HorrorHR Hall of Fame...(komentari)

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 31 Oct 2009, 15:11

Da, ali da glasovanje bude npr. svaka 3 mjeseca obuhvatili bi se i predator i alien i Myers, Lecter, Bates itd. U stvari je dobro da ne bude previše favorita u jednoj rundi.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 31 Oct 2009, 15:19

filmophil wrote:bilo bi najbolje da za svaku kategoriju svatko da svojih 5 favorita i onda pošalje to nekome (dr_gonzu npr) i onda on zbroji nominacije i napravi ovakav hall of fame...recimo ovako...

najbolji negativac (bubam bezveze)

1. predator 5 bodova
2. alien 4 boda
3. michael myers 3 boda
4. jason voorhees 2 boda
5. candyman 1 bod

i oni s najviše bodova sveukupno ulaze u nominacije...ova lista koju je dr_gonzo dao je u najmanju ruku bezveze, tolko da sam si razmišljao dal da uopće glasam jer se s gotovo ničim ne slažem

Jako dobar prijedlog.... Što kažu drugi?

p.s. - no bilo bi bolje da šalju svoje favorite bez bodova i onda se izabere 5 ili 3 koji se najviše spominju
Last edited by dr_gonzo on 31 Oct 2009, 15:21, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 31 Oct 2009, 15:20

Boby wrote:Da, ali da glasovanje bude npr. svaka 3 mjeseca obuhvatili bi se i predator i alien i Myers, Lecter, Bates itd. U stvari je dobro da ne bude previše favorita u jednoj rundi.
Slažem se, ovu listu što je napravio gonzo je savim ok za početak.
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 31 Oct 2009, 15:57

dr_gonzo wrote:
filmophil wrote:bilo bi najbolje da za svaku kategoriju svatko da svojih 5 favorita i onda pošalje to nekome (dr_gonzu npr) i onda on zbroji nominacije i napravi ovakav hall of fame...recimo ovako...

najbolji negativac (bubam bezveze)

1. predator 5 bodova
2. alien 4 boda
3. michael myers 3 boda
4. jason voorhees 2 boda
5. candyman 1 bod

i oni s najviše bodova sveukupno ulaze u nominacije...ova lista koju je dr_gonzo dao je u najmanju ruku bezveze, tolko da sam si razmišljao dal da uopće glasam jer se s gotovo ničim ne slažem

Jako dobar prijedlog.... Što kažu drugi?

p.s. - no bilo bi bolje da šalju svoje favorite bez bodova i onda se izabere 5 ili 3 koji se najviše spominju
tako bi ti se moglo desiti da se 10 filmova pojavi po 2 puta pa ne znaš kojeg bi metnuo na listu...ovako ćeš imat bodovni sustav pa ćeš metat filmove s najviše bodova

@boby
koji je smisao ovoga svega ako ćemo imati glasovanje svaka 3 mjeseca? treba napraviti prvo temelje za hall of fame u pravom smislu te riječi i onda recimo svakih godinu dana obnavljat to...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 31 Oct 2009, 16:05

Ma mislio sam da se malo češće obnavlja jer razmaci u godinama mi se čine predalekima. U redu je čekati jednu godinu ali za 3-4 godine možda nas ostane svega 10% od sadašnjih članova.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 31 Oct 2009, 16:50

Boby wrote:Ma mislio sam da se malo češće obnavlja jer razmaci u godinama mi se čine predalekima. U redu je čekati jednu godinu ali za 3-4 godine možda nas ostane svega 10% od sadašnjih članova.

