Stephen King ekranizacije

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
AlphaShewolf
Posts: 13
Joined: 04 Nov 2009, 09:42
Location: požega

Re: Stephen King ekranizacije

Post by AlphaShewolf » 07 Jan 2010, 12:53

Sto se Stephena Kinga tice..ja sam uzivala u ekranizacijama njegovih knjiga..buduci da dosad nisam imala mogucnosti gledati..sad sam nabavila vecinu njegovih filmova, i dan po dan..film po film i ja se navukla...
neki koji su mi se posebno svidjeli su:

Dolores Claiborne
- (sad citam knjigu)
It - (po meni klasik, gledala sam ga sinoc prvi put u zivotu, s deckom.i ja se uzivjela u film..tek osjetim ruku na ramenu..dobio je samar sam tak )
The Shining - ( gledala prije 3 dana isto prvi put..i sto da kazem, Jack ko Jack,the one and only...ljubavi necu te ozlijediti, samo cu ti smrskati glavu,hhh....here's johnny,,fenomenalno)
Carrie - (sve je bilo divno...vise me plasila njena mater nego ona, ali kraj je brate mili....brrr..odlicno)
Nightmares and Dreamscapes - ( odgledala sve epizode,odusevljena sam)
Cujo - (hm..sta rec..buduci da je i mene napao bernardinac-imam lijepi veliki ugriz na lijevoj ruci- bila sam puna sline i krvava povratu i ramenu, ne gledam vise bernardince kao velike mucaste nezgrapne maze, hhh....gledala Cuju i prezivjela Cuju hhh..)
The Mist - ( e tako dobar film nisam dugo pogledala..kraj me izbacio iz takta posebno..a radnja filma je bila odlicna...obozavam)
The Dreamcatcher - (citala knjigu..a nakon filma..brr...jezivo..nista posebno prestrasno,ali nije bas da ti je svejedno,,love it)
,,,,bit ce toga jos..sam da odgledam....
" To look into the eyes of the Wolf is to see into your own soul. Hope u like what u see." (Aldo Leopold)

User avatar
Saleth
Posts: 21
Joined: 02 Feb 2008, 11:20

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Saleth » 09 Jan 2010, 15:24

Jeli možda itko gledao Storm Of The Century, to mi je osobno jedan od najboljih horror filmova.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Stephen King ekranizacije

Post by jeba » 09 Jan 2010, 18:05

Saleth wrote:Jeli možda itko gledao Storm Of The Century, to mi je osobno jedan od najboljih horror filmova.


:-D :supz:

User avatar
AlphaShewolf
Posts: 13
Joined: 04 Nov 2009, 09:42
Location: požega

Re: Stephen King ekranizacije

Post by AlphaShewolf » 10 Jan 2010, 22:09

evo ja sam to skinula neki dan...taman sam odgledala prvu epizodu..i odlicno je...Storm of the Century ima 3 epizode..koliko sam shvatila..
" To look into the eyes of the Wolf is to see into your own soul. Hope u like what u see." (Aldo Leopold)

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Stephen King ekranizacije

Post by callac » 10 Jan 2010, 23:26

Sad pogledala Dolores Claiborne, dobar film, teška tema, 8/10
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


cbv
Posts: 269
Joined: 08 Jun 2010, 09:53

Re: Stephen King ekranizacije

Post by cbv » 18 Jul 2010, 19:44

Pocinjem sa gledanjem Kingdom Hospital,inace obozavam Kinga. :supz:

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Andrej » 18 Jul 2010, 22:27

Kingova najveća genijalnost je u tome što nema čoveka koji nije zaljubljen u makar jedan njegov film.
Uvek se lepo nasmejem kad neki filmofil krene pljuvati njega i horror žanr, a onda ga posle malo vremena pitam - Je li ti se svideo onaj film - "The Green Mile", ili "The Shawshank Redemption" i odgovor je uvek - uuuuu, fenomenalno, e to je priča, a ne ta sranja koja ti voliš.


Meni omiljeni -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. The Dead Zone - (ipak je tu Christopher Walken)

2. IT - (bilo je herojski pokušati ekranizovanje ove bolesne i jako obimne knjige)

3. Needful Things - (film malo za klince, ali Ed Harris je posle uloge ludaka u "Just Cause (1995)" moj omiljeni glumac)

4. The Langoliers - (šta reći posle izjave autora Silent Hill, da im je inspitacija za igru potekla od ovog filma)

5. The Mist - (odgledao sam ga sa drugaricom i nije htela da razgovara samnom mesec dana posle toga)

6. The Running Man - (istinita priča o našoj veoma bliskoj budućnosti)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drugi odlični filmovi-
Pet Sematary, Salem's Lot (2004), Dreamcatcher, Silver Bullet, Carrie, The Shining.

