Doomsday

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Doomsday

Post by Dragonrage » 19 Sep 2007, 17:13

Novi redateljski uradak Neila Marshalla, poznatog po izvrsnom "Dog Soldiers" i iznimno hvaljenom "The Descent", koji ja još nisam pogledao.
Trailera još nema, iako sam siguran da ga možemo uskoro očekivati, no po slikama film izgled odlično, a i zaplet je intrigantan.
Evo par detalja o filmu sa jedne stranice...
Po redateljevim riječima, inspiraciju je crpio iz filmskih klasika kakvi su 'Mad Max', 'Ratnici' ili 'Bijeg' iz New Yorka.

U samo trideset godina udaljenoj budućnosti, Škotsku je poharao zloćudni virus pod imenom Reaper. Tada, Škotska postaje odvojena od Engleske monumentalnim zidom koji sprječava daljnje širenje, ali kada se isti simptomi bolesti jave u jednom engleskom selu, ekipa predvođena treniranim vođom Eden Sinclair (Rhona Mitra) mora otići na sam sjever, u Glasgow, kako bi pronašli lijek i donijeli konačni spas otočkoj civilizaciji. Film uključuje spektakularnu potjeru automobilima na razini one iz drugog nastavka 'Maxa', ali i glavnu točku radnje, onu smještenu u škotskom dvorcu ''Blackness Castle'', u kojem vođa odmetnutih ljudi, zloglasni Kane (glumi ga Malcolm McDowell iz 'Paklene naranče') osniva feudalnu zajednicu nalik onoj iz Srednjeg vijeka.

Lik Kanea baziran je, po Marshallovim riječima, na onom lika Kurtza iz Conradova 'Srca Tame' (koje je uprizoreno u sjajnoj 'Apokalipsi danas').

Brutalni realizam, zanimljiv pristup žanru i općenito odbijanje bilo kakvih ustaljenih normi, osim ako se ne radi o nadogradnji istih... Slijedeće godine svakako rezervirajte vrijeme za jedan naoko malen film koji izgleda poput milijunskog - 'Doomsday'. Pritom se, naravno, pripremite gledanjem prvih dvaju redateljevih filmova, kultnih u svakom slučaju.
http://www.imdb.com/title/tt0483607/

Image Image Image
Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Re: Doomsday

Post by bakero » 19 Sep 2007, 17:48

Zanimljivo!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Sep 2007, 17:55

Obavezno gleda sve što napravi Neil Marshall, za sada je u debelom plusu kod mene.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Doomsday

Post by A$H » 19 Sep 2007, 19:26

u iščekivanju sam..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 19 Sep 2007, 20:19

Neila Marshalla je najbolji od horror redatelja mlađe generacije(Rob Zombie i Eli Roth mu nisu ni do koljena). BTW jedva čekam film.

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 10 Jan 2008, 14:12

nove fotke.....


Image

Image
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Re: Doomsday

Post by Knatchbull » 10 Jan 2008, 15:36

Dragonrage wrote:Novi redateljski uradak Neila Marshalla, poznatog po iznimno hvaljenom "The Descent", koji ja još nisam pogledao.
sram te bilo :lol:
meni dovoljna preporuka :wink:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 10 Jan 2008, 16:00

i iznimno hvaljenom "The Descent", koji ja još nisam pogledao.
:shock:

Moraš taj propust odmah ispraviti :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 10 Jan 2008, 16:03

LOL...to ste tek sad uspjeli pročitati :lol: :lol: :lol: . Budem...čim se uhvatim nabavke nekih kvalitetnih uradaka horror žanra :wink: :D :D

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 10 Jan 2008, 16:07

Izgleda primamljivo...pa šta ni ja nisam još gledao Descent...još sam mlad i ima vremena... :wink:

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Post by sikeone » 10 Jan 2008, 16:12

to se mora pogledati, nadam se da će Neil Marshall ostati dosljedan u stvaranju kvalitetnih horrora.

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 10 Jan 2008, 16:44

Dragonrage wrote:LOL...to ste tek sad uspjeli pročitati :lol: :lol: :lol: .
došle nove fotke, a tvoja prva rečenica upada u oči :shock: :lol:

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 17 Jan 2008, 17:30

Evo prvi trailer :D

http://movies.yahoo.com/movie/1809834146/video

Čini se ok, malo podsjeća na mix "Escape from New York i "Mad Max 2"...ali malo mi je već pun kurac tih virusa koji se oslobode i pokose čovječanstvo... :?

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 17 Jan 2008, 21:53

Unreal wrote:Neila Marshalla je najbolji od horror redatelja mlađe generacije(Rob Zombie i Eli Roth mu nisu ni do koljena). BTW jedva čekam film.
meni također.....ako tako nastavi mogo bi prestić jako poznate redatelje..ima smisao za koror,a to je po meni najvažnije....također očekujem ovaj film....odmah me primaljuje čim se radnja odvija u škotskoj :wink:
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6279
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 17 Jan 2008, 22:56

Dragonrage wrote:Evo prvi trailer :D

http://movies.yahoo.com/movie/1809834146/video

Čini se ok, malo podsjeća na mix "Escape from New York i "Mad Max 2"...ali malo mi je već pun kurac tih virusa koji se oslobode i pokose čovječanstvo... :?
Izgleda da je to samo okosnica priče...ali meni se sviđa viđeno.. 8)
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply