Stephen King ekranizacije

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 03 Feb 2008, 20:13

IT kao biće ti je inkarnacija svemirskog makrokozmosa koja se na razini svijeta poznatom čovjeku na Zemlji pojavljuje u obliku klauna a za svakog pojedinca poprima izgled onoga čega se isti najviše boji. tak stoji u knjizi; u filmu je to obični žderač djece

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 04 Feb 2008, 18:20

Boby wrote:IT kao biće ti je inkarnacija svemirskog makrokozmosa koja se na razini svijeta poznatom čovjeku na Zemlji pojavljuje u obliku klauna a za svakog pojedinca poprima izgled onoga čega se isti najviše boji. tak stoji u knjizi; u filmu je to obični žderač djece
nije. on je na zemlji klaun, bez "maske" stvorenje slično pauku, a u makrokozmosu je "deadlights". on je isto biće, pošto se može razmnožavati

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 04 Feb 2008, 18:59

Deimos wrote:
Boby wrote:IT kao biće ti je inkarnacija svemirskog makrokozmosa koja se na razini svijeta poznatom čovjeku na Zemlji pojavljuje u obliku klauna a za svakog pojedinca poprima izgled onoga čega se isti najviše boji. tak stoji u knjizi; u filmu je to obični žderač djece
nije. on je na zemlji klaun, bez "maske" stvorenje slično pauku, a u makrokozmosu je "deadlights". on je isto biće, pošto se može razmnožavati
Jesi čitao knjigu? Nije pauk; tako su ga jedino bili u stanju univerzalno vidjeti oni klinci. I nema tu nikakvog razmnožavanja. Po knjizi, prije nego što je postojao svemir posojala je jedino kornjača i It. Kornjača je izbacila iz probavnog sustava ono što čovjek naziva svemirom. It je kao entitet postojao izvan svemira s sposobnošću da se spusti na razinu svijeta u kojem živi čovjek. Nije to nikakav pauk; čovjek ga nije sposoban vidjeti budući da se radi o nečemu znatno većem od svih galaksija, tj. od cijelog svemira. Zamršeno je King opisao finalnu borbu s It-om ali kuži se da je riječ o nečem nepojmljivom

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 05 Feb 2008, 20:49

Boby wrote:
Deimos wrote:
Boby wrote:IT kao biće ti je inkarnacija svemirskog makrokozmosa koja se na razini svijeta poznatom čovjeku na Zemlji pojavljuje u obliku klauna a za svakog pojedinca poprima izgled onoga čega se isti najviše boji. tak stoji u knjizi; u filmu je to obični žderač djece
nije. on je na zemlji klaun, bez "maske" stvorenje slično pauku, a u makrokozmosu je "deadlights". on je isto biće, pošto se može razmnožavati
Jesi čitao knjigu? Nije pauk; tako su ga jedino bili u stanju univerzalno vidjeti oni klinci. I nema tu nikakvog razmnožavanja. Po knjizi, prije nego što je postojao svemir posojala je jedino kornjača i It. Kornjača je izbacila iz probavnog sustava ono što čovjek naziva svemirom. It je kao entitet postojao izvan svemira s sposobnošću da se spusti na razinu svijeta u kojem živi čovjek. Nije to nikakav pauk; čovjek ga nije sposoban vidjeti budući da se radi o nečemu znatno većem od svih galaksija, tj. od cijelog svemira. Zamršeno je King opisao finalnu borbu s It-om ali kuži se da je riječ o nečem nepojmljivom
čito knjigu, i još više njih. da si čito dark tower znao bi da je kornjača samo jedna od čuvara "beamova", tako da ni ona nije nikad bila sama. vidli su ga kao pauka, jer jedino tako su mogli pojmit kaj je otprilike on/a. bilo je razmnožavanja - It je izlegao podosta jaja prije nego su ga "ubili", tako da ima razmonžavanja. on cijelo vrijeme postoji izvan našeg svemira - to su deadlights, koje nijedan čovjek ne može vidjeti a da ne poludi (česta fora lovecrafta). borba je zamršena jer se odvija u makrokozmosu, ali postoje još bar dva veća kozmosa - jedan u kojem su It i kornjača u pravom obliku, sa ostatkom čuvara i "demona", te jedan još većih od njih, koji king samo malo spominje ali u njemu bi trebale biti sile koje upravljaju svime

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 05 Feb 2008, 22:43

Deimos wrote:
Boby wrote:
Deimos wrote: nije. on je na zemlji klaun, bez "maske" stvorenje slično pauku, a u makrokozmosu je "deadlights". on je isto biće, pošto se može razmnožavati
Jesi čitao knjigu? Nije pauk; tako su ga jedino bili u stanju univerzalno vidjeti oni klinci. I nema tu nikakvog razmnožavanja. Po knjizi, prije nego što je postojao svemir posojala je jedino kornjača i It. Kornjača je izbacila iz probavnog sustava ono što čovjek naziva svemirom. It je kao entitet postojao izvan svemira s sposobnošću da se spusti na razinu svijeta u kojem živi čovjek. Nije to nikakav pauk; čovjek ga nije sposoban vidjeti budući da se radi o nečemu znatno većem od svih galaksija, tj. od cijelog svemira. Zamršeno je King opisao finalnu borbu s It-om ali kuži se da je riječ o nečem nepojmljivom
čito knjigu, i još više njih. da si čito dark tower znao bi da je kornjača samo jedna od čuvara "beamova", tako da ni ona nije nikad bila sama. vidli su ga kao pauka, jer jedino tako su mogli pojmit kaj je otprilike on/a. bilo je razmnožavanja - It je izlegao podosta jaja prije nego su ga "ubili", tako da ima razmonžavanja. on cijelo vrijeme postoji izvan našeg svemira - to su deadlights, koje nijedan čovjek ne može vidjeti a da ne poludi (česta fora lovecrafta). borba je zamršena jer se odvija u makrokozmosu, ali postoje još bar dva veća kozmosa - jedan u kojem su It i kornjača u pravom obliku, sa ostatkom čuvara i "demona", te jedan još većih od njih, koji king samo malo spominje ali u njemu bi trebale biti sile koje upravljaju svime
Čini se da sam u krivu. Nisam nikda čitao ništa od Kinga na engleskom; samo na domaćem prijevodu. A čuo sam da je taj "Dark Tower" serijal vezan s mnogim njegovim djelima. Dosta tog iz "Herčeva u Atlantidi" me je asociralo na taj serijal. A često sam si pomišljao dali su sva Kingova djela povezan u jednom zajedničkom svijetu budući da mu se likovi iz određenih priča znaju pojavljivati u drugima a i radnja je uglavnom smještena ili u Castle Rock ili u Derry.
Ma kada bi se bar neki izdavač skoncentrirao na prevođenje Kingovih djela; ovo kaj ga Algoritam izbaci u prosjeku jednom u dvije godine je premalo

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Feb 2008, 08:20

Boby wrote:
Deimos wrote:
Boby wrote: Jesi čitao knjigu? Nije pauk; tako su ga jedino bili u stanju univerzalno vidjeti oni klinci. I nema tu nikakvog razmnožavanja. Po knjizi, prije nego što je postojao svemir posojala je jedino kornjača i It. Kornjača je izbacila iz probavnog sustava ono što čovjek naziva svemirom. It je kao entitet postojao izvan svemira s sposobnošću da se spusti na razinu svijeta u kojem živi čovjek. Nije to nikakav pauk; čovjek ga nije sposoban vidjeti budući da se radi o nečemu znatno većem od svih galaksija, tj. od cijelog svemira. Zamršeno je King opisao finalnu borbu s It-om ali kuži se da je riječ o nečem nepojmljivom
čito knjigu, i još više njih. da si čito dark tower znao bi da je kornjača samo jedna od čuvara "beamova", tako da ni ona nije nikad bila sama. vidli su ga kao pauka, jer jedino tako su mogli pojmit kaj je otprilike on/a. bilo je razmnožavanja - It je izlegao podosta jaja prije nego su ga "ubili", tako da ima razmonžavanja. on cijelo vrijeme postoji izvan našeg svemira - to su deadlights, koje nijedan čovjek ne može vidjeti a da ne poludi (česta fora lovecrafta). borba je zamršena jer se odvija u makrokozmosu, ali postoje još bar dva veća kozmosa - jedan u kojem su It i kornjača u pravom obliku, sa ostatkom čuvara i "demona", te jedan još većih od njih, koji king samo malo spominje ali u njemu bi trebale biti sile koje upravljaju svime
Čini se da sam u krivu. Nisam nikda čitao ništa od Kinga na engleskom; samo na domaćem prijevodu. A čuo sam da je taj "Dark Tower" serijal vezan s mnogim njegovim djelima. Dosta tog iz "Herčeva u Atlantidi" me je asociralo na taj serijal. A često sam si pomišljao dali su sva Kingova djela povezan u jednom zajedničkom svijetu budući da mu se likovi iz određenih priča znaju pojavljivati u drugima a i radnja je uglavnom smještena ili u Castle Rock ili u Derry.
Ma kada bi se bar neki izdavač skoncentrirao na prevođenje Kingovih djela; ovo kaj ga Algoritam izbaci u prosjeku jednom u dvije godine je premalo
dr.gonzo primi se posla.. :wink: :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 09 Feb 2008, 18:21

Boby wrote:
Deimos wrote:
Boby wrote: Jesi čitao knjigu? Nije pauk; tako su ga jedino bili u stanju univerzalno vidjeti oni klinci. I nema tu nikakvog razmnožavanja. Po knjizi, prije nego što je postojao svemir posojala je jedino kornjača i It. Kornjača je izbacila iz probavnog sustava ono što čovjek naziva svemirom. It je kao entitet postojao izvan svemira s sposobnošću da se spusti na razinu svijeta u kojem živi čovjek. Nije to nikakav pauk; čovjek ga nije sposoban vidjeti budući da se radi o nečemu znatno većem od svih galaksija, tj. od cijelog svemira. Zamršeno je King opisao finalnu borbu s It-om ali kuži se da je riječ o nečem nepojmljivom
čito knjigu, i još više njih. da si čito dark tower znao bi da je kornjača samo jedna od čuvara "beamova", tako da ni ona nije nikad bila sama. vidli su ga kao pauka, jer jedino tako su mogli pojmit kaj je otprilike on/a. bilo je razmnožavanja - It je izlegao podosta jaja prije nego su ga "ubili", tako da ima razmonžavanja. on cijelo vrijeme postoji izvan našeg svemira - to su deadlights, koje nijedan čovjek ne može vidjeti a da ne poludi (česta fora lovecrafta). borba je zamršena jer se odvija u makrokozmosu, ali postoje još bar dva veća kozmosa - jedan u kojem su It i kornjača u pravom obliku, sa ostatkom čuvara i "demona", te jedan još većih od njih, koji king samo malo spominje ali u njemu bi trebale biti sile koje upravljaju svime
Čini se da sam u krivu. Nisam nikda čitao ništa od Kinga na engleskom; samo na domaćem prijevodu. A čuo sam da je taj "Dark Tower" serijal vezan s mnogim njegovim djelima. Dosta tog iz "Herčeva u Atlantidi" me je asociralo na taj serijal. A često sam si pomišljao dali su sva Kingova djela povezan u jednom zajedničkom svijetu budući da mu se likovi iz određenih priča znaju pojavljivati u drugima a i radnja je uglavnom smještena ili u Castle Rock ili u Derry.
Ma kada bi se bar neki izdavač skoncentrirao na prevođenje Kingovih djela; ovo kaj ga Algoritam izbaci u prosjeku jednom u dvije godine je premalo
ma nisi ti toliko u krivu. ak si čitao IT solo, bez drugih knjiga, to je najvjerojatnije kaj češ zaključiti. ali ako voliš kinga - Dark Tower ti je obavezan

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 09 Feb 2008, 18:28

Mine english is not so good :oops:

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 09 Feb 2008, 18:35

ono dajte se sastanite u knjižnici i raspravljajte o tom s svim poklonicima Stephen Kingovih djela...:D
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 09 Feb 2008, 18:37

Ne bi se dalo, u knjižnicama moraš biti tih a ja bih prije ili poslije povisio glas kada je riječ o ovakvoj temi

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 09 Feb 2008, 19:11

ne to sam ja reko u konetkstu "stop beign nerd and get life"malo se salim... volim bit bezobrazan al zbilja rasprava je nerd totalno bar meni..
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 09 Feb 2008, 23:26

horrorfan wrote:ne to sam ja reko u konetkstu "stop beign nerd and get life"malo se salim... volim bit bezobrazan al zbilja rasprava je nerd totalno bar meni..
E čuj, da smo išli u detalje analizirati lika iz nekog književnog klasika, Raskoljnikova npr., onda bismo bili intelektualci. Ovak smo šmokljani jer raspravljamo o Kingovoj knjizi. Mislim da još nisi u potpunosti shvatio kaj točno znači šmokljan. Raspravljanje o značenju tematike neke knjige sastavni je dio nastavnog programa na filozofskom fakultetu na odsjeku književnosti a ti ljudi koji to pohađaju nisu šmokljani već studenti koji nakon diplome u školama podučavaju tebe i tvoje vršnjake

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 10 Feb 2008, 00:03

ne kuzim bas bit knjizevnosti i ne kuzim pojam umjetnost....nikad nisam pridavo bas neku aznju tom..sad ces mislit da sam seljak al nisam..puno citam al nikad necu shvatit sta ljudi vide u picassu ili shakespearu
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 10 Feb 2008, 00:48

horrorfan wrote:ne kuzim bas bit knjizevnosti i ne kuzim pojam umjetnost....nikad nisam pridavo bas neku aznju tom..sad ces mislit da sam seljak al nisam..puno citam al nikad necu shvatit sta ljudi vide u picassu ili shakespearu
Ne mislim da si zbog toga seljak. Većina ljudi ne pridaje pažnju tome i ja osobno ne pridajem previše pozornosti ničemu od toga iako volim povremeno pročitati dobru knjigu pa razmjeniti par riječi s nekim kaj je to isto pročitao; ak već nemam o čemu drugom pričati s tom osobom

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 11 Feb 2008, 17:56

horrorfan wrote:ne to sam ja reko u konetkstu "stop beign nerd and get life"malo se salim... volim bit bezobrazan al zbilja rasprava je nerd totalno bar meni..
pa čuj, imam ja svoj život, ali nemam recimo prijatelja s kojima mogu pričati o kingu

Post Reply