Sad očekujem salvu paradajza, flaša i stolica, ali "Misery" mi se nikad nije sviđao. Nekako mi priča nije legla.
Last edited by Andrej on 18 Jul 2010, 22:58, edited 1 time in total.
We're all mad here...

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Andrej » 18 Jul 2010, 22:52

A što se tiče rasprave o stvorenju iz knjige IT, pročitao sam knjigu kao klinac, ali koliko se sećam poenta nije u njegovim telesnim manifestacijama, opstanku i razmnožavanju istog.
IT treba da predstavlja izvorno vantelesno zlo čiji je cilj da bude večno.
Kao nordijske i grčke sage o bogovima u kojima bogovi vode večitu bitku za pažnju čoveka jer svoju egzistenciju duguju baš njemu - postojaće dok veruješ u njih.
Zato IT pažljivo bira žrtve i selektivno ubija, ostavljajući živima sećanje užasa kojim se hrani i jača.
Nešto poput modernog terorizma. Cilj mu nije - smrt svima, nego vlast nad svima pomoću straha.
Kao što je omiljena izreka rimskih imperatora bila - NE MORAJU DA ME VOLE, SAMO NEKA ME SE PLAŠE.
We're all mad here...

User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Re: Stephen King ekranizacije

Post by juriel » 19 Jul 2010, 09:41

Zar išta uopće može konkurirati Pet Sematary-ju??? 8)
[url=http://www.phpbb.com/][img]http://i236.photobucket.com/albums/ff109/zombigrrl/SHEKicksA.gif[/img][/url].

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Stephen King ekranizacije

Post by remike2 » 19 Jul 2010, 10:40

Meni osobno najbolje i najdraže ekranizacije Stephena Kinga su The Dead Zone, Misery, Stand by Me, Carrie, The Shining, The Shawshank Redemption, Pet Sematary, itd... dok one koje mi nikad nisu baš nešto posebno legle da su me oduševile su The Tommyknockers, Cujo, The Dark Half, The Night Flier, Dreamcather...
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Jane Doe » 21 Sep 2010, 08:53

Veliki sam fan Kinga, skupljam knjigice i td.
Jednom sam naletila da stranicu di su bile sve njegove ekranizacije, to se naravno skidalo i gledalo. Da se ne ponavaljm, jer je sve već rećeno, izdvojila bi jedan film koji mi se svidio a da ga nitko nije spomenuo ovdje.

The Mangler (1995)
uloge :
Robert Englund
Ted Levine
Daniel Matmor
Jeremy Crutchley
Vanessa Pike

http://www.youtube.com/watch?v=T3UNpUKHp_4
Image

Retta
Posts: 7
Joined: 06 Mar 2010, 22:37

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Retta » 21 Sep 2010, 10:10

Kingdom Hospital mi je najviše zakon bio zbog suradnje s Von Trierom, prvo sam kao "klinka" naletila negdje na talijanskom programu na originalnu dansku miniseriju (Riget), kasnije počeh kopati i čeprkati. Kad sam našla Kingdom Hospital je bio totalno epic feeling, sjećam se da sam bila hepi k'o neka šiparica na prvom dejtu :P
Inače naj naj najdraža Kingova ekranizacija mi je The Stand : http://www.imdb.com/title/tt0108941/ plus ANTOLOGIJSKA scena http://www.youtube.com/watch?v=WUAvTn3uz5w . :rock:
give me slack or give me food or kill me

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Ašow » 21 Sep 2010, 13:49

Gledao sam neki dan sleepwalkers i umro od dosade.
--------
Last.fm

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Stephen King ekranizacije

Post by john_constantine » 21 Sep 2010, 17:15

Jane Doe wrote:Veliki sam fan Kinga, skupljam knjigice i td.
Jednom sam naletila da stranicu di su bile sve njegove ekranizacije, to se naravno skidalo i gledalo. Da se ne ponavaljm, jer je sve već rećeno, izdvojila bi jedan film koji mi se svidio a da ga nitko nije spomenuo ovdje.

The Mangler (1995)
uloge :
Robert Englund
Ted Levine
Daniel Matmor
Jeremy Crutchley
Vanessa Pike

http://www.youtube.com/watch?v=T3UNpUKHp_4
ima svoju temu, a sada više nisam jedini koji je pogledao taj prezabavan film. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Stephen King ekranizacije

Post by Jane Doe » 21 Sep 2010, 18:38

našla sam temu kasnije, prvo sam naletila na ovu i vidim da nije spomenut, pa sam napisala i stavila trailer, čisto da ne drobim jer nemam 5 iz sastavaka :lol:
kasnije naletim na njega na zasebnoj temi.... :o :mrgreen:
nadam se da nije bed....
Image

Post Reply