wrote:obećava, a i dopada mi se klip. Ma može biti film i loš, ali uvijek će se naći hrpa fanova koja će uzdizati film kao Ghost of Mars. :mrgreen: 8)
Ghosts Of Mars mi je ok, ali nije mi nešto zapao posebno za oko. Klip obećava i priča zvuči zanimljivo. Vjerujem da bi ovaj film trebao biti daleko bolji od njegovog zadnjeg filma, nadam se i očekujem da će Carpenter još jednom pokazati zašto jedan od najvećih horror majstora svih vremena.
pa sada... sigurno neće imati onaj štih iz filmova 80 - tih, ali mogao bi biti originalan horor s par originalnih scena i odličnog soundtracka. Ali vjerojatno će to biti njegov zadnji film, nadam se da će bar ubaciti i dosta crnog humora. :)
Nisam ni mislio da će imati štih ko njegovi klasici iz 80-tih i to je shvatljivo nemoguće niti to očekujem, ali sam siguran da još može pokazati dostojan kvalitet, ako ne najvišem nivou, onda djelićak svog talenta u ovom novom filmu. Hoće li ovo biti njegov zadnji film to je teško reći, jedan Wes Craven koji je stariji od Carpentera još također pravi filmove tako da je to zasada nemoguće i teško reći. Ne bi osobno volio pretjerano crni humor, volio bih pravu horror poslasticu od Carpentera, daleko bolju od njegovog zadnjeg filma i nadam se da će tako i biti![/quote]

Ma Wes Craven je nasnimao kvalitetnije filmove u 21. stoljeću nego ona jeftina izdanja 80 - tih kao Swamp thing ili Hills have eyes, ali opet, naravno, time se izgubio i onaj trash štih koji se provlačio kroz njegove filmove koji su ga proslavili. Ma u svakom slučaju se čeka film s oduševljenjem, s obzirom na toliko dugu pauzu. Valjda će još to uspjeti i doživjeti s obzirom na godine... :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: John Carpenter

Post by remike2 » 11 Apr 2010, 22:12

Kad sam sad spomenuo Cravena mislio sam kolko ima već čovjek godina i dalje se dobro drži i radi filmove. Swamp Thing mi se ne sviđa i tu si u pravu vezano za taj film, dok je Hills Have Eyes ipak horror klasik, i za mene zasigurno nije ni približno neki jeftini bezvezni film. Mogao bi spomenuti par bezveznih filmova od Cravena, no Hills Have Eyes to nije. Za 21. stoljeće koje spominješ, osim Vriska 3 i Red Eye ovo ostalo mi nije baš nešto. Nazad na Carpentera, je velika pauza je bila i nadam se da će film opravdati toliko veliku pauzu i da će mi se svidjeti. Valjda će vjerujem još to uspjeti i doživjeti i ako Bog da možda još pokoji film snimiti! :D
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Damned_Thing
Posts: 145
Joined: 17 Oct 2009, 12:44

Re: John Carpenter

Post by Damned_Thing » 23 Aug 2010, 19:54

Covek je po meni genije.. uzivala sam uz njegove filmove
1) The Fog- favorit zbog atmosfere,price
2) Halloween - Isto
3) The Thing- remek delo,ta snezna atmosfera + efekti..
4) Prince of Darkness - prepun dobrih scena + prica
5) Christine - Jedan od bolji filmova o ubilackim autima..
Na redu za gledanje je In the Mouth of Madness..

