TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 26 Jan 2008, 21:58

The Texas Chainsaw Massacre (1974) - The film most often credited with establishing the "staples" of the slasher genre, including young people poking around in places where they don't belong (and harm consequently befalling them), the lone female survivor (or Final Girl), the lumbering masked killer who never speaks, etc. The film was followed by three sequels, a remake, and a prequel to said remake. Over twenty years later Wrong Turn was released. This film was influenced by such films as the above and others like Just Before Dawn & The Prey. Wrong Turn was followed by a sequel, which went straight to DVD.
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 26 Jan 2008, 22:05

A$H wrote:
Unreal wrote:
dr_gonzo wrote:Maniac Cop je čistokrvni slasher...samo ga radnj malo čini netipičnim...
Ma meni baš i nije. Nema puno teen likova,radnja je kao što si rekao netipična,ma polu slasher. Ma ne znam kaj po vama je točno defincija za čistokrvan slasher.
jedino mi nije jasno zakaj su svi zapeli da mora bit teen likova da bi bio slasher..i da je kao u Bubba Ho-Tep staracki dom na meti bi bio slasher dok god je dnevno dosta ljudi ubijeno..
ma Maniac cop je slasher,ali ne onako tipičan kao ostali filmovi iz 80tih

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 27 Jan 2008, 13:38

Constantin u krivu si kada kažeš da TCM nema nijedan element slashera. Ima ih mnogo i upravo zato ga mnogi ljudi smatraju slasherom

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 27 Jan 2008, 14:10

1) Jel TCM slasher ili nije?
2) Ako TCM nije slasher u koju ga grupaciju stavljate?
3) Kakvi su vam nastavci?
4) Što vam se najviše sviđa u TCM-u?
5) Da li vam je bolji stari Letherface ili onaj iz rimejka?

1) koga briga? bitno da je film odličan. ali recimo da je slasher.
2) ...
3) loši i nepotrebni i za jednom pogledati. rimejk mi je bio baš dobar, the beginning još nisam gledao
4) atmosfera, sirov look filma, priča, poremećeni likovi
5) stari ali i iz rimejka bolesno izgleda

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 28 Jan 2008, 00:48

TCM sa Hopperom je meni osobno jedan od najgorih horrora ikad!
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 30 Nov 2008, 12:37

The Texas Chain Saw Massacre (1974) - 4,4/5

http://recenzijefilmova.blog.hr/2008/11 ... html#dan30

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 30 Nov 2008, 12:58

hm, baš me podsjetilo da mi fali recenzija četvorke i remakea na mom popisu... :)
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Post by jeba » 02 Dec 2008, 11:29

mislio sam prešutiti ali ovo jednostavno moram reći

TCM 2 sa Hopperom je presmješan, film je definitivno više komedija nego horor

1.metal plate in the head
2.borba motornim pilama na stolu
3.kad onaj stari treba dokrajčit žensku čekićem a nema snage držati čekić,...

zasigurno ima toga još, ali davno sam gledao i ne mogu se sjetiti svega

početak mi je bio obećavajući, pogotovo scena s autom na mostu i ona ženska kasnije zarobljena u studiu :D

ali, Hopper je zakon, frajer je imao prejebene uloge i to treba cijenit (kao i činjenicu da je sick) :supz:

arminio
Posts: 144
Joined: 26 Sep 2008, 15:08

Post by arminio » 02 Dec 2008, 12:30

TCM2 sam kupio za 20Kn u videoteci (SE izdanje)...

Gledao sam ga prvi puta prije ohoho na VHSu i nisam mogao vjerovati kakav je to shrot! Nekidan ubacih DVD i iznenadih se! Film je ono, skoro pa samoparodija TCMa (sto potvrdjuje i scenarist :) ) i kao takav uopce nije los! Nakon poduze pauze, na drugo gledanje, ispao je ekstremno zabavan, na trenutke cak i napet i u cjelini genijalan "party movie"!

No svejedno ne znam bi li ga gledao treci put... :lol:

Imam i 3. dio (UK SE izdanje) ali nikako da se natjeram... :roll:
arminio

www.zuti-titl.com - drugacije o filmu / o drugacijem filmu
http://agrgic.tripod.com/rew

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 03 Dec 2008, 15:20

The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986) - 2,7/5

http://recenzijefilmova.blog.hr/2008/12/index.html#dan1

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Post by Sammy » 01 Nov 2010, 14:58

The Texas Chain Saw Massacre (1974) – mracan, brutalan, jeziv, morbidan, odlican. Leatherface je pregenijalan lik i kao pojava nevjerojatan. Scenarij kratak i jasan, to mi se sviđa, bez puno kompliciranja, ali sam kraj mi je ispao prejednostavan i očekivan. – 9/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Post by filmofil » 01 Nov 2010, 21:32

meni je kraj TCMa jedan od najlegendarnijih općenito u filmovima, zadnji kadar mi se pogotovo urezao u pamćenje, a potjera leatherface -> sally je možda jedna od najstrašnijih u hororima, uvijek joj je nekako blizu s tom motorkom, a ipak su taman dovoljno odvojeni da joj ovaj nemre ništa i još ta njegova maska bolesna i onaj krajolik, daščara usred ničega po noći...ufff, taj film je savršenstvo i sad mi se opet gledat ergo večeras si ga puštam prije spavanja :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Post by Wendigo » 02 Nov 2010, 16:43

filmofil wrote:meni je kraj TCMa jedan od najlegendarnijih općenito u filmovima, zadnji kadar mi se pogotovo urezao u pamćenje, a potjera leatherface -> sally je možda jedna od najstrašnijih u hororima, uvijek joj je nekako blizu s tom motorkom, a ipak su taman dovoljno odvojeni da joj ovaj nemre ništa i još ta njegova maska bolesna i onaj krajolik, daščara usred ničega po noći...ufff, taj film je savršenstvo i sad mi se opet gledat ergo večeras si ga puštam prije spavanja :)
o da, sjećam se koja me tjeskoba prala kada sam prvi put to gledao.. pogotovo ona bolesna zadnja scena kada LF bijesno i frustirano lamaće pilom dok ova vrišti u autu. :lol:

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Post by Ašow » 02 Nov 2010, 18:59

Sammy wrote:The Texas Chain Saw Massacre (1974) – mracan, brutalan, jeziv, morbidan, odlican. Leatherface je pregenijalan lik i kao pojava nevjerojatan. Scenarij kratak i jasan, to mi se sviđa, bez puno kompliciranja, ali sam kraj mi je ispao prejednostavan i očekivan. – 9/10
Pa ono... jest kraj ocekivan. Ali.. ja se slazem sa ovim sto je filmofil napisao. Debeli potpis na ovo ispod.
filmofil wrote:meni je kraj TCMa jedan od najlegendarnijih općenito u filmovima, zadnji kadar mi se pogotovo urezao u pamćenje, a potjera leatherface -> sally je možda jedna od najstrašnijih u hororima, uvijek joj je nekako blizu s tom motorkom, a ipak su taman dovoljno odvojeni da joj ovaj nemre ništa i još ta njegova maska bolesna i onaj krajolik, daščara usred ničega po noći...
--------
Last.fm

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: TCM - Texas Chainsaw Massacre....

Post by Sammy » 02 Nov 2010, 20:15

ma nisam nista lose mislio o kraju, odlican je ko i cijeli film..
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Post Reply