Na žalost živa istina
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 31 Oct 2009, 17:03

Boby wrote:Ma mislio sam da se malo češće obnavlja jer razmaci u godinama mi se čine predalekima. U redu je čekati jednu godinu ali za 3-4 godine možda nas ostane svega 10% od sadašnjih članova.
pa neka...ostat će "NAŠ" hall of fame 2009...ak bu se postava na forumu drastično promjenila neka rade svoj hall of fame, al mijenjanje svakih par mjeseci nema smisla
This is the Zodiac speaking.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 31 Oct 2009, 17:05

dr_gonzo wrote:
A$H wrote:mislio sam da ce se prvo forumasi dogovorit koji filmovi i osobe/likovi ce u izbor
- nemam ništa protiv, ali mislim da koja bi svrha bila izbora? Jedino recimo da se ima žiri od recimo 5 ljudi (administratori i moderator) koji bi sastavili listu, a drugi da glasuju.
Inače mišljenja sam da bi se forumaši teško dogovorili koji bi izbor trebalo staviti, jer uvijek svatko ima svog favorita (baš me zanima kad bi za nagradu Oskar dali da ljudi sa neta sastavljaju bi li se uspijelo išta napraviti :lol: )

a gle radilo se i prije tako na drugim forumima..svi lupe svoje favorite i onda se rade nominacije..ja npr. kazem zelim da je Bruce Campbell najbolji ti zelis da je Vincet Price..onda se stavi post sa td dva imena svi na ofrumu glasaju i dobijemo posteno ime koje ide dalje u izbor..ima vise posla naravno lai bar svaki clan dobije sansu ubacit svog favorita.. :wink:
dr_gonzo wrote:
A$H wrote:, a ne da ces samo svoje favorite stavit jer ruku na srce popis naj glumaca i glumica nije nista drugo nego to..kaj onda za tvoju listu glasamo..jer se sa nekim bas i ne slazem..
- očigledno da nisi čitao moj prošli post (Evo sam se potrudio biti fer istavio izbor koji bi trebao za prvi put zadovoljiti sve, a nisam favorizirao nikoga od nominiranih. Nadam se da izbor odgovara ali da nije niti prelagan...). Nisam želio da se misli da se glasa za moju listu, nego sam birao nominirane hladne glave tako da sam radio svoju listu naj svega onda bi vjeruj mi izbor bio mnogo drugačiji i žešći. Ovako sam se trudio da izbor svih pode kako tako podjednak i da svi imaju kako tako podjednake šanse. Inače, povodio sam se onime što po netu i našem forumu drugi govore o svojim izborima tako da sam i to uzeo u obzir
procitao sam i poet sam uz to sto sam rekao..tad nije bilo pricea na listi nego neki nepoznati lik i ostali..koje nikad vecina na pfrumu nebi stavila..ma niti sjetila ih se..tipa prvi i zadnji na listi..ali to je do osobe..netko ce stavit nove glumce natko stare..netko sa najvise oskara..itd..ato se da srijesit kako sam i odgovorio iznad..sa nakvim glasovanjem..
dr_gonzo wrote:
A$H wrote:ponajvise da nema Tom Savini-a pod make-up ekipom..ima ih vise od toga..pa ako treba i Lakobriju bih stavio..
- eto primjera kako bi se teško moglo napraviti kad bi mnogo ljudi sa ovog foruma biralo (zato je ta opcija od recimo 5 ljudi najbolje paše). Savinija nisam namjerno stavio jer bi on ovu trojicu pomeo sa 100% osvojenih bodova, a ovako ljudi glasuju ako ne po imeno onda prema efektima koju su radili (inače Dick Smith je jedan od ljudi koji je Savininja naučio poslu, a ujedno je jedan od pionira šminke). Što se tiče Lakobrije ima on toga još raditi da bi odmah došao na listu (vjeruj mi da ima mnogo odličnih mešatara specijalnih efekata koji su jebeno dobri a nisu uspijeli doć na listu)
i kaj sad ako bi ih pomeo..to znaci da namjerno sabotiras listu i glasanje..kakve veze ima jel poznato ime..ako se time bavi i radio je u nemalom broju horrora i glumio cak i uvijek je bio u tim vodama..zasluzuje bit na listi..ovo malo je prepoznat od drugih nije bas fora i nije njegov problem..
hmm..lakobrija koji radi vecinom na horrrorima i ima ih vise nego je filmova nar. snimila Sheri Moon Zombie..ali ona je uspjela doc do naj glumice?
pa sto nisi onda neku novu nadu stavio i u naj glumca?
dr_gonzo wrote:
A$H wrote:a mogao je i naj pozitivac izbor bit(tipa R.J. MacReady, Ash J. Williams, Jack Brooks..itd)
- ovo je jako dobar prijedlog..ja sam za. A što kažu drugi?
pa ideja je ok.. :lol:

