Najbolji werewolf film

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Najbolji werewolf film

Post by john_constantine » 11 Nov 2006, 11:58

Koji vam je najbolji film s vukodlacima? Nakon drugog gledanja Američkog vukodlaka (radi pisanja recenzije), sada mi je puno bolji. A i film još uvijek ima sjajnu scenu preobrazbe... A drugi film slične tematike mi bi bio, naravno, Dog soldiers. :D A može proći i ona Potpuna pomrčina za solidnom završnom scenom preobrazbe, ali je imao dobar akcijski štih i stripovsku radnju.
Michel puši karu.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Nov 2006, 19:40

Ta dva što si spomenuo su super. Ginger snaps trilogija (GS, GS unleashed i GS back, the beginning) je isto dobra kao i Howling (ali samo prvi dio). Romasanta: the werewolf hunt je ok ali nije horror. Čuo sam da je ovaj novi gdje se dva klana vukodlaka međusobno bore strava, ali ga nisam gledao.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 11 Nov 2006, 19:48

Kakav vam je Srebrni metak? Ja sam ga gledao prije sto godina, kao klinac. Mogu da se sjetim samo radnje, ali to nije dovoljno da ocijenim film. Znam samo da ga je Tarantino stavio medju svojih 100 najboljih filmova svih vremena!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Nov 2006, 20:07

undying wrote:Kakav vam je Srebrni metak? Ja sam ga gledao prije sto godina, kao klinac. Mogu da se sjetim samo radnje, ali to nije dovoljno da ocijenim film. Znam samo da ga je Tarantino stavio medju svojih 100 najboljih filmova svih vremena!
Ono po Stephenu kingu gdje vukodlak ubija bejzbolskom palicom? :lol: Je, bio mi je dobar horor. Isto sam ga gledao kao klinac na jednom rođendanu.
Michel puši karu.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 11 Nov 2006, 20:36

john_constantine wrote:
undying wrote:Kakav vam je Srebrni metak? Ja sam ga gledao prije sto godina, kao klinac. Mogu da se sjetim samo radnje, ali to nije dovoljno da ocijenim film. Znam samo da ga je Tarantino stavio medju svojih 100 najboljih filmova svih vremena!
Ono po Stephenu kingu gdje vukodlak ubija bejzbolskom palicom? :lol: Je, bio mi je dobar horor. Isto sam ga gledao kao klinac na jednom rođendanu.
Bejzbol palicom??? Ne mogu se sjetiti, mada mi to zvuci poprilicno neozbiljno za ovaj film. +jeste king. Znam samo da je tipicna prica- malo mjesto sa dosta konzervativnim ljudima, vukodlak ubija jednog po jednog. Znam da se na kraju uspostavlja da je vukodlak svestenik.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 11 Nov 2006, 21:00

Po meni "sveto trojstvo" nevezano za redno mjesto: Ginger Snaps, Americna Werewolf in London, Dog Soldiers.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 11 Nov 2006, 21:09

undying wrote:
john_constantine wrote:
undying wrote:Kakav vam je Srebrni metak? Ja sam ga gledao prije sto godina, kao klinac. Mogu da se sjetim samo radnje, ali to nije dovoljno da ocijenim film. Znam samo da ga je Tarantino stavio medju svojih 100 najboljih filmova svih vremena!
Ono po Stephenu kingu gdje vukodlak ubija bejzbolskom palicom? :lol: Je, bio mi je dobar horor. Isto sam ga gledao kao klinac na jednom rođendanu.
Bejzbol palicom??? Ne mogu se sjetiti, mada mi to zvuci poprilicno neozbiljno za ovaj film. +jeste king. Znam samo da je tipicna prica- malo mjesto sa dosta konzervativnim ljudima, vukodlak ubija jednog po jednog. Znam da se na kraju uspostavlja da je vukodlak svestenik.
E da, a glavni lik je bio onaj dječak invalid u kolicima. A vukodlak je dobio onu raketu ili petardu u oko, a i svećenik je imao povez na oku. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 11 Nov 2006, 21:24

Meni su Howling 1 , Wolf s Jack Nicholsonom te American Werewolf In London najbolji.
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Nov 2006, 23:51

Ja imam Silver bullet doma i moram priznat da nije nešto posebno, ni prema nekim ww filmovima a niti prema nekim Kingovim ekranizacijama.

@horrorhr
Slažem se.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Nov 2006, 00:04

Ajd nek neko kaže da mu je "Howling III: The Marsupials" najbolji film o vukodlacima pa da postane službena "dvorska luda" ovog foruma :wink: :lol:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Nov 2006, 00:12

Howling 2: your sister is a werewolf nije puno bolji (kad ekipa pokupi trekkere s kamionom i tip se oblizne i kaže: šnicla!). A da ne spominjem The freaks (5 ili 6 dio) kad se vukodlak bori s onim crncem vampirom. Katastrofa. A serijal je tako dobro započeo.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 12 Nov 2006, 02:01

Zombiemachine wrote:Howling 2: your sister is a werewolf nije puno bolji (kad ekipa pokupi trekkere s kamionom i tip se oblizne i kaže: šnicla!).
Dvojka, ma kakvo govno bila, je prema trojci Oskarovsko djelo ;) Od 4 na dalje se ne sjeća,. nisam ih gledao sto godina... Ali soon, very soon :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Nov 2006, 08:56

Mene baš više interesira ona epizoda Freaks za vampirom koji vodi cirkus nakaza, a vukodlak želi osvetu. :lol:
Michel puši karu.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 12 Nov 2006, 10:09

[quote="Zombiemachine"]Ja imam Silver bullet doma i moram priznat da nije nešto posebno, ni prema nekim ww filmovima a niti prema nekim Kingovim ekranizacijama.

quote]

To me uopste ne cudi. Tarantino stvarno ima cudan ukus sto se tice filmova! Citajuci njegovih 100 najboljih filmova, prosto se covjek zapita gdje su neki filmovi, i sta rade na toj listi neki filmovi :shock:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 12 Nov 2006, 17:29

john_constantine wrote:Mene baš više interesira ona epizoda Freaks za vampirom koji vodi cirkus nakaza, a vukodlak želi osvetu. :lol:
Vjeruj mi, ne bi te trebala zanimati. Prvi razlog koji mi pada na pamet je - jer je govno.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

Post Reply