Koji je to film?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
Booster
Posts: 2
Joined: 29 Nov 2015, 18:26

Re: Koji je to film?

Post by Booster » 29 Nov 2015, 18:43

Postoji jedan film koji sam gledao kao klinac i toliko mi se urezao u sječanje da bih ga htio pogledati ponovo ali nikako da ga nađem. Prvo sam pretražio cijeli ovaj forum prije ovog upita, tražio po googleu, IMDB ali ništa.
Ne znam izvorni naziv filma, film se "po naški" zvao Demonska ploča, cover je koliko se sjećam bio onaj trokut sa krugom koji ide po demonskoj ploči i u krugu oko. Gledao sam ga na VHS-u negdje srednjih 80-tih. Uglavnom radnja je bila večinom smještena u jednoj kući koju je obitelj kupila i nakon useljenja su htjeli stupiti u kontakt z duhom svog preminulog sina...razgovarali su nekoliko puta s njim a onda su se počele dešavati čudne stvari. Kasnije su došli do toga da zapravo ne razgovaraju s njim nego bivšim vlasnikom kuće koji je bio neki ubojica ili tako nekako i nakon toga generalno počinje svašta. Ako netko zna ime tog filma molim neka napiše :) Tnx!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji je to film?

Post by HorrorHR » 29 Nov 2015, 19:40

Booster wrote:Postoji jedan film koji sam gledao kao klinac i toliko mi se urezao u sječanje da bih ga htio pogledati ponovo ali nikako da ga nađem. Prvo sam pretražio cijeli ovaj forum prije ovog upita, tražio po googleu, IMDB ali ništa.
Ne znam izvorni naziv filma, film se "po naški" zvao Demonska ploča, cover je koliko se sjećam bio onaj trokut sa krugom koji ide po demonskoj ploči i u krugu oko. Gledao sam ga na VHS-u negdje srednjih 80-tih. Uglavnom radnja je bila večinom smještena u jednoj kući koju je obitelj kupila i nakon useljenja su htjeli stupiti u kontakt z duhom svog preminulog sina...razgovarali su nekoliko puta s njim a onda su se počele dešavati čudne stvari. Kasnije su došli do toga da zapravo ne razgovaraju s njim nego bivšim vlasnikom kuće koji je bio neki ubojica ili tako nekako i nakon toga generalno počinje svašta. Ako netko zna ime tog filma molim neka napiše :) Tnx!
Witchboard? http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtopic.php?t=4907

Pozivanje duha mrtvog sina ima i u Amityville 3D (http://www.horrorhr.com/amityville-3-d-1983/) ali ne vjerujem da je riječ o tome, jer je kod nas imao Amityville u naslovu.

Booster
Posts: 2
Joined: 29 Nov 2015, 18:26

Re: Koji je to film?

Post by Booster » 29 Nov 2015, 21:33

Svaka čast..fakat je, ja sam tražio uvjek u naslovima da ima ili ddemon ili ploča u svakakvim kombinacijama...nije mi ovo palo na pamet...Tnx!

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koji je to film?

Post by Manas » 01 Jan 2016, 22:54

Kad sam manji bio sjecam se malo filma: Radnja kao na nekom otoku, neki naucnik radio experimente i to je krenulo naopako i sad kao stanovnistvo se pocelo pretvarati u cudovista koja lice na majmune kako se sjecam, tako nekako ne sjecam se bas najbolje..Ako neko zna dobro bi bilo :D

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji je to film?

Post by Michel » 01 Jan 2016, 22:58

Gledao si original http://www.imdb.com/title/tt0024188/ ili remake http://www.imdb.com/title/tt0116654/ ima još jedan iz 70-ih.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koji je to film?

Post by Manas » 04 Jan 2016, 15:55

The Island of Dr. Moreau, da to je taj film. Hvala puno :)

Killian
Posts: 3
Joined: 01 Feb 2016, 09:49

Re: Koji je to film?

Post by Killian » 01 Feb 2016, 09:55

Pozdrav Svim horror fanovima.
Imam sjecanje na jedan horror . Ne mogu nikako da ga pronadem na IMDB. Mislim da je u naslovu bilo "CREEK" i to je 95 % sigurno. Ali ostatak naslova mi je jednostavno nepoznanica.
Radnja filma:
Radnja filma se događa duboko u nekoj šumi a zatim dolazi krvoproliće i glavnog lika ganjaju kroz tu sumu. Znam da je u jednoj sceni njegova sansa bila da se ukrca na helikopter koji je čekao ali je zatekao mrtvog pilota.
Volio bih da saznam koji je to film bio. Ja sam ga gledao 89,90 godine i mislim da je bio iz tog perioda (par godina gore dole).
LP

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji je to film?

Post by boyko » 01 Feb 2016, 21:40

Killian wrote:Pozdrav Svim horror fanovima.
Imam sjecanje na jedan horror . Ne mogu nikako da ga pronadem na IMDB. Mislim da je u naslovu bilo "CREEK" i to je 95 % sigurno. Ali ostatak naslova mi je jednostavno nepoznanica.
Radnja filma:
Radnja filma se događa duboko u nekoj šumi a zatim dolazi krvoproliće i glavnog lika ganjaju kroz tu sumu. Znam da je u jednoj sceni njegova sansa bila da se ukrca na helikopter koji je čekao ali je zatekao mrtvog pilota.
Volio bih da saznam koji je to film bio. Ja sam ga gledao 89,90 godine i mislim da je bio iz tog perioda (par godina gore dole).
LP
takva scena s helikopterom ima u ovom - http://www.imdb.com/title/tt0096071/
ma da sumnjam da je to to kaj ti tražiš
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Killian
Posts: 3
Joined: 01 Feb 2016, 09:49

Re: Koji je to film?

Post by Killian » 01 Feb 2016, 21:44

Ne nije taj sigurno.

Killian
Posts: 3
Joined: 01 Feb 2016, 09:49

Re: Koji je to film?

Post by Killian » 01 Feb 2016, 21:50

Uspio sam saznati.
Radi se o filmu Nightmare at Bittercreek (bio sam u pravu za creek :)
ALi film uopste nije oznacen kao horror. Kad sam ga ja gledao kao klinac bio je vise nego horror :)

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Koji je to film?

Post by xEdgex » 27 Mar 2016, 14:45

Ne znam koliko ima uopste smisla ovo pitati, ali eto da probam.

Naime problem je sto ovaj film nisam ni gledao ali davno sam zelio da ga pogledam. Uglavnom ono cega se sjecam jeste sljedece, film je iz nekih 50/60/70(mozda)tih; vjerujem da nije mladji, stariji. Rijec je o drami sa elementima horora. Znam da je sinopsis bio na fazon: " Prikaz jedne veceri neke zene gdje sve izgleda kao nocna mora " ; znaci ako me sjecanje dobro sluzi nesto kao; pratimo njen izlazak vani gdje ona susrece razne cudne likove i situacije a sve je kao velika nocna mora.

Da znam, tesko da sam ista konkretno naveo. :D
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Koji je to film?

Post by xEdgex » 27 Mar 2016, 20:09

xEdgex wrote:Ne znam koliko ima uopste smisla ovo pitati, ali eto da probam.

Naime problem je sto ovaj film nisam ni gledao ali davno sam zelio da ga pogledam. Uglavnom ono cega se sjecam jeste sljedece, film je iz nekih 50/60/70(mozda)tih; vjerujem da nije mladji, stariji. Rijec je o drami sa elementima horora. Znam da je sinopsis bio na fazon: " Prikaz jedne veceri neke zene gdje sve izgleda kao nocna mora " ; znaci ako me sjecanje dobro sluzi nesto kao; pratimo njen izlazak vani gdje ona susrece razne cudne likove i situacije a sve je kao velika nocna mora.

Da znam, tesko da sam ista konkretno naveo. :D
Nakon pedesetak pregledanih listi obskurnih filmova: http://www.imdb.com/title/tt0047976/

:D
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koji je to film?

Post by Manas » 07 Apr 2016, 23:36

Radnja je desava kao u nekom bunkeru u pustinji, grupa vojnika dolazi da istrazi zasto su izgubljeni kontakti...toga se sjecam, radi se o nekom demonu cini mi se, film je iz novijeg doba

User avatar
Michel
Posts: 11430
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji je to film?

Post by Michel » 07 Apr 2016, 23:38

Jel ovo http://www.imdb.com/title/tt1712578/

Ako je, meni je to pravi slatkiš od filma. Jezovit, atmosferičan i odlično prikazan demon.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koji je to film?

Post by Manas » 08 Apr 2016, 11:46

Nije, ovaj se desava tacno u pustinji nekoj, u podzemnom bunkeru gdje su vrsena neka istrazivanja...The Devil's Rock sam gledao, solidan film

Post Reply