Top 5 najboljih slashera

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by elrania » 05 Mar 2011, 14:06

remike2 wrote:
Što se tiče spomenutog Friday The 13th, meni će uvijek to biti jebenica bez obzira tko šta rekao, za mene neupitno remek djelo slasher žanra koji nudi brojnih odličnih horror aduta (twist, kraj, glavni zlikovac, glavna heroina tj. final girl, Savinijevi efekti, POV kamere, atmosfera, napetost, glazba itd...) te svakako jedan od naj horrora svih vremena. Nastavci kao i u svakom serijalu osciliraju (neki su bolji, neki lošiji), no nema sumnje da ono što je Friday The 13th u globalu predstavio će živjeti zauvijek u svijetu ne samo slashera već općenito horrora.

dobro rečeno i apsolutno se slažem.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by Info » 05 Mar 2011, 20:36

remike2 wrote:Mojih top 5:

1.Halloween
2.Black Christmas
3.Friday The 13th
4.A Nightmare On Elm Street
5.My Bloody Valentine

Što se tiče spomenutog Friday The 13th, meni će uvijek to biti jebenica bez obzira tko šta rekao, za mene neupitno remek djelo slasher žanra koji nudi brojnih odličnih horror aduta (twist, kraj, glavni zlikovac, glavna heroina tj. final girl, Savinijevi efekti, POV kamere, atmosfera, napetost, glazba itd...) te svakako jedan od naj horrora svih vremena. Nastavci kao i u svakom serijalu osciliraju (neki su bolji, neki lošiji), no nema sumnje da ono što je Friday The 13th u globalu predstavio će živjeti zauvijek u svijetu ne samo slashera već općenito horrora.
A dobro, to su ukusi. Ja jednostavno ne vidim taj kvalitet kojeg po meni uopće nema, ali svakako razumijem status i zašto ga je dobio
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by Wheel Smith » 05 Mar 2011, 20:52

pa jedinica Fridaya je najbolja

skoro svi ostali dijelovi.. su corny - jason uopće nije neka karizma kao micheal myers ali zabavni su-
:supz: :supz:

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by filmofil » 06 Mar 2011, 13:20

meni je npr čarolija friday the 13th serijala (tj dijela serijala) u settingu filmova, tom crystal lake kampu jer su ga iskoristili do maksimuma, pogotovo prva 3 dijela...cijela ona gradnja napetosti sa jasonovog POV, pa sjene po noći, skrivanje po barakama, osjećaj izolacije cijelog meat squada, itd ja sam sucker za takve stvari i zato mi je recimo friday the 13th kao serijal draži od halloween ili NOES franšize
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by Victor Crowley » 06 Mar 2011, 17:48

1 - A Nightmare On Elm Street
2 - Friday The 13-th
3 - Sleepaway Camp [ovo je nemoguće koliko je ovaj film zapostavljen ali bez razloga]
4 - Halloween
5 - Hellraiser

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 06 Mar 2011, 18:34

Victor Crowley wrote:1 - A Nightmare On Elm Street
2 - Friday The 13-th
3 - Sleepaway Camp [ovo je nemoguće koliko je ovaj film zapostavljen ali bez razloga]
4 - Halloween
5 - Hellraiser
:?:

Di si njega stavio? :shock:

Mnogo ljudi na netu ga stavljaju u slashere a on nema veze sa slasherom (da nije zbog Kirsty Cotton?)...
Baš me zanima zašto si ga ti stavio, jer inače film spada u podžanr filmova o demonima
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by john_constantine » 06 Mar 2011, 18:52

sramota da nitko još nije spomenuo scream. :skrujufakju: :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by john_constantine » 06 Mar 2011, 18:53

filmofil wrote:meni je npr čarolija friday the 13th serijala (tj dijela serijala) u settingu filmova, tom crystal lake kampu jer su ga iskoristili do maksimuma, pogotovo prva 3 dijela...cijela ona gradnja napetosti sa jasonovog POV, pa sjene po noći, skrivanje po barakama, osjećaj izolacije cijelog meat squada, itd ja sam sucker za takve stvari i zato mi je recimo friday the 13th kao serijal draži od halloween ili NOES franšize
nakon što sam odgledao opet NOES franšizu, Friday the 13th je jedan od rijetkih kvalitetnih slasher serijala. NOES je imao interesatnog negativca, ali jednostavno su nastavci poslije trećeg krenuli prema dnu...
Michel puši karu.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by filmofil » 06 Mar 2011, 22:39

john_constantine wrote:sramota da nitko još nije spomenuo scream. :skrujufakju: :mrgreen:
pa scream je definitivno filmčina, ali nikad ga nisam shvaćao ozbiljno kao čistokrvni slasher...to je parodija na cijeli podžanr i te reference na taj dio kulture su ono što ga čini kul
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re:

Post by Victor Crowley » 06 Mar 2011, 22:44

dr_gonzo wrote:
Victor Crowley wrote:1 - A Nightmare On Elm Street
2 - Friday The 13-th
3 - Sleepaway Camp [ovo je nemoguće koliko je ovaj film zapostavljen ali bez razloga]
4 - Halloween
5 - Hellraiser
:?:

Di si njega stavio? :shock:

Mnogo ljudi na netu ga stavljaju u slashere a on nema veze sa slasherom (da nije zbog Kirsty Cotton?)...
Baš me zanima zašto si ga ti stavio, jer inače film spada u podžanr filmova o demonima
Ma nemam pojma, dosta puta (što je i meni čudno) čujem da je Hellraiser slasher mada ga iskreno ni ja ne bih tako opisao.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by Info » 07 Mar 2011, 01:49

john_constantine wrote:
filmofil wrote:meni je npr čarolija friday the 13th serijala (tj dijela serijala) u settingu filmova, tom crystal lake kampu jer su ga iskoristili do maksimuma, pogotovo prva 3 dijela...cijela ona gradnja napetosti sa jasonovog POV, pa sjene po noći, skrivanje po barakama, osjećaj izolacije cijelog meat squada, itd ja sam sucker za takve stvari i zato mi je recimo friday the 13th kao serijal draži od halloween ili NOES franšize
nakon što sam odgledao opet NOES franšizu, Friday the 13th je jedan od rijetkih kvalitetnih slasher serijala. NOES je imao interesatnog negativca, ali jednostavno su nastavci poslije trećeg krenuli prema dnu...
Meni je NOES mnogo bolji od petka jer nastavci 1 i 3 su zbilja odlični, a takve odlične nastavke friday 13 po meni nema. A i puno zabavnija ubojstva su. No, Halloween i Myers su mi def. najdraži :)
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by john_constantine » 07 Mar 2011, 17:08

uf, nikad nisam mogao probaviti Halloween. Zapeo sam na šestom nastavku koliko je serijal poslije izvrsnog originala bio prokleto dosadan... Offscreen ubojstva, a radnja je kasnije prešla u nebulozu s telepatijom, druidima, incestom, ludim detektivom, čovjekom u crnom i što sve...
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by Info » 07 Mar 2011, 18:23

Ma ja ti gledam ovako. Prvi dio Halloweena je remek djelo, drugi mi je dosta dobar i H20 također. Ostali su zbilja ispod prosjeka, ali su mi jako zabavni. I onda kada pogledam fiday 13, ja ne vidim u niti jednom nastavku kvalitetu kakvu ima Halloween (ta 3 nastavka što sam spomenuo). Ponavljam, ovo je samo moje mišljenje :)

Mislim, volim ja Friday, zabavan je serijal, ali što se tiče kvalitete, tu mi je zbilja slab u usporedbi sa NOES-om ili Halloweenom.
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by Scarface » 07 Mar 2011, 19:14

filmofil wrote:
john_constantine wrote:sramota da nitko još nije spomenuo scream. :skrujufakju: :mrgreen:
pa scream je definitivno filmčina, ali nikad ga nisam shvaćao ozbiljno kao čistokrvni slasher...to je parodija na cijeli podžanr i te reference na taj dio kulture su ono što ga čini kul
Nije to parodija već početak novog vala slashera, te je stoga logičan korak zakopavanje starog vala tim šalama. Scream NIKAKO nije parodija slashera.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Top 5 najboljih slashera

Post by Scarface » 07 Mar 2011, 19:14

john_constantine wrote:sramota da nitko još nije spomenuo scream. :skrujufakju: :mrgreen:
Jel ga ja stvarno triban spominjat? :mrgreen:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply