TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Post by dr_gonzo » 26 Jan 2008, 18:44

Ovaj se post otvorio zbog toga što me zanima što mislite:

1) Jel TCM slasher ili nije?
2) Ako TCM nije slasher u koju ga grupaciju stavljate?
3) Kakvi su vam nastavci?
4) Što vam se najviše sviđa u TCM-u?
5) Da li vam je bolji stari Letherface ili onaj iz rimejka?
Last edited by dr_gonzo on 26 Jan 2008, 18:57, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Post by A$H » 26 Jan 2008, 18:48

1) za mene je slasher
2) pogledaj pod 1 :lol:
3) prvi,drugi i remake bi mogao opet pogledat..ove ostale jednom/dovoljno
4) Letherface,motorka,fora ubojstva..
5) stari mi je bolji
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 26 Jan 2008, 18:56

Možda krivo mislim ali redatelju Tobe Hooperu se posrećilo i snimio je jedinstveni horor film (većina ostalih filmova su mu :shajse: )...dok sa ostalima nije bio takve sreće...

A evo i odgovora na gornja pitanja:

1) TCM nije slasher, ali je jedan od začetnika i vrlo važan kotačić u stvaranju slasher podžanra

2) Sam film se može svrstati u serijal killer film ili čak što mu još više "survivale movie"

3) Rimjek je odličan, sve ostalo sranje sa di kojom glumačkom pojavom i di kojom stvarno dobrom scenom

4) Atmosfera, depresivni događaji u filmu, The Family

5) Stari mi je draži, ali i novi ima svojih časri....ali stari je No. 1


Još jedna mi stvar nije jasna da svi spominju Letherfacea, a ostale iz obitelji vrlo slabo....iako se vidi da je cijela obitelj luda i sa psihološkog stajališta vrlo zanimljiva. Letherface je samo jedan od članova (koji ima drugih zanimljivih stvari za prikazati, ali to nitko baš nije primjetio...) 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
carver
Posts: 546
Joined: 07 Nov 2007, 18:29
Location: Rijeka
Contact:

Post by carver » 26 Jan 2008, 19:08

1) Je
2)...
3)1. i 3. su predobri,a 2. i 4. katastrofa...
4)Leatherfaceova maska,ubojstva,crni humor...
5)Stari(u remakeu ima zelenu masku...otkad je koža zelena???)
[img]http://img179.imageshack.us/img179/6641/werecopyyl8.png[/img]

User avatar
pure_evil
Posts: 226
Joined: 20 Nov 2007, 21:58
Location: Cakovec

Re: TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Post by pure_evil » 26 Jan 2008, 19:13

1) ahs
2)-
3) remake vrlo dobar,beginning malo slabiji ali tu negdje,ostalo loshe
4) zadnja scena u orginalu,kad leatherface nasred ceste mase motornom pilom,legendarna scena
5) iz rimejka je ljepsi :)[/quote]

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 26 Jan 2008, 19:35

1.Slasher je po meni zbog teen likova koji dolaze na neko mjesto gdje ih maskirani ubojca počinje ubijati jedan po jedan sa različitim oružjem(čekičem,kukom,pilom) i imamo natjeravanje ubojce i heroine na kraju.
2.več rekao
3.Zabvni trashevi(četvorku i novije jedino nisam gledao)
4.Atmosfera,realizam i ideja
5.Ne mogu odgovoriti jer nisam gledao novu verziju,ali onaj iz nove verzije ima bolji izgled

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 26 Jan 2008, 19:58

Gonzo već ti je bila žestoka rasprava o tome dal je slasher ili nije. Nego evo mojih odgovora:

1) Film nije slasher u klasičnom smislu. Ima mnogo elemenata i svakako je utjecao na formiranje tog žanra jer je nastao u u doba kada slasheri nisu postojali niti pravila koja ih definiraju. Teško je reći koji je prvi slasher; prvi poznatiji je "Black Christmas" a tek su s "Halloweenom" formirana osonovna pravila slashera. Da TCM nije postao serijal nikome ne bi ni palo na pamet da ga svrsta pod slashere. Ljudi se orjentiraju po tome što Leatherface spada u društvo s Myersom i Jasonom pa onda automatski i TCM ide pod slashere.
2) Ne bih ga mogao svrstati pod bilo kakvu grupaciju budući da ima elemenata iz raznih grupa
3) Svidjela mi se je trojka ali sam ju davno gledao pa nisam siguran dal bi mi se i danas. Također mi se je svidio Beginning
4) Surovost
5) Stari

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Jan 2008, 20:25

Ovaj se post otvorio zbog toga što me zanima što mislite:

1) Jel TCM slasher ili nije?
2) Ako TCM nije slasher u koju ga grupaciju stavljate?
3) Kakvi su vam nastavci?
4) Što vam se najviše sviđa u TCM-u?
5) Da li vam je bolji stari Letherface ili onaj iz rimejka?

