Hellraiser serijal

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 10 Sep 2007, 18:02

john_constantine wrote:Makar mi nije jasno što zapravo predstavlja onaj bog leviathan.
leviathan je naziv za morsko cudoviste, no u krscanstvu, u nekim djelovima, se smatra pretecom kaosa i poistovjecuje se sa sotonom, tj suprotnost je bogu
pa ono, ima smisla, zar ne?

Image ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Sep 2007, 18:05

elrania wrote:
john_constantine wrote:Makar mi nije jasno što zapravo predstavlja onaj bog leviathan.
leviathan je naziv za morsko cudoviste, no u krscanstvu, u nekim djelovima, se smatra pretecom kaosa i poistovjecuje se sa sotonom, tj suprotnost je bogu
pa ono, ima smisla, zar ne?

Image ;)
Hm, leviathan je i ime one nepostojeće životinje Narval, neka vrsta dupina za rogom. :wink:
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 10 Sep 2007, 18:25

A$H wrote:
Wendigo wrote:
A$H wrote: a kaj 8. dio nije vrijedan ni spomena iako glumi Lance Henriksen :wink:
lol, nisam ni znao da postoji 8. dio. inače, gledao sam ono sranje od Hellraiser: Deader i ne bi nikome poželio da to pogleda.. :lol:
eto postoji..pogledao sam ih sve,a 7. i 8. su ispali obični teen horrori..
onda ništa od gledanja.. :lol:

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 10 Sep 2007, 20:49

1. - odličan horror sa dosta gore-a, i zanimljivim bad guysima
2. - horror/fantasy koji je proširio svijet cenobita
3. - tu su pretjerali sa Pinheadom, kojeg su predstavili kao neku vrstu antikrista
4. - bolji od trećeg, ali nedovoljno iskorišten potencijal
5. - novi pogled na "pakao", ali slabo izveden
6. - copy/paste od 5. dijela, sa još slabijom izvedbom
7. - film koji nije imao veze sa hellraiserom, nego su naknadno ubačeni cenobiti u originalni scenarij. a to se i vidi. jako se vidi
8. - ovo je već perverzija. jednostavno ne valja nimalo. užas

Hellbound heart - priča o strasti, u kojoj se cenobiti portretirani kao amoralna bića (ne bi rekao demoni jer nisu zli, ali nisu ni dobri). zanimljiva pričica, a must-read za fanove

Unreal
Posts: 1992
Joined: 04 May 2007, 21:24
Location: Zagreb

Post by Unreal » 10 Sep 2007, 21:18

Prvi dio je odličan.
Dvojka je onak ok , ne znam kaj da mislim o tom djelu nekak mi je pretjeran što se tiće bolesnoća.
Dalje nisam gledao.

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 11 Sep 2007, 00:20

meni je 4.dio najbolji,prvi jako dobar kao i drugi,treči su malo pretrjerali a za ostale nastavke neču ni govorit
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 11 Sep 2007, 00:25

pogledao prvih 7 nastavaka. 8. nedavno nabavio pa uskoro gledam. očekujem da če biti očajan pa ga odgađam stalno. inače po meni su jedino prva dva stvarno odlična ostali su očajni. među tim očajnima najbolji mi je bloodline tj. 4 dio koji je, ajmo reći; zanimljiv i zabavan i 6. koji mi je , začudo, bio ok. 3.,5., i 7. su dosdani.

User avatar
SpectralRipper
Posts: 45
Joined: 03 Jun 2008, 16:01

re

Post by SpectralRipper » 03 Jun 2008, 16:26

prvi je zakon. jel netko gledao Possession od Zulawskog ?? Hellraiser 3/4 filma dosta ide na Possession. Plot je sličan.
ima sličnu šemu. žena - lik koji postaje čovijek - ona ubija za njega...vrlo slična spika.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 03 Jun 2008, 17:03

redoslijedom su mi naj:
2.
4.
1.
8.
3.
5,6,7 u isti koš na dnu :lol: :D
Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 04 Jun 2008, 01:05

Prvi je remek djelo baš zbog originalne radnje
Drugi je isto tako neočekivano dobar
Treći je zabavan i malo slabiji, ali opet dobar
Četvrti je dobar samo zbog one priče kako je demonska kocka nastala (+ onaj demonski pas), a sve ostalo je govnarija
Ostali djelovi su čista glupost koji nemaju veze sa vezom i jedini plus im je Bradley kao Pinehead i odlične sado mazo maske Cenobita....
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 04 Jun 2008, 12:49

1. odlična ideja i izvedba
2. skoro pa bolji od originala
3. loš početak, ali odličan kraj
4. vrlo dobar nastavak
5. bolje bi bilo da nema naslov Hellraiser
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 04 Jun 2008, 19:57

meni su cenobiti naj na početku, tj maske, a kasnije mi nikako ne pašu, ne sviđaju mi se. nekako mi bezvezno izgledaju, kao da su im onako usputno zaokrenuli/zategnuli face jer su svi isti više manje..
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 04 Jun 2008, 20:11

ja nisam jos ni gledala 6 i 7... nisam ni sigurna da sam 5...ili mozda jesam :?
dvojka mi je definitivno najbolja, onda jedinica i tu se vec gubim... jedino cemu sam se veselila tokom gledanja ostalih je bilo pojavljivanje samih cenobita, jer su zbilja prizor, dok radnju nsiam ni osjetila...
izuzev kikseva i zabusavanja u serijalu, sam koncept hellraisera mi je odlican. kostimi/maske su fantasticne i dojmio me se dosta taj S&M, dominatrix stil. efekti su zanimljivi na svoj nacin i poprilicno nezaboravni.
sjecam se cak kad sam prvi put cula za ovaj serijal i kako me odmah fasciniralo to sve tada u 5. razredu osnovne :lol:

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 04 Jun 2008, 20:15

elrania wrote:ja nisam jos ni gledala 6 i 7... nisam ni sigurna da sam 5...ili mozda jesam :?
dvojka mi je definitivno najbolja, onda jedinica i tu se vec gubim... jedino cemu sam se veselila tokom gledanja ostalih je bilo pojavljivanje samih cenobita, jer su zbilja prizor, dok radnju nsiam ni osjetila...
izuzev kikseva i zabusavanja u serijalu, sam koncept hellraisera mi je odlican. kostimi/maske su fantasticne i dojmio me se dosta taj S&M, dominatrix stil. efekti su zanimljivi na svoj nacin i poprilicno nezaboravni.
sjecam se cak kad sam prvi put cula za ovaj serijal i kako me odmah fasciniralo to sve tada u 5. razredu osnovne :lol:
kad sam bio mulac ti hellraiseri su mi djelovali tako poremećeno i zločudno pa su me valjda zato i privlačili... :lol:

btw sjećam se kada je izašao strip na kioske Lazarus Ledd #2 a zvao se Hellraisers, odmah sam ga kupio jer sam mislio da je po tom filmu rađeno...hehe...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 04 Jun 2008, 20:20

Vorador wrote:
elrania wrote:ja nisam jos ni gledala 6 i 7... nisam ni sigurna da sam 5...ili mozda jesam :?
dvojka mi je definitivno najbolja, onda jedinica i tu se vec gubim... jedino cemu sam se veselila tokom gledanja ostalih je bilo pojavljivanje samih cenobita, jer su zbilja prizor, dok radnju nsiam ni osjetila...
izuzev kikseva i zabusavanja u serijalu, sam koncept hellraisera mi je odlican. kostimi/maske su fantasticne i dojmio me se dosta taj S&M, dominatrix stil. efekti su zanimljivi na svoj nacin i poprilicno nezaboravni.
sjecam se cak kad sam prvi put cula za ovaj serijal i kako me odmah fasciniralo to sve tada u 5. razredu osnovne :lol:
kad sam bio mulac ti hellraiseri su mi djelovali tako poremećeno i zločudno pa su me valjda zato i privlačili... :lol:

btw sjećam se kada je izašao strip na kioske Lazarus Ledd #2 a zvao se Hellraisers, odmah sam ga kupio jer sam mislio da je po tom filmu rađeno...hehe...
hehe svi smo to prosli..neki su jos u tome.. :twisted:

hahaha kod mene slicno...a kad ono moto banda... :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply