Najjezivija horor glazba, tema...

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Najjezivija horor glazba, tema...

Post by dragonheart » 15 Dec 2006, 13:06

Sad koliko god bilo čudno tek sam neki dan pogledao Omene,staru i novu verziju,i iskreno usro sam se živ od glazbe koja je pratila neke scene.Uglavnom neke top teme iz horora bi mi bile:
1.Halloween
2.Nightmare on Elm Stret
3.The Omen
4.Angel ( ne spada u klasični horor ,ali odlično prikazuje sama glazba kakav je Angel lik)
5.Psicho
6.Sleepy Hollow (Burtonov,i sve što je skladao Danny Elfman je FENOMENALNO)
Dalje se ne mogu skontat sada.......
I još tek radi usporedbe Damienova dadilja u staroj verziji je tolko odvratna ,dok je unovoj neka Mary Poppins....
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 15 Dec 2006, 13:07

ma jedina glazba od koje sam se naježio je ona u crtiću Oggy i žohari, kada oggy ubije žohare, a ovi se vrate kao duhovi. Ona nekakva glazba, ne bi ju baš mogao opisati. :wink:

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Post by dragonheart » 15 Dec 2006, 13:13

ma ima bolesne glazbe baš,al ne nisam baš pratio Oggy-a :D
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Re: NAJJEZIVIJA HOROR GLAZBA,TEMA...

Post by Zombiemachine » 15 Dec 2006, 13:13

dragonheart wrote:Sad koliko god bilo čudno tek sam neki dan pogledao Omene,staru i novu verziju,i iskreno usro sam se živ od glazbe koja je pratila neke scene.Uglavnom neke top teme iz horora bi mi bile:
1.Halloween
2.Nightmare on Elm Stret
3.The Omen
4.Angel ( ne spada u klasični horor ,ali odlično prikazuje sama glazba kakav je Angel lik)
5.Psicho
6.Sleepy Hollow (Burtonov,i sve što je skladao Danny Elfman je FENOMENALNO)
Dalje se ne mogu skontat sada.......
I još tek radi usporedbe Damienova dadilja u staroj verziji je tolko odvratna ,dok je unovoj neka Mary Poppins....
Nije loše. Meni su i zvukovi iz Friday the 13th isto bili super.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: NAJJEZIVIJA HOROR GLAZBA,TEMA...

Post by HorrorHR » 15 Dec 2006, 13:14

dragonheart wrote:4.Angel ( ne spada u klasični horor ,ali odlično prikazuje sama glazba kakav je Angel lik)
Jel to misliš na seriju "Angel"? Ako da, mjuza nije jeziva, ali je nekako zarazna, ne bi ni premotavao uvodnu špicu radi nje. Ako ne misliš na to, jbg ;)

Meni su teme filmova "Dawn of the Dead" i "Zombie" zakon. A i "Suspiria" (hm ili "Phenomena") i par ostalih Goblinovih radova.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 Dec 2006, 13:14

Exorcist je meni zakon...pridodaje pola atmosfere filma. A kaj se tiče Elfmana...tip je genije za takvu vrstu glazbe...čak i njegova Batman tema zvuči jezivo hehe :twisted:

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 15 Dec 2006, 13:14

najjača evil dead 1. dio oni zvukovi u šumi i glasovi onih kvazizombija.... predobro

egzorcist je odličan, sa tubular bellsima mikea oldfielda

i halloween, naravno :)

i the fog također ima dobar soundtrack johna carpentera

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: NAJJEZIVIJA HOROR GLAZBA,TEMA...

Post by dragonheart » 15 Dec 2006, 13:20

HorrorHR wrote:
dragonheart wrote:4.Angel ( ne spada u klasični horor ,ali odlično prikazuje sama glazba kakav je Angel lik)
Jel to misliš na seriju "Angel"? Ako da, mjuza nije jeziva, ali je nekako zarazna, ne bi ni premotavao uvodnu špicu radi nje. Ako ne misliš na to, jbg ;)

Meni su teme filmova "Dawn of the Dead" i "Zombie" zakon. A i "Suspiria" (hm ili "Phenomena") i par ostalih Goblinovih radova.
Da mislim na seriju Angel,a neki dan sam baš nabavio Elfmanovu Batman temu ,i odvrnio na najjače na liniji,dok sva bagra iz susjedstva samo narodnjake pušta,a ja im lupam kontru.
Kaže mi jedan lega što je dolazio do mene taj dan sa curom,eto sada po glazbi znaš di je Batcave.........
Zato što sam priličan BATFAN
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Re: NAJJEZIVIJA HOROR GLAZBA,TEMA...

Post by Zombiemachine » 15 Dec 2006, 13:20

HorrorHR wrote:
dragonheart wrote:4.Angel ( ne spada u klasični horor ,ali odlično prikazuje sama glazba kakav je Angel lik)
Jel to misliš na seriju "Angel"? Ako da, mjuza nije jeziva, ali je nekako zarazna, ne bi ni premotavao uvodnu špicu radi nje. Ako ne misliš na to, jbg ;)

Meni su teme filmova "Dawn of the Dead" i "Zombie" zakon. A i "Suspiria" (hm ili "Phenomena") i par ostalih Goblinovih radova.
Ajme meni. Ti si jedini od koga sam ovo čuo (za sad). Jebote, ja sam mrzio Argenta zbog smrdljivih Goblina i njihovih nervoznih, neprimjerenih zvukova. A i Argento ima problema kad usred napete scene pusti Motorhead ili Iron Maiden. Genije neprimjerene glazbe. Kasnije se čovjek uozbiljio, sva sreća (nisu mu filmovi ni bili loši, koliko glazba).
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 Dec 2006, 13:21

O Carpenter zna napraviti dobar soundtrack...meni najdraži...Escape from New York i They Live, i naravno Halloween :) :D

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Post by dragonheart » 15 Dec 2006, 13:25

negdje sam imo sve carpenterove soundtrackove na mp3-u,morat ću si to naći.......
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 15 Dec 2006, 13:42

Imam ja nekakav "the best of" od njega....

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: NAJJEZIVIJA HOROR GLAZBA,TEMA...

Post by HorrorHR » 15 Dec 2006, 13:58

HorrorHR wrote:Ajme meni. Ti si jedini od koga sam ovo čuo (za sad). Jebote, ja sam mrzio Argenta zbog smrdljivih Goblina i njihovih nervoznih, neprimjerenih zvukova. A i Argento ima problema kad usred napete scene pusti Motorhead ili Iron Maiden. Genije neprimjerene glazbe. Kasnije se čovjek uozbiljio, sva sreća (nisu mu filmovi ni bili loši, koliko glazba).
Možd sam mazohista? ;) Većina njihovih stvari ima bar 20% cijele stvari da ima pravi horror štimung, ostatak se utopi u prosječnosti (and beyond) pa ni ne slušaš, ali zapamtim ono što je dobr i što u datom trenutku pomaže atmosferi.

Impaler
Posts: 63
Joined: 05 Oct 2006, 19:52

Post by Impaler » 15 Dec 2006, 15:17

Masters of Horror - uvodna špica.
NO FATE

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 15 Dec 2006, 15:20

Impaler wrote:Masters of Horror - uvodna špica.
Bravo, na to sam zaboravio.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

Post Reply