dr_gonzo wrote:
A$H wrote: ..a naj glumac lista Robert Shaw? wtf..Tony Todd dobar, ali nije za ovu listu..Peter Vincent tko je on? Christopher Lee najbolji na list..iako bih Pricea uvijek stavio prije njega..a Donald Pleasenceitd samo zbog lika Dr. Loomisa..ali nije za listu..zenske su isto li-la..
Ponekad glumac samo jednom svojom ulogom zaduži horor žanr više nego neki drugi koju su glumili u njih 30, a takav je naš Robert Shaw. Tony Todd je jedna od legendi horor žanra i zašto baš upravo on ne bio imao tu čast da bude među prvim nominiranima (isto tako namjerno nisam želio staviti Bruce Campbella odmah koliko god to želio ja i to, jer niti najveći ne dolaze na liste odmah...pogledaj NBA Hall of Fame, gdje je Jordan tek ove godine došao na red).
Hvala što si me podsjetio da sam se zajebao i stavio Petere Vincenta iz fright Nighta umjesto Vincenta Pricea. Grešku sam ispravio :wink:
Eto, tebi je C. Lee nabolji...no nekome nije.
Donald Pleasence nije glumio 'samo' Dr. Loomisa u horor žanru (no svakako mu je ovo najbolja uloga u karijeri), jer ovaj legendarni glumac ima čak 45 uloga u raznim hororima (Prince of Darkness, Phenomena, Dracula, Buried Alive...) i ti onda kažeš da nije za listu :roll:
Što fali izboru najglumice? Mislim da je totalno fer izbor za prvi put.
za izbor koji je bio u planu jednom godisnje..ne nije dobar izbor glumaca..znam dobro i je sve glumio Donald..i spomenuh Loomisa bas zato je mu je to najpoznatija..i 90% foruma ne radi doma liset i trivije kao neki i nemaju pojma tko je vecina od tih imena..nego ce ic googlat i onda glasat za najpoznatijeg..jer nisu gledakli navedene filmove od tih glumaca..tak da je po meni listu trebalo malo vise priblizit sa svime molo poznatijim i modernijjim stvarima.. :roll:
samo je potrebno pogledat koji filmovi se pisu u koji ste horror zadnji gledali..osim 2-3 osobe..malo tko pogleda neki stariji horrorac(a da nije slasher jel..) tu i tamo se nekima omakne..ali ni priblizno za dobreo poznavanje tih glumaca i filmova..sto je tuzno u jednu ruku..
dr_gonzo wrote:
A$H wrote:a ok producenata je i vise od 3 ziher..lol..naj negativci..i o tome se da raspravljat..ima ih boljih od candymana ili djinna..
- ponekad samo zbog pruducenta idem pogledati neki film i ima ih jako mnogo koji su zasluženi za neke od najboljih filmova ikad napravljenih, jer da oni nisu uložili lovu tih filmova nikad ne bi bilo
dobro za tebe..bas onda ono sto i kazem..mogao si stavit isto i njih 5..jer ih po meni i ma jos i to boljih..

dr_gonzo wrote:
A$H wrote:to je samo par komentara od mene..ne da mi se sve pisat..lol..
kako god, sretno sa tim..
- 'sretno sa tim' kažeš to kao da ne želiš sudjelovati u izboru? :cry:
ja sam samo preuzeo inicijativu, a lako se izbor može ponoviti ako ljudima sa foruma ovo što sam ja napisao ne paše pa neću dignuti nos :lol:
Inače ovo je tek prvi izbor jer do Božića ima vrlo malo, a drugi bi trebao biti i još bolji.

sudjelovat cu u izbor..ali kad bude bar neki od favorita u listi..
pa nisam vidio da je netko spomenuo prije da ce ih bit vise..super za to..samo naprijed..
da ne bi neko mislio da se sad tu svadjamo..samo iznosim kritike i komentare..za sto i je topic.. :mrgreen: brinem se da se ne zapostavi.. :lol:
Last edited by A$H on 31 Oct 2009, 17:27, edited 1 time in total.
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 31 Oct 2009, 17:23

ako se nece vec radit eliminacije..pa da svatko svog fasvorita ugura..onda mozda da svaka 3. mjeseca dugi clan ponudi izbor?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Post by Sammy » 31 Oct 2009, 17:23

filmophil wrote:
Boby wrote:Ma mislio sam da se malo češće obnavlja jer razmaci u godinama mi se čine predalekima. U redu je čekati jednu godinu ali za 3-4 godine možda nas ostane svega 10% od sadašnjih članova.
pa neka...ostat će "NAŠ" hall of fame 2009...ak bu se postava na forumu drastično promjenila neka rade svoj hall of fame, al mijenjanje svakih par mjeseci nema smisla
napravite izbor svaka 3 mjeseca i onda tamo oko 12. mjeseca neka bude finalni izbor od ta 3 kruga izbora i to bi bio konacni "Hall Of Fame 2009"
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 31 Oct 2009, 17:35

A$H wrote:ako se nece vec radit eliminacije..pa da svatko svog fasvorita ugura..onda mozda da svaka 3. mjeseca dugi clan ponudi izbor?
Moglo bi se tako; gonzo je bio ovaj put, iduća dva puta mogli bi biti administratori (horror.hr i ti); tako bi se vjerojatno pokrili afiniteti većine. Ukoliko bismo još prihvatili razmak od 3-4 mjeseca bili bismo mirni do kraja idućeg ljeta kada bi se trebao izabrati netko treći.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 31 Oct 2009, 17:49

Evo se ova dva dana ovaj dio skroz razbudio (a ako krenu i nagradnjače i pitalice uf nem nam kraja).

Ma ne svađamo se naravno :partyman: (eh da ovako razgovaraju oni u vladi bilo bi sve mnogo bolje) nego je ovo koverzacija u najboljem obliku (iako kad se čitaju te rečenice s jedne i s druge strane to izgleda kao svađa :lol: ). Znam što želiš reći, no možda me nisi najbolje razumio kad sam radio ovu listu, jer stvarno nisam favorizirao nikoga, a evo kako bi izgledala moja favorizirane nominacije:


NAJ HOROR FILM:

Dawn of the Dead (1978)
Evil Dead II (1987)
Halloween (1978)
[REC](2007)
Bubba Ho-tep (2002)



NAJ SF FILM:

Blade Runner (1982)ž
Aliens (1987)
Predator (1987)
Terminator II (1992)
The Thing (1982)


NAJ FANTSY FILM:

Conan The Barbarian (1982)
The Dark Crystal (1982)
Willow (1988)
LOTR: The Return of the King (2003)
Legend (1985)



NAJ GLUMCI:

Jeffrey Combs
Bruce Campbell
Tony Todd
Vincent Price
Brad Dourif



NAJ GLUMICE:

Sigourney Weaver
Linda Hamilton
Jamie Lee Curtis
Dee Wallace Stone
Patricia Tallman



NAJ REDATELJ:

Wes Craven
John Carpenter
Sam Raimi
Peter Jackson
Guillermo del Toro



NAJ MEŠTAR SPEC: EFEKATA:

Stan Winston
Tom Savini
Rick Baker
Rob Bottin
Ray Harryhausen



NAJ NEGATIVAC:

Predator
Alien
Jason Voorhees
Michel Myers
Freddy krueger
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 31 Oct 2009, 17:51

A$H wrote:ako se nece vec radit eliminacije..pa da svatko svog fasvorita ugura..onda mozda da svaka 3. mjeseca dugi clan ponudi izbor?

I ovo je dobra ideja... 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 31 Oct 2009, 18:04

iskreno ova lista gore ti je deset puta bolja..hehe..za nju bi glasao.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Post by Josef K » 31 Oct 2009, 18:13

Ova lista gore je duplo bolja :lol: Još samo lindsay lohan fali među glumicama..

Post Reply