Stephen King ekranizacije

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Ash_Williams » 14 Jun 2015, 22:37

ma to se slažem al toliko detalja uklopit u kadrove... :shock:

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Michel » 14 Jun 2015, 22:49

Eh, da znaš sve što je radio :D pogledaj ovaj dokumentarac http://www.imdb.com/title/tt0278736/

Shelley Duvall je ponavljala jednu scenu preko 120 puta i tako ušla u ginesovu knjigu rekorda :lol: toliko je bio ovisan o detaljima i svim tim sitnicama. Od glumaca je uvijek tražio najviše i dovodio ih do ludila.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

brightest
Posts: 33
Joined: 20 Jan 2013, 18:09

Re: Stephen King ekranizacije

Post by brightest » 15 Jun 2015, 11:38

...za razliku od 'Room 237'...za koji se slažem da je bedastoća...puno interesantniji mi je dokumentarac koji sam pronašao na youtubeu

https://www.youtube.com/watch?v=b0hOiasRsrA

...naravno da sve to treba uzimati sa velikom skepsom...kol'ko sam informiran Kubrick se nikad nije o Shinning-u...nešto konkretno i decidirano izjasnio...odn. nisam našao nigdje da govori o 'svojoj' interpretaciji...
...ak neko ima ili možda zna nešto više...volio bih da postavi link...unaprijed zahvaljujem...

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Michel » 07 Sep 2017, 17:45

Pitao je šef za Kingove ekranizacije i jel postoji lista. Postoji, ima na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_a ... ephen_King

Baš sam zbrojio kad je King bio najpopularniji što se tiče ekranizacija. Kao pisac je bio najpopularniji u 80-ima iako je to suludo tvrditi kad znamo da je i danas suludo popularan. Neki bi rekli kao nikad prije, ali ajmo reći prime njegovog pisanja su 80-e. A što se tiče ekranizacija logično je da u 70-ima ima najmanje jer je tad počeo. 80-ima porast da bi u 90-ima stigao do vrhunca njegovih ekranizacija. Zbrojio sam po desetljećima.

70-e (film) - 1, 70-e (tv film/serija/miniserija) - 1 = 2 ekranizacije
80-e (film) - 16, 80-e (tv film/serija/miniserija) - 0, 80-e (tv epizode) - 3 = 19 ekranizacija
90-e (film) - 23, 90-e (tv film/serija/miniserija) - 11, 90-e (tv epizode) - 3 = 37 ekranizacija
00-e (film) - 13, 00-e (tv film/serija/miniserija) - 9 = 21 ekranizacija
10-e (film) - 7, 10-e (tv film/serija/miniserija) - 8 = 15 ekranizacija

E sad mala napomena. U 90-ima je izašla većina Children of the Corn nastavaka. U nultima isto ima dosta sekvela koje vjerojatno nemaju veze sa knjigama. Al opet brojka ekranizacija vjerno/nevjerno je suluda.

Vidi se očekivan porast tv serija/mini serija od nultih pa do danas. 80-e se naglo digao i postao household ime, a u 90-ima zacementirao kao najdraži američki pisac za ekraniziranje. Iako od nultih su mu se filmovi smanjili, zato su mu se tv serije/mini serije povećale. A i nekako je logično jer iako još ima dosta toga za ekranizirati, već su i dosta toga istrošili u kroz 80-e i 90-e.