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: John Carpenter

Post by sikeone » 23 Aug 2010, 21:04

vrhunski redatelj koji nam je podario bezvremenske klasike (tu uključujem i Ghosts of Mars :finga: )
Last edited by sikeone on 24 Aug 2010, 05:25, edited 1 time in total.
J...š film u kojem nema tuče

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: John Carpenter

Post by filmofil » 24 Aug 2010, 04:00

nadam se da se varam, al mislim da je on svoje najbolje ispucao odavno...hvala bogu što se rodio tako da taman svoj vrhunac dostigne u 80-ima, bio je majstor ugođaja, gradnje napetosti i pokazao je da muzika može biti presudan faktor u dočaravanju atmosfere iz filma...postavio je na neki način temelje za ono što danas gledamo u pojedinim žanrovima (najviše je dao hororu)

ipak, volio bi vidjeti jedan film od njega s kojim će otići sa stilom, a za to ima još vremena jer je 'tek' zagazio u sedmo desetljeće života :mrgreen: samo nek proradi inspiracija i onaj duh mladosti
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: John Carpenter

Post by Wendigo » 24 Aug 2010, 09:21

filmophil wrote:nadam se da se varam, al mislim da je on svoje najbolje ispucao odavno...hvala bogu što se rodio tako da taman svoj vrhunac dostigne u 80-ima, bio je majstor ugođaja, gradnje napetosti i pokazao je da muzika može biti presudan faktor u dočaravanju atmosfere iz filma...postavio je na neki način temelje za ono što danas gledamo u pojedinim žanrovima (najviše je dao hororu)

ipak, volio bi vidjeti jedan film od njega s kojim će otići sa stilom, a za to ima još vremena jer je 'tek' zagazio u sedmo desetljeće života :mrgreen: samo nek proradi inspiracija i onaj duh mladosti
i ja tako mislim.

halloween, the fog, prince of darkness i the thing su čista remek djela horrora i filmovi koje mogu gledati u nedogled. :D

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: John Carpenter

Post by remike2 » 24 Aug 2010, 11:18

Wendigo wrote:
filmophil wrote:nadam se da se varam, al mislim da je on svoje najbolje ispucao odavno...hvala bogu što se rodio tako da taman svoj vrhunac dostigne u 80-ima, bio je majstor ugođaja, gradnje napetosti i pokazao je da muzika može biti presudan faktor u dočaravanju atmosfere iz filma...postavio je na neki način temelje za ono što danas gledamo u pojedinim žanrovima (najviše je dao hororu)

ipak, volio bi vidjeti jedan film od njega s kojim će otići sa stilom, a za to ima još vremena jer je 'tek' zagazio u sedmo desetljeće života :mrgreen: samo nek proradi inspiracija i onaj duh mladosti
i ja tako mislim.

halloween, the fog, prince of darkness i the thing su čista remek djela horrora i filmovi koje mogu gledati u nedogled. :D
Slažem se u potpunosti. Od 90-ih je počeo da škripi sa ne baš dobrim filmovima, iako je tada napravio meni jedan prejeben film Vampires sa odličnim Jamesom Woodsom, ipak tada pa i do danas nije briljirao ni približno ko u 70-ima i 80-ima kada je stvarao remek djela i kada je bio u vrhu snage i kreativnosti, uključujući i par podcijenjenih naslova kao što su Dark Star i They Live koji nikad nisu dobili slavu koju zaslužuju, uglavnom, nevjerovatno je puno utjecao na horror i sci-fi žanr, bez obzira na sve meni najdraži bio i ostao horror redatelj čija navedena remek djela se doslovce uvijek mogu pogledati i uživati u njima.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: John Carpenter

Post by HorrorHR » 10 Oct 2010, 12:31

Disturbing news coming out of Florida's Spooky Empire show concerning one of our genre's most beloved filmmakers, John Carpenter.

Carpenter suffered a seizure around 4:00 PM (ET) Saturday, October 9th, while taking a break from signing autographs. An ambulance was alerted, and Carpenter was taken away. Sources on the scene say the seizure was minor and John is not in serious condition.

In fact, believe it or not, according to the show's promoter Carpenter is expected to return to Orlando's Spooky Empire on Sunday to continue to meet and sign for his fans. The man is tough as nails, I tell ya! Tough as nails! We'll be keeping an eye on the situation, and should there be any other developments, we'll let you know ASAP!

In the interim let's send John all our good vibes and maybe even a couple of prayers!

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: John Carpenter

Post by DrugsBunny » 10 Oct 2010, 12:35

:( .. Drži se Johne.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

Post Reply