Hellraiser serijal

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Hellraiser

Post by HorrorHR » 31 Jan 2007, 17:34

Nema još topica za ovaj film/serijal? Gademn it, krenimo :lol:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Jan 2007, 17:39

Xipe Totec for president!
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 31 Jan 2007, 17:41

Kratki smajlić pregled:

Hellraiser (1987) -> :supz:
Hellbound: Hellraiser II (1988) -> :prayer:
Hellraiser III: Hell on Earth (1992) -> :butthead:
Hellraiser: Bloodline (1996) -> :gorigori:
Hellraiser: Inferno (2000) -> :shock: :oops:
Hellraiser: Hellseeker (2002) -> :rolleyes:
Hellraiser: Deader (2005) -> :boooo:
Hellraiser: Hellworld (2005) -> :povrac:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 31 Jan 2007, 17:43

Zombiemachine wrote:Xipe Totec for president!
Po meni jedan od najboljih filmskih boogeymana. On i Freddy su mi ostali u gadnom sjećanju iz djetinjstva :wink:

pain_of_salvation
Posts: 225
Joined: 13 Dec 2006, 22:37
Location: Selo

Post by pain_of_salvation » 31 Jan 2007, 17:48

mah, samo prva 2 dijela :D

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Jan 2007, 17:49

HorrorHR wrote: Po meni jedan od najboljih filmskih boogeymana. On i Freddy su mi ostali u gadnom sjećanju iz djetinjstva :wink:
Najbolji. Ponekad mi je žao što film nije zadržao originalni naslov - Sadomasochists from beyond the grave.
Demons to some, angels to others.
:supz:

p.s.
Meni su prva 4 sva dobra bez obzira što 3 i 4 nisu na istoj razini sa prva dva. Ideje i provale su mi još uvijek super. 5 i 6 bi bili bolji da nisu vezani za ostale pošto ni ne pretendiraju nastaviti boleštinu. Sve to ode u kurac nakon par nastavaka. Nadam se da će Barker napraviti novu ekranizaciju kako treba, te da Pinhead neće imati zapaženu ulogu.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 31 Jan 2007, 17:55

Meni je najbolji drugi, pa onda original. Treći isto može proći, može biti jer mi je ostao drag u srcu sa scenom onog masovnog klanja u disku. Negativno mi je to što je počeo mindfuck u ovom djelu. Inferno mi je bio govno prvi put, a drugi put je bio OK, ali samo kad ga gledaš ka zasebno film a ne kao jednog od nastavka u Hellriser serijalu.

Deader je počeo zanimljivo, ali je otišao u kurac.

Hellworld, koma totalna, gluparija all the way.
Najbolji. Ponekad mi je žao što film nije zadržao originalni naslov - Sadomasochists from beyond the grave.
Demons to some, angels to others.
To je bio originalni? Iskreno drago mi je da je promijenio ime :D ovo Demons to some, angels to others je prejebeno.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Jan 2007, 18:01

Meni je najveća zamjerka to što nema Inžinjera. On je bio njuška u knjizi.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 Jan 2007, 18:24

Pa gledao sam samo 4 nastavka, a prvi imam u svojoj divix kolekciji.

1 nastavak - Ludnica od filma. :D Hrpa dobrih ideja, jezovita atmosfera, odlična priča, a najjače je ono kada "vlasniku" ukrade kožu. A Cenobiti su zakon, a najjači mi je onaj što ima stegnutu kožu i stalno škljoca zubima. A lanci su također zakon, he. Jesus wept.

2 nastavak - e ovo je već bila sama boleština i hrpa perverzija. najjači nastavak u tom serijalu, onako kako treba biti. Iako mi je teško popušiti ono kako ih ubije. Mislim, demoni iz pakla, lancima ga ne uspiju sjebati ono stvorenje, a on ih samo tako pobije? pih... No, za razliku od prvog dijela, ovdje je već od početka zanimljivo. No, zanimljiva činjenica: ona ženska je dobila svoj oblik i ukrala kožu, ali je dobila svoj oblik za razliku od njezinog ljubavnika iz prvog dijela. :lol: :lol: :lol: Najjača scena je kada doktor u monstruoznom obliku dođe u bolnicu i izvali: I recommend... amputation! A i ono što ga ulovi za glavu, stvarno mi se čini kao golemi kurac. :lol: :lol:

3 nastavak - vidim da većini nije dobar, ali meni je baš zabavan. Cenobiti su bili najluđi, kao onaj CD - rom. :lol: A ne smijemo zaboraviti niti scenu u crkvi. Prejako, a tek ona scena spajanja s pinheadom.

The Priest: You'll burn in hell for this!
Pinhead: Burn? Oh, such a limited imagination!


4 nastavak - ma ovaj mi je najdraži poslije drugog - onaj cenobit beast, krvoločni pas - radi njega sam htio pogledati ovaj četvrti nastavak, a tek oni blizanci, već je prezabavan način kako se spoje, a tek ono što naprave onom jadniku. Ludnica od epizode. A lesson, Princess: Work with me or for me...

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 31 Jan 2007, 18:30

john_constantine wrote:Pa gledao sam samo 4 nastavka, a prvi imam u svojoj divix kolekciji.

1 nastavak - Ludnica od filma. :D Hrpa dobrih ideja, jezovita atmosfera, odlična priča, a najjače je ono kada "vlasniku" ukrade kožu. A Cenobiti su zakon, a najjači mi je onaj što ima stegnutu kožu i stalno škljoca zubima. A lanci su također zakon, he. Jesus wept.

2 nastavak - e ovo je već bila sama boleština i hrpa perverzija. najjači nastavak u tom serijalu, onako kako treba biti. Iako mi je teško popušiti ono kako ih ubije. Mislim, demoni iz pakla, lancima ga ne uspiju sjebati ono stvorenje, a on ih samo tako pobije? pih... No, za razliku od prvog dijela, ovdje je već od početka zanimljivo. No, zanimljiva činjenica: ona ženska je dobila svoj oblik i ukrala kožu, ali je dobila svoj oblik za razliku od njezinog ljubavnika iz prvog dijela. :lol: :lol: :lol: Najjača scena je kada doktor u monstruoznom obliku dođe u bolnicu i izvali: I recommend... amputation! A i ono što ga ulovi za glavu, stvarno mi se čini kao golemi kurac. :lol: :lol:

3 nastavak - vidim da većini nije dobar, ali meni je baš zabavan. Cenobiti su bili najluđi, kao onaj CD - rom. :lol: A ne smijemo zaboraviti niti scenu u crkvi. Prejako, a tek ona scena spajanja s pinheadom.

The Priest: You'll burn in hell for this!
Pinhead: Burn? Oh, such a limited imagination!


4 nastavak - ma ovaj mi je najdraži poslije drugog - onaj cenobit beast, krvoločni pas - radi njega sam htio pogledati ovaj četvrti nastavak, a tek oni blizanci, već je prezabavan način kako se spoje, a tek ono što naprave onom jadniku. Ludnica od epizode. A lesson, Princess: Work with me or for me...
slažem se. serijal mi nije ništo posebno, al bi se i ja složio s ovakvim opisom djelova.
a ostali nisu ni vrjedni spomena
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 31 Jan 2007, 19:36

Jako mi se svidio serijal...ali ova zadnja tri djela su mi totalno sranje...Prvih pet su dobri,zanimljivi i krvoločni.Ali najdraži nastavak mi je Hellraiser III:Hell on Earth,oni cenobiti su mi zakon.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 Jan 2007, 20:21

e da, onaj demonski pas se zvao chattered beast, ako se ne varam. :wink:


User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 31 Jan 2007, 20:27

E u kojem se nastavku pojavljuju succubi i ova zadnja dva chatterea?

I prva tri linka prije CD - a ti nisu dobra.

I nema chattered beast. :lol:

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Jan 2007, 20:29

Popravio sam.
Nije Chattered beast nego Chatterbeast. Drugi Chatterer je iz petice a treći iz sedmice.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

Post Reply