Phantasm serijal (1979-1998)

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Phantasm serijal (1979-1998)

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 13:04

Jel valja šta? Budući da sam skupio neš para mislio sam si naručit The Complte Collection s Amazona ali nisam nikada gledao pa me zanima da li da uzmem il ne?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 13:16

Phantasm je nešto posebno. Tako se najlakše može opisati ovaj serijal u četiri nastavka. Nisam već dugo ih gledao, ali sjećam se da su se vrtili na kabelskoj prije desetak godina kada sam u repetama gledao prva dva dijela. Prvih par dijelova je relativno normalno (patuljci, tall man, ubojite kugle, nekakva polu apokalipticna atmosfera), dok četvrti dio (oblivion) nisam ni mogao pogledati do kraja - previše je otišao u psihodeliju.

Prije pol godine sam (u avionu :D ) počeo ponovno gledati prvi dio, pogledao sam samo pola i nije mi baš impresionirao... Trebam mu ponovno dati šansu...

Glede DVDa, neznam dali pričaš o onom editionu koji je pakiran u kuglu - vidio sam ga live prije tjedan dana i izgleda stvarno cool.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 13:27

HorrorHR wrote:Phantasm je nešto posebno. Tako se najlakše može opisati ovaj serijal u četiri nastavka. Nisam već dugo ih gledao, ali sjećam se da su se vrtili na kabelskoj prije desetak godina kada sam u repetama gledao prva dva dijela. Prvih par dijelova je relativno normalno (patuljci, tall man, ubojite kugle, nekakva polu apokalipticna atmosfera), dok četvrti dio (oblivion) nisam ni mogao pogledati do kraja - previše je otišao u psihodeliju.

Prije pol godine sam (u avionu :D ) počeo ponovno gledati prvi dio, pogledao sam samo pola i nije mi baš impresionirao... Trebam mu ponovno dati šansu...

Glede DVDa, neznam dali pričaš o onom editionu koji je pakiran u kuglu - vidio sam ga live prije tjedan dana i izgleda stvarno cool.
Je, to je ta kugla. Ima i poseban disk sa dodacima. Nemam pojma stvarno. Alternativa mi je Hellraiser Puzzle Box. Prva 3 filma zapakirana u kocku.... :D Hellraisera sam gledao nedavno i super mi je pa bih ga volio imati orig. ali Phantasm nisam i ovo mi je prilika da ga uzmem. Ma budem razmislio!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 13:40

Ja bi prije uzeo Puzzlebox, isto tako izgleda mucho good, a Hellraiseri su mi ipak mnogo bolji od Phantasma. Prije 5-6 godina dok nije bilo toliko Divxa, peer-to-peera i torrenta doslovno si morao kupovati na blef DVDe samo da bi mogao pogledati neki horror. Sada kada su horrori u "ilegali" mnogo rašireniji, mislim da nije preporučljivo trošiti lovu (posebice preko neta jer je tamo cijena dvda + poštarina + carinski troškovi) na nešto što nisi gledao. Bolje potroši na ono što znaš da je dobro i što bi volio da imaš doma na DVD polici... Just my two cents 8)

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 13:50

HorrorHR wrote:Ja bi prije uzeo Puzzlebox, isto tako izgleda mucho good, a Hellraiseri su mi ipak mnogo bolji od Phantasma. Prije 5-6 godina dok nije bilo toliko Divxa, peer-to-peera i torrenta doslovno si morao kupovati na blef DVDe samo da bi mogao pogledati neki horror. Sada kada su horrori u "ilegali" mnogo rašireniji, mislim da nije preporučljivo trošiti lovu (posebice preko neta jer je tamo cijena dvda + poštarina + carinski troškovi) na nešto što nisi gledao. Bolje potroši na ono što znaš da je dobro i što bi volio da imaš doma na DVD polici... Just my two cents 8)
Malo offtopic.