1.Nije, nema niti jedan slasher element. To što ubija mlade u filmu nije slasher. Slasher definiramo više po poznatim elementima (ludi starac, glupi policajac, dječak kojemu nitko ne vjeruje, hrpa različitih oružja i sve to). A ovdje čak niti nije riječ o serijskom ubojici, već retardiranom luđaku kojega nitko ne nadzire, a niti ostatak obitelji nije ništa bolji. Mladi su samo slučajno naletjeli i nastradali.
2. Horor triler
3.Drugi dio baš sprdačina, treći dio mlak, ali solidan, četvrti dio totalno smeće - previše kopira original, ali preočajna uloga i scenarij...
4.činjenica da čak niti nema krvavih scena, nego je naglasak na horor atmosferi i šokatnim scenama.
5.Originalni, u remaku je kožna maska užasno loša.
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 26 Jan 2008, 20:34

john_constantine wrote: A ovdje čak niti nije riječ o serijskom ubojici, već retardiranom luđaku kojega nitko ne nadzire, a niti ostatak obitelji nije ništa bolji.

sa ovim se nebi slozio..Definicija serijskog ubojice je osoba koja napadne ili ubije vise nego 3 zrtve(jednog po jednog) u relativno kratkom roku...

to kaj je retardiran ludjak, ne znaci da nije ili nemoze bit serijski ubojica...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Jan 2008, 20:38

A$H wrote:
john_constantine wrote: A ovdje čak niti nije riječ o serijskom ubojici, već retardiranom luđaku kojega nitko ne nadzire, a niti ostatak obitelji nije ništa bolji.

sa ovim se nebi slozio..Definicija serijskog ubojice je osoba koja napadne ili ubije vise nego 3 zrtve(jednog po jednog) u relativno kratkom roku...

to kaj je retardiran ludjak, ne znaci da nije ili nemoze bit serijski ubojica...
Da? Ma u slasher serijalu su većinom ono serijski ubojice s nekakvim motivom za ubijanje, a ovdje je Leatherface samo štitio svoju kuću. S obzirom da je taj čovjek retardiran, on je samo na svoj način štitio kuću. A prvi mladić je samo tako ušao unutra i njuškao. Pa je razumljiva reakcija...
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 26 Jan 2008, 20:51

john_constantine wrote:
A$H wrote:
john_constantine wrote: A ovdje čak niti nije riječ o serijskom ubojici, već retardiranom luđaku kojega nitko ne nadzire, a niti ostatak obitelji nije ništa bolji.

sa ovim se nebi slozio..Definicija serijskog ubojice je osoba koja napadne ili ubije vise nego 3 zrtve(jednog po jednog) u relativno kratkom roku...

to kaj je retardiran ludjak, ne znaci da nije ili nemoze bit serijski ubojica...
Da? Ma u slasher serijalu su većinom ono serijski ubojice s nekakvim motivom za ubijanje, a ovdje je Leatherface samo štitio svoju kuću. S obzirom da je taj čovjek retardiran, on je samo na svoj način štitio kuću. A prvi mladić je samo tako ušao unutra i njuškao. Pa je razumljiva reakcija...
pa i on je imao motiv, a i ima dosta njih bez motiva npr. P. Bateman(ustvari i oni koji ga kao nemaju nasao bi se neki),to kako je poceo nije vazno,poslje ih je sve lovio i sredjivao jednog po jednog...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 26 Jan 2008, 21:12

Ma polu slasher kao Maniac cop i Candyman.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 26 Jan 2008, 21:34

Maniac Cop je čistokrvni slasher...samo ga radnj malo čini netipičnim...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 26 Jan 2008, 21:37

dr_gonzo wrote:Maniac Cop je čistokrvni slasher...samo ga radnj malo čini netipičnim...
Ma meni baš i nije. Nema puno teen likova,radnja je kao što si rekao netipična,ma polu slasher. Ma ne znam kaj po vama je točno defincija za čistokrvan slasher.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 26 Jan 2008, 21:49

Unreal wrote:
dr_gonzo wrote:Maniac Cop je čistokrvni slasher...samo ga radnj malo čini netipičnim...
Ma meni baš i nije. Nema puno teen likova,radnja je kao što si rekao netipična,ma polu slasher. Ma ne znam kaj po vama je točno defincija za čistokrvan slasher.
jedino mi nije jasno zakaj su svi zapeli da mora bit teen likova da bi bio slasher..i da je kao u Bubba Ho-Tep staracki dom na meti bi bio slasher dok god je dnevno dosta ljudi ubijeno..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply