Slasher film

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 06 Nov 2006, 18:08

undying wrote:Dobro ljudi.. Mozemo mi ovde raspravljati sta je slasher (sto je pohvalno) ali mozete bar reci koji su vama najbolji i zasto..?

+Dragonrage mislim da malo pretjerujes sto se tice Slasher filmova..
Možda, ali tako to ja vidim...sutra ću se izjasniti oko njadražih...žurim sad hehe :wink: :)

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 06 Nov 2006, 18:09

Al smo upali u filozofiju i mlaćenje prazne slame. Freddy i Jason su još uvijek kraljevi.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 06 Nov 2006, 20:40

Zombiemachine wrote:Al smo upali u filozofiju i mlaćenje prazne slame. Freddy i Jason su još uvijek kraljevi.
Diskusija nije mlaćenje prazne slame, post poput "Freddy i Jason su još uvijek kraljevi." bez ikakvog objašnjenja je mnogo veće mlaćenje prazne slame...

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 06 Nov 2006, 20:51

Jason mi nikad nije sjeo! Mozda zbog Michaela 8) +Ako me sjecanje sluzi u prvom dijelu ubija njegova majka jel?

Freddy je vec ipak prica za sebe.. Upravo ga skidam, i jedva cekam da ga pogledam! Davno sam gledao da mogu ocijeniti film! Ali prica sama od sebe je fenomenalna, i sto je vrlo vazno unikatna!

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 07 Nov 2006, 01:10

Ono što meni nije jasno je zašto većina horror fanova ne voli Jasona? Michael je nekakav anemični tip koji ubija nožem. Nije to loše, ali mi nije ni naročito zabavno. E sad, Freddy je puno zabavniji zbog humora i originalnosti ubijanja, ali je s druge strane na momente smiješan (how sweet fresh meat i slične provale). Jason je "all business" tip. Šuti, baulja okolo i kolje sve što se miče + što je zombi, ima dva metra i lomi ljude rukama. Nešto mi je i u toj hokejaškoj masci simpatično. Pritom ne tvrdim da je kvaliteta Friday the 13th blizu NoEs ili Halloween-a, ali mi je negativac super. Šteta što je Freddy vs. Jason ispao mlataranje a ne malo čvršći film.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Nov 2006, 08:40

Zombiemachine wrote:Ono što meni nije jasno je zašto većina horror fanova ne voli Jasona? Michael je nekakav anemični tip koji ubija nožem. Nije to loše, ali mi nije ni naročito zabavno. E sad, Freddy je puno zabavniji zbog humora i originalnosti ubijanja, ali je s druge strane na momente smiješan (how sweet fresh meat i slične provale). Jason je "all business" tip. Šuti, baulja okolo i kolje sve što se miče + što je zombi, ima dva metra i lomi ljude rukama. Nešto mi je i u toj hokejaškoj masci simpatično. Pritom ne tvrdim da je kvaliteta Friday the 13th blizu NoEs ili Halloween-a, ali mi je negativac super. Šteta što je Freddy vs. Jason ispao mlataranje a ne malo čvršći film.
E, ja baš obožavam Jasona, i puno mi je bolji od Michaela u idućim nastavcima (ne računajući treći :lol: ). Samo on je mogao onako razvaljivati vrata. A i uvijek sam više navijao za jasona nego za ove mlade i posljednje preživjele. A nasilne scene ubijanja su mnogo bolje, naročito u trećem ili četvrtom dijelu kada onom doktoru prereže grlo pilom, pa mu zavrne... A šesti nastavak mi je najbolji, soba oličena krvlju ili kada razdvoji tipa na pola. A bio mi je zabavan i u drugom dijelu kada je imao vreću na glavu. :lol: A jason x je mnogo bolji, šteta što je kratko kao cyber.
I mene je pomalo razočarao jason vs freddy, dobar završetak, ali je moglo više klanja. A opet su preveliku pozornost sveli na mlade.
Michel puši karu.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 07 Nov 2006, 09:14

Zombiemachine wrote:Ono što meni nije jasno je zašto većina horror fanova ne voli Jasona? Michael je nekakav anemični tip koji ubija nožem. Nije to loše, ali mi nije ni naročito zabavno. E sad, Freddy je puno zabavniji zbog humora i originalnosti ubijanja, ali je s druge strane na momente smiješan (how sweet fresh meat i slične provale). Jason je "all business" tip. Šuti, baulja okolo i kolje sve što se miče + što je zombi, ima dva metra i lomi ljude rukama. Nešto mi je i u toj hokejaškoj masci simpatično. Pritom ne tvrdim da je kvaliteta Friday the 13th blizu NoEs ili Halloween-a, ali mi je negativac super. Šteta što je Freddy vs. Jason ispao mlataranje a ne malo čvršći film.
Uh, dobro je! :lol: Vec sam vidio kako govoris kako je Friday 13 bolji film od Halloween-a! Vec sam rekao- Ako cu da trazim zabavan film, on ne treba obilavati samo akcijom da bi meni bio zabavan! On uz akciju mora ponuditi i kvalitet! + I sto je meni vrlo vazno- posebnost!!! A Friday 13 je samo nabudjena (sto mi je odvratno, upravo se to dogadja sa novim filmovima..sve je pretrpano) varijanta Halloween-a! +Halloween-u upravo ta tisina koju si spomenuo daje notu ozbiljnosti i napetosti! + Oni kadrovi kad je on iza zrtve, ne treba ti niko nista reci-fucking strah + odlicna gluma Jamie Lee Curtis i Donalda Pleasence-a! Pogotovo kad Donald objasnjava policajcu sta, i koje Michael! 8) +Mislim da o muzici u filmu ne treba ni raspravljati, vjerovatno najbolja horor muzika uz exorcist :shock: Muzika koja bi bila 50% svakog filma :!:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 07 Nov 2006, 09:37

Istina, ali Halloween je izniman samo prvi, svi ostali su ista pašta (osim trećeg di nema Michaela). Friday i Halloween su nastali vremenski jako blizu jedan drugome (iako Jasona nema u prvom djelu) a ipak je Friday tada postaigao ogroman uspjeh dok je Halloween tek kasnije stekao kultni status. Što se atmosfere i muzike tiče, u pravu si. Ono što je meni super kod "navijačkih horrora" je raznolikost i zabava prilikom ubijanja, a tu je Michael skoro uvijek isti dok je Jason ubio valjda sa svakim zamislivim vrtnim oruđem i oštrim predmetom.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 07 Nov 2006, 10:15

Zombiemachine wrote:Friday i Halloween su nastali vremenski jako blizu jedan drugome (iako Jasona nema u prvom djelu) a ipak je Friday tada postaigao ogroman uspjeh dok je Halloween tek kasnije stekao kultni status.
Bas i nije ovako kako zboris. Halloween je bio box office ubica iz cuga, i sve do pojave Blair Witcha drzao je zvanicni rekord za cist profit u odnosu na investirani budzet (47 miliona samo bioskopi na 325k budzeta).

Friday the 13th je snimljen na duplo vecem budzetu (koji je opet ekstra nizak), i zaradio respektabilnih 40tak miliona.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Nov 2006, 10:16

Zombiemachine wrote:Istina, ali Halloween je izniman samo prvi, svi ostali su ista pašta (osim trećeg di nema Michaela). Friday i Halloween su nastali vremenski jako blizu jedan drugome (iako Jasona nema u prvom djelu) a ipak je Friday tada postaigao ogroman uspjeh dok je Halloween tek kasnije stekao kultni status. Što se atmosfere i muzike tiče, u pravu si. Ono što je meni super kod "navijačkih horrora" je raznolikost i zabava prilikom ubijanja, a tu je Michael skoro uvijek isti dok je Jason ubio valjda sa svakim zamislivim vrtnim oruđem i oštrim predmetom.
Baš tako, medicinska pila, golim rukama, razbijenom bocom, drvetom, noževima, kopljem, mačetom, šiljkom, onim sredstvom za smrzavanje... Je, Jason je puno maštovitiji nego Michael.
Michel puši karu.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 07 Nov 2006, 10:46

Ne treba biti mnogo pametan da se vidi da je Friday the 13 pokupio mnogo fazona iz Halloweena! A mogu slobodno da kazem i pricu!
+Ne mogu da pricam o dijelovima kad sam ih prije 100 godina gledao! Ovde se prica o filmu, a ne o dijelovima +Cisto sumnjam da Slasheri mogu biti i u dijelovima kvalitetni! Jel oni obicno poslije prvog, plafon drugog dijela, potrose pricu.. A sad to sto Jason ubija: medicinska pila, golim rukama, razbijenom bocom, drvetom, noževima, kopljem, mačetom, šiljkom, onim sredstvom za smrzavanje.. Ne cini ga kako Constantin kaze mastovitijem! Vec nabudjenijim! Bas onim sto ja ne volim, i bas onim sto je unakazilo danasnju kinematografiju!!!

Mairosu:
U pravu si! +Bas poslije Halloween-a Carpenter je dobio veliki budjet za snimanje the Thing-a!

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 07 Nov 2006, 10:51

Najjace je sto je, ako je Carpenteru za verovati, polovina tog mizernog budzeta otisla na Panavision kameru i sociva...:D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Nov 2006, 11:02

undying wrote:Ne treba biti mnogo pametan da se vidi da je Friday the 13 pokupio mnogo fazona iz Halloweena! A mogu slobodno da kazem i pricu!
+Ne mogu da pricam o dijelovima kad sam ih prije 100 godina gledao! Ovde se prica o filmu, a ne o dijelovima +Cisto sumnjam da Slasheri mogu biti i u dijelovima kvalitetni! Jel oni obicno poslije prvog, plafon drugog dijela, potrose pricu.. A sad to sto Jason ubija: medicinska pila, golim rukama, razbijenom bocom, drvetom, noževima, kopljem, mačetom, šiljkom, onim sredstvom za smrzavanje.. Ne cini ga kako Constantin kaze mastovitijem! Vec nabudjenijim! Bas onim sto ja ne volim, i bas onim sto je unakazilo danasnju kinematografiju!!!
Ja bi svejedno rekao maštovitijim. Michael većinom ubije telefonskom žicom, nožem i tako... a u drugom dijelu skalpelom, i ona žrtva na koju je bila cjevčica, pa je polako gubila krv.... Mlak je kada je riječ o ubijanju, a niti ne zna onako razvaliti vrata kao jason. Kada bi bila borba između jasona i myersa, jason bi sigurno pobijedio.
Michel puši karu.

User avatar
undying
Posts: 520
Joined: 20 Oct 2006, 09:58

Post by undying » 07 Nov 2006, 11:13

Mairosu:
Pojasni mi malo kakva je to kamera? Osjetim kvalitetu slike, i kvalitetu zvuka! Ali ne baratam pojmovima- koje je koja kamera, i cemu sluzi..

John Constantin:
Prijatelju, ja ne gledam Halloween samo kroz Michaela! Ili Friday the 13 kroz Jasona! Ja gledam film! Meni samo muziku iz Halloween-a je dovoljno cuti, kako bi rekao da je Halloween kvalitetniji! A glumu, i atmosferu, u filmu da ne spominjem!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Nov 2006, 11:30

undying wrote:Mairosu:
Pojasni mi malo kakva je to kamera? Osjetim kvalitetu slike, i kvalitetu zvuka! Ali ne baratam pojmovima- koje je koja kamera, i cemu sluzi..

John Constantin:
Prijatelju, ja ne gledam Halloween samo kroz Michaela! Ili Friday the 13 kroz Jasona! Ja gledam film! Meni samo muziku iz Halloween-a je dovoljno cuti, kako bi rekao da je Halloween kvalitetniji! A glumu, i atmosferu, u filmu da ne spominjem!
Ah, to je onda druga priča. :lol:
Michel puši karu.

Post Reply