I još jedna napomena, ovo desetljeće još nije završeno a čeka nas IN DEVELOPMENT
1922 - (film), ovo jedva čekam jer je novela odlična. Thomas Jane glumi.
Ayana - (tv serija).
The Breathing Method - (film) - jedina priča koja još nije ekranizirana iz fenomenalne knjige Godišnja Doba (Shawshank, Apt Pupil i Stand By Me - The Body se zove priča).
Castle Rock - (tv serija) - ovo se čeka iako nije po njegovoj knjizi, ali serija inspirirana sa njegovim knjigama koje se događaju u Castle Rocku, a bome ih ima dosta.
Children of the Corn - (film).
Creepshow 4 - (film).
The Dark Tower - (serija).
Doctor Sleep - (film).
Drunken Fireworks - (film).
Firestarter - (film).
Gerald's Game - (film).
Grand Central - (tv serija).
Hearts in Atlantis - (film) - bit će drugčije od onog filma iz 2001. godine jer i sama knjiga ima više priča.
In The Tall Grass - (film).
IT Part II - (film).
The Jaunt - (film) - ovo jedva čekam.
Joyland - (film).
Lisey's Story - (film).
The Long Walk - (film) - ovo Darabont želi režirati i želi napraviti low budget. Ovo je prva Kingova knjiga. Da, napisao ju je prije Carrie, ali tek ju je poslije Carrie izdao.
My Pretty Pony - (film).
The Overlook Hotel - (film) - prequel Isijavanju. Vidjet ćemo što se događalo desetljećima ranije.
Pet Semetary - (film).
Revival - (film).
Rose Madder - (film).
The Shop - (tv serija) - ovo jedva čekam. Ako ste upoznati tko i što su The Shop u dosta Kingovih knjiga, bit će vam jasno zašto se ovo čeka.
Sleeping Beauties - (tv serija) - knjiga nije ni izašla i već su uzeli prava za tv seriju. Bolesno.
The Stand - (više filmova, možda i mini serija) - ovo se čeka najviše od svega. Uz It ovo je najiščekivanije za svakog Kingovog fana.
The Talisman - (film) - bolje bi bilo da naprave tv seriju.
The Ten O'Clock People - (film).
The Things They Left Behind - (tv serija).

Opet, ovo je sve IN DEVELOPMENT tako da ćemo neke sigurno dobiti i to vrlo uskoro, a neke ćemo se načekat 2, 3 godine, a neki će možda otpast pa će doći drugi. Uglavnom, kakva vremena :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Annabel_Lee » 07 Sep 2017, 18:59

Michel, svaka čast! :prayer: Dobro je sve imati tako na jednom mjestu. Radujem se filmu Rose Madder.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Stephen King ekranizacije

Post by HorrorHR » 08 Sep 2017, 14:36

Zarade filmova baziranih na Kingovim djelima (vjerujem da nije inflacija uračunata):

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Stephen King ekranizacije

Post by HorrorHR » 08 Sep 2017, 14:37

it ide na prvo mjesto garantirano

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Stephen King ekranizacije

Post by HorrorHR » 08 Sep 2017, 16:51

Kolumna: Stephen King – mini-serije
autor Krešimir Vukelić 3.11.2008

https://www.horrorhr.com/kolumna-stephe ... ni-serije/

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Stephen King ekranizacije

Post by jeba » 11 Sep 2017, 07:47

Vidim nekoliko iznenađenja. The Night Flier, koji je meni jako dobar je zadnji na ovoj listi, a i The Dark half je poprilično nisko. A The Shawshank Redemption je tako nisko na ljestvici (nerazumljivo), da je čak i Sleepwalkers ispred njega (također nerazumljivo).

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Stephen King ekranizacije

Post by HorrorHR » 11 Sep 2017, 09:51

Night Flier je bio direkt na DVD, pa tomu i male brojke.

a glede dark half, zanimljivost:
The film was shot from October 1990 until March 1991 and was in release limbo for two years due to Orion Pictures' bleak financial situation. The film eventually saw release in April 1993, taking in just over $10 million domestically

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Stephen King ekranizacije

Post by HorrorHR » 13 Sep 2017, 08:51

How Stephen King scared a generation of storytellers into existence
http://ew.com/movies/2017/09/12/stephen ... ror-genre/

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Michel » 21 Sep 2017, 15:24

Sretan 70. rođendan majstoru horora. Čovjek koji je zadužio naš voljeni horor žanr kao nitko prije. :partyman:

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Stephen King ekranizacije

Post by HorrorHR » 21 Sep 2017, 23:00

neki dan čitao da mu žena ludi jer na putovanja uvijek nosi 30 godina stari samsonite kofer. eto trivia ;) i leti uvijek sa dvije knjige - ako mu jedna nije dobra da ima alternativu

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Truba » 22 Sep 2017, 00:14

ja sam 1997 cuo da ce izgubiti vid

nes ga ne gotivim
www.lasetta.net :axe:

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Stephen King ekranizacije

Post by John_Ryder » 04 Oct 2017, 11:26

ja sam čuo da sam čuo.


:oops: :lol:
Image

Image

Post Reply