Što misliš o ovome:

http://www.amazon.com/Chilling-Classics ... UTF8&s=dvd

http://www.amazon.com/Tales-Terror-Movi ... F8&s=video

http://www.amazon.com/Horror-Classics-M ... UTF8&s=dvd

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Oct 2006, 14:00

Ovi setovi su bang for a buck. Očekuj opskurne filmove prilično lošeg DVD transfera. Od svih ovih filmova sam čuo/gledao možda njih desetak, Carnival of Souls i House on the Haunted Hill su među boljima. Ostalo što vidim ima i Ed Wooda, Karloffa etc. Ovi setovi su tako jeftini jer su svi ovi filmovi (99% sam siguran) public domain - znači prava su im istekla, pa firme poput ove ih izbacuju za smiješnu cijenu. Ako već rtadiš neki order, zašto ne dodati još jedan ovaj set, ali ako ćeš samo njih naručivati ne isplati se radi carine i ostalih troskova.

AKo doma imas flat rate, mislim da se vecina od ovih moze skinuti potpuno besplatno sa neta, sa nekih public domain movie sajtova (googlaj).

Btw ako naručuješ nešto sa Amazona (ili bilo tko drugi), baci mi PM da ti dam kod preko kojeg kad kupiš nešto ja dobijem na credita od nekih 4-5% od ukupne cifre. Ne očekujem ništa spektakularnog od toga, ali se možda za pol godine uspije nabaviti DVD-dva preko toga 8)

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Oct 2006, 16:47

Ma vidjet ću još što da naručim. Ima vremena....he he he, čemu žurba. Uostalom na Amazonu ima toliko lijepih stvari da ti pamet stane.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 09 Oct 2006, 19:40

Ja imam puzzle box, vredi svaku paru.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Jun 2007, 23:13

evo, pogledao sam prije par tjedna prvi phantasm, i moram reći da sam totalno zbunjen. Osim završetka, nekako mi radnja baš i nije previše razjašnjena. Treba li skinuti i ostale nastavke da bi se sve to složilo? :wink:
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 07 Jun 2007, 23:58

Vorador wrote:
HorrorHR wrote:Ja bi prije uzeo Puzzlebox, isto tako izgleda mucho good, a Hellraiseri su mi ipak mnogo bolji od Phantasma. Prije 5-6 godina dok nije bilo toliko Divxa, peer-to-peera i torrenta doslovno si morao kupovati na blef DVDe samo da bi mogao pogledati neki horror. Sada kada su horrori u "ilegali" mnogo rašireniji, mislim da nije preporučljivo trošiti lovu (posebice preko neta jer je tamo cijena dvda + poštarina + carinski troškovi) na nešto što nisi gledao. Bolje potroši na ono što znaš da je dobro i što bi volio da imaš doma na DVD polici... Just my two cents 8)
Malo offtopic.

Što misliš o ovome:

http://www.amazon.com/Chilling-Classics ... UTF8&s=dvd

http://www.amazon.com/Tales-Terror-Movi ... F8&s=video

http://www.amazon.com/Horror-Classics-M ... UTF8&s=dvd

imam dom aprvi i teći paket...Tales of terror još nisam nabavio...Dark Crimes je imao prednost..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 08 Jun 2007, 13:56

john_constantine wrote:evo, pogledao sam prije par tjedna prvi phantasm, i moram reći da sam totalno zbunjen. Osim završetka, nekako mi radnja baš i nije previše razjašnjena. Treba li skinuti i ostale nastavke da bi se sve to složilo? :wink:
pogledaj sve obavezno, meni jedan od drazih serijala :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Phantasm V

Post by john_constantine » 19 Aug 2007, 21:08

Michel puši karu.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Post by Truba » 19 Aug 2007, 21:33

uh
upravo se spremam ponovo gledati prvi dio
nakon njega i drugi treći i 4.

8)
www.lasetta.net :axe:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Aug 2007, 21:52

četvorku nisam nikad odgledao do kraja (nije bio tajming ili me zamorila, sad se više ne sjećam, davno sam dvd kupio) , pa nisam jedan od onih koji sa guštom očekuje peticu...

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 19 Aug 2007, 22:29

gledo sam samo 1 dio. bio mi je ok. sad idem skidat ostale
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply